7/38-64
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
РІШЕННЯ
від "02" березня 2009 р. по справі № 7/38-64
за позовом Волинського оптово торгового об'єднання «Облкооплісбудгоспторг», м.Луцьк
до відповідача: Спільного українсько-американського підприємства «Ай-Бі-І-Рокіта», м. Луцьк
про стягнення 8112,65 грн. вартості внеску у статутному капіталі
Суддя Шум М.С.
ЗА УЧАСТЮ ПРЕДСТАВНИКІВ СТОРІН:
від позивача: Данілік Ф. Я., голова ліквідаційної комісії
від відповідача: Яремчук Р. Р., представник (довіреність від 09.02.2009р.).
Відповідно до ст. 20 Господарського процесуального кодексу України представникам сторін та представнику прокуратури роз'яснено право відводу судді. Відводу судді заявлено не було. В судовому засіданні учасникам судового процесу на підставі ст. 22 Господарського процесуального кодексу України було роз'яснено їх0 процесуальні права та обов'язки. Заяв та клопотань від останніх на розгляд господарського суду не поступило.
Суть спору: позивач –Волинське оптово торгове об'єднання «Облкооплісбудгоспторг»звернулося до господарського суду Волинської області з позовною заявою про стягнення з спільного українсько-американського підприємства «Ай-Бі-І-Рокіта»8112,65 грн. вартості внеску у статутному капіталі.
05.02.2009р. позивачем подано заяву про зменшення розміру позовних вимог у відповідності до якої останній просить стягнути з відповідача 4880грн. вартості частки майна та судові витрати.
Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав.
Представник відповідача в судовому засіданні та у запереченні позовні вимоги заперечив з підстав, викладених у запереченні.
Дослідивши матеріали справи, додатково представлені суду документи та матеріали, заслухавши пояснення та заперечення представників сторін, господарський суд встановив:
Згідно відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців Волинське оптово торгове об єднання «Облкооплісбудгоспторг»є засновником спільного українсько - американського підприємства «Ай -Бі- І- Рокіта»створеного у формі товариства з обмеженою відповідальністю 06.11.1992 року.
Волинським оптово торговим об'єднанням «Облкооплісбудгоспторг»внесено в статутний фонд товариства дві тисячі доларів США та об'єкт нерухомості площею 100 кв.м., що розміщений за адресою м. Луцьк проспект. Перемоги,34. Вказаний внесок склав 10% статутного фонду та оцінений у 8112,65 гривень.
У зв'язку з проведенням процедури ліквідації юридичної особи –Волинського оптово торгового об'єднання «Облкооплісбудгоспторг» ліквідаційна комісія об'єднання 06.09.2007р. повідомила товариство (відповідача) про вихід об'єднання із складу учасників спільного українсько - американського підприємства «Ай -Бі- І- Рокіта»ЛТД.
Відповідно до ч. 1,2 ст. 148 ЦК України учасник товариства з обмеженою відповідальністю має право вийти з товариства, повідомивши товариство про свій вихід не пізніше ніж за три місяці до виходу, якщо інший строк не встановлений статутом. Учасник, який виходить із товариства з обмеженою відповідальністю, має право одержати вартість частини майна, пропорційну його частці у статутному капіталі товариства.
У відповідності до положень статей 33, 34 ГПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог чи заперечень. Обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування.
Згідно з ч.1 ст.54 Закону України «Про господарські товариства» при виході учасника з товариства йому виплачується вартість його частки майна товариства пропорційно його частці у статутному фонді. Виплата проводиться після затвердження звіту за рік, в якому він вийшов з товариства і в строк до 12 місяців з дня виходу. На вимогу учасника та за згодою товариства вклад може бути повернуто повністю або частково в натуральній формі. Учаснику, який вибув, виплачується належна йому частка прибутку, одержаного товариством в даному році до моменту його виходу.
Пунктом 1 ст. 66 ГК України визначено, що під майном підприємства розуміються виробничі та невиробничі фонди, а також інші цінності, вартість яких відображається в самостійному балансі підприємства.
Згідно ст. 190 ЦК України під майном розуміється окрема річ, сукупність речей, а також майнові права та обов'язки.
Отже, загальна вартість майна визначається на рівні активів підприємства за вирахуванням його зобов'язань, тобто відповідає поняттю власного капіталу підприємства, а для розрахунку вартості майна товариства слід здійснювати за даними фінансового звіту (балансу) товариства станом на час виходу учасника з товариства, яким є дата прийняття рішення про вихід.
Статтею 13 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні»передбачено, що звітним періодом для складання фінансової звітності є календарний рік. Проміжна звітність складається щоквартально наростаючим підсумком з початку звітного року в складі балансу та звіту про фінансові результати. Баланс підприємства складається за станом на кінець останнього дня кварталу (року).
Згідно наказу Міністерства фінансів «Про затвердження Положень (стандартів) бухгалтерського обліку»від №87 від 31.03.99. баланс це звіт про фінансовий стан підприємства, який відображає на певну дату його активи, зобов'язання і власний капітал. Активи - це ресурси, контрольовані підприємством в результаті минулих подій, використання яких, як очікується, призведе до отримання економічних вигод у майбутньому. Власний капітал це частина в активах підприємства, що залишається після вирахування його зобов'язань.
Згідно листа Міністерства Фінансів України від 16.06.07. N31-34000-10-16/12455 в бухгалтерському обліку заборгованість перед учасником відображається після визначення частини вартості майна, що підлягає виплаті учаснику при виході його з товариства за даними рядка 380 Балансу (форма №1) - фінансовий звіт суб'єкта малого підприємництва.
Таким чином, для розрахунку вартості майна підприємства слід здійснювати за даними фінансового звіту (балансу) підприємства (показник рядка 380) станом на час виходу учасника з товариства - 07.12.07., тобто за 2007 рік. Вартість частини майна відповідача, що пропорційна частці позивача у статутному капіталі підприємства становить 10 відсотків.
Як вбачається з фінансового звіту спільного українсько-американського підприємства «Ай -Бі- І- Рокіта»ЛТД за 2007р., власний капітал підприємства (рядок 380) становить мінус 16000 грн.
Враховуючи те, що за результатами фінансового звіту за 2007р. спільно українсько-американське підприємство «Ай -Бі- І- Рокіта» є збитковим, в задоволенні позовних вимог слід відмовити.
Керуючись ст.ст. 33, 34, 44, 49, 82-85 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд, -
ВИРІШИВ:
В задоволенні позовних вимог відмовити.
Суддя М.С. Шум
Дата виготовлення повного
тексту рішення 04.03.2009р.
Суд | Господарський суд Волинської області |
Дата ухвалення рішення | 02.03.2009 |
Оприлюднено | 18.03.2009 |
Номер документу | 3139296 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Волинської області
Шум М.С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні