провадження 2/762/752/13
справа № 762/368/13-ц
БАЛАКЛАВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА СЕВАСТОПОЛЯ
ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ
І м е н е м У к р а ї н и
« 18» березня 2013 року м. Севастополь
Балаклавський районний суд міста Севастополя
у складі: головуючого, судді - Дибець О.М.
при секретарі - Постіковій О.В.,
за участю:
представника позивача Комунального закладу «Севастопольський будинок дитини для дітей з враженням центральної нервової системи і порушенням психіки» на підставі довіреності № 6 від 18 січня 2013 року - Соловйової Є.В. представника Балаклавської районної державної адміністрації міста Севастополя на підставі довіреності № 4 від 23 січня 2013 року Шемятіної М.О. заочно розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі Балаклавського районного суду міста Севастополя цивільну справу за позовною заявою Комунального закладу «Севастопольський будинок дитини для дітей з враженням центральної нервової системи і порушенням психіки» до ОСОБА_4, за участю Балаклавської районної державної адміністрації міста Севастополя, - про позбавлення батьківських прав і стягнення аліментів на утримання малолітньої дитини,
в с т а н о в и в :
6 лютого 2013 року представник позивача звернувся до Балаклавського районного суду міста Севастополя із позовною заявою в порядку цивільного судочинства і просить суд :
- Позбавити ОСОБА_4 батьківських прав відносно малолітнього ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_1 і стягнути аліменти на його утримання в розмірі ? від усіх видів доходів, але не менше 30% прожиткового мінімуму на дитину відповідного віку.
Позов обґрунтовується тим, що ОСОБА_4 є матір'ю малолітнього ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_1, проте не забрала дитину з пологового будинку і досі не виявила відносно дитини батьківського піклування.
У судовому засіданні представник позивача наполягав на задоволенні позову з викладених підстав.
Представник Балаклавської районної державної адміністрації позов підтримала.
Відповідачка у судове засідання не з'явилась, хоча про дату, час та місце судового розгляду повідомлена у встановленому процесуальним законом порядку.
За таких обставин, ураховуючи, що позивач не заперечував проти вирішення справи на підставі наявних у справі доказів за відсутності відповідача, суд, керуючись приписами ст.ст. 224-226 Цивільного процесуального кодексу України, постанов ухвалу про заочний розгляд справи.
Вислухавши пояснення представника позивача і представника залученого до участі у справі державного органу для подання висновків, заочно з'ясувавши обставини справи та дослідивши відповідні докази , суд дійшов висновку про задоволення позовної заяви, виходячи з такого.
ОСОБА_4 є матір'ю малолітнього ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_1, що підтверджується свідоцтвом про народження Серії НОМЕР_1.
Як убачається з акту Комунального закладу «Міська лікарня №5 «Центр охорони здоров'я матері і дитини» від 6 серпня 2012року, ОСОБА_4 покинула у пологовому будинку малолітню дитину.
Розпорядженням Балаклавської районної державної адміністрації міста Севастополя від 1 листопада 2012 року малолітньому ОСОБА_5 був наданий статус дитини, позбавленої батьківського піклування.
Згідно акта від 4 лютого 2013 року малолітній ОСОБА_5 перебуває у Комунального закладі «Севастопольський будинок дитини для дітей з враженням центральної нервової системи і порушенням психіки» з 31 серпня 2012 року, за період з 31 серпня 2012 року по 4 лютого 2013 року мати або інші родичі дитину не відвідували, не цікавились нею та не приймали участі в її вихованні та утриманні.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 164 Сімейного кодексу України мати, батько можуть бути позбавлені судом батьківських прав, якщо вони не забрали дитину з пологового будинку або з іншого закладу охорони здоров'я без поважної причини і протягом шести місяців не виявляли щодо неї батьківського піклування.
Таким чином, враховуючи інтереси дитини, суд вважає доцільним позбавити ОСОБА_4 батьківських прав відносно малолітньої дитини -ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_1.
Згідно ч.2 ст. 166 Сімейного кодексу України особа, позбавлена батьківських прав, не звільняється від обов'язку щодо утримання дитини. Одночасно з позбавленням батьківських прав суд може на вимогу позивача або за власною ініціативою вирішити питання про стягнення аліментів на утримання дитини.
Відповідно до ст.182 Сімейного кодексу України при визначенні розміру аліментів судом враховується: стан здоров'я і та матеріальне становище дитини; стан здоров'я і та матеріальне становище платника аліментів; наявність у платника аліментів інших дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, дочки, сина; інші обставини, що мають істотне значення.
Ураховуючи встановлені обставини справи, відповідно до ч.3 ст.181 і ст. 183 Сімейного кодексу України, суд дійшов висновку про стягнення аліментів на утримання малолітньої дитини. У розмірі ? частки від всіх видів доходів відповідачки, починаючи з дня пред'явлення позовної заяви і до досягнення дитиною повноліття.
Таким чином, розглянувши справу в присутності представника позивача, представника органу державної влади, залученого до участі у справі для надання висновку, з'ясувавши всі фактичні обставини справи та перевіривши їх наявними у справі доказами, суд дійшов висновку про задоволення позовної заяви.
Судові витрати суд розподіляє відповідно до вимог статті 88 Цивільного процесуального кодексу України.
На підставі викладеного і керуючись ст.ст. 164, 166 Сімейного кодексу України, ст.ст. 1, 3-8, 10, 11, 15, 60, 61, 158, 179, 209, 212-215, 224-226 Цивільного процесуального кодексу України, суд
в и р і ш и в :
Позовну заяву Комунального закладу «Севастопольський будинок дитини для дітей з враженням центральної нервової системи і порушенням психіки» до ОСОБА_4, за участю Балаклавської районної державної адміністрації міста Севастополя, - про позбавлення батьківських прав і стягнення аліментів на утримання малолітньої дитини - задовольнити.
Позбавити ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2, батьківських прав щодо малолітнього ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_1.
Стягнути з ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2, яка зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1 (ідентифікаційний номер платника податків невідомий), - на користь Комунального закладу «Севастопольський будинок дитини для дітей з враженням центральної нервової системи і порушенням психіки» (ідентифікаційний код юридичної особи 05483842) аліменти на утримання малолітнього сина ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_1, щомісячно в розмірі 1/4 частки від її заробітку (доходу), починаючи від дня пред'явлення позову - 6 лютого 2013 року, із зарахуванням цих коштів на особовий рахунок дитини № НОМЕР_2 у Публічному акціонерному товаристві «Державний ощадний банк України».
Мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку (частина 2 статті 182 СК України), при цьому розмір аліментів не повинен перевищувати 50 відсотків заробітної плати боржника (частина 3 статті 70 Закону України «Про виконавче провадження).
На підставі пункту 1 частини 1 статті 367 Цивільного процесуального кодексу України допустити негайне виконання рішення суду у межах суми аліментів за один місяць.
Рішення суду про позбавлення батьківських прав після набрання ним законної сили надіслати до органу державної реєстрації актів цивільного стану за місцем реєстрації народження дитини.
У порядку розподілу судових витрат стягнути з ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2, яка зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1 (ідентифікаційний номер платника податків невідомий), - в дохід держави суму судового збору в розмірі 344 (триста сорок чотири) гривні 10 копійок.
Заочне рішення може бути переглянуто судом, який його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, поданою протягом десяти днів з дня отримання його копії.
Роз'яснити, що заочне рішення підлягає скасуванню, якщо судом буде встановлено, що відповідач не з'явився в судове засідання та не повідомив про причини неявки з поважних причин і докази, на які він посилається, мають істотне значення для правильного вирішення справи.
У разі залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення заочне рішення може бути оскаржене відповідачем в загальному порядку. У цьому разі строк на апеляційне оскарження рішення починає відраховуватися з дати постановлення ухвали про залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення.
Апеляційна скарга на заочне рішення може бути подана позивачем до Апеляційного суду міста Севастополя через Балаклавський районний суд міста Севастополя протягом десяти днів з дня його проголошення. Якщо позивач не був присутнім у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, він може подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Заочне рішення набирає законної сили відповідно до загального порядку, встановленого Цивільним процесуальним кодексом України.
Суддя Дибець О.М.
Суд | Балаклавський районний суд міста Севастополя |
Дата ухвалення рішення | 18.03.2013 |
Оприлюднено | 24.05.2013 |
Номер документу | 31274956 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Балаклавський районний суд міста Севастополя
Дибець О. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні