Рішення
від 15.05.2013 по справі 916/554/13-г
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

cpg1251

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ


РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"15" травня 2013 р.Справа № 916/554/13-г

За позовом: Товариства з обмеженою відповідальністю "АРДА-ТРЕЙДИНГ"

до відповідача: Товариство з обмеженою відповідальністю "Одеська інженерна компанія"

про стягнення 2135,51грн.

Суддя Горячук Н.О.

Представники:

Від позивача: не з'явився

Від відповідача: не з'явився

Суть спору: Товариство з обмеженою відповідальністю "АРДА-ТРЕЙДИНГ" звернулося до господарського суду Одеської області з позовом про стягнення з відповідача заборгованості за договором поставки №1458-ОДЕ від 23.02.2012р. у сумі 2135,51грн., у тому числі 1950,09грн. сума боргу з урахуванням індексу інфляції, 154,52грн. пені, 30,90грн. - 3% річних.

Представник відповідача у судові засідання не з'явився, відзив на позовну заяву та витребувані судом документи не надав, свого права на захист не використав, хоч і повідомлявся про час та місце проведення судового засідання належним чином шляхом надсилання ухвал суду на адресу реєстрації. З огляду на те, що до повноважень господарських судів не віднесено установлення фактичного місцезнаходження юридичних осіб або місця проживання фізичних осіб - учасників судового процесу на час вчинення тих чи інших процесуальних дій, суд вважає можливим розглянути справу за наявними в ній матеріалами на підставі ст. 75 ГПК України.

Розглядом матеріалів справи встановлено наступне:

23.02.2012р. ТОВ „АРДА-ТРЕЙДИНГ" (позивач, постачальник) та ТОВ „Одеська інженерна компанія" (відповідач, покупець) уклали договір поставки №1458-ОДЕ (далі договір).

Постачальник зобов'язався передавати у власність покупця, а покупець приймати та оплачувати на умовах і у порядку, визначених договором, товар в асортименті, кількості та за цінами, вказаними у накладних, які є невід'ємною частиною договору (п. 2.1 договору).

Поставка товару на склад покупця (адреса місця призначення узгоджується у замовленні) здійснюється транспортом постачальника та за рахунок постачальника на умовах DDP (Инкотермс 2000).(п. 2.2 договору).

Право власності на товар, а також ризик випадкового знищення та випадкового пошкодження (псування) товару переходить від постачальника до покупця з моменту фактичної передачі товару, що засвідчується підписанням уповноваженими представниками сторін накладної (п. 2.3 договору).

Асортимент та кількість товару, що постачається зазначається у накладних (п. 3.1 договору).

Ціни на товар вказуються у накладних, які є невід'ємною частиною договору. Оплата здійснюється в національній валюті України виключно у формі безготівкових розрахунків. У разі порушення покупцем цього правила, у тому числі у випадку передачі готівкових коштів будь-яким особам для оплати постачальнику, постачальник не несе відповідальність за можливі збитки покупця від втрати (розкрадання) таких коштів (п.4.1 договору).

Покупець зобов'язаний оплачувати кожну партію переданого постачальником товару не пізніше 21 дня з дати її поставки. Постачальник має право в односторонньому порядку змінити строк оплати, попередньо повідомивши покупця за 7 календарних днів (п. 4.2 договору).

У випадку прострочки оплати покупцем за поставлений товар, постачальник має право не виконувати замовлення покупця та не поставляти товар доки покупець не розрахується з постачальником. При цьому постачальник не несе відповідальність за невиконання зобов'язань за договором (п. 4.3 договору).

При здійснені оплати поставленого товару покупець зобов'язаний у платіжному дорученні вказувати номер та дату видаткової накладної за якою такий товар був поставлений (п. 4.4 договору).

Поставка товару постачальником покупцю здійснюється окремими партіями, у кількості і у строк, визначений у замовленні на поставку покупця, які узгоджуються з постачальником, за цінами вказаними у накладних (п. 5.1 договору).

Замовлення на поставку товару складається в усній або письмовій формі і направляється постачальнику не менше ніж за 3 доби до дати поставки факсом, поштою або через представника постачальника, або в будь - якому разі способом, що дає можливість ідентифікувати покупця (п. 5.2 договору).

Поставка товару здійснюється постачальником протягом 3 робочих днів з моменту отримання замовлення ( п. 5.4 договору)

Підписання покупцем товарної (товарно-транспортної) накладної свідчить про те, що покупець згоден з ціною на товар, вказаною в накладній, перевірив кількість, асортимент, тару поставленої партії товару та погоджується на прийняття всього товару як належно поставленого згідно цього договору з дотриманням строків його постачання (п. 5.7 договору).

Постачальник щомісячно не пізніше 10 числа місяця, наступного за звітним, надає покупцеві у двох екземплярах підписаний акт звірки взаємних розрахунків. Покупець протягом 5 днів зобов'язаний підписати та повернути один з екземплярів постачальнику або направити вмотивовані зауваження з приводу акту. Якщо протягом вказаного строку покупець не підписує акт та не направляє зауважень, акт звірки взаємних розрахунків вважається вірним у редакції постачальника та є достатнім доказом заборгованості покупця (п. 5.9 договору).

У разі невиконання чи неналежного виконання своїх зобов'язань по даному договору, сторони несуть відповідальність згідно чинного законодавства України (п. 6.1 договору).

У випадку порушення покупцем строків, визначених у п. 4.2 договору, покупець оплачує постачальникові неустойку у розмірі подвійної облікової ставки НБУ від прострочення суми за кожен день прострочення. Сторони домовились про те, що неустойка за порушення покупцем строків вказаних у п. 4.2 договору нараховується та сплачується за весь період невиконання або неналежного виконання покупцем своїх зобов'язань включаючи день повного розрахунку за поставлений товар (п. 6.6 договору).

У випадку порушення або невиконання покупцем зобов'язань за цим договором постачальник має право застосувати до покупця, наступні оперативно-господарські санкції: односторонню відмову від виконання своїх зобов'язань за цим договором, з звільненням постачальника від відповідальності; відстрочку або зупинення подальших поставок товару до повного і належного виконання покупцем своїх зобов'язань за цим договором, встановлення в односторонньому порядку на майбутнє додаткових гарантій належного виконання зобов'язань покупцем: зміну порядку оплати товару, переведення покупця на попередню оплату, скорочення відстрочки платежу та ішше (п.6.7 договору).

Договір набирає чинності з моменту його підписання сторонами і діє до 28 лютого 2013р. Якщо жодна сторона не повідомить іншу за один місяць до дати закінчення строку дії договору, він вважається пролонгованим на наступний рік на таких самих умовах (п. 8.1 договору).

На виконання умов договору на підстав видаткових накладних позивач поставив і передав у власність відповідача товар, однак відповідач за вказаний товар розрахувався частково, у зв'язку з чим позивач просить стягнути з відповідача 1948,14грн. заборгованості.

Згідно ст. 193 Господарського кодексу України суб'єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов'язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов'язання - відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться. Кожна сторона повинна вжити усіх заходів, необхідних для належного виконання нею зобов'язань, враховуючи інтереси другої сторони та забезпечення загальногосподарського інтересу.

Відповідно ч.7 ст. 193 Господарського кодексу України не допускається одностороння відмова від виконання зобов'язань, крім випадків, передбачених законом, а також відмова від виконання або відстрочка виконання з мотиву, що зобов'язання другої сторони за іншим договором не було виконано належним чином.

Одностороння відмова від зобов'язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом. (ст. 525 ЦК України).

Статтею 526 Цивільного кодексу України передбачено, що зобов'язання має виконуватись належним чином відповідно до умов договору та вимог Цивільного кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог -відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.

Відповідно до ст. 712 Цивільного кодексу України за договором поставки продавець (постачальник), який здійснює підприємницьку діяльність, зобов'язується передати у встановлений строк (строки) товар у власність покупця для використання його у підприємницькій діяльності або в інших цілях, не пов'язаних з особистим, сімейним, домашнім або іншим подібним використанням, а покупець зобов'язується прийняти товар і сплатити за нього певну грошову суму.

Відповідно до ст. 611 Цивільного кодексу України у разі порушення зобов'язання настають правові наслідки, встановлені договором або законом, зокрема, сплата неустойки.

Згідно ст. 549 Цивільного кодексу України неустойкою (штрафом, пенею) є грошова сума або інше майно, які боржник повинен передати кредиторові у разі порушення боржником зобов'язання. Пенею є неустойка, що обчислюється у відсотках від суми несвоєчасно виконаного грошового зобов'язання за кожен день прострочення виконання.

Згідно ч.1 ст.624 ЦК України, якщо за порушення зобов'язання встановлено неустойку, то вона підлягає відшкодуванню у повному розмірі, незалежно від відшкодування збитків.

Відповідно до п.6.6 договору, у випадку порушення покупцем строків, визначених у п. 4.2 договору, покупець оплачує постачальникові неустойку у розмірі подвійної облікової ставки НБУ від прострочення суми за кожен день прострочення. Сторони домовились про те, що неустойка за порушення покупцем строків вказаних у п. 4.2 договору нараховується та сплачується за весь період невиконання або неналежного виконання покупцем своїх зобов'язань включаючи день повного розрахунку за поставлений товар. Позивач просить стягнути з відповідача пеню у сумі 154,52грн. за період з 11.08.2012р. по 19.02.2013р. (розрахунок у матеріалах справи).

Відповідно до ст. 625 Цивільного кодексу України боржник, який прострочив виконання грошового зобов'язання, на вимогу кредитора зобов'язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також: три проценти річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом. Позивач просить стягнути з відповідача 30,90грн. - 3% річних за період з 11.08.2012р. по 19.02.2013р. та 1,95грн. індексу інфляції. за період з серпня 2012р. - по січень 2013р. (розрахунок у матеріалах справи).

Відповідно до ст. 33 Господарського процесуального кодексу України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається, як на підставу своїх вимог і заперечень. Під час розгляду справи відповідачем не було належним чином доведено своєчасне виконання своїх зобов'язань за договором.

Враховуючи викладене та те, що представлені матеріали справи засвідчують обґрунтованість позовних вимог, позов підлягає задоволенню у сумі 2135,51грн., у тому числі 1950,09грн. боргу з урахуванням індексу інфляції, 154,52грн. пені, 30,90грн. - 3% річних. Судові витрати покладаються на відповідача згідно ст. ст. 44, 49 ГПК України.

Керуючись ст.ст. 44, 49, 82 - 85 Господарського процесуального кодексу України суд, -

В И Р І Ш И В:

1. Позов задовольнити.

2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю „Одеська інженерна компанія? (65086, м. Одеса, вул. 40 років оборони Одеси, буд. 8, кв. 153, код ЄДРПОУ 33569283) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "АРДА-ТРЕЙДИНГ" (юридична адреса: 52500, Дніпропетровська область, м. Синельникове, вул. Миру, буд. 29, кв. 28, поштова адреса: 49083, м. Дніпропетровськ, вул. Собінова 1, код ЄДРПОУ 37029549) 1948 /одна тисяча дев'ятсот сорок вісім/ грн. 14коп. боргу з урахуванням індексу інфляції, 154 /сто п'ятдесят чотири/ грн. 52коп. пені, 30 /тридцять грн. 90коп. - 3% річних, 1720 /одна тисяча сімсот двадцять/ грн. 50коп. судового збору.

Наказ видати згідно зі ст. 116 ГПК України.

Рішення набирає законної сили відповідно до ст. 85 ГПК України.

Повне рішення складено 17.05.2013р.

Суддя Горячук Н.О.

СудГосподарський суд Одеської області
Дата ухвалення рішення15.05.2013
Оприлюднено18.05.2013
Номер документу31237498
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —916/554/13-г

Рішення від 15.05.2013

Господарське

Господарський суд Одеської області

Горячук Н.О.

Ухвала від 12.04.2013

Господарське

Господарський суд Одеської області

Горячук Н.О.

Ухвала від 27.03.2013

Господарське

Господарський суд Одеської області

Горячук Н.О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні