Харківський окружний адміністративний суд 61004, м. Харків, вул. Мар'їнська, 18-Б-3, inbox@adm.hr.court.gov.ua
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
11 квітня 2013 р. № 820/1805/13-а
Харківський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Мороко А.С.,
при секретарі судового засідання - Пшеничному В.О.,
за участю представника позивача - Горбань І.В. за довіреністю,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Харкові адміністративну справу за позовом державної податкової інспекції у Краснокутському районі Харківської області Державної податкової служби до ОСОБА_2 про стягнення податкового боргу,
В С Т А Н О В И В :
Державна податкова інспекція у Краснокутському районі Харківської області Державної податкової служби звернулася до Харківського окружного адміністративного суду з позовом, в якому просить суд стягнути з відповідача заборгованість зі сплати податку з доходів фізичних осіб у розмірі 5434 грн.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначає, що відповідачем своєчасно не сплачено узгоджену суму податкового зобов'язання, внаслідок чого за ним обліковується податковий борг з податку з доходів фізичних осіб у розмірі 5434 грн.
Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав в повному обсязі та просив суд задовольнити позов.
Відповідач в судове засідання не з'явився, надав до суду клопотання про розгляд справи без його участі та заперечення на адміністративний позов, в якому просить суд відмовити в задоволенні адміністративного позову.
Вислухавши позицію представника позивача, дослідивши матеріали справи, оцінивши належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок наявних у справі доказів у їх сукупності, суд прийшов до висновку про задоволення позову, виходячи з наступного.
Фахівцями державної податкової інспекції у Краснокутському районі Харківської області проведена документальна позапланова невиїзна перевірка відповідача про виявлені податкового законодавства за результатами річного декларування по податку на доходи фізичних осіб.
Результати перевірки оформлені актом № 204/135/17-2091804858 від 12.11.2012 року, яким встановлені порушення вимог діючого законодавства України, а саме: підпункту 49.18.4 пункту 49.18, пункту 49.1 статті 49, підпункту 170.2.2 пункту 170.2 статті 170 Податкового кодексу України, а саме заниження податкових зобов'язань за результатами річного декларування в сумі 4347 грн.
Як вбачається з матеріалів справи, між ОСОБА_2 (продавець) та ТОВ "Еволюція - Капітал" (код ЄДРПОУ 33540437) (покупець) укладено договір № Д - УНФ - 95 від 14.02.2011 року, відповідно до якого продавець продає, а покупець купує цінні папери емітента на умовах, передбачених цим договором, а саме: акції прості іменні ВАТ "Укрнафта" у кількості 63 шт., вартістю 460 грн. на загальну суму 28980 грн.
Згідно акту про виконання зобов'язань від 15.03.2011 року до договору купівлі - продажу цінних паперів № Д - УНФ - 95 від 14.02.2011 року, продавець передав, а покупець прийняв та повністю оплатив наступний пакет цінних паперів: акції прості іменні ВАТ "Укрнафта" у кількості 63 шт., вартістю 460 грн. на загальну суму 28980 грн.
Підпунктом 164.2.9 пункту 164.2 статті 164 Податкового кодексу України встановлено, що до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку включаються інвестиційний прибуток від проведення платником податку операцій з цінними паперами, деривативами та корпоративними правами, випущеними в інших, ніж цінні папери, формах, крім доходу від операцій, зазначених у підпунктах 165.1.2, 165.1.40 і 165.1.52 пункту 165.1 статті 165 цього Кодексу.
Відповідно до підпункту 170.2.2 пункту 170.2 статті 170 Податкового кодексу України, інвестиційний прибуток розраховується як позитивна різниця між доходом, отриманим платником податку від продажу окремого інвестиційного активу, та його вартістю, що визначається із суми витрат на придбання такого активу з урахуванням норм підпунктів 170.2.4 - 170.2.6 цього пункту (крім операцій з деривативами).
Відповідно до підпункту 170.2.2 пункту 170.2 статті 170 Податкового кодексу України, інвестиційний прибуток оподатковуються за ставкою 15 %.
Згідно підпункту 170.2.6 пункту 170.2 статті 170 Податкового кодексу України, до складу загального річного оподатковуваного доходу платника податку включається позитивне значення загального фінансового результату операцій з інвестиційними активами за наслідками такого звітного (податкового) року.
Згідно підпункту 54.3.1 пункту 54.3 статті 54 податкового кодексу України, контролюючий орган зобов'язаний самостійно визначити суму грошових зобов'язань, зменшення (збільшення) суми бюджетного відшкодування та/або зменшення (збільшення) від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток або від'ємного значення суми податку на додану вартість платника податків, передбачених цим Кодексом або іншим законодавством, якщо платник податків не подає в установлені строки податкову (митну) декларацію.
На підставі акту перевірки податковим органом винесено податкове повідомлення-рішення № 0004541701 від 26.11.2012 року, яким відповідачу збільшено суму грошового зобов'язання за платежем податок з доходів фізичних осіб в розмірі 5434 грн., з яких: основний платіж - 4347 грн., штрафні (фінансові) санкції (штрафи) 1087 грн.
Статтею 56 Податкового кодексу України визначено порядок оскарження рішень контролюючих органів, а саме: рішення, прийняті контролюючим органом, можуть бути оскаржені в адміністративному або судовому порядку.
Згідно пунктів 56.2, 56.3 статті 56, у разі коли платник податків вважає, що контролюючий орган неправильно визначив суму грошового зобов'язання або прийняв будь-яке інше рішення, що суперечить законодавству або виходить за межі повноважень контролюючого органу, встановлених цим Кодексом або іншими законами України, він має право звернутися до контролюючого органу вищого рівня із скаргою про перегляд цього рішення. Скарга подається до контролюючого органу вищого рівня у письмовій формі (та у разі потреби - з належним чином засвідченими копіями документів, розрахунками та доказами, які платник податків вважає за потрібне надати з урахуванням вимог пункту 44.6 статті 44 цього Кодексу) протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання платником податків податкового повідомлення-рішення або іншого рішення контролюючого органу, що оскаржується.
Відповідно до підпункту 56.17.1 пункту 56.17 статті 56 Податкового кодексу України, процедура адміністративного оскарження закінчується днем, наступним за останнім днем строку, передбаченого для подання скарги на податкове повідомлення-рішення або будь-яке інше рішення відповідного контролюючого органу у разі, коли така скарга не була подана у зазначений строк. День закінчення процедури адміністративного оскарження вважається днем узгодження грошового зобов'язання платника податків.
Пунктом 56.18 вказаної статті встановлено, що з урахуванням строків давності, визначених статтею 102 цього Кодексу, платник податків має право оскаржити в суді податкове повідомлення-рішення або інше рішення контролюючого органу про нарахування грошового зобов'язання у будь-який момент після отримання такого рішення. При зверненні платника податків до суду з позовом щодо визнання недійсним рішення контролюючого органу грошове зобов'язання вважається неузгодженим до дня набрання судовим рішенням законної сили.
Одночасно, згідно пункту 57.3 статті 57 Податкового кодексу України, у разі визначення грошового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах 54.3.1 - 54.3.6 пункту 54.3 статті 54 цього Кодексу, платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму грошового зобов'язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу.
У разі оскарження рішення контролюючого органу про нараховану суму грошового зобов'язання платник податків зобов'язаний самостійно погасити узгоджену суму, а також пеню та штрафні санкції за їх наявності протягом 10 календарних днів, наступних за днем такого узгодження.
Як вбачається з матеріалів справи повідомлення-рішення № 0004541701 від 26.11.2012 року отримане відповідачем 01 грудня 2012 року, проте в адміністративному чи в судовому порядку, згідно статті 56 Податкового кодексу України, оскаржене ним не було, у зв'язку з чим сума грошового зобов'язання, визначена рішенням, вважається узгодженою.
Згідно пункту 59.1 статті 59 Податкового кодексу України, у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.
У зв'язку з непогашенням відповідачем суми узгодженого податкового зобов'язання протягом граничного строку її сплати, позивачем винесено податкову вимогу № 4 від 18.12.2012 року.
Відповідно до пункту 41.5 статті 41 Податкового кодексу України органами стягнення є виключно органи державної податкової служби, які уповноважені здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу в межах їх повноважень, а також державні виконавці в межах своїх повноважень.
Пунктом 87.11 статті 87 Податкового Кодексу України встановлено, що орган стягнення звертається до суду з позовом про стягнення суми податкового боргу платника податку - фізичної особи.
В зв'язку з вищевикладеним суд приходить до висновку про обґрунтованість позовних вимог позивача та вважає їх такими, що підлягають задоволенню.
Оскільки спір вирішено на користь суб'єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності виплат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) стягненню з відповідача не підлягають.
Керуючись статтями 14, 160-163, 164, 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України,
П О С Т А Н О В И В :
Адміністративний позов задовольнити в повному обсязі.
Стягнути з ОСОБА_2 (АДРЕСА_1, ідентифікаційний код НОМЕР_2) на користь бюджету через державну податкову інспекцію у Краснокутському районі Харківської області Державної податкової служби (62002, Харківська область, Краснокутський район, смт. Краснокутськ, вул. Леніна, 152, код ЄДРПОУ 34236782) заборгованість зі сплати податку з доходів фізичних осіб в розмірі 5434 (п'ять тисяч чотириста тридцять чотири) грн.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через Харківський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Повний текст постанови виготовлений 16.04.2013 року.
Суддя А.С. Мороко
Суд | Харківський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 11.04.2013 |
Оприлюднено | 18.05.2013 |
Номер документу | 31234668 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Харківський окружний адміністративний суд
Мороко А.С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні