ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа № 817/1481/13-а
08 травня 2013 року 11год. 00хв. м. Рівне
Рівненський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Зозулі Д. П. за участю секретаря судового засідання Демчук І.М. та сторін і інших осіб, які беруть участь у справі:
позивача: представник не з'явився,
відповідача:не з'явився,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом
Рівненського районного центру зайнятості доОСОБА_1 про стягнення заборгованості,
ВСТАНОВИВ :
Рівненський районний центр зайнятості звернувся до суду з позовом до ОСОБА_2 про стягнення заборгованості в сумі 1938 грн. 27 коп.
Позивач в судове засідання не з'явився, до початку судового розгляду справи подав клопотання про розгляд справи без участі його представника.
Відповідач заперечень на адміністративний позов не подав, в судове засідання не з'явився, про причини неявки суд не повідомив. Про дату, час і місце судового розгляду справи судом повідомлявся належним чином.
Судом не визнавалася обов'язковою участь сторін в судовому засіданні. За таких обставин, суд вважає за можливе розглянути справу без участі сторін на підставі наявних у справі доказів.
Відповідно до ч. 1 ст. 41 КАС України у разі неявки у судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Розглянувши у відкритому судовому засіданні позовну заяву, встановивши фактичні обставини справи, перевіривши їх дослідженими доказами, оцінивши їх в сукупності, відповідно до вимог закону, суд приходить до висновку, що позов підлягає до задоволення.
Відповідно до п. 1 ст. 1 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" № 1533-III (далі Закон № 1533-III), загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття - це система прав, обов'язків і гарантій, яка передбачає матеріальне забезпечення на випадок безробіття з незалежних від застрахованих осіб обставин та надання соціальних послуг за рахунок коштів Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.
Судом встановлено, що з 10.12.2012 року ОСОБА_1 перебувала на обліку в Рівненському районному центрі зайнятості.
Відповідно до ст. 24 Закону України "Про зайнятість населення" № 803-XII від 01.03.1991 року, громадяни, які звертаються до державної служби зайнятості, мають право на професійну підготовку, перепідготовку, підвищення кваліфікації.
Згідно Інструкції про порядок укладання договорів з навчальними закладами, підприємствами і громадянами, які звертаються в державну службу зайнятості, щодо підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації, затвердженої Наказом Міністерства праці та соціальної політики України № 120 від 22.07.1999 року та зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 09.08.1999 року за № 545/3838, з громадянином, який виявив бажання навчатись, укладається договір.
ОСОБА_1, відповідно до договору № 171212121800002 від 18.12.2012 року, укладеного із Рівненським районним центром зайнятості, була направлена на підготовку в Рівненський центр професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості за професією "Продавець продовольчих товарів" зі строком навчання з 18.12.2012 року по 03.06.2013 року (5, 60 місяців) з метою сприяння подальшому працевлаштуванню.
Наказом директора Рівненського центру професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості № 413 від 18.03.2013 року ОСОБА_1 відраховано із групи № 427 у зв'язку з пропусками занять без поважних причин.
Як вбачається з матеріалів справи, ОСОБА_1 в період часу 18.12.2012 року по 17.03.2013 року отримала матеріальну допомогу в період професійної підготовки в сумі 473, 81 грн, фактична вартість навчання відповідача за цей період становить 1364, 46 грн. Оплата проїзду до місця навчання і назад становить 100, 00 грн. Отже, під час перебування на обліку в Рівненському районному центрі зайнятості відповідач отримав кошти на суму, яка складає: 473, 81 грн.+1364, 46 грн.+100, 00 = 1938, 27 гривень.
Наведені обставини стверджені дослідженими у судовому засіданні доказами: копією заяви про надання статусу безробітного (а.с. 4), копією договору районного центру зайнятості з безробітним, щодо його професійного навчання (а.с. 5), копією листа Рівненського обласного центру зайнятості (а.с. 6), копією корінця направлення на навчання (а.с. 7), копією наказу про відрахування (а.с. 8), копією розрахунку суми витрат, що підлягають стягненню з безробітного (а.с. 9), копією заяви про направлення на професійне навчання (а.с. 10).
Відповідно до ч. 3 ст. 36 Закону № 1533-III у разі припинення професійної підготовки, перепідготовки або підвищення кваліфікації за направленням державної служби зайнятості без поважних причин або відмови працювати за одержаною професією (спеціальністю) із застрахованих осіб стягується сума витрат на професійну підготовку, перепідготовку або підвищення кваліфікації.
Згідно із пунктом 3.1.2. Договору у разі припинення без поважних причин або відмови працювати за професією (спеціальністю), набутою в результаті професійного навчання, з громадянки стягується загальна сума витрат на професійне навчання, включаючи суму виплаченої матеріальної допомоги у період професійного навчання, витрат на проїзд до місця навчання і назад (включаючи оплату щоденного проїзду) та витрат на проживання.
За наведених обставин та враховуючи те, що на день розгляду справи у суді відповідач доказів добровільної сплати коштів, отриманих від позивача, в сумі 1938, 27 грн. суду не надав, позов обґрунтований і підлягає до задоволення повністю.
Судові витрати по справі згідно ч. 4 ст. 94 КАС України з відповідача не стягуються.
Керуючись статтями 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Позов задовольнити повністю.
Стягнути із ОСОБА_1 (35303, АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1) на користь Рівненського районного центру зайнятості (33001, вул. Яворницького, 53, м. Рівне, Рівненська область, код ЄДРПОУ 22560874) витрати, пов'язані із її навчанням, в сумі 1938 (одна тисяча дев'ятсот тридцять вісім) грн. 27 коп.
Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Рівненський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Житомирського апеляційного адміністративного суду.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Суддя Зозуля Д. П.
Суд | Рівненський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 08.05.2013 |
Оприлюднено | 15.05.2013 |
Номер документу | 31168619 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Рівненський окружний адміністративний суд
Зозуля Д. П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні