ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа № 819/1106/13-a
"26" квітня 2013 р. м. Тернопіль
Тернопільський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Білоус І.О.,
при секретарі Шевчук Т.Й.,
за участю:
представника позивача Катюк У.Т.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Тернополі адміністративну справу за позовом Бережанської міжрайонної державної податкової інспекції (Підгаєцьке відділення) Тернопільської області Державної податкової служби до фермерського господарства «Руслан» про стягнення заборгованості,-
ВСТАНОВИВ :
Бережанська міжрайонна державна податкова інспекція (Підгаєцьке відділення) Тернопільської області Державної податкової служби (надалі - Бережанська МДПІ (Підгаєцьке відділення) Тернопільської області ДПС, позивач) звернулася до суду з адміністративним позовом до фермерського господарства «Руслан» (надалі - ФГ «Руслан», відповідач) про стягнення заборгованості по орендній платі за землю в розмірі 4372,81 грн.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що за відповідачем рахується податковий борг перед бюджетами та державними цільовими фондами, на загальну суму 4372,81 грн., який виник з 2012 року по лютий 2013 року у зв'язку з несплатою відповідачем узгоджених податкових зобов'язань по орендній платі за землю.
В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав повністю, просив стягнути з відповідача податковий борг на суму 4372,81 грн., з мотивів, викладених у позовній заяві.
Відповідач в судове засідання не з'явився. Про час, місце розгляду справи був повідомлений належним чином, про що свідчить рекомендоване повідомлення про вручення поштового відправлення ( а. с. 21). Причин неявки у судове засідання суду не повідомив, клопотань про розгляд справи за його відсутності не надходило.
Згідно із ч. 4 ст.128 КАС України у разі неприбуття відповідача, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, без поважних причин розгляд справи може не відкладатися і справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів. Тому суд вважає за можливе розглянути справу без участі відповідача, на підставі наявних доказів.
Заслухавши в судовому засіданні пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, суд встановив наступні обставини.
Судом встановлено, що фермерського господарства «Руслан» зареєстроване як юридична особа з присвоєнням коду ЄДРПОУ 30048020, що підтверджується витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців (а. с. 8).
Відповідач перебуває на обліку в Бережанської міжрайонної державної податкової інспекції (Підгаєцьке відділення) Тернопільської області Державної податкової служби.
Відповідно до ст. 67 Конституції України, пп. 16.1.4. п. 16 .1 ст.16 Податкового кодексу України (далі ПК України), на відповідача покладений обов'язок сплачувати податки і збори в строки та у розмірах, встановлених законодавством.
Станом на 05.04.2013 року згідно розрахунку суми боргу (а. с. 7), за відповідачем існує заборгованість по орендній платі за землю у розмірі 4372,81 грн.
Заборгованість підтверджується податковими деклараціями №4464 від 24.12.2012 року №1300000232 від 20.02.2013 року (а. с. 9-13), корінцем податкової вимоги №2 від 31.01.2013 року, зворотнім боком облікової картки (а. с. 17).
З метою погашення заборгованості Бережанською МДПІ Тернопільської області (Підгаєцьке відділення) Державної податкової служби за юридичною адресою боржника направлялась податкова вимога форми «Ю» № 2 від 31.01.2013 року (а. с. 14). Зазначені заходи не призвели до погашення податкового боргу.
Перевіривши матеріали справи, розглянувши доводи, викладені в позові та надавши їм належну правову оцінку, проаналізувавши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, у їх сукупності, суд вважає, що позовні вимоги є обґрунтованими, доведеними належним чином, а тому підлягають задоволенню, з огляду на наступне.
Правилами статті 41 ПК України встановлено, що контролюючими органами є, зокрема, органи державної податкової служби - щодо податків, які справляються до бюджетів та державних цільових фондів, а також стосовно законодавства, контроль за дотриманням якого покладається на органи державної податкової служби.
Таким чином, позивач Бережанська МДПІ Тернопільської області (Підгаєцьке відділення) ДПС є суб'єктом владних повноважень, та здійснює повноваження в даних правовідносинах надані їй чинним законодавством України.
У статті 16 ПК України визначені зобов'язання платників податків, один з яких зобов'язує, зокрема, сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.
Пунктом 269.1.2. ст. 269 та пунктом 270.1.1. ст. 270 ПК України передбачено, платниками податку є землекористувачі, а об'єктом оподаткування земельні ділянки, які перебувають у власності або користуванні.
Згідно з п. 286.2. ст. 286 ПК України платники плати за землю (крім фізичних осіб) самостійно обчислюють суму податку щороку станом на 1 січня і не пізніше 20 лютого поточного року подають відповідному органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 цього Кодексу, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обов'язку подання щомісячних декларацій.
Пункт 287.3. ст. 287 ПК України визначає, що податкове зобов'язання щодо плати за землю, визначене у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за податковий період, який дорівнює календарному місяцю, щомісяця протягом 30 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) місяця.
Вищевказані декларації подані боржником в Бережанську МДПІ Тернопільської області (Підгаєцьке відділення) ДПС самостійно, тому узгоджені дії відповідача щодо самостійного визначення грошового зобов'язання, в порядку п. 54.1. ст. 54, .56.11. ст. 56 ПК України , слід розцінювати як згоду на погашення заборгованості до бюджету.
Згідно п.95.1. ст. 95 ПК України, орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі. Стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання такому платнику податкової вимоги, відповідно до п.95.2. ст. 95 ПК України.
У разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення (п. 59.1. ст. 59 ПК України).
В зв'язку із не сплатою відповідачем узгодженої суми грошового зобов'язання у встановлені строки, податковим органом надсилалася платнику податків податкова вимога №2 від 31.01.2013 року, вручення якої підтверджено підписом посадової особи відповідача.
Як вбачається з матеріалів справи, податкове зобов'язання по орендній платі за землю задеклароване відповідачем та відображене контролюючим органом у податкових повідомленнях є узгодженим у порядку і на умовах, визначених Податковим кодексом України.
Податковий борг - сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання (пп. 14.1.175 п. 14.1 ст. 14 ПК України).
З огляду на наведене, оскільки податкове зобов'язання по орендній платі за землю на суму 4372,81 грн. ФГ «Руслан» не сплачено в установлений чинним законодавством строк, таке зобов'язання є податковим боргом.
В судовому засіданні доведено, що відповідач несвоєчасно та не в повному обсязі сплачував узгодженні суми податкових зобов'язань по орендній платі за землю, що призвело до виникнення податкового боргу станом на час розгляду справи на загальну суму 4372,81 грн., а тому даний податковий борг підлягає до стягнення в судовому порядку.
Пунктом 95.4. статті 95 ПК України визначено, що орган державної податкової служби на підставі рішення суду здійснює стягнення коштів у рахунок погашення податкового боргу за рахунок готівки, що належить такому платнику податків. Стягнення готівкових коштів здійснюється у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.
Статтею 11 КАС України встановлено принцип змагальності сторін, відповідно до якого розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Відповідач не спростував доводи адміністративного позову, не надав доказів про сплату заборгованості по орендній платі за землю, а тому, враховуючи встановлені обставини справи та положення чинного законодавства, суд приходить до висновку про обґрунтованість позовних вимог, позов підлягає до задоволення у повному обсязі.
Керуючись ст. 2, 11, 86, 128, 160-163 КАС України, суд,
ПОСТАНОВИВ :
Адміністративний позов задовольнити.
Стягнути з фермерського господарства «Руслан» (вул. Утратниці, 51, с. Старе Місто, Підгаєцький район, код ЄДРПОУ 30048020) борг по орендній платі за землю в розмірі 4372,81 грн. (чотири тисячі триста сімдесят дві гривні 81 коп.) з рахунків платника податків у банках обслуговуючих фермерське господарство «Руслан» та за рахунок готівки, що належить фермерському господарству «Руслан».
Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Тернопільський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги на постанову суду протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу , а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Повний текст постанови виготовлено 30 квітня 2013 року.
Головуючий суддя Білоус І.О.
копія вірна
Суддя Білоус І.О.
Суд | Тернопільський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 26.04.2013 |
Оприлюднено | 08.05.2013 |
Номер документу | 31045259 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Тернопільський окружний адміністративний суд
Білоус І.О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні