cpg1251
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
33013, м. Рівне, вул. Набережна, 26А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
РІШЕННЯ
"26" квітня 2013 р. Справа № 918/421/13
Суддя Горплюк А.М . розглянувши матеріали справи
за позовом Комунального підприємства "Теплотранссервіс" Рівненської міської ради
до відповідача Товариства з обмеженою відповідальністю "Явір"
про стягнення в сумі 32 805 грн. 43 коп.
В засіданні приймали участь:
Від позивача: не з'явився.
Від відповідача: не з'явився.
Суть спору: позивач - Комунальне підприємство "Теплотранссервіс" Рівненської міської ради звернулося в господарський суд з позовом до відповідача - Товариства з обмеженою відповідальністю "Явір" про стягнення 7 755 грн. 95 коп. заборгованості по орендній платі та 25 049 грн. 48 коп. заборгованості по відшкодуванню сплати по земельному податку.
В судовому засіданні 09.04.2013р. представник позивача підтримав позовні вимоги з підстав вказаних у позовній заяві.
Представник позивача в судове засідання 26.04.2013р. не з'явився, проте подав клопотання в якому, в зв'язку з неможливістю забезпечити участь уповноваженого представника в судове засідання, просить розглянути дану справу без його участі. Судом дане клопотання задоволено.
Представник відповідача в судове засідання 26.04.2013р. не з'явився, проте до господарського суду повернулися конверти, в яких відповідачу за адресою: м. Рівне, проспект Миру, буд. 8Б направлялися ухвали про порушення справи та прийняття позовної заяви до розгляду від 29.03.2013р. та про відкладення розгляду справи від 09.04.2013р. з відміткою підприємства зв'язку "По даній адресі фірма не рахується".
З поданого позивачем витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, станом на 09.04.2013р. місцезнаходженням ТОВ "Явір": 33013, Рівненська обл., м. Рівне, вул. Проспект Миру, буд. 8Б.
Вищезазначена обставина свідчить про неподання відповідачем органу реєстрації всупереч пункту 5 статті 29 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців" відомостей про зміну фактичного місцезнаходження. Таким чином, негативні наслідки за вказане порушення покладаються на відповідача - Товариство з обмеженою відповідальністю "Явір".
Відповідно до статті 64 ГПК України ухвала про порушення провадження у справі надсилається сторонам за повідомленою ними господарському суду поштовою адресою. У разі ненадання сторонами інформації щодо їх поштової адреси, ухвала про відкриття провадження у справі надсилається за адресою місцезнаходження (місця проживання) сторін, що зазначена в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців. У разі відсутності сторін за такою адресою, вважається, що ухвала про порушення провадження у справі вручена їм належним чином.
Враховуючи те, що нез'явлення сторін в судове засідання, не перешкоджає розгляду справи по суті, а матеріали справи є достатніми для вирішення спору в даному судовому засіданні, суд вважає за можливе розглянути позов у відсутності представників сторін, за наявними у справі матеріалами згідно із статті 75 ГПК України.
В результаті розгляду матеріалів справи господарський суд
ВСТАНОВИВ:
12.12.2005р. року між Комунальним підприємством "Теплотранссервіс" Рівненської міської ради (орендодавець) та Товариством з обмеженою відповідальністю "Явір" (орендар) було укладено договір оренди нежитлового приміщення № 148/ТС (надалі - Договір 1, а.с. 11-13), у відповідності до якого орендодавець передав, а орендар прийняв в строкове платне користування, нерухоме майно за адресою: м. Рівне, пр.-т Миру, буд. 8Б, а саме Ѕ приміщення котельні, загальною площею 139,31 м.кв.
16.06.2006р. між Комунальним підприємством "Теплотранссервіс" Рівненської міської ради та Товариством з обмеженою відповідальністю "Явір" було укладено договір найму оренди нежитлового приміщення № 2295 (надалі - Договір 2, а.с. 14-15), у відповідності до якого орендодавець передав, а орендар прийняв в строкове платне користування, нерухоме майно за адресою: м. Рівне, пр.-т Миру, буд. 8Б, а саме Ѕ приміщення котельні загальною площею 139,1 м.кв., що підтверджується актом приймання-передачі від 16.06.2006р. (а.с. 16).
Відповідно до пункту 4.1 Договорів визначено, що за оренду об'єкта орендар сплачує орендодавцю щомісячно орендну плату згідно розрахунку вартості орендної плати, розмір орендної плати за базовий місяць становить 261 грн. 25 коп. (без ПДВ).
Згідно до пункту 4.2. Договорів орендна плата, визначена пунктом 4.1. чинного договору, сплачує шляхом перерахування грошових коштів на розрахунковий рахунок орендодавця або шляхом внесення готівки до 15 числа наступного місяця.
Пунктом 4.4. Договорів визначено, що сума орендної плати підлягає щомісячній індексації на індекс інфляції згідно із інформацією Мінстату України.
Відповідно до договору № 308 від 10.03.2011р. про внесення змін (а.с. 18), строк дії договору найму (оренди) нежитлового приміщення № 2295 було продовжено до 16.12.2016р. та змінено суму орендної плати, а саме розмір за базовий місяць оренди встановлено в сумі 522 грн. 50 коп. (без ПДВ).
30.12.2011р. було укладено додаткову угоду № 1/з про внесення змін до договору найму (оренди) нежилого приміщення № 2295 від 16.06.2006р. (а.с. 20), згідно якій сторони домовилися, що орендар зобов'язаний компенсувати орендодавцю по основному договору витратити по сплаті земельного податку в розмірі, що визначено розрахунком. Площа земельної ділянки, за яку потрібно відшкодувати земельний податок визначена пропорційно орендованої площі і становить 535,3 м.кв.
Проте, відповідач протягом строку дії договору, належним чином не виконував взяті на себе зобов'язання по договору найму (оренди), щодо сплати орендної плати, що призвело до виникнення заборгованості по сплаті орендної плати станом на 25.03.2013р. в сумі 7 755 грн. 95 коп., а також щодо сплати земельного податку, що призвело до виникнення заборгованості по компенсації земельного податку станом на 25.03.2013р. в сумі 25 049 грн. 48 коп., що підтверджується матеріалами справи (а.с. 41-71).
Позивач направляв відповідачу вимоги про оплату № 01-05 від 13.06.2012 р., № 01-05 3922 від 14.11.2012р., № 01-05 від 14.02.2013р., в яких вимагав від відповідача сплатити суму заборгованості по відшкодуванні земельного податку. Однак відповідач залишив вказані вимоги без задоволення та без відповіді (а.с. 26-28).
Розглянувши матеріали справи, заслухавши представника позивача, встановивши обставини справи і давши їм оцінку, господарський суд вважає, що позов підлягає задоволенню, виходячи з наступного.
Статтею 11 ЦК України встановлено, що підставами виникнення цивільних прав та обов'язків, зокрема є договори та інші правочини.
Відповідно до ст. 509 ЦК України, - зобов'язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов'язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматись від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов'язку.
У відповідності до статті 629 ЦК України договір є обов'язковим для виконання сторонами.
Відповідно до частини 1 статті 530 ЦК України якщо у зобов'язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).
Згідно із статтею 526 ЦК України та статтею 193 Господарського кодексу України - зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.
Згідно частини 1 статті 759 ЦК України за договором найму (оренди) наймодавець передає або зобов'язується передати наймачеві майно у користування за плату на певний строк.
За користування майном з наймача справляється плата, розмір якої встановлюється договором найму. Плата за користування майном вноситься щомісячно, якщо інше не встановлено договором (частини 1, 5 статті 762 ЦК України).
Згідно частини 1 статті 19 "Про оренду державного та комунального майна" орендар за користування об'єктом оренди вносить орендну плату незалежно від наслідків господарської діяльності; річна орендна плата за користування цілісним майновим комплексом підприємства, його структурним підрозділом не може перевищувати десяти відсотків вартості орендованого майна; у разі визначення орендаря на конкурсних засадах умовами конкурсу може бути передбачено більший розмір орендної плати.
Відповідно до частини 3 статті 19 "Про оренду державного та комунального майна" строки внесення орендної плати визначаються у договорі.
Згідно пункту 269.1.2. Податкового кодексу України платниками податку на землю є землекористувачі. Пунктом 14.1.73. ПКУ визначено, що землекористувачі - це юридичні та фізичні особи (резиденти і нерезиденти), яким відповідно до закону надані у користування земельні ділянки державної та комунальної власності, у тому числі на умовах оренди.
Пунктом 286.2. ПКУ передбачено, що платники плати за землю (крім фізичних осіб) самостійно обчислюють суму податку щороку станом на 1 січня і не пізніше 20 лютого поточного року подають відповідному органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 цього Кодексу, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обов'язку подання щомісячних декларацій. При поданні першої декларації (фактичного початку діяльності як платника плати за землю) разом з нею подається довідка (витяг) про розмір нормативної грошової оцінки земельної ділянки, а надалі така довідка подається у разі затвердження нової нормативної грошової оцінки землі.
В частині 1 статті 612 ЦКУ вказано, що боржник вважається таким, що прострочив, якщо він не приступив до виконання зобов'язання або не виконав його у строк, встановлений договором або законом, при цьому статтею 525 Цивільного кодексу України встановлено, що одностороння відмова від зобов'язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом.
З вищевикладеного вбачається, що вимоги позивача про стягнення з відповідача 7 755 грн. 95 коп. заборгованості по орендній платі та 25 049 грн. 48 коп. заборгованості по відшкодуванню сплати по земельному податку стверджуються Договорами, актом прийому-передачі орендованого майна, іншими матеріалами справи і підлягають задоволенню на підставі ст.ст. 11, 509, 525, 530, 526, 759, 612, 629, 762 Цивільного кодексу України та ст.ст. 173, 193, 230, Господарського кодексу України.
Відповідач доказів сплати боргу суду не подав.
Позов підлягає задоволенню в сумі 32 805 грн. 43 коп. боргу. На відповідача покладаються витрати по сплаті судового збору на підставі частини першої статті 49 ГПК України.
Керуючись ст.ст. 49, 75, 82-84 Господарського процесуального кодексу України, суд -
ВИРІШИВ:
1. Позов задоволити.
2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Явір" (33013, м. Рівне, вул. Проспект Миру, будинок 8Б, код ЄДРПОУ 32449945) на користь Комунального підприємства "Теплотранссервіс" Рівненської міської ради (33027, м. Рівне, вул. Д.Галицького, буд. 27, код ЄДРПОУ 30841056) - 7 755 грн. 95 коп. заборгованості по орендній платі, 25 049 грн. 48 коп. заборгованості по компенсації податку на землю та 1 720 грн. 50 коп. витрат по сплаті судового збору.
3. Наказ видати після набрання рішенням законної сили.
Рішення підписане суддею "29" квітня 2013р..
Суддя Горплюк А.М.
Суд | Господарський суд Рівненської області |
Дата ухвалення рішення | 26.04.2013 |
Оприлюднено | 30.04.2013 |
Номер документу | 31016373 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Рівненської області
Горплюк А.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні