cpg1251
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
РІШЕННЯ
14.05.2013Справа № 901/751/13-г За позовом Публічного акціонерного товариства «ДТЕК Крименерго»
(вул. Київська, буд. 74/6, Київський район, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, 95034; ідентифікаційний код 00131400)
до Приватного підприємства «Технопласт плюс»
(вулиця Дружби, буд 109-А, місто Феодосія, 98111, ідентифікаційний номер 32641735)
про стягнення 631 765,76 грн.
суддя Шевчук Н.Г.
П Р Е Д С Т А В Н И К И :
Від позивача - Міхадюк М.В., представник, довіреність № 681-Д від 26.12.2012;
Від відповідача - не з'явився.
Публічне акціонерне товариство «ДТЕК Крименерго» звернулось до господарського суду Автономної Республіки Крим з позовною заявою до Приватного підприємства «Технопласт плюс» про стягнення грошових коштів у розмірі 631765,76 грн ., що включають: заборгованість за активну електричну енергію 570873,19 грн., заборгованість за перетікання реактивної електричної у сумі 40580,32 грн., 3% річних у сумі 11292,32, пеню у сумі 9019,93 грн.
Позовні вимоги з посиланням на статті 525, 526, 530 Цивільного кодексу України, статтю 193 Господарського кодексу України, Закон України «Про відповідальність за несвоєчасне виконання грошових зобов'язань» мотивовані неналежним виконанням Приватним підприємством «Технопласт плюс» взятих на себе зобов'язань за договором №6525 від 20.02.2005 про постачання електричної енергії в частині оплати спожитої електроенергії, у зв'язку з чим за відповідачем утворилася заявлена до стягнення заборгованість.
Відповідач не скористався правом, наданим йому статтею 59 Господарського процесуального кодексу України: не надав господарському суду відзив на позовну заяву та документи, що підтверджують заперечення проти позову, про дату, час і місце судового засідання повідомлений належним чином та своєчасно.
Враховуючи те, що матеріали справи в достатній мірі характеризують взаємовідносини сторін, суд вважає за можливе розглянути справу у порядку статті 75 Господарського процесуального кодексу України за наявними у справі матеріалами.
Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представників сторін суд
В С Т А Н О В И В :
Між Відкритим акціонерним товариством «Крименерго» (змінило назву на Публічне акціонерне товариство «ДТЕК Крименерго») (Постачальник) та Комунальним підприємством «Качинський оазис» (Споживач) 27.03.2007 був укладений Договір про постачання електричної енергії №1107 (надалі - Договір) (арк. с. 12-16).
20.02.2005 між Відкритим акціонерним товариством "Крименерго" (Постачальник) та Приватним підприємством "Технопласт плюс" (Споживач) був укладений договір про поставку електричної енергії № 6525, згідно з п.1 якого Постачальник поставляє електричну енергію Споживачу, а Споживач сплачує постачальнику її вартість і здійснює інші платежі відповідно до умов цього договору і додатків до договору, які є його невід'ємними частинами. (арк. с.10-13)
Відповідно до пункту 2.1.2 вказаного договору постачальник зобов'язався поставляти споживачу електроенергію, як різновид товару у обсягах, визначених у відповідності до розділу 5 і з врахуванням умов розділу 6 цього договору.
Пунктом 2.2.3 вказаного договору передбачено, що споживач, в свою чергу, зобов'язався сплачувати постачальнику вартість електричної енергії і інші нарахування, відповідно до умов Додатків № 4.1 або № 4.2 "Порядок розрахунків".
Відповідно до пункту 2 Додатку № 4.2 до вказаного договору "Порядок розрахунків для споживачів, що розраховуються за фактично споживану електричну енергію" розрахункова дата встановлюється 20 числа кожного місяця, відповідно розрахунковим вважається період з 20 числа місяця до того ж числа наступного місяця. (арк. с.14)
Об'єм фактично споживаної за розрахунковий період електричної енергії, з урахуванням розрахункової величини втрат на ділянці мережі від місця установки засобів обліку до границі балансової належності електромереж, визначається згідно з "Актом про об'єми переданої споживачу (спожитої споживачем) електричної енергії". ( п.3 Додатку № 4.2 до Договору).
Згідно пункту 5 вказаного Додатку № 4.2 розрахунки за електричну енергію проводяться споживачем виключно грошовими коштами на поточний рахунок зі спеціальним режимом використання постачальника електричної енергії. Дата оплати встановлюється до 27 числа кожного місяця. За дату оплати приймається дата зарахування коштів на поточний рахунок зі спеціальним режимом використання Постачальника електричної енергії або внесення споживачем готівки в касу Постачальника.
У разі неотримання постачальником грошових коштів на вказану дату, починаючи з наступного дня за датою оплати здійснюються нарахування у відповідності до пункту 8 даного Додатку.
Відповідно до пункту 8 Додатку у разі несвоєчасної сплати обумовлених даним Порядком платежем, постачальник електричної енергії проводить споживачу нарахування за весь час прострочення, включаючи день фактичної сплати:
- пені у розмірі подвійної облікової ставки НБУ від суми боргу, що діяла в період. За який здійснюються нарахування;
- 3% річних від простроченої суми.
При цьому, сума боргу за споживану електроенергію повинна бути сплачена споживачем з врахуванням встановленого індексу інфляції.
Згідно з пункту 9 цього додатку рахунки на оплату перевищення граничної величини споживання електроенергії та вартості за перетоки реактивної електроенергії, пеню, 3% річних, інфляційні нарахування виписуються Постачальником окремо та надаються Споживачу.
Вказані розрахунки повинні бути сплачені Споживачем протягом п'яти днів з дня отримання.
Пунктом 9.5 Договору сторони погодили, що договір вступає в силу з моменту його підписання та діє до 31.12.2005р., а у частині розрахунків до повного їх завершення.
Цей договір вважається щорічно продовженим на рік, якщо за місяць до закінчення строку його дії жодна із сторін не заявить про розірвання цього або його перегляд.
Отже, на час розгляду справи у суді, сторонами доказів припинення вказаного договору надано не було, через що суд приходить до висновку, що договір продовжує діяти.
Відповідно до статті 26 Закону України "Про електроенергетику" споживач енергії зобов'язаний додержуватися вимог нормативно-технічних документів та договору про постачання енергії.
Згідно пункту 5.1 Правил користування електричною енергією, затверджених постановою НКРЕ від 31.07.1996 №28 в редакції постанови НКРЕ від 17.10.2005 №910, договір на постачання електричної енергії є основним документом, який регламентує відносини між постачальником електричної енергії по регульованому тарифу і споживачем і визначає зміст правових відносин, права і обов'язки сторін.
Відповідно до положень статей 525, 526 Цивільного кодексу України зобов'язання повинні виконуватись належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться. Одностороння відмова від зобов'язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом.
Згідно статті 629 Цивільного кодексу України договір є обов`язковим для виконання сторонами.
Пунктом 6.34. ППЕЕ передбачено, що Споживачі, електроустановки яких приєднані до мереж, що належать електропередавальній організації, вносять плату за перетікання реактивної електроенергії на поточний рахунок електропередавальної організації відповідно до умов договору про технічне забезпечення електропостачання споживача або договору про постачання електричної енергії. Умови участі цих споживачів у добовому регулюванні балансів реактивної потужності в електричних мережах електропередавальної організації у разі потреби зазначаються в цьому самому договорі.
Згідно з пунктом 6.35. ППЕЕ плата за перетікання реактивної електричної енергії призначена для адресного економічного стимулювання ініціативи споживача до впровадження технологічних заходів на вирішення питань з компенсації перетікань реактивної електричної енергії.
На виконання умов Договору позивач постачав, а відповідач спожива електроенергію.
Однак відповідачем електроенергія оплачувалася не у повному обсязі, у зв'язку із чим за період з січня 2012 року по січень 2013 року у нього виникла перед позивачем заборгованість по оплаті за активну електроенергію у розмірі 570873,19 грн. та за перетікання реактивної електроенергії у розмірі 40580,32 грн.
Доводи позивача відповідачем не спростовані.
Докази оплати цієї заборгованості відповідачем відсутні.
У зв'язку з тим, що заборгованість на день прийняття рішення не погашена, суд вважає позовні вимоги у частині стягнення з відповідача заборгованості з активного споживання за період з січня 2012 року по січень 2013 року включно у розмірі 570873,19грн. та за реактивну електроенергію у розмірі 40580,32 грн. такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі.
Згідно зі статтею 625 Цивільного кодексу України боржник, який прострочив виконання грошового зобов'язання, зобов'язаний сплатити кредитору суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також 3% річних від простроченої суми, якщо інший розмір не встановлений договором або законом.
Позивач просить стягнути з відповідача 3% річних по активній електричній енергії у розмірі 10725,78 грн. та 3% річних за перетікання реактивної електричної енергії у розмірі 566,54 грн.
Перевіривши розрахунки 3% річних суд вважає, що вказані розрахунки здійснені з урахуванням вимог діючого законодавства, а тому позовні вимоги в цій частині підлягають задоволенню у повному обсязі.
Відповідно до пункту 6 статті 231 Господарського кодексу України штрафні санкції за порушення грошових зобов'язань встановлюються у відсотках, розмір яких визначається обліковою ставкою НБУ, якщо інший розмір відсотків не передбачено законом або договором.
Законом України «Про відповідальність за несвоєчасне виконання грошових зобов'язань» від 22.11.1996 передбачено, що розмір пені за прострочення платежу обмежений подвійною обліковою ставкою НБУ.
Згідно пункту 8 додатку 4.2 до Договору у разі порушення строків внесення платежів Споживач сплачує Постачальнику пеню у розмірі подвійної облікової ставки НБУ за кожен день прострочення платежу.
Позивачем на суми заборгованості нарахована пеня по активній електричній енергії у розмірі 8054,62 грн. та пеня за перетікання реактивної електричної енергії у розмірі 965,31 грн., розрахунки якої здійснені з урахуванням вищевказаних норм.
За таких обставин суд вважає позовні вимоги в частині стягнення пені обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
Витрати позивача по сплаті судового збору відповідно до статті 49 Господарського процесуального кодексу України при задоволенні позову підлягають стягненню з відповідача.
На підставі вищевикладеного, керуючись статтями 49, 82, 84-85, 115, 116 Господарського процесуального кодексу України суд
вирішив:
1. Позов задовольнити повністю.
2. Стягнути з Приватного підприємства «Технопласт плюс» (вулиця Дружби, буд 109-А, місто Феодосія, 98111, ідентифікаційний номер 32641735 , відомості щодо рахунків в установах банку відсутні) на користь Публічного акціонерного товариства «Крименерго» (вул. Київська, буд. 74/6, Київський район, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, 95034; ідентифікаційний код 00131400, на спец/рахунок №26031301617847 у філії Кримському республіканському управлінні ВАТ «Ощадбанк» у м.Сімферополі, МФО 324805) заборгованість за активну електричну енергію 570873,19 грн.
3. Стягнути з Приватного підприємства «Технопласт плюс» (вулиця Дружби, буд 109-А, місто Феодосія, 98111, ідентифікаційний номер 32641735 , відомості щодо рахунків в установах банку відсутні ) на користь Публічного акціонерного товариства «Крименерго» (вул. Київська, буд. 74/6, Київський район, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, 95034; ідентифікаційний код 00131400, п/р « 26009300617847 ВАТ «Ощадбанк» у місті Сімферополі, МФО 324805) заборгованість за перетікання реактивної електричної енергії - 40580,32 грн., 3% річних у сумі 11292,32 грн., пеню у сумі 9019,93грн., та судовий збір у розмірі 12635,32 грн.
4. Видати накази після набрання рішенням законної сили.
Рішення підписане
20.05.2013
Суддя Н.Г.Шевчук
Розсилка:
1. ПАТ «ДТЕК Крименерго» проста
(вул. Київська, буд. 74/6, Київський район, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, 95034)
2. Приватного підприємства «Технопласт плюс» (вулиця Дружби, буд 109-А, місто Феодосія, 98111) реком
Суд | Господарський суд Автономної Республіки Крим |
Дата ухвалення рішення | 14.05.2013 |
Оприлюднено | 22.05.2013 |
Номер документу | 31302170 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Автономної Республіки Крим
Н.Г. Шевчук
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні