Ухвала
від 17.04.2013 по справі б-19/241-10
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Держпром, 8-й під'їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,

тел. приймальня (057) 705-14-50, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41


УХВАЛА

"17" квітня 2013 р. Справа № Б-19/241-10

вх. № 9716/2-19

Суддя господарського суду Дзюба О.А.

при секретарі судового засідання Шаповалов О.В.

За участю:

Ліквідатора - арбітражного керуючого Мухітдінова Р.Д., свідоцтво від 11.03.13р.

Представника АТ "Укрексімбанк" - Блінов С.І., довіреність від 17.12.12р.

Представника ПАТ "ОТП Банк" - Пчолкіна Л.В., довіреність від 07.08.12р.

Представник скаржника - Крохмаль В.Ю., довіреність від 16.11.12р. (ТОВ "ПАМ")

Розглянувши скаргу ТОВ "ПАМ" на дії ліквідатора

по справі за заявою УПФУ в Куп'янському районі, м. Куп'янськ

до ТОВ транспортне підприємство "Авток", м. Куп'янськ

про визнання банкрутом

ВСТАНОВИВ:

Ухвалою господарського суду Харківської області від 20 березня 2013 року відкладено розгляд справи на 17 квітня 2013 року, у зв'язку з неявкою у судове засідання ліквідатора та з метою повного, всебічного та об'єктивного дослідження усіх матеріалів справи та фактичних обставин спору.

До канцелярії суду від ліквідатора надійшов звіт (вх№ 14567) про здійснені заходи з ліквідації банкрута, а також супровідним листом (вх№ 14564) надійшли додаткові докази по справі.

В судовому засіданні представник ТОВ "ПАМ" підтримав свою скаргу (вх№ 21981) на дії ліквідатора та просив її задовольнити.

Ліквідатор у засіданні суду проти скарги ТОВ "ПАМ" заперечував в повному обсязі, з підстав викладених у письмових запереченнях (вх№ 3242).

Присутні у засіданні суду представники кредиторів залишили питання щодо розгляду скарги на дії ліквідатора на розсуд суду.

Заслухавши присутніх у засіданні суду учасників процесу, розглянувши матеріали справи, скаргу ТОВ "ПАМ" на дії ліквідатора, суд зазначає наступне.

Постановою господарського суду Харківської області від 28 березня 2012року у даній справі, боржника - Товариство з обмеженою відповідальністю транспортного підприємства "Авток" визнано банкрутом, відкрито ліквідаційну процедуру, ліквідатором призначено арбітражного керуючого Мухітдінова Р.Д., якого зобов'язано, відповідно до Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" виконати ліквідаційну процедуру.

Згідно з вимогами ст. 23 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" з дня прийняття господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури скасовується арешт, накладений на майно боржника, визнаного банкрутом та обмеження щодо розпорядження майном боржника.

Згідно з ч. 1. ст. 25 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" ліквідатор з дня свого призначення здійснює, зокрема, такі повноваження: виконує функції з управління та розпорядження майном банкрута; реалізує майно банкрута для задоволення вимог, включених до реєстру вимог кредиторів, у порядку, передбаченому цим Законом.

У ч. 1 ст. 26 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" встановлено, що усі види майнових активів (майно та майнові права) банкрута, які належать йому на праві власності або повного господарського відання на дату відкриття ліквідаційної процедури та виявлені в ході ліквідаційної процедури, включаються до складу ліквідаційної маси.

Згідно ст. 29 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" після проведення інвентаризації та оцінки майна банкрута ліквідатор розпочинає продаж майна банкрута на відкритих торгах, якщо комітетом кредиторів не встановлено інший порядок продажу майна банкрута.

Згідно ч. 5 ст. 3-1 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", арбітражний керуючий зобов'язаний здійснювати заходи щодо захисту майна боржника.

Відповідно до п. 4 ст. 24 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" у ліквідаційній процедурі господарський суд розглядає скарги на дії учасників ліквідаційної процедури.

Згідно п. 4 ст. 25 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" дії ліквідатора можуть бути оскаржені до господарського суду власником майна (органом, уповноваженим управляти майном) банкрута; особою, яка відповідає за зобов'язаннями банкрута; кожним кредитором окремо або комітетом кредиторів; особою, яка, посилаючись на свої права власника або іншу підставу, передбачену законом чи договором, оспорює правомірність віднесення майнових активів або коштів до ліквідаційної маси.

Як свідчать матеріали справи, ТОВ «ПАМ» звернувся до господарського суду зі скаргою на дії ліквідатора, в якій пояснює, що є власником нежитлових приміщень що знаходяться за адресою: м. Куп'янськ, вул. Дзержинського, буд. 64, які належали ТОВ «Куп'янський м'ясокомбінат». Майно, що перебувало у власності ТОВ ТП «Авток» на території зазначених приміщень було придбано у ліквідатора банкрута (договір купівлі - продажу станків та акт прийому - передачі від 28 грудня 2012 року), інше майно - автомобілі, були вивезені для реалізації та більш ніякого майна, що належить ТОВ ТП «Авток» у віданні, володінні або розпорядженні ТОВ «ПАМ» не знаходиться. Договори оренди приміщень за адресою: м. Куп'янськ, вул. Дзержинського, буд. 64 між ТОВ «ПАМ» та ТОВ ТП «Авток» не укладались та відомостей про наявність укладених і діючих договорів оренди з попереднім власником -ТОВ «Куп'янський м'ясокомбінат» та ТОВ ТП «Авток» скаржник не має. У зв'язку з чим на думку скаржника ліквідатор банкрута не має права доступу до приміщень, що знаходяться у власності ТОВ «ПАМ», а також його дії є перевищенням ним повноважень наданих діючим законодавством України.

В свою чергу ліквідатором надано суду письмові заперечення на скаргу ТОВ «ПАМ», в яких він вказує, що з метою виконання ліквідаційної процедури ним здійснювались заходи щодо виявлення майна боржника та його інвентаризації на території орендованих приміщень за адресою: м. Куп'янськ, вул. Дзержинського, буд. 64. Ліквідатором представлений суду договір оренди зазначених приміщень укладений між ТОВ «Куп'янський м'ясокомбінат» та ТОВ ТП «Авток» № 94/1 від 01 липня 2008 року та додаткової угоди до нього №01 від 30 червня 2010 року, строком від 01 липня 2010 року до 01 липня 2013 року, зазначивши, що дані правові акти є діючи, оскільки ніким із сторін не були розірвані.

Проте новий власник - ТОВ «ПАМ» відмовив ліквідатору в доступі до вказаних приміщень, у зв'язку з чим ліквідатор неодноразово звертався до органів міліції та Куп'янської прокуратури за захистом свого права, а також звернувся до господарського суду Харківської області з клопотанням про безперешкодний доступ ліквідатору та представнику боржника до нежитлових приміщень, що знаходяться за адресою: м. Куп'янськ, вул. Дзержинського, буд. 64 для проведення інвентаризації і прийняття майна ТОВ ТП «Авток».

Ухвалою господарського суду Харківської області від 13 червня 2012 року задоволено клопотання ліквідатора; зобов'язано ТОВ «ПАМ» (код 37813266, місцезнаходження: Харківська обл., м. Куп'янськ, мікрорайон Ювілейний, буд. 3, кв. 5) надати безперешкодний доступ ліквідатору ТОВ ТП «Авток» Мухітдінову Рустаму Джурайовичу та директору ТОВ ТП «Авток» Бондарук Ользі Анатолівні до нежитлових приміщень, що знаходяться за адресою: м. Куп'янськ, вул. Дзержинського, буд. 64 для проведення інвентаризації і прийняття майна ТОВ ТП «Авток».

Господарським судом встановлено, що питання правомірності дій ліквідатора стосовно доступу до нежитлових приміщень що знаходяться за адресою: м. Куп'янськ, вул. Дзержинського, буд. 64 вирішені ухвалою господарського суду Харківської області від 13 червня 2012 року по даній справі. Зазначена ухвала суду ніким з учасників процесу не оскаржувалась та є чинною. Тобто дії ліквідатора спрямовані на пошук майна банкрута на території орендованих приміщень, є цілком законними.

Також, суд зазначає, що ліквідація банкрута та здійснення ліквідатором заходів у ліквідаційній процедурі спрямовані на задоволення визнаних судом вимог кредиторів за рахунок продажу майна банкрута. Виконання ліквідаційних заходів, в тому числі розшук майна банкрута, здійснюються ліквідатором у порядку, визначеному Законом і на підставі повноважень, наданих останньому Законом та рішеннями господарського суду. Будь - які дії, які унеможливлюють виконання ліквідаційної процедури, порушують права боржника та його кредиторів. Це пов'язано з тим, що у процедурі ліквідації задоволення вимог кредиторів відбувається за рахунок коштів, отриманих від здійсненої у встановленому порядку реалізації майна банкрута.

Врахувавши все зазначене, судом встановлено, що ліквідатор виконує свої обов'язки належним чином, згідно приписів Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" та керуючись вимогами суду, у зв'язку з чим, суд дійшов висновку скаргу ТОВ «ПАМ» на дії ліквідатора залишити без задоволення.

Додатково господарський суд зазначає, що відповідно до ст. 124 Конституції України, судові рішення ухвалюються судами іменем України і є обов'язковими до виконання на всій території України.

Згідно ст. 4-5 Господарського процесуального кодексу України, невиконання вимог рішень, ухвал, постанов господарських судів тягне відповідальність, встановлену цим Кодексом та іншими законами України.

Відповідно до п. 5 ст. 83 Господарського процесуального кодексу України господарський суд, приймаючи рішення, має право стягувати в доход Державного бюджету України з винної сторони штраф у розмірі до ста неоподаткованих мінімумів доходів громадян за ухилення від вчинення дій, покладених господарським судом на сторону.

Відповідно до ст. 90 Господарського процесуального кодексу України господарський суд, виявивши при вирішенні господарського спору порушення законності або недоліки в діяльності підприємства, установи, організації, державного чи іншого органу, виносить окрему ухвалу.

Також, згідно статті 382 Кримінального кодексу України (Невиконання судового рішення).

Керуючись ст. ст. 22-32 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" та ст. 86 Господарського процесуального кодексу України, суд -

УХВАЛИВ:

1. Скаргу ТОВ «ПАМ» на дії ліквідатора залишити без задоволення.

2. Дану ухвалу направити ліквідатору, комітету кредиторів, ТОВ «ПАМ».

Суддя Дзюба О.А.

СудГосподарський суд Харківської області
Дата ухвалення рішення17.04.2013
Оприлюднено08.05.2013
Номер документу31024542
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —б-19/241-10

Ухвала від 18.12.2018

Господарське

Господарський суд Харківської області

Усатий В.О.

Ухвала від 22.11.2018

Господарське

Господарський суд Харківської області

Усатий В.О.

Ухвала від 08.11.2018

Господарське

Господарський суд Харківської області

Усатий В.О.

Ухвала від 08.11.2018

Господарське

Господарський суд Харківської області

Усатий В.О.

Ухвала від 29.08.2018

Господарське

Господарський суд Харківської області

Усатий В.О.

Ухвала від 17.04.2018

Господарське

Господарський суд Харківської області

Усатий В.О.

Ухвала від 02.04.2018

Господарське

Господарський суд Харківської області

Усатий В.О.

Ухвала від 20.02.2018

Господарське

Господарський суд Харківської області

Усатий В.О.

Ухвала від 07.12.2017

Господарське

Господарський суд Харківської області

Усатий В.О.

Ухвала від 20.11.2017

Господарське

Господарський суд Харківської області

Усатий В.О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні