Копія
СЕВАСТОПОЛЬСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Постанова
Іменем України
Справа № 2а-2897/12/2770
13.05.13 м. Севастополь
Севастопольський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:
головуючого судді Кучерука О.В.,
суддів Єланської О.Е. ,
Кукти М.В.
секретар судового засідання Руднєва А.В.
за участю сторін:
представник позивача, Товариства з обмеженою відповідальністю "Сапфір-Траст"- не з'явився, про дату, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином та своєчасно, про причину неявки суд не повідомив ,
представник відповідача, Севастопольської міської ради- Сирський Сергій Валентинович, довіреність № 0315/257 від 15.01.13
розглянувши апеляційну скаргу Севастопольської міської ради на постанову Окружного адміністративного суду міста Севастополь (суддя Майсак О.І. ) від 25.12.12
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Сапфір-Траст" (Карантинна, 16,Севастополь,99029)
до Севастопольської міської ради (вул. Леніна, 3,м.Севастополь,99011)
про визнання протиправним та скасування рішення та зобов'язання вчинити певні дії,
ВСТАНОВИВ:
Постановою Окружного адміністративного суду міста Севастополь від 25.12.2012 року позовні вимоги Товариства з обмеженою відповідальністю "Сапфір-Траст" задоволені частково.
Визнано протиправним та скасовано рішення Севастопольської міської Ради № 3300 від 19.06.2012 року «Про відмову у наданні згоди на приймання в комунальну власність територіальної громади міста Севастополя мереж водопроводу та каналізації по вул. Руднева - Тульська».
Зобов'язано Севастопольську міську Раду повторно розглянути питання щодо прийняття в комунальну власність територіальної громади міста Севастополя водопровідних мереж протяжністю 259,7 кв.м., загальною балансовою вартістю 293 405,78 грн. та прийняти рішення у передбаченому законодавством порядку з урахуванням фактів встановлених рішенням суду.
В решті позовних вимог відмовлено.
Стягнуто з Державного Бюджету України (код ЕДРПОУ 38022717, ГУ ДКС України у м. Севастополі МФО 824509, р/р 31214206784001, код платежу 35884906) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Сапфір-Траст» (99008, м. Севастополь, вул. Карантинна, 16, код ЄДРПОУ 31600519, р/р 260053012293 в ПАТ «Банк «Таврика», МФО 324377) суму судового збору в розмірі 32,19 грн. (тридцять дві гривні 19 копійок).
Не погодившись з зазначеною постановою суду, відповідач звернувся з апеляційною скаргою, в якій просить скасувати постанову Окружного адміністративного суду міста Севастополь від 25.12.2012 року, та ухвалити нову постанову, якою у задоволенні позовних вимог відмовити.
Апеляційна скарга мотивована невідповідністю судового рішення суду першої інстанції нормам матеріального та процесуального права. Заявник апеляційної скарги посилається на ч. 5 ст. 30 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» від 17.02.2011 року №3038-VI на виконання вимог якої позивач мав надати Севастопольській міській раді технічні умови багатоповерхової забудови.
Представник відповідача у судовому засіданні наполягав на задоволенні апеляційної скарги з мотивів викладених в ній та просив рішення суду скасувати та прийняти нове.
Представник позивача у судове засідання не з'явився. Про дату, час і місце апеляційного розгляду справи сповіщений належним чином.
Відповідно до частини 4 статті 196 Кодексу адміністративного судочинства України неприбуття у судове засідання сторін або інших осіб, які беруть участь у справі, належним чином повідомлених про дату, час і місце апеляційного розгляду, не перешкоджає судовому розгляду справи.
Колегія суддів, заслухавши у відкритому судовому засіданні пояснення представника відповідача, обговоривши доводи апеляційної скарги, перевіривши юридичну оцінку обставин справи та повноту їх встановлення, дослідивши правильність застосування Окружним адміністративним судом міста Севастополь норм матеріального та процесуального права встановила наступне.
Суд частково задовольняючи адміністративний позов зробив висновок, що Законом України «Про регулювання містобудівної діяльності», не наведений певний перелік документів необхідних для передання у комунальну власність інженерних мереж або об'єктів інженерної інфраструктури у разі їх будівництва поза межами земельної ділянки замовника .
З аналізу частини 5 статті 30 Закону № 3038 суд дійшов до висновку, що даною статтею встановлено лише дві умови, дотримання яких є беззаперечною підставою для передачі інженерних мереж або об'єктів інженерної інфраструктури в комунальну власність: вказані мережі повинні знаходитися за межами земельної ділянки; будівництво таких мереж повинно передбачатися технічними умовами, розробленими спеціалізованою організацією, тому позивачем ТОВ «Сапфір-Траст» було здійснено будівництво інженерних мереж по вул. Руднева - вул. Тульська з дотриманням вимог статті 30 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності».
Із такими висновками суду першої інстанції не погоджується колегія суддів, оскільки вони не відповідають вимогам матеріального права, що регулює спірні правовідносини.
Як вбачається з матеріалів справи 10.09.2007 року між Севастопольською міською Радою (далі - Орендодавець) та Товариством з обмеженою відповідальністю «Сапфір-Траст» (далі - Орендар) було укладено договір оренди земельної ділянки (а.с.64-73). Відповідно до п.п. 1 п. 1 Договору, Орендодавець відповідно до рішення Севастопольської міської Ради від 12.06.2007 року № 2106 надає, а Орендар приймає в строкове платне користування земельну ділянку для багатоповерхової забудови з віднесенням цих земель до категорії земель житлової та загальної забудови, яка знаходиться за адресою: м. Севастополь, в районі вулиці Руднева - вулиці Тульська. Згідно з п.п. 2.1 п. 2 Договору, в оренду передається земельна ділянка загальною площею 2,4321 га.
14.09.2007 року між сторонами договору було складено та підписано акт приймання-передачі земельної ділянки (а.с.77).
15.11.2007 року за вих. № 5/8-6286 КП «Севміськводоканал» СМР були затверджені технічні умови на підключення об'єкту, що проектується, до міських мереж водопроводу та каналізації. Відповідно до п. 5.3. п. 5 Технічних умов, виконати гідравлічний розрахунок пропускної можливості каналізаційного колектора Д=500 мм з урахуванням додаткових об'ємів стоків. При необхідності передбачити перекладку труб на більший діаметр. При проходженні каналізації по території земельної ділянки, що знаходиться в приватній власності, отримати письмову згоду власника (п.п. 5.6. п. 5 Технічних умов). Згідно з п.п. 5.7. п. 5 в якості участі в розвитку (реконструкції) системи каналізування в місті придбати та надати КП «Севміськводоканал» СМР пересувну дизельелектростанцію (а.с.9).
04.08.2011 року Інспекцією ДАБК у м. Севастополі було зареєстровано декларацію про готовність об'єкту до експлуатації, а саме: багатоповерхової забудови по вул. Руднева - вул. Тульська в м. Севастополі ІV черги забудови, корпус 5 (ПК - 1), корпус 6 (ПК - 2). Категорії складності - ІІІ. Також система водопроводу та каналізації (внутрішньо будинкові та зовнішні мережі, в тому числі за межами земельної ділянки (а.с.10-13).
18.09.2011 року за вих. № 12/2-6402 КП «Севміськводоканал» СМР було надано згоду у встановленому Законом порядку на приймання знов збудованих зовнішніх мереж водопроводу та каналізації житлового будинку по вул. Руднева, 28 (корпус №№ 5, 6) в комунальну власність міста з балансу ТОВ «Сапфір-Траст» на баланс КП «Севміськводоканал» СМР протяжністю 646 м.п. загальною балансовою вартістю 747 472,99 грн. (а.с.14).
10.04.2012 року Севастопольською міською Радою було прийнято рішення № 2827 «Про внесення змін до рішення Севастопольської міської Ради від 30.06.2011 року № 956 «Про затвердження Порядку пайової участі замовників у створенні та розвитку інженерно - транспортної та соціальної інфраструктури міста Севастополя» (а.с.52-53).
Відповідно до п. 7 Порядку пайової участі замовників у створенні та розвитку інженерно - транспортної та соціальної інфраструктури міста Севастополя, Замовник, що здійснює будівництво інженерних мереж та/або об'єктів інженерної інфраструктури поза межами його земельної ділянки на підставі виданих технічних умов спеціалізованим комунальним підприємством, подає до Севастопольської міської державної адміністрації заяву про передачу в комунальну власність територіальної громади м. Севастополя інженерно - транспортної інфраструктури, що збудована за рахунок власних коштів. До заяви надають наступні документи: технічні умови на будівництво позамайданчикових мереж та об'єктів інженерної інфраструктури; акт готовності інженерно-транспортної інфраструктури до експлуатації, виданий комунальним підприємство, який надав технічні умови на її будівництво; кошторис та акти виконаних робіт з будівництва інженерно - транспортної інфраструктури; довідку про вартість та джерело фінансування інженерно - транспортної інфраструктури; договір про пайову участь Замовника у створенні та розвитку інженерно - транспортної інфраструктури. Севастопольська міська державна адміністрація протягом 15 -ти робочих днів за результатом розгляду звернення Замовника готує встановленим порядком проект рішення Севастопольської міської Ради «Про надання згоди на приймання в комунальну власність територіальної громади м. Севастополя інженерно - транспортної інфраструктури» та направляє в міську Раду на розгляд або надає письмову мотивовану відмову (а.с.54-60).
Рішенням Севастопольської міської Ради від 19.06.2012 року № 3300 ТОВ «Сапфір-Траст» було відмовлено у наданні згоди на приймання в комунальну власність територіальної громади м. Севастополя на баланс КП «Севміськводоканал» СМР знов збудованих внутрішньомайданчикових мереж від житлових будинків по вул. Руднева - Тульська, а саме: водопроводу зі стальних труб діаметром 89 мм, протяжністю 13,1 п.м., діаметром 108 мм, протяжністю 17,3 п.м. с 3-ма колодязями вартістю 70032,71 грн.; каналізації із труб ПНД, діаметром 160 мм, протяжністю 121,6 п.м. з 7-ю колодязями, вартістю 50258,68 грн.; водопроводу зі стальних труб діаметром 159 мм, протяжністю 229,3 п.м., з 4-мя колодязями вартістю 223373,07 грн.; каналізації вартістю 403 808,53 грн.: із труб ПНД діаметром 200 мм, протяжністю 70,0 п.м. з 3-ма колодязями; із труб ПНД діаметром 300 мм, протяжністю 173,7 п.м. с 7-ю колодязями; із труб ЧВР діаметром 300 мм, протяжністю 21 п.м. у зв'язку з невідповідністю наданої документації положенням Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» (а.с.86-87).
У відповідності до ч.1, 2 ст. 30 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» від 17.02.2011 року №3038-VI технічні умови - комплекс умов та вимог до інженерного забезпечення об'єкта будівництва, які повинні відповідати його розрахунковим параметрам, зокрема щодо водо-, тепло-, енерго- і газопостачання, каналізації, радіофікації, зовнішнього освітлення, відведення зливових вод, телефонізації, телекомунікації, диспетчеризації, пожежної та техногенної безпеки. Фізична чи юридична особа, яка має намір щодо забудови земельної ділянки, що перебуває в її власності або користуванні, має право на одержання технічних умов згідно із поданою нею заявою.
Згідно частини 5 статті 30 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» від 17.02.2011 року №3038-VI якщо технічними умовами передбачається необхідність будівництва замовником інженерних мереж або об'єктів інженерної інфраструктури (крім мереж, призначених для передачі та розподілу електричної енергії, трубопроводів, призначених для розподілу природного газу, транспортування нафти та природного газу) поза межами його земельної ділянки, розмір пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту зменшується на суму їх кошторисної вартості, а такі інженерні мережі та/або об'єкти передаються у комунальну власність.
При цьому, об'єктом будівництва позивача, в розумінні Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», згідно договору оренди земельної ділянки від 10.09.2007 р. і договорами про пайову участь позивача у розвитку інфраструктури міста Севастополя від 21.07.2011 р. № 380/11ф, та від 22.09.2011 р. № 405/11ф - є багатоповерхова забудова за адресою м. Севастополь, район вулиці Руднєва - вулиці Тульська.
У зв'язку з наведеним, судова колегія робить висновок, що необхідність будівництва позивачем інженерних мереж або об'єктів інженерної інфраструктури поза межами його земельної ділянки (а саме, орендованої земельної ділянки площею 2,4321, розташованої за адресою м. Севастополь, район вулиці Руднєва - вулиці Тульська) повинне передбачатися технічними умовами багатоповерхової забудови.
З системного аналізу норм статті 30 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» слід, що для прийому майна в комунальну власність в порядку пайової участі у розвитку інфраструктури міста треба виконати певні умови, а саме: наявність необхідності будівництва замовником інженерних мереж або об'єктів інженерної інфраструктури поза межами його земельної ділянки; наявність рішення замовника (ініціативи чи згоди) про передачу певного майна до комунальної власності, вираженого відповідно до закону; надання суб'єкту, який приймає рішення про прийом майна до комунальної власності міста, документів, якими підтверджуються всі обставини, на підставі яких виникають підстави для такої передачі.
Колегія суддів звертає уваги на те, що позивачем, як замовником будівництва не було підтверджено необхідність будівництва інженерних мереж або об'єктів інженерної інфраструктури поза межами орендованої земельної ділянки, передбаченої технічними умовами багатоповерхової забудови.
Позивачем, як замовником будівництва, було надано у складі документів лише документ «Технічні умови на підключення об'єкта, що проектується, до міських мереж водопроводу та каналізації», який не є Технічними умовами на будівництво (ні саме багатоповерхової забудови, як об'єкта будівництва на земельній ділянці, ні інженерних мереж).
Тобто, Севастопольська міська Рада при розгляді заяви замовника та наданих до заяви документів, не мала належних підстав достовірно встановити, чи є необхідність будівництва замовником інженерних мереж або об'єктів інженерної інфраструктури поза межами орендованої земельної ділянки, передбаченої технічними умовами саме багатоповерхової забудови по вулиці Руднєва - вулиці Тульська, тобто встановити, чи дотримується при передачі даних об'єктів норма ч. 5 ст. 30 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності».
Отже, висновок суду, що для надання згоди на приймання до комунальної власності спірних об'єктів достатньо надання такого документу, як «Технічні умови на підключення об'єкта, що проектується, до міських мереж водопроводу та каналізації», і не треба надання Технічних умов багатоповерхової забудови в районі вулиці Руднєва-Тульської - суперечить змісту статті 30 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності», згідно якої можливість прийому до комунальної власності мереж обумовлюється передбаченням будівництва таких мереж загальним технічними умовами будівництва об'єкта забудові на орендовані земельній ділянці, а не іншими технічними умовами щодо окремих об'єктів, у тому числі «технічних умов на підключення мереж».
Таким чином, постанова суду про визнання протиправним та скасування рішення Севастопольської міської Ради від 19.07.2012 р. № 3300 «Про відмову у наданні згоди на прийняття до комунальної власності територіальної громади м. Севастополя мереж водопроводу та каналізації по вул. Руднєва-Тульської»; зобов'язання відповідача повторно розглянути питання щодо прийняття до комунальної власності територіальної громади м. Севастополя водопровідних мереж протяжністю 259,7 м, та прийняти рішення у передбаченому законом порядку з урахуванням фактів, встановлених рішенням суду - є такою, що прийнята з порушенням норм матеріального права.
Відповідно до статті 202 Кодексу адміністративного судочинства України підставою для скасування судом апеляційної інстанції судового рішення суду першої інстанції з ухваленням нового рішення, є невідповідність висновків суду обставинам справи, допущення порушень норм матеріального чи процесуального права, що призвело до неправильного вирішення справи.
Враховуючи обставини справи, колегія суддів дійшла висновку, що постанова суду першої інстанції прийнята з порушенням норм матеріального права, що є підставою для задоволення апеляційної скарги, скасування судового рішення та прийняття рішення про відмову у задоволенні позовних вимог.
Керуючись статтями 195, 196, пунктом 3 частини першої статті 198, пунктом 3, 4 частини першої статті 202, частиною другою статті 205, статтями 207, 212, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Апеляційну скаргу Севастопольської міської ради задовольнити.
Постанову Окружного адміністративного суду міста Севастополь (суддя Майсак О.І. ) від 25.12.12 по справі № 2а-2897/12/2770 скасувати.
Прийняти нову постанову, якою відмовити Товариству з обмеженою відповідальністю "Сапфір-Траст" в задоволенні адміністративного позову.
Постанова суду набирає законної сили з моменту проголошення і може бути оскаржена безпосередньо до Вищого адміністративного суду України в порядку та строки, передбачені статтею 212 Кодексу адміністративного судочинства України.
Повний текст судового рішення виготовлений 20 травня 2013 р.
Головуючий суддя підпис О.В.Кучерук
Судді підпис О.Е.Єланська
підпис М.В. Кукта
З оригіналом згідно
Головуючий суддя О.В.Кучерук
Суд | Севастопольський апеляційний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 13.05.2013 |
Оприлюднено | 23.05.2013 |
Номер документу | 31332181 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Севастопольський апеляційний адміністративний суд
Кучерук Олег Васильович
Адміністративне
Севастопольський апеляційний адміністративний суд
Кучерук Олег Васильович
Адміністративне
Севастопольський апеляційний адміністративний суд
Кучерук Олег Васильович
Адміністративне
Севастопольський апеляційний адміністративний суд
Кучерук Олег Васильович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні