cpg1251
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
РІШЕННЯ
14.05.13р. Справа № 904/2469/13
За позовом Комунального підприємства "Новомосковськтеплоенерго", м. Новомосковськ, Дніпропетровська область
про стягнення 16 535,65 грн. за договором теплопостачання
Суддя Назаренко Н.Г.
Секретар судового засідання Бондик Є.В.
Представники:
від позивача - Копилова Г.Г., дов. № 938 від 12.12.12р.;
від відповідача - не з'явився.
СУТЬ СПОРУ:
Позивач звернувся до господарського суду з позовом про стягнення з Відповідача суми основного боргу у розмірі 15 518,51 грн., 873,71 грн. - 3% річних, 143,43 грн. - інфляційних втрат за договором № 211 від 01.11.09р. на послуги теплопостачання.
14.05.2013 р. представник позивача в судовому засіданні надав заяву про уточнення позовних вимог, в якій просить суд стягнути з відповідача заборгованість в сумі 16 841, 35 грн. (з врахуванням боргу за березень 2013р.), та заявив про відмову від позову в частині стягнення з відповідача 873,71 грн. - 3% річних, 143,43 грн. - інфляційних втрат та надав докази направлення даної заяви відповідачу.
Зазначена заява подана з додержанням відповідних процесуальних дій та прийнята судом до розгляду.
Відповідач в судове засідання не з'явився, відзив на позов та документи, витребувані судом, не надав, про час та місце судового засідання повідомлений належним чином.
08.05.13р. на адресу суду від відповідача надійшла заява про відкладення розгляду справи на вересень 2013 р. у зв'язку з тим, що директор Товариства з обмеженою відповідальністю «Універсалспецбуд» перебуває у тяжкому стані здоров'я.
Клопотання відповідача про відкладення розгляду справи не підлягає задоволенню, оскільки відповідач, як юридична особа, був повідомлений належним чином про час та місце розгляду справи та, відповідно до ст. 28 ГПК України, надання повноважень на представництво інтересів сторони у процесі не обмежено будь-яким певним колом осіб.
Відповідно до абзацу п'ятого підпункту 3.6. пункту 3 Роз'яснень Президії Вищого арбітражного суду України від 18.09.97р. N 02-5/289 "Про деякі питання практики застосування Господарського процесуального кодексу України" (з подальшими змінами) господарський суд з урахуванням обставин конкретної справи може не брати до уваги доводи учасника судового процесу - підприємства, установи, організації, іншої юридичної особи, державного чи іншого органу щодо відкладення розгляду справи у зв'язку з відсутністю його представника (з причин, пов'язаних з відпусткою, хворобою, службовим відрядженням, участю в іншому судовому засіданні і т.п.). При цьому господарський суд виходить з того, що у відповідних випадках такий учасник судового процесу не позбавлений права і можливості забезпечити за необхідності участь у судовому засіданні іншого представника згідно з частинами першою-четвертою статті 28 ГПК, з числа як своїх працівників, так і осіб, не пов'язаних з ним трудовими відносинами. Неможливість такої заміни представника позивачем не доведена.
Статтею 22 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що сторони зобов'язані добросовісно користуватися належними їм процесуальними правами, виявляти взаємну повагу до прав і охоронюваних законом інтересів другої сторони, вживати заходів до всебічного, повного та об'єктивного дослідження всіх обставин справи.
Враховуючи повторну неявку представника відповідача в судове засідання, приймаючи до уваги, що відповідно до ст. 69 Господарського процесуального кодексу України суд повинен вирішити спір протягом двох місяців господарський суд вважає, що відповідач не скористався своїм правом на участь представника у судовому засіданні.
Статтею 77 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що господарський суд відкладає в межах строків, встановлених статтею 69 цього Кодексу розгляд справи, коли за якихось обставин спір не може бути вирішено в даному засіданні.
Відкладення розгляду справи є правом та прерогативою суду, основною умовою для якого є не відсутність у судовому засіданні представників сторін, а неможливість вирішення спору у відповідному судовому засіданні.
З врахуванням вищенаведеного суд визнав за можливе розглянути справу за відсутності представника відповідача.
В судовому засіданні 14.05.2013 року оголошені вступна та резолютивна частини рішення.
Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача, господарський суд, -
ВСТАНОВИВ:
01 листопада 2009 року між Дочірнім підприємством обласного комунального підприємства "Дніпротеплоенерго" - "Новомосковськтеплоенерго" (далі - постачальник, позивач) та Товариством з обмеженою відповідальністю "Універсалспецбуд" (далі - споживач, відповідач) було укладено договір про відпуск теплової енергії, відповідно до п. 1 розділу 1 якого постачальник зобов'язується відпускати споживачу теплову енергію з котельні у гарячій воді (парі) у період з 01.11.2009 року по 01.11.2010 року - на опалення житлового фонду, установ, організацій об'ємом 287,0 м 3 (11,47 Гкал).
Користування тепловою енергією допускається лише на основі договору між постачальником та споживачем. При виконанні договору сторони керуються Законом України "Про теплопостачання" №2633-ІV від 02.06.2005 року та "Правилами надання послуг з центрального опалення", затверджений Постановою Кабінету Міністрів України від 21.07.2005 року № 630 (п.1 другого розділу договору).
Відповідно до п.2 другого розділу договору даний договір укладається строком на один рік і набирає чинності після його прийняття і підписання обома сторонами.
Відповідно до п. 2.1 розділу 2 договору, договір вважається автоматично продовженим на наступний рік, якщо за місяць до закінчення строку не надійде письмової заяви однієї зі сторін про відмову від даного договору чи про його перегляд.
Облік теплової енергії, що відпускається, здійснюється приладами обліку, встановленими на тепловому вводі Споживача. Усі затрати та втрати теплової енергії після межі розділу мереж відносяться на рахунок Споживача (п.1 третього розділу договору).
У зв'язку з необхідністю попередньої оплати за природній газ Споживач зобов'язаний щомісячно за 15 днів до початку розрахункового періоду (розрахунковим періодом є календарний місяць) перераховувати на рахунок Постачальника у відповідності з виставленим рахунком 80% вартості теплоенергії, запланованої для поставки Споживачу в розрахунковому періоді з урахуванням залишкової суми (сальдо) розрахунків на початок місяця. Оплата відбувається за тарифами, затвердженими рішенням Новомосковської міської ради № 74 від 18.02.2009 року "Про затвердження тарифів на відпуск теплової енергії".
У разі несплати наданих рахунків протягом семи днів на суму неоплаченого рахунку за теплову енергію нараховується пеня у розмірі 1% на добу по день фактичної оплати рахунку, але не більше 100% від суми боргу (п. 3 третього розділу договору).
В подальшому тарифи на відпуск теплової енергії змінилися на підставі постановиНаціональної комісії регулювання ринку комунальних послуг України №15 від 30.09.2011 року "Про встановлення тарифів на теплову енергію ДПОКП "Дніпротеплоенерго" - "Новомосковськтеплоенерго".
Відповідно до п.п.4, 5 третього розділу договору плата за теплову енергію на опалення стягується: в опалювальний період, протягом року. Усі взаєморозрахунки за теплову енергію здійснюються між постачальником та основним споживачем (абонентом), який зобов'язаний забезпечити збір плати за опалення та гаряче водопостачання у всіх квартирозйомників та субабонентів, що знаходяться у будівлях та спорудах Споживача.
Рішенням Новомосковської міської ради № 679 від 10.12.2012 року було створене Комунальне підприємство "Новомосковськтеплоенерго", яке є правонаступником Дочірнього підприємства обласного комунального підприємства "Дніпротеплоенерго" "Новомосковськтеплоенерго".
Комунальне підприємство "Новомосковськтеплоенерго" на виконання умов договору №211 від 01.11.2009 року здійснило поставку Товариству з обмеженою відповідальністю "Універсалспецбуд" теплової енергії для потреб опалення та гарячого водопостачання у період з березня 2011 року по березень 2013 року.
Позивачем були виставлені відповідачу рахунки-фактури на оплату теплової енергії за спірний період, копії яких знаходяться в матеріалах справи (а.с.22-35) всього на суму 16 841, 35 грн.
Товариство з обмеженою відповідальністю "Універсалспецбуд" своєчасно не здійснило розрахунки за теплову енергію за період з березня 2011 року по березень 2013 року, у зв'язку з чим у нього виникла заборгованість, що і є причиною спору.
16.04.2013 року позивачем на адресу відповідача було надіслано вимогу № 465 на оплату із проханням в добровільному порядку перерахувати суму основного боргу на розрахунковий рахунок позивача (а. с. 48).
Відповіді на претензію відповідач не надав, заборгованість за спожиту теплову енергію не сплатив.
Суб'єкти господарювання повинні виконувати господарські зобов'язання належним чином, відповідно до закону, інших правових актів, договору (п.1 ст.193 Господарського кодексу України).
Відповідно до статті 526 Цивільного кодексу України зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться. Одностороння відмова від зобов'язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом (ст.525 Цивільного кодексу України).
За договором про надання послуг одна сторона (виконавець) зобов'язується за завданням другої сторони (замовника) надати послугу, яка споживається в процесі вчинення певної дії або здійснення певної діяльності, а замовник зобов'язується оплатити виконавцеві зазначену послугу, якщо інше не встановлено договором (ч. 1 ст.901 ЦК України).
Якщо договором передбачено надання послуг за плату, замовник зобов'язаний оплатити надану йому послугу в розмірі, у строки та в порядку, що встановлені договором (ч. 1 ст. 903 ЦК України).
Договір є обов'язковим для виконання сторонами (ст. 629 ЦК України).
Якщо у зобов'язанні встановлений строк його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (ст.530 Цивільного кодексу України).
З огляду на положення п.3 третього розділу договору, строк оплати теплової енергії за період з березня 2011 року по березень 2013 року є таким, що настав.
Позивач просить стягнути з відповідача на користь позивача суму основного боргу за період з жовтня 2012 року по лютий 2013 року в розмірі 16 841, 35 грн.
Доказів оплати теплової енергії в сумі 16 841, 35 грн. відповідач не надав, доводи позивача, наведені в обґрунтування позову, не спростував.
За викладеного, є правомірними та такими, що підлягають задоволенню позовні вимоги про стягнення з відповідача на користь позивача основного боргу в сумі 16 841, 35 грн.
В ході розгляду справи позивач заявив про відмову в частині стягнення з відповідача 873,71 грн. - 3% річних, 143,43 грн. - інфляційних втрат.
Відповідно до ч. ч. 1, 2 ст.78 Господарського процесуального кодексу України відмова позивача від позову, визнання позову відповідачем і умови мирової угоди сторін викладаються в адресованих господарському суду письмових заявах, що долучаються до справи. Ці заяви підписуються відповідно позивачем, відповідачем чи обома сторонами. До прийняття відмови позивача від позову або до затвердження мирової угоди сторін господарський суд роз'яснює сторонам наслідки відповідних процесуальних дій, перевіряє, чи є повноваження на вчинення цих дій у представників сторін.
Згідно ч.6 ст. 22 Господарського процесуального кодексу України господарський суд не приймає відмови від позову, зменшення розміру позовних вимог, визнання позову відповідачем, якщо ці дії суперечать законодавству або порушують чиї-небудь права і охоронювані законом інтереси.
Відтак, за приписами вказаних процесуальних норм, вирішуючи питання про прийняття відмови позивача від позову, господарський суд зобов'язаний перевірити чи не суперечить така відмова законодавству та чи не порушуються внаслідок цього чиї-небудь права і охоронювані законом інтереси. Водночас, господарський суд повинен роз'яснити сторонам наслідки вчинення відповідної процесуальної дії та перевірити, чи є повноваження на вчинення цих дій у представників сторін.
Відповідно до ст. 78 Господарського процесуального кодексу України суд приймає відмову позивача від позову, оскільки вона не суперечить чинному законодавству, не порушує прав та охоронюваних інтересів інших осіб та підписана повноважною посадовою особою позивача - директором КП «Новомосковськтеплоенерго» Погореловим Г.І. (а. с. 76).
Суд роз'яснив представнику позивача, що відповідно до ч.2 ст. 80 ГПК України у випадку припинення провадження у справі повторне звернення до господарського суду зі спором між тими ж сторонами та про той же предмет і з тих же підстав не допускається.
З врахуванням викладеного позов підлягає частковому задоволенню в частині стягнення з відповідача 16 841, 35 грн. заборгованості, в частині стягнення з відповідача 873,71 грн. - 3% річних, 143,43 грн. - інфляційних втрат провадження у справі слід припинити по п.4.ст. 80 ГПК України.
Відповідно до ст. 49 Господарського процесуального кодексу України судовий збір покладається на відповідача, оскільки спір доведено до суду з його вини.
Враховуючи вищевикладене, керуючись ст.ст.1, 33, 34, 49, п.4 ст. 80, ст.ст. 82-85 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд, -
ВИРІШИВ:
Позов задовольнити частково.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Універсалспецбуд" (51200, Дніпропетровська область, м. Новомосковськ, пров. Жовтневий, буд. 2, код ЄДРПОУ 30557427) на користь Комунального підприємства "Новомосковськтеплоенерго" (51200, Дніпропетровська область, м. Новомосковськ, вул. М.Головка, буд.17, код ЄДРПОУ 03342190) борг за спожиту теплову енергію в сумі 16 841, 35 грн. (шістнадцять тисяч вісімсот сорок одна грн. 35 коп.) та витрати, пов'язані зі сплатою судового збору у сумі 1 720,50 грн. (одна тисяча сімсот двадцять грн. 50 коп.), про що видати наказ.
Наказ видати після набрання рішенням законної сили.
В частині стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю "Універсалспецбуд" 3% річних в сумі 873,71 грн. та інфляційних втрат в сумі 143,43 грн. провадження у справі припинити.
Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційної скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним господарським судом.
Суддя Н.Г. Назаренко Дата підписання рішення, оформленого відповідно до вимог ст. 84 ГПК України, - 15.05.2013р.
Суд | Господарський суд Дніпропетровської області |
Дата ухвалення рішення | 14.05.2013 |
Оприлюднено | 15.05.2013 |
Номер документу | 31167484 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Назаренко Наталія Григорівна
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Назаренко Наталія Григорівна
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Назаренко Наталія Григорівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні