Рішення
від 16.05.2013 по справі 923/327/13
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХЕРСОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХЕРСОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

73000, м. Херсон, вул. Горького, 18

тел. /0552/ 49-31-78, 42-06-22, 32-11-36


Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

16 травня 2013 р. Справа № 923/327/13

Господарський суд Херсонської області у складі судді Ємленінової З.І. при секретарі Бєловій О.С., розглянувши у відкритому судовому засіданні справу

за позовом об'єднання співвласників багатоквартирного будинку "Світанок" м. Херсон

до фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 м. Херсон

про зобов'язання укласти договір

за участю представників сторін:

від позивача - голова правління Снітковський А.І., уповноважена особа Спесивцева Г.Ф.

від відповідача - фізична особа-підприємець ОСОБА_1, уповноважена особа ОСОБА_4

Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку "Світанок" (позивач) звернулося з позовом про зобов'язання фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (відповідач) укласти договір про надання послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкової території в його редакції, яка відповідає Типовому договору.

Позивач посилається на те, що в лютому 2013року він надіслав відповідачу договір, який відповідач повернув з протоколом розбіжностей за пунктами 3, 8, 20 та додатком №1 до договору. Оскільки сторонами не було узгоджено спірні пункти, позивач просить зобов'язати відповідача укласти договір з урахуванням спірних пунктів в його редакції.

Справа розглядалася з перервами, які відповідно до ст. 77 ГПК України оголошувалися в засіданнях 11.04.2013року до 23.04.2013року та 07.05.2013року. Суд зобов'язав сторони надати додаткові докази по справі та узгодити розбіжності за спірними пунктами договору, надавши в засідання протокол узгодження з нормативним обгрунтуванням своєї редакції договору за неузгодженими пунктами.

В засідання суду 23.04.2013року позивачем подано протокол узгодження спірних пунктів, відповідно до якого сторони узгодили розбіжності за пунктами 8, 20 спірного договору в редакції позивача, тому позивач просить зобов'язати відповідача укласти договір про надання послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкової території № 215 від 12.02.2013року з урахуванням протоколу узгодження, а пункти 3 та додаток № 1 до договору затвердити в його редакції.

Відповідач погоджується з тим, що протоколом узгодження розбіжностей під час розгляду справи в суді сторони узгодили спірні пункти 8, 20 договору в редакції позивача, але не погоджується з редакцією позивача за пунктом 3 договору щодо вартості послуг та переліку цих послуг і їх вартості відповідно до додатку № 1, посилаючись на те, що розрахунок здійснено виходячи із загальної площі приміщень 191,84кв.м., в той час як він є власником 3-х перебудований квартир, що розміщені в будинку ОСББ загальною площею 144, 1 кв.м.

Крім того відповідач зазначає, що позивачем не було затверджено вартість тарифів на обслуговування будинків, а рішення з цього питання на засідання загальних зборів, які відбулися 09.04.2011року не виносилося і не приймалося. Відповідач також посилається на неналежне виконання позивачем обов'язків про надання послуг, а також на те, що частина зазначених в додатку №1 до договору послуг ним взагалі не надається, оскільки відповідачем укладено самостійні договори з обслуговуючими організаціями, в тому числі: договір на вивезення твердих побутових відходів від 09.02.2012року з ТОВ Херсонавтокомунсервіс ; договір про проведення профілактично-дезинфекційних робіт від 01.03.2012року з державним закладом Херсонська портова санітарно-епідеміологічна станція ; договір на постачання природного газу від 01.02.2010року з ЗАТ Багатогалузевий концерн Содружество ; договір на подачу холодної води та прийом стічних вод від 10.12.2004року з міським комунальним підприємством Виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства м.Херсона ; договір про постачання електричної енергії від 19.07.2007року з ВАТ Енергопостачальна компанія Херсонобленерго .

Розглянувши матеріали справи, дослідивши надані до справи докази, заслухавши представників сторін, суд -

в с т а н о в и в:

Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку "Світанок" (позивач по справі) створене за рішенням співвласників будинку АДРЕСА_1 та зареєстроване у встановленому законом порядку, що підтверджується Статутом зазначеного об'єднання, затвердженим установчими зборами співвласників багатоквартирного будинку 21.04.2004року та зареєстрованим виконавчим комітетом Комсомольської районної ради м.Херсона 04.05.2005року за реєстраційним номером 00005. Зазначене об'єднання включене до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців і має статус юридичної особи.

Відповідно до приписів статті 11 Закону України "Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку" після створення і набуття позивачем статусу юридичної особи об'єднання є обслуговуючою організацією, тобто виконавцем житлово-комунальних послуг в житловому комплексі будинку АДРЕСА_1, який обліковується на його балансі.

Відповідно до ст. 4 Закону України Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку об'єднання створюється для забезпечення і захисту прав його членів та дотримання їхніх обов'язків, належного утримання та використання неподільного і загального майна, забезпечення своєчасного надходження коштів для сплати всіх платежів, передбачених законодавством та статутними документами.

Основна діяльність об'єднання полягає у здійсненні функцій, що забезпечують реалізацію прав власників приміщень на володіння та користування спільним майном членів об'єднання, належне утримання будинку та прибудинкової території, сприяння членам об'єднання в отриманні житлово-комунальних та інших послуг належної якості за обгрунтованими цінами та виконання ними своїх обов'язків, пов'язаних з діяльністю об'єднання.

Відповідно до ст.13 Закону України "Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку" відносини власників приміщень і управителя регулюються договором між ними, який укладається на основі Типового договору, форму якого затверджує спеціально уповноважений орган виконавчої влади з питань містобудування та житлової політики.

Зазначеною нормою визначені істотні умови договору, а також визначено, що укладення договору між власником окремого приміщення у житловому комплексі та управителем є обов'язковим і не залежить від членства в об'єднанні, за винятком випадку, коли власник і управитель є однією особою.

У разі відмови власника приміщення укладати договір або сплачувати обов'язкові платежі на утримання та ремонт неподільного майна та відповідної частки загального майна об'єднання має право звернутися до суду з відповідним позовом.

Крім того, відповідно до ст. 1 Закону України "Про житлово-комунальні послуги" виконавцем житлово-комунальних послуг є суб'єкт господарювання, предметом діяльності якого є надання житлово-комунальних послуг споживачу відповідно до умов договору.

Законом України "Про житлово-комунальні послуги"( п.1 ст.19) встановлено, що відносини між учасниками відносин у сфері житлово-комунальних послуг здійснюються виключно на договірних засадах.

Позивач здійснює утримання будинку, прибудинкової території, тобто здійснює господарську діяльність, спрямовану на задоволення потреб фізичних та юридичних осіб щодо забезпечення експлуатації та ремонту жилих і нежилих приміщень будинків і споруд, технічного обладнання багатоквартирного будинку, до яких відносяться інженерні комунікації та технічні пристрої, які необхідні для забезпечення санітарно-гігієнічних умов та безпечної експлуатації квартир а також утримання прилеглої до них території відповідно до вимог нормативів, норм, стандартів, порядків і правил згідно з законодавством.

Пунктом 1.5 Правил утримання житлових будинків та прибудинкових територій визначено, що утримання житлового фонду передбачає виконання робіт, передбачених наказом Державного комітету України з питань житлово-комунального господарства від 10.08.2004року №150 "Про затвердження примірного переліку послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій та послуг з ремонту приміщень будинків, споруд".

Відповідно до розділу 2 Статуту об'єднання співвласників багатоквартирного будинку Світанок завданням об'єднання є, серед іншого, утримання в належному стані будинку АДРЕСА_1 та прибудинкової території, забезпечення отримання членами об'єднання житлово-комунальних і інших послуг належної якості за обґрунтованими цінами; встановлення обов'язкових для всіх членів розмірів платежів і внесків.

Матеріалами справи підтверджується, що відповідачу на праві власності належать нежитлові приміщення магазину промислових товарів загальною площею 47,3 кв.м. (в минулому квартира № 74), квартира №38 загальною площею 33, 4 кв.м. та квартира № 73 загальною площею 63,4 кв.м. Всього відповідач є власником нежилих приміщень загальною площею 144,1 кв.м., які розташовані в житловому будинку АДРЕСА_1, тобто в будинку який обслуговується позивачем.

Позивач звернувся до відповідача з пропозицією укласти договір, надіславши 2 примірники проекту Типового договору №215 який просив підписати та повернути 1 екземпляр. Разом з договором відповідачу було надіслано і перелік послуг що надаються та їх вартість (додаток №1 до договору).

Загальні умови та порядок укладення господарських договорів встановлені статтями 179, 181 ГК України.

Частиною 3 ст. 179 ГК України зазначено, що укладення господарського договору є обов'язковим для сторін, якщо він заснований на державному замовленні, виконання якого є обов'язком для суб'єкта господарювання у випадках, передбачених законом, або існує пряма вказівка закону щодо обов'язковості укладення договору для певних категорій суб'єктів господарювання.

З урахуванням вищезазначених законів та Статуту позивача, укладення договору відносин власників нежитлових приміщень в багатоквартирному житловому будинку та управителя за формою Типового договору є обов'язковим для об'єднання співвласників та відповідача.

Відповідно до ст. 181 ГК України сторона, яка пропонує укласти договір, надсилає про це проект договору в 2 екземплярах іншій стороні, яка в 20-денний строк оформляє договір у разі згоди з його умовами та повертає один примірник підписаного договору іншій стороні. За наявності заперечень щодо умов договору, сторона яка одержала проект договору, складає протокол розбіжностей про що робиться застереження у договорі, та у 20-денний строк надсилає другій стороні два примірника протоколу розбіжностей разом з підписаним договором.

Матеріалами справи підтверджується, що отриманий від позивача проект договору відповідач підписав з протоколом розбіжностей по пунктах 3, 8, 20 та виклав додаток №1 щодо переліку послуг які надаються та їх вартості в своїй редакції, повернувши договір з протоколом розбіжностей позивачу 07.03.2013року. У зв'язку з неврегулюванням сторонами розбіжностей за спірними пунктами договору позивач 27.03.2013року звернувся до суду з переддоговірним спором.

Під час перерви, яка оголошувалася в засіданні суду 11.04.2013року, сторонами було врегульовано розбіжності за пунктом 8 яким передбачена відповідальність відповідача за несвоєчасне перерахування коштів та за пунктом 20 договору щодо строку його дії до 31.12.2014року та підписано протокол узгодження цих пунктів в редакції позивача, тому вони підлягають затвердженню в узгодженій сторонами редакції.

Неузгодженими залишилися пункт 3 спірного договору щодо загальної щомісячної вартості послуг та додаток №1, яким зазначено перелік послуг та їх вартість.

Розглядаючи розбіжності за п. 3 договору та додатком №1, які взаємопов'язані між собою, так як вартість послуг залежить від виду цих послуг та площі нежилих приміщень, які використовуються відповідачем в багатоквартирному будинку, суд виходить із вимог розумності на справедливості, оцінюючи надані до справи докази відповідно до вимог ст. 43 ГПК України за своїм внутрішнім переконанням, що грунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді в судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом.

При цьому, суд при розгляді розбіжностей враховує те, що рішенням загальних зборів відповідача від 09.04.2011року були затверджені тарифи (внески) на утримання багатоквартирного будинку і прибудинкової території, які відповідно до ст.. 10 Закону України Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку є компетенцією загальних зборів ОСББ та підлягають обов'язковому виконанню.

В той же час, відшкодуванню підлягає вартість витрат за послуги, які фактично надаються та підтверджуються документально.

Наданими до матеріалів справи договорами, які укладені відповідачем з іншими організаціями, підтверджується, що на прибирання прибудинкової території та вивіз сміття відповідачем укладено окремий договір №11/12-п від 03.01.2013 року, а теплопостачання приміщень здійснюється відповідачем індивідуально. Крім того, відповідачем самостійно здійснюється освітлення прилеглої території, шляхом встановлення на фасаді будинку неонової світлової реклами та встановлення світильника зовнішнього освітлення прилеглої території енергозабезпечення яких здійснюється на підставі укладеного відповідачем окремого договору з енергопостачальною організацією.

За таких підстав відповідачем обґрунтовано виключено із додатку №1 затрати на прибирання прибудинкової території, відшкодування затрат на обслуговування мереж теплопостачання та освітлення прибудинкової території.

При цьому судом не приймається як належний доказ відповідно до ст.. 32, 34 ГПК України посилання відповідача на те, що при узгоджені додатку №1 необхідно виходити із тарифів встановлених для населення - 1 грн.10коп., оскільки рішенням загальних зборів ОСББ Світанок від 09.04.2011року затверджено тариф в розмірі 1, 9027 грн. за 1 кв.м. площі.

Зазначене рішення не скасоване та не визнане недійсним в установленому законом порядку, а тому відсутні правові підстави керуватися іншим тарифом.

Щодо загальної площі нежилих приміщень, з урахуванням якої позивачем розраховано розмір щомісячної плати наданих послуг, суд виходить із вимог статті 13 Закону України Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку , яким врегульовано обов'язкове укладення договору між власником окремого приміщення (приміщень) у житловому комплексі ОСББ та управителем. Таким чином, при розрахунку вартості послуг за додатком №1 до спірного договору слід виходити не із загальної площі нежилих приміщень, які належать відповідачу на праві власності за адресою АДРЕСА_1, як на цьому наполягає позивач, а із тієї частки, яка є власністю відповідача та знаходиться в житловому будинку ОСББ.

Статтею 10 Закону України Про приватизацію державного житлового фонду , якою передбачено утримання квартир та житлових приміщень у гуртожитках також встановлено, що власники квартир багатоквартирних будинків є співвласниками допоміжних приміщень у будинку, технічного обладнання та елементів зовнішнього благоустрою та зобов'язані брати участь у загальних витратах з утримання будинку і прибудинкової території відповідно до своєї частки у майні будинку.

Аналогічна правова позиція викладена і в рішенні Конституційного Суду України №4-рп/2004 від 02.03.2004року відповідно до якого власники квартир багатоквартирного будинку та житлових приміщень у гуртожитках є співвласниками допоміжних приміщень у будинку і зобов'язані брати участь у загальних витратах пов'язаних з утриманням будинку і прибудинкової території відповідно до своєї частки у майні будинку.

Матеріалами справи підтверджується, що відповідачу на праві власності належать приміщення які розташовані в будинку ОСББ за адресою АДРЕСА_1 загальною площею 144,1 кв.м., а не 191,84кв. м, як зазначає позивач, тому виходячи із своєї частки в майні будинку він і повинен брати участь у загальних витратах.

Прибудова, на яку посилається позивач, збудована на земельній ділянці, яка відповідачем орендована на підставі договору оренди від 28.08.2006року, в редакції додаткової угоди від 17.05.2012року, укладеному відповідачем з Херсонською міською радою.

Доказів на підтвердження того, що зазначена прибудова відповідно до технічного паспорту на будівлю знаходиться в майні будинку АДРЕСА_1 і є спільною частковою власністю суду не надано, а посилання позивача на ст..ст. 19, 20 Закону України Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку безпідставне, оскільки статтею 19 цього Закону надано визначення загального та неподільного майна, а ст..20 визначає частку в загальному обсязі платежів на утримання і ремонт неподільного майна у багатоквартирному будинку яка встановлюється пропорційно до загальної площі приміщень, що перебувають у власності фізичних та юридичних осіб. Як уже зазначалося, у будівлі багатоквартирного будинку АДРЕСА_1 відповідачу на праві власності належать приміщення загальною площею 144, 1 кв.м.

Таким чином, з урахуванням розумності та справедливості загальна сума витрат на утримання будинку повинна розраховуватися з урахуванням тарифу, затвердженого рішенням загальних зборів ОСББ від 09.04.2011року, фактичної площі нежилих приміщень відповідача, розміщених в майні будинку та з урахуванням послуг, які фактично надаються позивачем і погоджені відповідачем, оскільки ряд послуг надаються відповідачу третіми організаціями за окремими договорами.

При цьому суд виходить із того, що відповідач за додатком № 1 погодився відшкодувати частину послуг на обслуговування мереж холодного постачання та інших, незалежно від того, що ним укладені окремі договори на надання цих послуг з обслуговуючими організаціями.

З урахуванням вищезазначеного розмір щомісячної плати за надані послуги за пунктом 3 договору від 12.02.2013року становить 109грн.44коп., виходячи із наступного переліку послуг та їх вартості (додаток №1 до договору):

Перелік послуг що надаються та їх вартість

грн..

Дератизація, дезінфекція 0,0332

Обслуговування димовентканалів

0,0069

Витрати на поточний ремонт конструкцій всього 0,2345, в тому числі:

а)покрівля м'яка; 0,1129

б)міжпанельні стики; 0,1131

в) підвальні приміщення 0,0085

Витрати на обслуговування мереж холодного водопостачання

та водовідведення 0,2991

Електропостачання підвальних

приміщень 0,1840

Обслуговування мережі газопостачання 0,0018

Всього (за 1 кв. м. площі) 0,7595 грн.

Загальна сума вартості експлуатаційних витрат по договору - 109грн.44 коп . (0,7595 х 144,1 кв.м.)

Судом також встановлено, що редакція проекту договору містить усі істотні умови, встановлені статтею 180 ГК України щодо предмету, ціни, строку договору, обов'язків та відповідальності сторін і відповідає змісту Типового договору.

З урахуванням вищезазначеного, позовні вимоги підлягають задоволенню частково. Договір судом визнається укладеним в редакції позивача за пунктами 8, 20, а пункт 3 та додаток №1 до договору викладаються в редакції, яка досліджувалася в засіданні суду та викладається в резолютивній частині рішення.

Відповідно до ч.2 ст. 187 Господарського Кодексу України день набрання чинності рішенням суду, яким вирішено питання щодо переддоговірного спору, вважається днем укладення відповідного господарського договору

Судові витрати відповідно до ст. 49 ГПК України відносяться на сторони в рівних частках з урахуванням часткового задоволення позовних вимог позивача, а також з урахуванням того, що ними не було узгоджено розбіжності, перед зверненням до суду, у зв'язку з чим спір виник з вини обох сторін.

В засіданні суду оголошувалася вступна та резолютивна частина рішення.

Керуючись ст. ст. 44, 49, 77, 82-85 ГПК України, суд

в и р і ш и в:

1. Позовні вимоги задовольнити частково.

2. Зобов'язати фізичну особу-підприємця ОСОБА_1 укласти з об'єднанням співвласників багатоквартирного будинку "Світанок" Типовий договір про надання послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій на наступних умовах:

Типовий договір №215

про надання послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій

м. Херсон 12 лютого 2013року

Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку Світанок в особі голови правління Снітковського Анатолія Івановича, що діє на підставі статуту затвердженого загальними зборами, договору про обслуговування житлового будинку і прибудинкової території від 11.06.2007р., з управлінням житлового господарства виконкому Херсонської міської ради (далі - виконавець), з однієї сторони і фізична особа-підприємець ОСОБА_1, що є власником нежитлових приміщень у житловому будинку АДРЕСА_1 (квартири, кв. 38, 73, 74 (магазин ІНФОРМАЦІЯ_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 ) (далі - споживач), з іншої сторони, уклали цей договір про наступне:

Предмет договору

1.Предметом цього договору є забезпечення виконавцем надання послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій (далі - послуги) у житловому будинку АДРЕСА_1, та обов'язок споживача здійснювати своєчасну оплату наданих послуг за встановленим тарифом у строк та на умовах, що передбачені цим договором.

2.Виконавець надає послуги відповідно до встановленого рішенням загальних зборів ОСББ Світанок тарифу, його структури, періодичності та строків надання послуг, копія якого додається до цього договору. Право об'єднання на встановлення тарифу підтверджено листом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України № 7/10-19373 від 30.11.2012р.

3.Розмір щомісячної плати за надані послуги на дату укладення цього договору становить 109грн.44коп. (сто дев'ять грн..44коп.).

4.Наявність пільг з оплати послуг - відсутні.

Оплата спожитих послуг

5.Розрахунковим періодом є календарний місяць. Платежі вносяться не пізніше ніж до 10 числа місяця, що настає за розрахунковим.

6.Послуги оплачуються в готівковій або безготівковій формі.

7.Плата вноситься на розрахунковий рахунок 26005300011290 через ВАТ Державний ощадний банк України МФО 352457, або в касу об'єднання.

8.За несвоєчасне внесення плати із споживача стягується пеня в установленому законом розмірі - 0,1 відсотків від загальної суми заборгованості, три відсотки річних від простроченої суми.

9.У разі ненадання послуг або надання їх не в повному обсязі, відхилення їх кількісних і якісних показників від нормативних, виконавець проводить перерахунок розміру плати.

Права та обов'язки сторін

10.Споживач має право на:

1)своєчасне отримання послуг належної якості згідно із законодавством;

2)усунення виконавцем виявлених недоліків у наданні послуг у встановлені законодавством строки;

3)зменшення розміру плати за надані послуги у разі їх ненадання або надання не в повному обсязі, зниження їх якості у визначеному законодавством порядку;

4)відшкодування збитків, заподіяних його майну та (або) приміщенню, шкоди, заподіяної його життю чи здоров'ю внаслідок ненадання послуг або надання послуг неналежної якості;

5)своєчасне отримання від виконавця інформації про перелік послуг, структуру тарифу, загальну суму місячного платежу, норми споживання, режим надання послуг, їх споживчі властивості тощо;

6)проведення перевірки кількісних та якісних показників надання послуг в установленому Кабінетом Міністрів України порядку;

7)зменшення розміру плати за перевищення строків проведення ремонтно-профілактичних робіт та отримання компенсації за перевищення встановлених строків проведення аварійно-відбудовних робіт у розмірі, встановленому законодавством;

8)внесення за погодженням з виконавцем у договір змін, що впливають на розмір плати за послуги.

11.Споживач зобов'язаний:

1)оплачувати послуги в установлений цим договором строк;

2)своєчасно інформувати виконавця про виявлення несправностей в інженерних мережах, конструктивних елементах належного йому приміщення;

3)дотримуватися санітарно-гігієнічних і протипожежних правил;

4.забезпечувати безперешкодний доступ представників виконавця за наявності у них відповідного посвідчення до мережі, арматури та розподільних систем з метою:

ліквідації аварій - цілодобово;

встановлення і заміни санітарно-технічного та інженерного обладнання, проведення профілактичного огляду - згідно з вимогами нормативно-правових актів у сфері житлово-комунальних послуг;

5)у разі несвоєчасного внесення платежів сплачувати пеню у розмірі, встановленому законом/договором;

6)проводити за рахунок власних коштів ремонт квартири, нежитлового приміщення у житловому будинку;

7)своєчасно вживати заходів до усунення пов'язаних з отриманням послуг неполадок, що виникли з власної вини;

8)дотримуватися вимог житлового і містобудівного законодавства щодо проведення ремонту, реконструкції та переобладнання приміщень або їх частин, не допускати порушення законних прав та інтересів інших учасників відносин у сфері житлово-комунальних послуг;

9)своєчасно проводити підготовку квартири, нежитлового приміщення у житловому будинку та технічного обладнання до експлуатації в осінньо-зимовий період;

10)поінформувати у десятиденний строк виконавця про втрату права на пільги.

12.Виконавець має право:

1)вимагати від споживача дотримання вимог правил утримання житлових будинків та прибудинкових територій, експлуатації житлових та нежитлових приміщень у житлових будинках, санітарно-гігієнічних і протипожежних правил та інших нормативно-правових актів у сфері житлово-комунальних послуг;

2)доступу, зокрема несанкціонованого, у квартиру, нежитлове приміщення у житловому будинку, споживача для ліквідації аварії відповідно до встановленого законом порядку, усунення неполадок санітарно-технічного та інженерного обладнання, його встановлення і заміни, проведення технічного і профілактичного огляду;

3)нараховувати у разі несвоєчасного внесення споживачем плати за надані послуги пеню у розмірі, встановленому законом/договором;

4)вимагати від споживача своєчасного проведення робіт з усунення пов'язаних з отриманням послуг неполадок, що виникли з вини споживача, або відшкодування вартості зазначених робіт;

5)вносити за погодженням із споживачем у договір зміни, що впливають на розмір плати за послуги.

13.Виконавець зобов'язаний:

1)забезпечувати своєчасне надання послуг належної якості згідно із законодавством;

2)подавати споживачеві в установленому законодавством порядку необхідну інформацію про перелік послуг, структуру тарифу, загальну суму місячного платежу, норми споживання, режим надання послуг, їх споживчі властивості тощо;

3)утримувати внутрішньобудинкові мережі в належному технічному стані, здійснювати їх технічне обслуговування та ремонт, вживати своєчасних заходів до запобігання аварійним ситуаціям та їх ліквідації, усунення порушень щодо надання послуг в установлені законодавством строки;

4)розглядати у визначений законодавством строк претензії та скарги споживача і проводити відповідний перерахунок розміру плати за послуги в разі їх ненадання, надання не в повному обсязі, зниження кількісних і якісних показників;

5)сплачувати споживачеві компенсацію за перевищення встановлених строків проведення аварійно-відбудованих робіт відповідно до методики, затвердженої центральним органом виконавчої влади з питань житлово-комунального господарства;

6)своєчасно ознайомлювати споживача з нормативно-правовими актами у сфері житлово-комунальних послуг;

7)своєчасно проводити за рахунок власних коштів роботи з усунення пов'язаних з наданням послуг неполадок, що виникли з його вини;

8)відшкодовувати споживачеві збитки, завдані його майну та (або) приміщенню, шкоду, заподіяну життю чи здоров'ю споживача внаслідок ненадання послуг або надання послуг неналежної якості;

9)здійснювати контроль за технічним станом інженерного обладнання житлових будинків (гуртожитків), квартир, приміщень;

10)своєчасно проводити підготовку житлового будинку та його технічного обладнання до експлуатації в осінньо-зимовий період.

Відповідальність сторін

14.Споживач несе відповідальність згідно із законом за:

1)недотримання вимог нормативно-правових актів у сфері житлово-комунальних послуг;

2)несвоєчасне внесення платежів за послуги шляхом сплати пені;

3)порушення визначених цим договором зобов'язань.

15.Виконавець несе відповідальність згідно із законом за:

1)неналежне надання або ненадання послуги, що призвело до заподіяння збитків майну та (або) приміщенню споживача, шкоди його життю чи здоров'ю, шляхом відшкодування збитків;

2)зниження кількісних і якісних показників послуг або перевищення строків проведення ремонтно-профілактичних робіт шляхом зменшення розміру плати. Якість надання послуг визначається відповідно до затвердженої органом місцевого самоврядування структури тарифу, періодичності та строків надання послуг;

3)перевищення встановлених строків проведення аварійно-відбудованих робіт шляхом виплати споживачеві компенсації в установленому законодавством розмірі 0% відсотка щомісячної плати за послугу за кожну добу її ненадання;

4)порушення зобов'язань, визначених цим договором.

Порядок розв'язання спорів

16.У разі порушення виконавцем умов цього договору споживачем та представником виконавця складається акт-претензія із зазначенням у ньому строків, виду порушення, кількісних і якісних показників послуг тощо.

Представник виконавця повинен з'явитися за викликом споживача для підписання акта-претензії не пізніше ніж протягом двох робочих днів.

У разі неприбуття представника виконавця у визначений цим договором строк або необгрунтованої відмови від підписання акт-претензія вважається дійсним, якщо його підписали не менш як два інші споживачі.

17.Акт-претензія подається виконавцеві, який вирішує протягом трьох робочих днів питання щодо проведення перерахунку платежів або надає споживачеві обгрунтовану письмову відмову в задоволенні його претензій.

18.Спори між сторонами розв'язуються шляхом проведення переговорів або у судовому порядку.

Форс-мажорні обставини

19.Сторони звільняються від відповідальності за цим договором у разі настання непереборної сили (дії надзвичайних ситуацій техногенного, природного або екологічного характеру), що унеможливлює надання та оплату послуг відповідно до умов цього договору.

Строк дії договору

20. Цей договір набирає чинності з моменту набрання законної сили рішенням суду і діє до 31 грудня 2014 року.

У разі коли за місяць до закінчення дії цього договору однією із сторін не заявлено у письмовій формі про розірвання договору або необхідність його перегляду, цей договір вважається щороку продовженим.

21.Цей договір може бути розірваний достроково у разі:

переходу права власності (користування) на квартиру, нежитлове приміщення у житловому будинку до іншої особи;

невиконання його сторонами умов цього договору.

22.Цей договір складено у двох примірниках, один з яких зберігається у споживача, другий - у виконавця.

Інші умови

Перелік послуг, що надаються та їх вартість наведені в додатку № 1 до даного договору.

ВИКОНАВЕЦЬ: Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку Світанок від імені якого і на підставі статуту діє Снітковський Анатоій Іванович

ЄДРПОУ 33511647

Місце знаходження 73020, м. Херсон, вул. Лавреньова № 9 , тел. 44-11-28

р/р 26005300011290 у ВАТ Державний ощадбанк України МФО 352457

ЗАМОВНИК: Приватний підприємець ОСОБА_1 ЄДРПОУ НОМЕР_1 місце знаходження АДРЕСА_1, тел. НОМЕР_2

Додаток №1 до договору

Перелік послуг що надаються та їх вартість

грн..

Дератизація, дезінфекція 0,0332

Обслуговування димовентканалів

0,0069

Витрати на поточний ремонт конструкцій всього 0,2345, в тому числі:

а)покрівля м'яка; 0,1129

б)міжпанельні стики; 0,1131

в) підвальні приміщення 0,0085

Витрати на обслуговування мереж холодного водопостачання

та водовідведення 0,2991

Електропостачання підвальних приміщень 0,1840

Обслуговування мережі газопостачання 0,0018

Всього (за 1 кв. м. площі) 0,7595 грн.

Загальна сума вартості експлуатаційних витрат по договору - 109грн.44 коп . (0,7595 х 144,1 кв.м.)

3.Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 АДРЕСА_1 ідентифікаційний код НОМЕР_1 інші реквізити суду невідомі на користь об'єднання співвласників багатоквартирного будинку "Світанок" м. Херсон, вул. Лавреньова, 9 р/р 26005300011290 ВАТ ДОБУ МФО 352457 ідентифікаційний код 33511647 - 573грн. 50 коп. судового збору.

Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним господарським судом.

Повне рішення складено 20 травня 2013р.

Суддя З.І. Ємленінова

СудГосподарський суд Херсонської області
Дата ухвалення рішення16.05.2013
Оприлюднено21.05.2013
Номер документу31294534
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —923/327/13

Рішення від 16.05.2013

Господарське

Господарський суд Херсонської області

Ємленінова З.І.

Ухвала від 28.03.2013

Господарське

Господарський суд Херсонської області

Ємленінова З.І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні