Постанова
від 13.05.2013 по справі 826/5033/13-а
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД МІСТА КИЄВА

cpg1251 ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1 П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

м. Київ

13 травня 2013 року № 826/5033/13

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючого судді Кобилянського К.М., розглянувши в порядку скороченого провадження адміністративну справу

за позовом Державної податкової інспекції у Дарницькому районі міста Києва Державної податкової служби доТовариства з обмеженою відповідальністю «НВП ОРАКУЛ СЕРВІС» про стягнення заборгованості, ВСТАНОВИВ:

Державна податкова інспекція у Дарницькому районі міста Києва Державної податкової служби звернулась до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовною заявою про стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю «НВП ОРАКУЛ СЕРВІС» заборгованості з податку на додану вартість в сумі 3129,99 грн.

Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 10.04.2013 відкрито скорочене провадження у справі та запропоновано відповідачу, в разі невизнання адміністративного позову, у десятиденний строк з дня одержання ухвали надати суду письмові заперечення проти позову та докази на підтвердження цих заперечень або заяву про визнання позову.

Відповідач у визначений судом строк заперечення на позовну заяву не надав, заяву про визнання позову також суду не надіслав.

Відповідачу була надіслана ухвала про відкриття скороченого провадження за адресою, зазначеною у витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, проте кореспонденція суду повернулася з відміткою працівника пошти «не знаходиться за вказаною адресою».

Відповідно до ч. 4 ст. 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України справа розглядається в порядку скороченого провадження без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі, на підставі наявних у справі доказів.

Розглянувши подані позивачем документи і матеріали, з'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд вважає надані позивачем докази та повідомлені ним обставини достатніми для розгляду справи в порядку скороченого провадження та прийняття рішення по справі, позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають задоволенню в повному обсязі з огляду на наступне.

Товариство з обмеженою відповідальністю «НВП ОРАКУЛ СЕРВІС» (код ЄДРПОУ 34182465) перебуває на податковому обліку в Державній податковій інспекції у Дарницькому районі міста Києва Державної податкової служби.

Суд встановив, що заборгованість відповідача виникла у зв'язку із несплатою податкового зобов'язання з податку на додану вартість, визначеного у податкових повідомленнях-рішеннях від 31.12.2010 № 799246502/0 у розмірі 1190,00 грн., від 21.02.2012 № 0002281502 у розмірі 2040,00 грн. та від 21.02.2012 № 0001851502 у розмірі 170,00 грн.

Загальна сума податкового зобов'язання з податку на додану вартість, визначена у зазначених податкових повідомленнях-рішеннях складає 3400,00 грн. Частина даного боргу була погашена за рахунок переплати, що значилась у картці особового рахунку відповідача.

Згідно довідки про заборгованість ТОВ «НВП ОРАКУЛ СЕРВІС», станом на 23.04.2013 податковий борг відповідача з податку на додану вартість (код платежу 14010100) становить 3129,99 грн.

Відповідно до п. 57.3 ст. 57 Податкового кодексу України, у разі визначення грошового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах 54.3.1 - 54.3.6 пункту 54.3 статті 54 цього Кодексу, платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму грошового зобов'язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу.

У разі оскарження рішення контролюючого органу про нараховану суму грошового зобов'язання платник податків зобов'язаний самостійно погасити узгоджену суму, а також пеню та штрафні санкції за їх наявності протягом 10 календарних днів, наступних за днем такого узгодження.

На день розгляду справи сума податкового боргу відповідачем погашена не була. Доказів оскарження вищевказаних податкових вимог, погашення податкового боргу за цими податковими вимогами відповідачем або звернення до органу державної податкової служби із заявами про розстрочення/відстрочення грошових зобов'язань або податкового боргу до суду не надано.

У відповідності до пп. 14.1.39 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України, грошове зобов'язання платника податків - сума коштів, яку платник податків повинен сплатити до відповідного бюджету як податкове зобов'язання та/або штрафну (фінансову) санкцію, що справляється з платника податків у зв'язку з порушенням ним вимог податкового законодавства та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, а також санкції за порушення законодавства у сфері зовнішньоекономічної діяльності.

В силу положень пп. 14.1.175 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України, сума узгодженого грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання набуває статусу податкового боргу.

Органами, уповноваженими здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу в межах їх повноважень, згідно з п. 41.5 ст. 41 Податкового кодексу України, є виключно органи державної податкової служби.

Підпунктом 20.1.28 п. 20.1 ст. 20 Податкового кодексу України передбачено, що органи державної податкової служби мають право стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов'язань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом.

Зокрема, підпунктом 20.1.18 п. 20.1 ст. 20 Податкового кодексу України передбачено право органів державної податкової служби звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини.

Відповідач не надав суду доказів сплати суми заборгованості у добровільному порядку або ж доказів оскарження податкових повідомлень-рішень від 31.12.2010 № 799246502/0, від 21.02.2012 № 0002281502 та від 21.02.2012 № 0001851502 у адміністративному та/або судовому порядку.

Враховуючи викладене, суд дійшов висновку про те, що позовні вимоги Державної податкової інспекції у Дарницькому районі міста Києва Державної податкової служби про стягнення з ТОВ «НВП ОРАКУЛ СЕРВІС» заборгованості з податку на додану вартість у розмірі 3129,99 грн. є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.

Згідно п. 8 ч. 6 ст. 183 2 Кодексу адміністративного судочинства України відповідач зобов'язаний виконати постанову негайно.

Відповідно до положень ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України судові витрати з відповідача стягненню не підлягають.

Керуючись статтями 98, 160-163, 183 2 , 254, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -

П О С Т А Н О В И В:

1. Позов Державної податкової інспекції у Дарницькому районі міста Києва Державної податкової служби задовольнити повністю.

2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «НВП «ОРАКУЛ СЕРВІС» (код ЄДРПОУ 34182465) заборгованість з податку на додану вартість у розмірі 3129 (три тисячі сто двадцять дев'ять) гривень 99 коп. на розрахунковий рахунок № 31116029700003 до УДКСУ у Дарницькому районі міста Києва, код 38021179 у банку ГУДКСУ у місті Києві, МФО 820019, код платежу 140110100.

Відповідно до пунктів 9, 10 статті 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України постанова, прийнята у скороченому провадженні, крім випадків її оскарження в апеляційному порядку, є остаточною. У разі оскарження в апеляційному порядку постанови, прийнятої у скороченому провадженні, ухвала суду апеляційної інстанції по такій справі є остаточною і оскарженню не підлягає.

Суддя К.М. Кобилянський

СудОкружний адміністративний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення13.05.2013
Оприлюднено17.05.2013
Номер документу31217756
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —826/5033/13-а

Ухвала від 19.08.2013

Адміністративне

Окружний адміністративний суд міста Києва

Кобилянський К.М.

Ухвала від 09.08.2013

Адміністративне

Окружний адміністративний суд міста Києва

Кобилянський К.М.

Постанова від 13.05.2013

Адміністративне

Окружний адміністративний суд міста Києва

Кобилянський К.М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні