ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
м. Черкаси
13 травня 2013 року Справа № 823/1326/13-а
10 год. 35 хв. м. Черкаси
Черкаський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Гайдаш В.А.,
при секретарі - Журавель Т.В.,
за участю представника позивача - Литвиненка І.Д. (за довіреністю), розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Черкаси адміністративну справу за позовом Звенигородської міжрайонної державної податкової інспекції Черкаської області Державної податкової служби до фізичної особи - підприємця ОСОБА_2 про стягнення податкового боргу,-
ВСТАНОВИВ:
Звенигородська міжрайонна державна податкова інспекція Черкаської області Державної податкової служби звернулась до суду з адміністративним позовом до фізичної особи - підприємця ОСОБА_2, в якому просить стягнути з відповідача податковий борг зі сплати єдиного податку в сумі 640 грн. 67 коп.
В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на ту обставину, що відповідач, як платник єдиного податку, не виконує своїх податкових зобов'язань, а саме ним не сплачено єдиний податок за жовтень-грудень 2012р. та за січень-березень 2013 року, внаслідок чого станом на день подання адміністративного позову відповідач має податковий борг в сумі 640 грн. 67 коп.
Представник позивача в судовому засіданні підтримав позовні вимоги, викладені в адміністративному позові.
Відповідач у судове засідання не з'явився, про виклик до суду повідомлений належним чином, що підтверджується реєстрами на відправлення простої кореспонденції Черкаського окружного адміністративного суду від 16.04.2013р. та від 26.04.2013 р.
Заслухавши представника позивача, розглянувши подані документи і матеріали, оцінивши належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності, суд встановив.
ОСОБА_2 зареєстрована як фізична особа-підприємець 26.02.2010 року Звенигородською районною державною адміністрацією Черкаської області, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, що підтверджується витягом з ЄДР станом на 11.04.2013 року та перебуває на обліку як платник податків в Звенигородській МДПІ Черкаської області ДПС.
Правові засади застосування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності, а також справляння єдиного податку встановлено Главою 1 Розділу XIV Податкового кодексу України.
Згідно п. 291.2 статті 291 Глави 1 Розділу XIV Податкового кодексу України спрощена система оподаткування, обліку та звітності - особливий механізм справляння податків і зборів, що встановлює заміну сплати окремих податків і зборів, встановлених п. 297.1 статті 297 цього Кодексу, на сплату єдиного податку в порядку та на умовах, визначених цією главою, з одночасним веденням спрощеного обліку та звітності.
Суб'єкти господарювання, які застосовують спрощену систему оподаткування, обліку та звітності, поділяються на такі групи платників єдиного податку:
1) перша група - фізичні особи-підприємці, які не використовують працю найманих осіб, здійснюють виключно роздрібний продаж товарів з торговельних місць на ринках та/або провадять господарську діяльність з надання побутових послуг населенню і обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 150 000 гривень;
2) друга група - фізичні особи-підприємці, які здійснюють господарську діяльність з надання послуг, у тому числі побутових, платникам єдиного податку та/або населенню, виробництво та/або продаж товарів, діяльність у сфері ресторанного господарства, за умови, що протягом календарного року відповідають сукупності таких критеріїв: не використовують працю найманих осіб або кількість осіб, які перебувають з ними у трудових відносинах, одночасно не перевищує 10 осіб; обсяг доходу не перевищує 1 000 000 гривень.
3) третя група - фізичні особи-підприємці, які протягом календарного року відповідають сукупності таких критеріїв: не використовують працю найманих осіб або кількість осіб, які перебувають з ними у трудових відносинах, одночасно не перевищує 20 осіб; обсяг доходу не перевищує 3 000 000 гривень;
4) четверта група - юридичні особи-суб'єкти господарювання будь-якої організаційно-правової форми, які протягом календарного року відповідають сукупності таких критеріїв: середньооблікова кількість працівників не перевищує 50 осіб; обсяг доходу не перевищує 5 000 000 гривень;
5) п'ята група - фізичні особи-підприємці, які протягом календарного року відповідають сукупності таких критеріїв: не використовують працю найманих осіб або кількість осіб, які перебувають з ними у трудових відносинах, не обмежена; обсяг доходу не перевищує 20 000 000 гривень;
6) шоста група - юридичні особи-суб'єкти господарювання будь-якої організаційно-правової форми, у яких протягом календарного року обсяг доходу не перевищує 20 000 000 гривень.
Юридична особа чи фізична особа-підприємець може самостійно обрати спрощену систему оподаткування, якщо така особа відповідає вимогам, встановленим Главою 1 Розділу XIV Податкового кодексу України, та реєструється платником єдиного податку в порядку, визначеному цією главою.
Відповідно до п.п. 298.1.1 п. 298.1 статті 298 Глави 1 Розділу XIV Податкового кодексу України для обрання або переходу на спрощену систему оподаткування суб'єкт господарювання подає до органу державної податкової служби заяву щодо обрання або переходу на спрощену систему оподаткування, на підставі якої органом державної податкової служби видається свідоцтво платника єдиного податку.
Зареєстровані в установленому порядку фізичні особи-підприємці, які до закінчення місяця, в якому відбулася державна реєстрація, подали заяву щодо обрання спрощеної системи оподаткування та ставки єдиного податку, встановленої для 1 або 2 групи, вважаються платниками єдиного податку з першого числа місяця, наступного за місяцем, у якому виписано свідоцтво платника єдиного податку. Зареєстровані в установленому законом порядку суб'єкти господарювання (новостворені), які протягом 10 днів з дня державної реєстрації подали заяву щодо обрання спрощеної системи оподаткування та ставки єдиного податку, встановленої для 3-6 груп, вважаються платниками єдиного податку з дня їх державної реєстрації. Суб'єкт господарювання, який є платником інших податків і зборів відповідно до норм Податкового кодексу України, може прийняти рішення про перехід на спрощену систему оподаткування шляхом подання заяви до органу державної податкової служби не пізніше ніж за 15 календарних днів до початку наступного календарного кварталу.
16 січня 2012 року відповідачем до Звенигородської МДПІ Черкаської області ДПС подано заяву про застосування спрощеної системи оподаткування (група 1, вид діяльності згідно з КВЕД - роздрібна торгівля взуттям та шкіряними виробами).
Ставки єдиного податку встановлюються згідно п.п. 293.1, 293.2 статті 293 Глави 1 Розділу XIV Податкового кодексу України у відсотках (фіксовані ставки) до розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року (далі у цій главі - мінімальна заробітна плата), та у відсотках до доходу (відсоткові ставки).
Фіксовані ставки єдиного податку встановлюються сільськими, селищними та міськими радами для фізичних осіб - підприємців, які здійснюють господарську діяльність, залежно від виду господарської діяльності, з розрахунку на календарний місяць:
для першої групи платників єдиного податку - у межах від 1 до 10 відсотків розміру мінімальної заробітної плати.
Статтею 13 Закону України «Про Державний бюджет України на 2012 рік» від 22.12.2011 року № 4282-VI на 1 січня 2012 року встановлено мінімальну заробітну плату у розмірі 1073 грн.
Статтею 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2013 рік» від 06.12.2012 року № 5515-VI на 1 січня 2013 року встановлено мінімальну заробітну плату у розмірі 1147 грн.
Рішенням Звенигородської міської ради від 30.12.2011 року № 15-50/ VI ставку єдиного податку для першої групи платників єдиного податку встановлено у розмірі 10% від розміру мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня 2012 року.
Рішенням Звенигородської міської ради від 20.06.2012 року № 22-29/ VI ставку єдиного податку для першої групи платників єдиного податку встановлено у розмірі 10% від розміру мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня 2013 року.
Таким чином, сума єдиного податку, належна до сплати відповідачем кожного місяця, у 2012 році становить 107 грн., а у 2013 році - 114 грн. 70 коп.
Судом встановлено, що відповідачем не сплачено єдиний податок за жовтень-грудень 2012 року та за січень-березень 2013 року. Таким чином, сума заборгованості відповідача становить 640 грн. 67 коп. (з врахуванням переплати в сумі 24 грн. 43 коп.).
Сплачується єдиний податок: платниками єдиного податку 1 і 2 груп шляхом здійснення авансового внеску не пізніше 20 числа (включно) поточного місяця (п. 295.1 статті 295 Глави 1 Розділу XIV Податкового кодексу України); платниками єдиного податку 3-6 груп - протягом 10 календарних днів після граничного строку подання податкової декларації за податковий квартал (п. 295.3 статті 295 Глави 1 Розділу XIV Податкового кодексу України).
За правильність обчислення, своєчасність та повноту сплати сум єдиного податку, а також за своєчасність подання податкових декларацій, платники єдиного податку несуть відповідальність відповідно до Податкового кодексу України (п. 300.1 статті 295 Глави 1 Розділу XIV Податкового кодексу України).
Так, за змістом п.п. 14.1.175 п. 14.1 статті 14 Податкового кодексу України сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання, визнається сумою податковою боргу платника податків.
У зв'язку з несплатою фізичною особою-підприємцем ОСОБА_2 узгодженої суми податкового зобов'язання в установлені строки позивачем на адресу відповідача була направлена податкова вимога № 16 від 01.02.2013р. на суму 411 грн. 57 коп., яка була повернута відправнику з відміткою «за закінченням терміну зберігання».
Пунктом 87.11 статті 87 Податкового кодексу України визначено, що орган стягнення звертається до суду з позовом про стягнення суми податкового боргу платника податку - фізичної особи. Стягнення податкового боргу за рішенням суду здійснюється державною виконавчою службою відповідно до закону про виконавче провадження.
Беручи до уваги ту обставину, що станом на дату звернення до суду відповідачем податковий борг у сумі 640 грн. 67 коп. не сплачений, суд приходить до висновку про наявність підстав для задоволення адміністративного позову.
Відповідно до статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
На підставі викладеного, керуючись статтями 159-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов задовольнити повністю.
Стягнути з фізичної особи - підприємця ОСОБА_2 (АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1) на користь Звенигородської міжрайонної державної податкової інспекції Черкаської області Державної податкової служби (20200, Черкаська область, м. Звенигородка, вул. Енгельса, 142, ідентифікаційний код 38060375) податковий борг зі сплати єдиного податку за жовтень-грудень 2012 р. та січень-березень 2013 р. на загальну суму 640 (шістсот сорок) грн. 67 коп.
Постанова набирає законної сили відповідно до ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду через Черкаський окружний адміністративний суд у порядку та строки, встановлені ст.ст.185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя В.А. Гайдаш
Повний текст постанови виготовлений 13.05.2013 року
Суд | Черкаський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 13.05.2013 |
Оприлюднено | 20.05.2013 |
Номер документу | 31245924 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Черкаський окружний адміністративний суд
В.А. Гайдаш
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні