Ухвала
від 13.05.2013 по справі 3/175а
ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ

ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

13 травня 2013 року м. Київ К-1850/10

Вищий адміністративний суд України в складі колегії суддів:

головуючого Ланченко Л.В.

суддів Нечитайла О.М.

Пилипчук Н.Г.

розглянувши у попередньому судовому засіданні касаційну скаргу

Державної податкової інспекції у Франківському районі м. Львова

на ухвалу Львівського апеляційного адміністративного суду від 30.11.2009

у справі №3/175А

за позовом Державної податкової інспекції у Франківському районі м. Львова

до Товариства з обмеженою відповідальністю «Профліга»

про зобов'язання до вчинення дій, -

ВСТАНОВИВ:

Постановою Господарського суду Львівської області від 13.08.2008 позов ДПІ у Франківському районі м.Львова задоволено. Зобов'язано ТОВ «Профліга» надати ДПІ у Франківському районі для проведення виїзної позапланової перевірки податкові, бухгалтерські та інші фінансові документи ТОВ «Профліга» з питань правових відносин та розрахунків з ТОВ «Бізнес-Престиж» за період з 01.06.2006 по 31.10.2006.

Ухвалою Львівського апеляційного адміністративного суду від 30.11.2009 постанову Господарського суду Львівської області від 13.08.2008 скасовано. Провадження у справі за позовом ДПІ у Франківському районі м.Львова до ТОВ «Профліга» про зобов'язання до вчинення дій закрито.

У справі відкрито касаційне провадження за касаційною скаргою позивача, у якій ставиться питання про скасування рішення суду апеляційної інстанції та залишення в силі рішення суду першої інстанції, у зв'язку з неправильним застосуванням норм права.

Перевіривши під час попереднього судового засідання повноту встановлення обставин справи та правильність їх юридичної оцінки в судових рішеннях, в межах доводів касаційної скарги, колегія суддів дійшла висновку, що касаційна скарга не підлягає задоволенню, виходячи з такого.

Відповідно до пункту 4 частини 1 ст. 17 КАС України компетенція адміністративних судів поширюється на спори за зверненням суб'єкта владних повноважень у випадках, встановлених законом.

Статтею 104 цього Кодексу передбачено, що до адміністративного суду має право звернутися з адміністративним позовом особа, яка вважає, що порушено її права, свободи чи інтереси у сфері публічно-правових відносин. Суб'єкт владних повноважень має право звернутися до адміністративного суду у випадках, встановлених законом.

Статус державної податкової служби в Україні, її функції та правові основи діяльності визначені Законом України «Про державну податкову службу в Україні».

Випадки, коли податковий орган вправі звернутися до суду з адміністративним позовом, встановлені, зокрема статями 10, 11 і 11-1 Закону України «Про державну податкову службу в Україні». В інших, не передбачених законом випадках, підстави для порушення судового провадження у справі по спору з приводу реалізації податковим органом компетенції, ініційованої цим органом, відсутні.

З огляду на відсутність у податкового органу повноважень на пред'явлення позову до громадян України, іноземців чи осіб без громадянства, юридичних осіб, їх об'єднань про зобов'язання останніх вчинити певні дії, а також враховуючи, що обрання такого способу захисту як зобов'язання вчинити дії можливе лише щодо суб'єкта владних повноважень, рішення суду апеляційної інстанції про наявність підстав для закриття провадження у справі в силу п. 1 ч. 1 ст. 157 КАС України є правильним.

Доводи касаційної скарги не дають підстав для висновку про неправильне застосування судом апеляційної інстанції норм матеріального чи процесуального права.

З огляду на викладене, судова колегія доходить висновку, що рішення суду апеляційної інстанції постановлене з додержанням норм матеріального та процесуального права, правова оцінка обставинам у справі дана вірно, підстав для його скасування з мотивів викладених в касаційній скарзі немає.

Керуючись ст. ст. 220-1, 223, 230 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

УХВАЛИВ:

Касаційну скаргу Державної податкової інспекції у Франківському районі м. Львова відхилити, а ухвалу Львівського апеляційного адміністративного суду від 30.11.2009 залишити без змін.

Ухвала вступає в законну силу з моменту проголошення. Заява про перегляд судового рішення в адміністративній справі Верховним Судом України може бути подана з підстав, в порядку та у строки встановлені ст.ст.236-238 КАС України.

Головуючий Л.В.Ланченко

Судді О.М.Нечитайло

Н.Г.Пилипчук

СудВищий адміністративний суд України
Дата ухвалення рішення13.05.2013
Оприлюднено15.05.2013
Номер документу31153028
СудочинствоАдміністративне