Постанова
від 26.04.2013 по справі 801/3549/13-а
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

вул. Севастопольська, 43, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95013

ПОСТАНОВА

Іменем України

26 квітня 2013 р. (10:49) Справа №801/3549/13

Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі головуючого судді Гаманка Є.О., при секретарі Сироватському М.С. розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали адміністративної справи

за позовом Сімферопольської міжрайонної виконавчої дирекції відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності в АР Крим

до Колективного підприємства "Кримське кар'єроуправління"

про стягнення 17520,75 грн.

Представники сторін:

представник позивача, Зайцева Т.В., довіреність № 9 від 15.04.13р.;

представник позивача, Зубко С.А., довіреність № 11 від 24.04.13р.;

представник позивача, Ющенко І.В., довіреність № 10 від 24.04.13р.;

представник позивача, Волошина Т.Г., довіреність № 8 від 25.03.13р.;

представник відповідача, не з'явився.

Сімферопольська міжрайонна виконавча дирекція відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності в АР Крим (далі позивач) звернулася до Окружного адміністративного суду АР Крим із адміністративним позовом до Колективного підприємства "Кримське кар'єроуправління" (далі відповідач) про стягнення 17520,75 грн. заборгованості зі сплати страхових коштів.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що відповідачем добровільно не сплачується заборгованість зі сплати страхових коштів на загальну суму 17520,75 грн., яка виникла у зв'язку із тим, що відповідачем порушено порядок надання соціальних послуг.

Представники позивача у судовому засіданні 26.04.2013р. позовні вимоги підтримали та просили їх задовольнити.

Відповідач у судове засідання не з'явився, письмових заперечень на позов суду не надав, про час, день та місце розгляду справи сповіщений належним чином - судовою повісткою, яка направлена рекомендованою кореспонденцією за адресою місцезнаходження, що зазначена в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців.

Приймаючи до уваги, що в матеріалах справи достатньо доказів для з'ясування обставин по справі, суд вважає можливим, на підставі ст. 71, ст. 128 КАС України, розглядати справу на підставі наявних документів.

Розглянувши матеріали справи, оцінивши належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності, заслухавши пояснення представників позивача, суд -

ВСТАНОВИВ:

Відповідно до ч.1 ст.9 Закону України від 18.01.2001р. № 2240-III "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням", Фонд соціального страхування з тимчасової втрати працездатності (далі - Фонд) є органом, який здійснює керівництво та управління загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, провадить акумуляцію страхових внесків та інших коштів, призначених для фінансування матеріального забезпечення та соціальних послуг, види яких передбачені статтею 34 цього Закону, та забезпечує їх надання, а також здійснює контроль за використанням цих коштів. Фонд належить до цільових позабюджетних страхових фондів.

Згідно ч.5 ст.10 Закону України від 18.01.2001 № 2240-III "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням", робочими органами виконавчої дирекції Фонду та його відділень є виконавчі дирекції відділень в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві і Севастополі. Статутом Фонду може бути передбачено створення виконавчих дирекцій або уповноважених представників відділень у районах та містах республіканського (Автономної Республіки Крим) та обласного значення.

Відповідно до п.2 ч.1 ст.20 Закону України від 18.01.2001 № 2240-III "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням", кошти загальнообов'язкового державного соціального страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, спрямовуються на фінансування санаторно-курортного лікування та оздоровлення застрахованих осіб і членів їх сімей, позашкільне обслуговування, у тому числі придбання дитячих новорічних подарунків.

Для забезпечення відновлення здоров'я застрахована особа та члени її сім'ї (а також особа, яка навчається у вищому навчальному закладі) мають право на отримання санаторно-курортного лікування, оздоровлення в спеціалізованих оздоровчих закладах (у тому числі дитячих) у межах асигнувань, установлених бюджетом Фонду на зазначені цілі, та в порядку і на умовах, визначених правлінням Фонду (ч.1 ст.47 Закону України від 18.01.2001 № 2240-III "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням").

Надання послуг застрахованим особам, пов'язаних із санаторно-курортним лікуванням, здійснюється за наявності медичних показань, що передбачено ч.2 ст.47 Закону № 2240-ІІІ.

Частиною 1 статті 22 Закону України від 18.01.2001 № 2240-III "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням" встановлено, що часткова плата за путівки на санаторно-курортне лікування перераховується страхувальниками до органу Фонду, який надав путівку, в порядку, встановленому правлінням Фонду.

Відповідно до статей 11 та 47 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням" постановою правління Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності від 25.02.2009р. № 12 затверджено Порядок отримання застрахованими особами і членами їх сімей санаторно-курортного лікування, що сплачується за рахунок коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності (далі - Порядок № 12). Вказаний порядок зареєстровано в Міністерстві юстиції України 14.04.2009 за № 339/16355.

Згідно п.4.1 Порядку № 12, рішення про виділення путівки застрахованій особі приймає комісія (уповноважений) із соціального страхування підприємства, установи, організації із загальнообов'язкового державного соціального страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням (далі - комісія (уповноважений) із соціального страхування), на підставі особистої заяви та довідки для одержання путівки (форма N 070/о, затверджена наказом Міністерства охорони здоров'я України від 27.12.99 N 302 "Про затвердження форм облікової статистичної документації, що використовується в поліклініках (амбулаторіях)") (далі - медична довідка).

Відповідно до рішення комісії (уповноваженого) із соціального страхування підприємство, установа, організація (далі - підприємство), яке є основним місцем роботи застрахованої особи, видає путівку до санаторію в період відпустки, а до санаторію-профілакторію - в період відпустки, без відриву від виробництва, за умови часткового фінансування санаторію-профілакторію за рахунок коштів Фонду (4.2 Порядку № 12).

Права страховика визначні ч.1 ст. 28 Закону України від 18.01.2001 № 2240-III "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням", відповідно до якої страховик має право: проводити перевірку правильності використання страхових коштів на підприємствах, в установах і організаціях незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, у фізичних осіб, які використовують працю найманих працівників; накладати фінансові санкції та адміністративні штрафи, передбачені цим Законом та іншими актами законодавства.

Таким чином, Відповідач уповноважений перевіряти правильність використання страхових коштів страхувальниками та у разі виявлення порушень - накладати фінансові санкції передбачені Законом № 2240-ІІІ та іншими законодавчими актами.

Частиною 1 статті 30 Закону України від 18.01.2001 № 2240-III "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням" передбачено, що страхувальники та інші отримувачі страхових коштів у разі порушення порядку використання страхових коштів відшкодовують Фонду в повному обсязі неправомірно витрачену суму страхових коштів та/або вартість наданих соціальних послуг і сплачують штраф у розмірі 50 відсотків такої суми.

За несвоєчасне повернення або повернення не в повному обсязі страхових коштів відповідно до частини першої статті 21 та статті 22 цього Закону на страхувальників та інших отримувачів коштів Фонду накладається штраф у розмірі 10 відсотків несвоєчасно повернутих або повернутих не в повному обсязі страхових коштів.

Одночасно на суми несвоєчасно повернутих або повернутих не в повному обсязі страхових коштів і штрафних санкцій нараховується пеня в розмірі 0,1 відсотка зазначених сум коштів, розрахована за кожний день прострочення платежу.

У судовому засіданні встановлено, підтверджено матеріалами справи, що відповідач зареєстрований як платник збору на обов'язкове державне соціальне страхування, що має найману робочу силу, в Сімферопольській міжрайонній виконавчій дирекції відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності в АР Крим.

09.01.2013р. посадовою особою позивача проведена планова перевірка відповідача з питань дотримання порядку використання страхових коштів Фонду соціального страхування на виплату допомоги та надання соціальних послуг застрахованим особам за період з 01.01.2010 р. по 31.12.2012 р, за результатами якої складений акт №03-3-32 від 09.01.2013р. (а.с.13-15).

У Акті перевірки зафіксовано, що відповідачем було видано трьом працівникам путівки на санаторне лікування без довідки форми №0/70.

Суд звертає увагу на те, що у запереченнях до вищенаведеного Акту відповідач не оспорює той факт, що на час видачі путівок, наведеним у Акті застрахованим особам, були відсутні довідки форми №0/70 (а.с.16).

17 січня 2013 року відповідачем прийнято рішення за №03-05-20 про повернення коштів Фонду та застосування фінансових санкцій за порушення законодавства про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності (а.с.20).

Згідно з вказаним рішенням відповідач мав повернути Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності суму неправомірно витрачених страхових коштів та/або вартість наданих соціальних послуг за період з 01.01.2010 року по 31.12.2010р. в сумі 6953,10 грн., за період з 01.01.2011р. по 31.12.2011р. в сумі 3513,30грн. та сплатити штрафні санкції в розмірі 5233,20грн. (50% вартості наданих послуг), а разом - 15699,60 грн.

Вищенаведене рішення було отримано відповідачем 18.01.2013р., але у встановлений законом строк сплачено не було, у зв'язку із чим, керуючись ст.22, п.6 ч.1 ст. 28 та ч.1 ст. 30 Закону №2240, відповідачем прийнято рішення від 13.02.2013р. №03-05-20 про застосування фінансових (штрафних) санкцій за несвоєчасне повернення або повернення не в повному обсязі коштів Фонду соціального страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності на загальну суму 1821,15грн., з яких: 251,19грн. - пеня, 1569,96грн. - штраф (а.с.22).

Матеріалами справи підтверджено, що вищенаведене рішення отримано відповідачем 14.02.2013р. (а.с.23).

Суду не надано доказів оскарження відповідачем вказаних рішень, а отже вони є чинними та підлягають виконанню.

Оскільки на час розгляду справи відповідачем не надано суду доказів сплати заборгованості за вищенаведеними рішеннями на загальну суму 17520,75 грн., не надано доказів протиправності цих рішень, суд приходить до висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають задоволенню у повному обсязі.

Вступна та резолютивна частини постанови проголошені в судовому засіданні 26.04.2013р. У повному обсязі постанову складено та підписано 26.04.2013р.

Керуючись ст. ст. 7, 69-71, ст.ст. 160-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,

ПОСТАНОВИВ:

1. Адміністративний позов задовольнити.

2. Стягнути з Колективного підприємства "Кримське кар'єроуправління" (ЄДРПОУ 05420155; АР Крим, м. Сімферополь, вул. Первомайська, 3В) на користь Сімферопольської міжрайонної виконавчої дирекції відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності в АР Крим (95006, АР Крим, м. Сімферополь, вул. А. Невського, 17-а; р/р 25600084373000 в ПАТ КБ «Надра» м. Київ, МФО 380764, ЄДРПОУ 38430594) заборгованості зі сплати страхових коштів в розмірі 17520,75 грн.

Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення. Якщо проголошено вступну та резолютивну частину постанови або справу розглянуто у порядку письмового провадження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її отримання у разі неподання апеляційної скарги.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим протягом 10 днів з дня проголошення. У разі проголошення вступної та резолютивної частини постанови або розгляду справи у порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.

Суддя Гаманко Є.О.

СудОкружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим
Дата ухвалення рішення26.04.2013
Оприлюднено14.05.2013
Номер документу31126490
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —801/3549/13-а

Постанова від 26.04.2013

Адміністративне

Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим

Гаманко Є.О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні