Постанова
від 13.05.2013 по справі 802/1569/13-а
ВІННИЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

м. Вінниця

13 травня 2013 р. Справа № 802/1569/13-а

Вінницький окружний адміністративний суд в складі головуючого судді Жернакова М. В. , розглянувши в порядку скороченого провадження адміністративну справу

за позовом : Вінницької об'єднаної державної податкової інспекції Вінницької області Державної податкової служби

до : приватного підприємства "Асфодел"

про : стягнення податкового боргу

ВСТАНОВИВ :

До Вінницького окружного адміністративного суду звернулася Вінницька об'єднана державна податкова інспекція Вінницької області Державної податкової служби (надалі - Вінницька ОДПІ, позивач) з адміністративним позовом до приватного підприємства "Асфодел" (надалі - ТОВ "Асфодел", відповідач) про стягнення податкового боргу. Позов мотивований тим, що станом на 03.04.2013 року у відповідача виник податковий перед бюджетом з податку на додану вартість в сумі 398,30 грн. Вказаний борг відповідач у добровільному порядку не сплачує, в зв'язку з чим заявлено цей позов.

Ухвалою від 04.04.2013 року суд відкрив скорочене провадження у справі, оскільки відповідно до пункту 4 частини 1 статті 183-2 КАС України в адміністративних справах щодо стягнення грошових сум, які ґрунтуються на рішеннях суб'єкта владних повноважень, щодо яких завершився встановлений цим Кодексом строк оскарження, застосовується скорочене провадження. Зазначеною ухвалою суд запропонував відповідачу в 10-денний строк з дня одержання даної ухвали через відділ прийому суду або через відділення поштового зв'язку подати письмові заперечення проти позову та необхідні документи або заяву про визнання позову.

Копія ухвали про відкриття скороченого провадження була надіслана відповідачу, проте до суду повернувся невручений конверт. Відповідно до ч. 11 ст. 35 КАС України у разі повернення поштового відправлення із повісткою, яка не вручена адресату з незалежних від суду причин, вважається, що така повістка вручена належним чином. Беручи до уваги те, що відповідач своїм правом заперечити проти позовних вимог не скористався, суд розглянув справу в порядку скороченого провадження за наявними в ній доказами.

Дослідивши матеріали справи, суд установив такі фактичні обставини.

Відповідно до поданої податкової декларації з податку на додану вартість № 9056929246 від 19.09.2012 року відповідач самостійно визначив суму грошового зобов'язання з указаного податку в розмірі 416 грн. (а. с. 6-7). Проте, як убачається з витягу з облікової картки платника (а. с. 8), відповідач лише частково сплатив зазначену в декларації суму грошового зобов'язання, у зв'язку з чим виникла заборгованість зі сплати податку на прибуток підприємства в розмірі 398,30 грн. Розмір заборгованості підтверджується також розрахунком суми позову (а. с. 5).

Визначаючись щодо позовних вимог, суд виходив з такого.

Відповідно до статті 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Підпунктом 20.1.18 пункту 20.1 статті 20 Податкового кодексу України (надалі - ПК України) передбачено право органів державної податкової служби звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини.

Відповідно до п. 14.1.175 ст. 14 ПК України податковий борг - сума узгодженого грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.

Згідно з п. 54.5 ст. 54 ПК України якщо сума грошового зобов'язання розраховується контролюючим органом, платник податків не несе відповідальності за своєчасність, достовірність і повноту нарахування такої суми, проте несе відповідальність за своєчасне та повне погашення нарахованого узгодженого грошового зобов'язання і має право оскаржити зазначену суму в порядку, встановленому цим Кодексом.

Відповідно до п. 57.3 ст. 57 ПК України у разі визначення грошового зобов'язання контролюючим органом платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму грошового зобов'язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу. У разі оскарження рішення контролюючого органу про нараховану суму грошового зобов'язання платник податків зобов'язаний самостійно погасити узгоджену суму, а також пеню та штрафні санкції за їх наявності протягом 10 календарних днів, наступних за днем такого узгодження.

Вінницька ОДПІ направляла на адресу ПП "Асфодел" податкову вимогу від 22.10.2012 року № 733 на суму 398,3 грн. (а. с. 9). Доказів оскарження податкової вимоги та доказів сплати вказаної суми податкового боргу на день розгляду справи до суду не надано.

Згідно з п.п. 20.1.18 п. 20.1 ст. 20 ПК України державні податкові служби мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини.

Беручи до уваги те, що заявлену до стягнення суму податкового боргу відповідач у встановлені законодавством строки до бюджету не сплатив, наявність у нього вказаної заборгованості підтверджується матеріалами справи, суд доходить висновку про обґрунтованість позовних вимог.

Оскільки спір вирішено на користь суб'єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, відповідно до положень ст. 94 КАС України, судові витрати (судовий збір) стягненню з відповідача не підлягають.

Керуючись ст.ст. 86, 94, 158, 162, 183-2, 256 КАС України, суд

ПОСТАНОВИВ :

1. Адміністративний позов Вінницької об'єднаної державної податкової інспекції Вінницької області Державної податкової служби задовольнити повністю.

2. Стягнути з з приватного підприємства "Асфодел" (код ЄДРПОУ 32340888) з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника податків до Державного бюджету України, р/р 31113029700002, одержувач УДКСУ у м. Вінниці (м. Вінниця), код платежу 38054707 (код класифікації 14010100), банк одержувач ГУ ДКСУ у Вінницькій області, МФО 802015, кошти у сумі 398 (триста дев'яносто вісім) грн. 30 коп.

Постанова підлягає негайному виконанню.

Відповідно до ст.ст. 183-2, 186 КАС України постанова може бути оскаржена протягом 10 днів з моменту отримання копії постанови.

Постанова набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 254 КАС України.

Суддя Жернаков Михайло Володимирович

СудВінницький окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення13.05.2013
Оприлюднено15.05.2013
Номер документу31137904
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —802/1569/13-а

Постанова від 13.05.2013

Адміністративне

Вінницький окружний адміністративний суд

Жернаков Михайло Володимирович

Ухвала від 04.04.2013

Адміністративне

Вінницький окружний адміністративний суд

Жернаков Михайло Володимирович

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні