Україна
Донецький окружний адміністративний суд
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
07 травня 2013 р. Справа №805/4752/13-а
Приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17
час прийняття постанови: о 12 год. 15 хв.
Донецький окружний адміністративний суд в складі судді Бєломєстнова О.Ю. при секретарі Сімонові Д.Ю., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі судових засідань в м. Донецьку по вул. 50-ї Гвардійської Дивізії, 17 адміністративну справу за позовом Костянтинівської об'єднаної державної податкової інспекції Донецької області Державної податкової служби до приватного підприємства «Виробничо - комерційна фірма «Апогей» про стягнення податкового боргу з податку на прибуток підприємств у розмірі 915,53 грн.,
за участю представника позивача Ошовської О.В.
представник відповідача не з'явився
В С Т А Н О В И В
Костянтинівська об'єднана державна податкова інспекція Донецької області Державної податкової служби звернулася до суду з адміністративним позовом до приватного підприємства «Виробничо - комерційна фірма «Апогей» про стягнення податкового боргу з податку на прибуток підприємств у розмірі 915,53 грн..
Позивач в обґрунтування своїх вимог посилається на те, що державним реєстратором Костянтинівської міської ради 15.03.2005р. було проведено державну реєстрацію ПП «Виробничо - комерційна фірма «Апогей», про що зроблено запис в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців № 12691200000000197 та видано свідоцтво про державну реєстрацію, код ЄДРПОУ 32264928. Відповідач взятий на податковий облік в органах ДПС з 21 листопада 2002 року за № 624/02. На даний час відповідач знаходиться на податковому обліку у позивача, що підтверджується довідкою податкового органу форми 4 - ОПП (арк.. спр. 9).
Позивач зазначає, що у відповідача виникла заборгованість перед бюджетом з податку на прибуток підприємств з 31 серпня 2012 року, та по особовим рахункам відповідача обліковується податковий борг із зазначеного податку у розмірі 915,53 грн. (штрафні санкції). Відповідач в добровільному порядку не сплатив зазначену суму боргу, а тому позивач просить стягнути з відповідача суму податкового боргу у розмірі 915,53 грн. у визначений Податковим кодексом України спосіб.
Представник позивача в судове засідання з'явився, позовні вимоги підтримав, просив суд їх задовольнити з підстав, які викладені у позові.
Представник відповідача в судове засідання не з'явився, належним чином повідомлений про дату, час та місце судового засідання, заяви про відкладення розгляду справи або про розгляд без його участі від відповідача не надходило.
Відповідно до статті 35 Кодексу адміністративного судочинства України повістка вручається під розписку. У разі повернення поштового відправлення із повісткою, яка не вручена адресату з незалежних від суду причин, вважається, що така повістка вручена належним чином. Оскільки в матеріалах справи наявна довідка поштового відділення про повернення поштового відправлення у зв'язку з незнаходженням адресата за адресою, суд вважає, що вжив всі залежні від нього заходи щодо повідомлення відповідача належним чином про час і місце розгляду справи. За таких обставин, враховуючи приписи ч. 4 статті 128 КАС України, суд вважає за можливе розглянути справу без участі представника відповідача.
Дослідивши матеріали справи, заслухавши представника позивача суд встановив наступне.
Позивач - Костянтинівська об'єднана державна податкова інспекція Донецької області ДПС - орган державної податкової служби, який у даній справі реалізує функції, передбачені ст.ст. 19-1, 20, 95 ПК України, а тому є суб'єктом владних повноважень.
Відповідач - приватне підприємство «Виробничо - комерційна фірма «Апогей», зареєстроване державним реєстратором Костянтинівської міської ради 15.03.2005р., про що зроблено запис в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців № 12691200000000197 та видано свідоцтво про державну реєстрацію, код ЄДРПОУ 32264928. Відповідач взятий на податковий облік в органах ДПС з 21 листопада 2002 року за № 624/02. На даний час відповідач знаходиться на податковому обліку у позивача, що підтверджується довідкою податкового органу
Відповідно до картки особового рахунку станом на 03.04.2013р. (арк.. спр. 18) заборгованість відповідача перед бюджетом зі сплати податку на прибуток підприємств складає 915,53 грн., яку позивач і просить стягнути.
Податковим органом, 29 листопада 2012 року була проведена камеральна перевірка податкової звітності з податку на прибуток підприємств за 3 квартал 2012 року. За результатами проведеної перевірки було встановлено порушення відповідачем строків подання податкової декларації з податку на прибуток підприємств чим порушено п.п. 49.18.2 п. 49.18 статті 49 ПК України. Як вбачається з матеріалів справи, відповідач не сплатив податкові зобов'язання з податку на прибуток підприємств, а саме нарахованих податковим органом суми штрафної санкції за актом перевірки платника податків № 1037/15.1-32264928 від 29.11.2012р. на підставі якого винесено податкове повідомлення - рішення № 0000171541-327 від 17.01.2013р. у розмірі 1020,00 грн.. Як встановлено судом відповідачем сума боргу у розмірі 104,47 грн. була сплачена, а тому остаточна сума податкового боргу, що підлягає стягненню становить - 915,53 грн..
Відповідно до п.п. 14.1.39 п. 14.1 статті 14 ПК України грошове зобов'язання платника податків - сума коштів, яку платник податків повинен сплатити до відповідного бюджету як податкове зобов'язання та/або штрафну (фінансову) санкцію, що справляється з платника податків у зв'язку з порушенням ним вимог податкового законодавства та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, а також санкції за порушення законодавства у сфері зовнішньоекономічної діяльності;
У разі визначення грошового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах 54.3.1 - 54.3.6 пункту 54.3 статті 54 цього Кодексу, платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму грошового зобов'язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу.
У разі оскарження рішення контролюючого органу про нараховану суму грошового зобов'язання платник податків зобов'язаний самостійно погасити узгоджену суму, а також пеню та штрафні санкції за їх наявності протягом 10 календарних днів, наступних за днем такого узгодження.
Зазначене податкове повідомлення - рішення відповідачем у встановленому законом порядку не оскаржено, а тому відповідно до діючого законодавства є узгодженими податковими зобов'язаннями.
Відповідно до ст. 67 Конституції України та п. 16.4 ст. 16 Податкового кодексу України кожний зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Згідно з приписами ч. е. п. 176.1 статті 176 ПК України платники податків зобов'язані своєчасно сплачувати узгоджену суму податкових зобов'язань, а також суму штрафних (фінансових) санкцій, нарахованих органом державної податкової служби, та пені, за винятком суми, що оскаржується в адміністративному або судовому порядку.
Пунктом 14.1.175 ст. 14 ПК України встановлено, що податковий борг - сума узгодженого грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.
Відповідачем на момент розгляду справи сума заборгованості з податку на прибуток підприємств у розмірі 915,53 грн. не сплачена, а тому в розумінні податкового кодексу України є податковим боргом та підлягає стягненню у спосіб передбачений Податковим кодексом України.
Пунктом 95.1 статті 95, п. 95.3 ст. 95 ПК України визначено, що орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі. Стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини.
У відповідності до пункту 87.11 статті 87 Податкового кодексу України орган стягнення звертається до суду з позовом про стягнення суми податкового боргу платника податку - фізичної особи. Стягнення податкового боргу за рішенням суду здійснюється державною виконавчою службою відповідно до закону про виконавче провадження.
Згідно п. 41.5 ст.41 зазначеного Кодексу органами стягнення є виключно органи державної податкової служби, які уповноважені здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу в межах їх повноважень, а також державні виконавці в межах своїх повноважень.
За приписами п. 95.2 ст. 95 Податкового кодексу України стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання такому платнику податкової вимоги.
Позивачем, у порядку ст.. 59 ПК України на адресу відповідача була надіслана податкова вимога № 131 від 31.08.2012р. на суму 69 017,50 грн., але податковий борг відповідачем не сплачений.
Пунктом 59.5 ст. 59 ПК України встановлено, що у разі, коли у платника податків, якому надіслано (вручено) податкову вимогу, сума податкового боргу збільшується, погашенню підлягає вся сума податкового боргу такого платника податку, що виник після надіслання (вручення) податкової вимоги. Оскільки діючими законодавчими та нормативно-правовими актами не передбачається повторного направлення податкових вимог на збільшену суму податкового боргу.
Відповідно до приписів статті 89 ПК України право податкової застави виникає у разі несплати у строки, встановлені цим Кодексом, суми грошового зобов'язання, самостійно визначеної платником податків у податковій декларації, - з дня, що настає за останнім днем зазначеного строку та несплати у строки, встановлені цим Кодексом, суми грошового зобов'язання, самостійно визначеної контролюючим органом, - з дня виникнення податкового боргу.
Пунктом 89.3 зазначеної статті ПК України визначено, що майно, на яке поширюється право податкової застави, оформлюється актом опису. Опис майна у податкову заставу здійснюється на підставі рішення керівника органу державної податкової служби, яке пред'являється платнику податків, що має податковий борг.
На виконання приписів зазначеної статті ПК України позивачем було прийнято рішення про опис майна у податкову заставу платника податків та складено акт опису майна відповідача від 19.09.2012р. № 11/19 про взяття майна до податкової застави, який зареєстрований у Державному реєстрі обтяжень рухомого майна від 05.10.2012р. № 38149121.
Як встановлено судом, усі вжиті позивачем заходи щодо погашення відповідачем податкового боргу не призвели до його добровільного погашення з боку відповідача.
З урахуванням викладених обставин, суд вважає позов таким, що підлягає задоволенню.
Судові витрати відповідно до ст. 94 КАС України стягненню не підлягають.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 8, 9, 10, 11, 86, 94, 159, 160, 161, 162, 163, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов Костянтинівської об'єднаної державної податкової інспекції Донецької області Державної податкової служби до приватного підприємства «Виробничо - комерційна фірма «Апогей» про стягнення податкового боргу з податку на прибуток у розмірі 915,53 грн. - задовольнити.
Стягнути з приватного підприємства «Виробничо - комерційна фірма «Апогей» (код ЄДРПОУ 32264928, Донецька область, м. Костянтинівка, вул. Безнощенко - 12/73) на користь місцевого бюджету (код платежу 14010100) на бюджетний рахунок одержувача 33215828700058, банк ГУДКСУ у Донецькій області, код ЄДРПОУ 37890775, МФО 834016 суму податкового боргу з податку на прибуток підприємств у розмірі 915,53 (дев'ятсот п'ятнадцять гривень 53 копійки) грн.. з рахунків у банках, обслуговуючих приватне підприємство «Виробничо - комерційна фірма «Апогей».
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня її отримання апеляційної скарги.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги У випадку подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Вступна та резолютивна частини постанови прийняті у нарадчій кімнаті та проголошені у судовому засіданні 07 травня 2013 року. Постанова у повному обсязі складена 13 травня 2013 року.
Суддя Бєломєстнов О. Ю.
Суд | Донецький окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 07.05.2013 |
Оприлюднено | 14.05.2013 |
Номер документу | 31111192 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Донецький окружний адміністративний суд
Бєломєстнов О. Ю.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні