ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1 П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Київ
13 травня 2013 року № 826/6103/13-а
Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Винокуров К.С. розглянув у порядку скороченого провадження адміністративну справу
За позовом Управління Пенсійного фонду України в Дніпровському районі м. Києва
до Малого приватного підприємства «Беркут»
про стягнення заборгованості у розмірі 9 494,00 грн.
ОБСТАВИНИ СПРАВИ :
До Окружного адміністративного суду м. Києва звернулося з позовом Управління Пенсійного фонду України в Дніпровському районі м. Києва (далі - УПФУ в Дніпровському районі м. Києва, позивач) до Малого приватного підприємства «Беркут» (далі - МПП «Беркут», відповідач) про стягнення заборгованості зі сплати єдиного внеску в розмірі 9 494,00 грн.
Позовні вимоги мотивовані тим, що за відповідачем обліковується заборгованість по відшкодуванню коштів по страхових внесках до Управління Пенсійного фонду України у розмірі 9 494,00 грн.
Відповідач у визначений судом строк заперечення на позовну заяву не надав, заяву про визнання позову також суду не надіслав. На адресу, вказану у витязі із ЄДРПОУ, Відповідачеві була надіслана ухвала про відкриття скороченого провадження, яку вручено уповноваженому представникові, про що свідчить відмітка на поштовому повідомленні, яке знаходиться в матеріалах справи.
У зв'язку з неподанням відповідачем відзиву на позов, справа вирішується у порядку передбаченому статтею 183-2 Кодексу адміністративного судочинства.
Дослідивши матеріали справи, оцінивши повідомлені позивачем обставини, адміністративний суд,
ВСТАНОВИВ:
В Управлінні Пенсійного фонду України в Дніпровському районі м. Києва зареєстровано як платника єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування МПП «Беркут».
Частиною 2 ст. 9 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» від 8 липня 2010 року № 2464-VI (далі - Закон), який набрав чинності з 01.01.2011 року та п. 3.1 Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, затвердженого Постановою Правління Пенсійного фонду України від 08.10.2010 № 22-2, зареєстрованої в Міністерстві юстиції 01.11.2010 р. за № 1014/18309, передбачено, що обчислення єдиного внеску здійснюється на підставі бухгалтерських та інших документів, відповідно до яких провадиться нарахування (обчислення) або які підтверджують нарахування (обчислення) виплат (доходу), на які відповідно до цього Закону нараховується єдиний внесок.
Як вбачається з матеріалів справи, МПП «Беркут» має заборгованість по єдиному внеску в період з листопада 2012р. по лютий 2013р.
Згідно даних картки особового рахунку страхувальник МПП «Беркут» має заборгованість перед Пенсійним фондом України в сумі 9 494,00 грн., яка виникла у зв'язку із несплатою відповідачем єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.
Згідно з частиною восьмою статті 9 Закону № 2464-VІ платники єдиного внеску зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за відповідний базовий звітний період, не пізніше 20 числа місяця, що настає за базовим звітним періодом.
Частиною 13 статті 9 вказаного Закону передбачено, що єдиний внесок підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника.
Згідно з ч. 11 ст. 9 Закону № 2464 у разі несвоєчасної або не в повному обсязі сплати єдиного внеску до платника застосовуються фінансові санкції, передбачені цим Законом, а посадові особи, винні в порушенні законодавства про збір та ведення обліку єдиного внеску, несуть дисциплінарну, адміністративну, цивільно-правову або кримінальну відповідальність згідно із законом.
Відповідно до п. 3.1 Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, затвердженого Постановою правління Пенсійного фонду України від 08.10.2010 № 22-2, зареєстрованої в Міністерстві юстиції 01.11.2010 р. за № 1014/18309 страхувальники, крім зазначених у пунктах 3.3-3.4 цього розділу, а також страхувальники,зазначені в пункті 3.2, які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, чи за цивільно-правовими договорами (крім цивільно-правового договору, укладеного з фізичною особою - підприємцем, якщо виконувані роботи (надані послуги) відповідають видам діяльності, зазначеним у свідоцтві про державну реєстрацію його, як підприємця), у частині подання звіту за таких осіб зобов'язані формувати та подавати до органів Пенсійного фонду звіт не пізніше 20 числа місяця, що настає за базовим звітним періодом. Базовим звітним періодом для них є календарний місяць. Звіт подається за формою згідно з додатком 4 до цього Порядку.
Відповідно до п. 6 ч. 1 ст. 1 Закону № 2464 сума єдиного внеску, своєчасно не нарахована та/або не сплачена у строки, встановлені цим Законом, обчислена територіальними органами Пенсійного фонду України у випадках, передбачених цим Законом вважається недоїмкою.
Відповідно до ч.5 ст.8 Закону єдиний внесок для платників, зазначених у п.1 (крім абзацу сьомого) ч.1 ст. 4 цього Закону, встановлюється у відсотках до визначеної абзацом першим п. 1 ч.1 ст.7 Закону бази нарахування єдиного внеску відповідно до класів професійного ризику виробництва, до яких віднесено платників єдиного внеску, з урахування видів їх економічної діяльності. Так, відповідач як платник єдиного внеску має 5 клас професійного ризику виробництв та розмір єдиного внеску - 36,80 %. Частиною 7 ст. 8 Закону передбачено, що єдиний внесок для платників, зазначених у п. 2, 6-8 частини першої ст. 4 Закону встановлюється у розмірі 3,6 % визначених п.1 ч.1 ст. 7 цього Закону бази нарахування єдиного внеску.
Відповідно до ч. 2 ст. 25 Закону № 2464 у разі виявлення своєчасно не сплачених сум страхових внесків платники єдиного внеску зобов'язані самостійно обчислити ці внески і сплатити їх з нарахуванням пені в порядку і розмірах, визначених цією статтею.
Частиною третьою ст. 25 Закону № 2464 передбачено, що суми недоїмки стягуються з нарахуванням пені та застосуванням штрафів.
Частиною третьою ст. 25 Закону № 2464 передбачено, що суми недоїмки стягуються з нарахуванням пені та застосуванням штрафів.
Відповідно до п.1 ч.12 ст.25 Закону №2464 за несвоєчасне перерахування або несвоєчасне зарахування на рахунки органів Пенсійного фонду сум єдиного внеску, фінансових санкцій, зазначених у частині одинадцятій цієї статті, нараховується пеня з розрахунку 0,1 відсотка зазначених сум, розрахована за кожний день прострочення їх перерахування (зарахування), та накладається штраф у розмірі 10 відсотків своєчасно не зарахованих (не перерахованих) сум.
Відповідно до положень Закону № 2464 та Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного соціального внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженої постановою правління Пенсійного фонду України від 27.09.2010 №21-5, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України від 27.10.2010 №994/18289 - суми пені та штрафів, передбачених цим Законом, підлягають сплаті платником єдиного внеску протягом десяти робочих днів після надходження відповідного рішення. Зазначені суми зараховуються на рахунки органів Пенсійного фонду, відкриті в центральному органі виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, для зарахування єдиного внеску. При цьому платник у зазначений строк має право оскаржити таке рішення до органу Пенсійного фонду вищого рівня або до суду з одночасним обов'язковим письмовим повідомленням про це територіального органу Пенсійного фонду, яким прийнято це рішення. Оскарження рішення виконавчого органу Пенсійного фонду про нарахування пені та накладання штрафів зупиняє строки їх сплати до винесення вищим органом Пенсійного фонду або судом рішення у справі.
Відповідно до ст. 25 Закону № 2464 територіальний орган Пенсійного фонду у порядку, за формою і в строки, встановлені Пенсійним фондом за погодженням з центральним органом виконавчої влади у сфері праці та соціальної політики, надсилає платникам єдиного внеску, які мають недоїмку, вимогу про її сплату. Вимога про сплату недоїмки є виконавчим документом. Платник єдиного внеску зобов'язаний протягом десяти робочих днів з дня надходження вимоги про сплату недоїмки сплатити суми недоїмки та штрафів разом з нарахованою пенею. У разі незгоди з розрахунком суми недоїмки платник єдиного внеску узгоджує її з органом Пенсійного фонду в порядку, встановленому Пенсійним фондом за погодженням з центральним органом виконавчої влади у сфері праці та соціальної політики. У разі якщо згоди з органом Пенсійного фонду не досягнуто, платник єдиного внеску зобов'язаний сплатити суми недоїмки та штрафів разом з нарахованою пенею протягом десяти робочих днів з дня надходження рішення відповідного органу Пенсійного фонду або оскаржити вимогу до органу Пенсійного фонду вищого рівня чи в судовому порядку.
Як вбачається з матеріалів справи, позивачем було винесено вимоги про сплату відповідачем боргу № Ю-0004 від 03.01.2013 р. на суму 2 343,20 грн., № Ю-0004-2 від 05.02.2013р. на суму 2 343,20грн. та № Ю-0004-3 від 05.03.2013р. на суму 96 877,17грн. Дані вимоги було надіслано на адресу відповідача і вручено уповноваженому представникові, про що свідчать відмітки на копіях поштових повідомлень, які знаходяться в матеріалах справи.
Відповідно до Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування затвердженої постановою правління Пенсійного фонду України від 27.09.2010 р. №21-5, затвердженої в Міністерстві юстиції України від 27.10.2010 р. № 994/18289, якщо платник на день надсилання йому органом Пенсійного фонду не повідомив в установленому порядку про зміну місцезнаходження, вимога вважається належним чином врученою навіть у разі її повернення як такої, що не знайшла адресата.
Суду не надано доказів оскарження відповідачем зазначеної вимоги ні в адміністративному, ні в судовому порядку, а відтак заборгованість по вимозі вважається узгодженою.
Доказів сплати відповідачем суми заборгованості станом на день розгляду спору суду не надано.
Беручи до уваги встановлені судом обставини, враховуючи те, що суму боргу перед Пенсійним фондом у розмірі 9 494,00 грн. відповідач у встановлені законодавством строки не сплатив; доказів погашення відповідачем зазначеної заборгованості станом на день розгляду цього спору не надано, суд приходить до висновку про обґрунтованість позовних вимог та вважає їх такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі.
Відповідно до ч. 4 ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Статтею 183-2 КАС України встановлено, що суд може розглядати в порядку скороченого провадження адміністративні справи щодо вимог про стягнення грошових сум, які ґрунтуються на рішеннях суб'єкта владних повноважень, щодо яких завершився встановлений цим Кодексом строк оскарження.
Доказів, які б спростовували доводи позивача, відповідач суду не надав.
Оскільки спір вирішено на користь суб'єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) стягненню з відповідача не підлягають.
Керуючись ст.ст. 69, 70, 71, 158-163, 183-2 КАС України, адміністративний суд, -
ПОСТАНОВИВ:
1. Позов задовольнити.
2. Стягнути з Малого приватного підприємства «Беркут» (02139, м. Київ, вул. Кібальчича, буд.19, кв.107, код ЄДРПОУ 19031196) на користь Управління Пенсійного фонду України в Дніпровському районі м. Києва (р/р 37193101002624 в ГУ ДКУ в м. Києві, отримувач УПФУ у Дніпровському районі м. Києва, МФО 820019, код ЄДРПОУ 22869448) заборгованість по сплаті єдиного внеску 9 494,00 грн. (дев'ять тисяч чотириста дев'яносто чотири грн. 00 коп.).
Постанова за результатами скороченого провадження може бути оскаржена сторонами до суду апеляційної інстанції в порядку та в строки, встановлені ст. 186 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя К.С. Винокуров
Суд | Окружний адміністративний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 13.05.2013 |
Оприлюднено | 22.05.2013 |
Номер документу | 31315929 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Окружний адміністративний суд міста Києва
Винокуров К.С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні