Постанова
від 23.05.2013 по справі 826/5758/13-а
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД МІСТА КИЄВА

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1 П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

23 травня 2013 року № 826/5758/13-а

В приміщенні Окружного адміністративного суду міста Києва за адресою у м. Києві по вул.Хрещатик, 10, Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючого Бояринцевої М.А., розглянувши в порядку скороченого провадження адміністративну справу

за позовом Державної податкової інспекції у Голосіївському районі м. Києва Державної податкової служби

до Товариства з обмеженою відповідальністю "Консуленца Д'імпреза Бай ЧІ. ПІ. ЕЛ. "92"

про стягнення заборгованості,

ВСТАНОВИВ:

Державна податкова інспекція у Голосіївському районі м. Києва Державної податкової служби звернулася до суду з позовом про стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю "Консуленца Д'імпреза Бай ЧІ. ПІ. ЕЛ. "92" податкової заборгованості в розмірі 9 592,19 грн.

Ухвалою суду від 19 квітня 2013 року відкрито скорочене провадження у справі та зобов'язано відповідача у десятиденний строк з дня одержання копії цієї ухвали, але не пізніше 16 травня 2013 року подати до суду заперечення проти позову та всі докази на їх підтвердження.

Відповідач у визначений судом строк заперечення на позовну заяву не надав, заяву про визнання позову також суду не надіслав. Відповідачу була надіслана ухвала про відкриття скороченого провадження у справі за адресою, зазначеною у витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, проте кореспонденція суду повернулася з відміткою працівника пошти, що за вказаною адресою юридична особа не знаходиться.

За правилами, встановленими пунктом 4 статті 33 Кодексу адміністративного судочинства України у разі ненадання особами, які беруть участь у справі, інформації щодо їх поштової адреси судовий виклик або судове повідомлення надсилаються юридичним особам та фізичним особам-підприємцям - за адресою місцезнаходження (місця проживання), що зазначена в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців.

У разі відсутності осіб, які беруть участь у справі, за такою адресою вважається, що судовий виклик або судове повідомлення вручене їм належним чином.

В обгрунтування заявлених вимог позивач посилається на Податковий кодекс України, Закон України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" та зазначає, що Товариство з обмеженою відповідальністю "Консуленца Д'імпреза Бай ЧІ. ПІ. ЕЛ. "92" має податкову заборгованість по сплаті податку на додану вартість в розмірі 8 747,15 грн. та податку на доходи фізичних осіб у розмірі 845,04 грн.

Розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно з'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до наступних висновків.

Товариство з обмеженою відповідальністю "Консуленца Д'імпреза Бай ЧІ. ПІ. ЕЛ. "92" є юридичною особою та перебуває на обліку в Державній податковій інспекції у Голосіївському районі м. Києва Державної податкової служби, ідентифікаційний код юридичної особи 34601317, місцезнаходження: 03022, м. Київ, вул. Жуковського Василя, 22, літера А.

Згідно податкової декларації з податку на додану вартість від 19 липня 2010 року 186154, Товариством з обмеженою відповідальністю "Консуленца Д'імпреза Бай ЧІ. ПІ. ЕЛ. "92" самостійно визначено податкове зобов'язання за червень 2010 року у розмірі 2 195 грн.

Згідно податкової декларації з податку на додану вартість від 20 серпня 2010 року 233718, Товариством з обмеженою відповідальністю "Консуленца Д'імпреза Бай ЧІ. ПІ. ЕЛ. "92" самостійно визначено податкове зобов'язання за липень 2010 року у розмірі 1 332 грн.

Згідно податкової декларації з податку на додану вартість від 20 вересня 2010 року 255955, Товариством з обмеженою відповідальністю "Консуленца Д'імпреза Бай ЧІ. ПІ. ЕЛ. "92" самостійно визначено податкове зобов'язання за серпень 2010 року у розмірі 539 грн.

Згідно податкової декларації з податку на додану вартість від 26 січня 2011 року 434759, Товариством з обмеженою відповідальністю "Консуленца Д'імпреза Бай ЧІ. ПІ. ЕЛ. "92" самостійно визначено податкове зобов'язання за грудень 2010 року у розмірі 1 195 грн.

Згідно податкової декларації з податку на додану вартість від 17 лютого 2011 року 19838, Товариством з обмеженою відповідальністю "Консуленца Д'імпреза Бай ЧІ. ПІ. ЕЛ. "92" самостійно визначено податкове зобов'язання за січень 2011 року у розмірі 31 грн.

Згідно податкової декларації з податку на додану вартість від 19 січня 2012 року 328022, Товариством з обмеженою відповідальністю "Консуленца Д'імпреза Бай ЧІ. ПІ. ЕЛ. "92" самостійно визначено податкове зобов'язання за грудень 2011 року у розмірі 3 501 грн.

Згідно податкової декларації з податку на доходи фізичних осіб від 17 березня 2011 року 46753, Товариством з обмеженою відповідальністю "Консуленца Д'імпреза Бай ЧІ. ПІ. ЕЛ. "92" самостійно визначено податкове зобов'язання за січень 2011 року у розмірі 418,47 грн.

Згідно податкової декларації з податку на доходи фізичних осіб від 17 березня 2011 року 46789, Товариством з обмеженою відповідальністю "Консуленца Д'імпреза Бай ЧІ. ПІ. ЕЛ. "92" самостійно визначено податкове зобов'язання за лютий 2011 року у розмірі 426,57 грн.

Підпунктом 16.1.4 пункту 16.1 статті 16 Податкового кодексу України передбачено, що платник податків зобов'язаний сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.

Відповідно до статті 36 Податкового кодексу України податковим обов'язком визнається обов'язок платника податку обчислити, задекларувати та/або сплатити суму податку та збору в порядку і строки, визначені цим Кодексом, законами з питань митної справи. Податковий обов'язок виникає у платника за кожним податком та збором. Податковий обов'язок є безумовним і першочерговим стосовно інших неподаткових обов'язків платника податків, крім випадків, передбачених законом.

Відповідальність за невиконання або неналежне виконання податкового обов'язку несе платник податків, крім випадків, визначених цим Кодексом або законами з питань митної справи.

Згідно пункту 38.1 статті 38 Податкового кодексу України виконанням податкового обов'язку визнається сплата в повному обсязі платником відповідних сум податкових зобов'язань у встановлений податковим законодавством строк.

Пунктом 54.1. статті 54 Податкового кодексу України передбачено, що крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом.

Платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом (пункт 57.1 статті 57 Податкового кодексу України).

Аналогічні норми містилися в Законі України від 21.12.2000 № 2181-ІІІ "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами", який був чинним на час виникнення спірних правовідносин.

Проте, Товариством з обмеженою відповідальністю "Консуленца Д'імпреза Бай ЧІ. ПІ. ЕЛ. "92" не сплачено узгоджену суму грошового зобов'язання з податку на додану вартість за червень, липень, серпень, грудень 2010 року, січень та грудень 2011 року у розмірі 8 793 грн. та з податку на доходи фізичних осіб за січень та лютий 2011 року у розмірі 845,04 грн. Враховуючи, що за відповідачем обліковувалася переплата за попередній період, заборгованість відповідача по сплаті податку на додану вартість за червень, липень, серпень, грудень 2010 року, січень та грудень 2011 року складає 8 747,15 грн.

Позивачем, з метою стягнення податкового боргу направлено відповідачу першу податкову вимогу від 4 серпня 2010 року № 1/2556.

Відповідно до підпункту 6.2.1 пункту 6.2 статті 6 Закону України від 21.12.2000 № 2181-ІІІ "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" (який був чинним на час виникнення спірних правовідносин) у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.

Податкові вимоги надсилаються:

а) перша податкова вимога - не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання. Перша податкова вимога містить повідомлення про факт узгодження податкового зобов'язання та виникнення права податкової застави на активи платника податків. обов'язок погасити суму податкового боргу та можливі наслідки непогашення його у строк;

б) друга податкова вимога - не раніше тридцятого календарного дня від дня направлення (вручення) першої податкової вимоги, у разі непогашення платником податків суми податкового боргу у встановлені строки. Друга податкова вимога додатково до відомостей, викладених у першій податковій вимозі, може містити повідомлення про дату та час проведення опису активів платника податків, що перебувають у податковій заставі, а також про дату та час проведення публічних торгів з їх продажу (підпункт 6.2.3 пункту 6.2 статті 6 Закону № 2181-ІІІ).

Перша податкова вимога направлялася на адресу Товариства з обмеженою відповідальністю "Консуленца Д'імпреза Бай ЧІ. ПІ. ЕЛ. "92", проте поштове відправлення повернулося до податкового органу з відміткою працівника пошти, що за вказаною адресою юридична особа не знаходиться.

Відповідно до підпункту 41.1.1 пункту 41.1. статті 41 Податкового кодексу України контролюючими органами є органи державної податкової служби - щодо податків, які справляються до бюджетів та державних цільових фондів, крім зазначених у підпункті 41.1.2 цього пункту, а також стосовно законодавства, контроль за дотриманням якого покладається на органи державної податкової служби.

Відповідно до підпункту 20.1.18. статті 20 Податкового кодексу України органи державної податкової служби мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини.

Беручи до уваги те, що суму боргу у розмірі 9 592,19 грн. відповідач у встановлені законодавством строки не сплатив, податковий борг є узгодженим, наявність у нього вказаної заборгованості підтверджується матеріалами справи, тому суд приходить до висновку про обґрунтованість позовних вимог та визнає їх такими, що підлягають задоволенню.

Оскільки спір вирішено на користь суб'єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) стягненню з відповідача не підлягають.

Керуючись статтями 98, 160-163, 183 2 , 254, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -

ПОСТАНОВИВ:

1. Позов Державної податкової інспекції у Голосіївському районі м. Києва Державної податкової служби задовольнити повністю.

2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Консуленца Д'імпреза Бай ЧІ. ПІ. ЕЛ. "92" (юридична адреса: 03022, м. Київ, вул. Жуковського Василя, 22, літера А, ідентифікаційний код 34601317) на користь Державного бюджету податкову заборгованість у розмірі 9 592 (дев'ять тисяч п'ятсот дев'яносто дві) грн. 19 коп., а саме: заборгованість з податку на додану вартість у розмірі 8 747 (вісім тисяч сімсот сорок сім) грн. 15 коп. на р/р 31117029700002, код бюджетної класифікації - 14010100, банк одержувача: ГУ ДКУ у м. Києві, МФО 820019 та заборгованість з податку на доходи фізичних осіб в розмірі 845 (вісімсот сорок п'ять) грн. 04 грн. на р/р 33117340700002, код бюджетної класифікації - 11010100, банк одержувача: ГУ ДКУ у м. Києві, МФО 820019.

Постанова набирає законної сили в порядку, встановленим статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України. Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів за правилами, встановленими статтями 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України, шляхом подання через суд першої інстанції апеляційної скарги.

Відповідно до пунктів 9, 10 статті 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України постанова, прийнята у скороченому провадженні, крім випадків її оскарження в апеляційному порядку, є остаточною. У разі оскарження в апеляційному порядку постанови, прийнятої у скороченому провадженні, ухвала суду апеляційної інстанції по такій справі є остаточною і оскарженню не підлягає.

Суддя М.А.Бояринцева

СудОкружний адміністративний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення23.05.2013
Оприлюднено27.05.2013
Номер документу31412284
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —826/5758/13-а

Постанова від 23.05.2013

Адміністративне

Окружний адміністративний суд міста Києва

Бояринцева М.А.

Ухвала від 19.04.2013

Адміністративне

Окружний адміністративний суд міста Києва

Бояринцева М.А.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні