ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
27 травня 2013 рокум. Ужгород№ 807/1384/13-а
Закарпатський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого - судді Рейті С.І.
при секретарі судового засідання - Шмідзен І.Ю.
за участю представників
позивача: Євчинець Р.М. (довіреність від 25.03.2013 року № 4/9/10)
відповідача: не з'явився
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Свалявської міжрайонної державної податкової інспекції Закарпатської області до Дочірнього підприємства "Мундус" компанії "Карпатсько - атлантична індустрія корп." про надання дозволу на погашення податкового боргу за рахунок майна платника податків, що перебуває в податковій заставі, -
ВСТАНОВИВ:
У відповідності до ч.3 ст.160 Кодексу адміністративного судочинства України в судовому засіданні 27 травня 2013 року проголошено вступну та резолютивну частини постанови. Постанова в повному обсязі складена 28 травня 2013 року.
Свалявська міжрайонна державна податкова інспекції Закарпатської області (далі - позивач, Свалявська МДПІ) звернулася до суду з позовом до Дочірнього підприємства "Мундус" компанії "Карпатсько - атлантична індустрія корп." (далі - відповідач, ДП "Мундус"), яким просить надати дозвіл на погашення податкового боргу у сумі 74564,84 грн. за рахунок майна платника податків, що перебуває у податковій заставі.
Позовні вимоги обґрунтовуються положеннями ст. 95 Податкового кодексу України, якою передбачено звернення органу державної податкової служби до суду для надання дозволу на погашення податкового боргу за рахунок продажу майна платника податків, що перебуває в податковій заставі.
В судовому засіданні представник позивача підтримав позовні вимоги, просить суд надати дозвіл на погашення податкового боргу за рахунок активів ДП "Мундус", які перебувають у податковій заставі.
Відповідач письмове заперечення проти позову з належними доказами не подав, свого представника в судові засідання 16.05.2013 року та 27.05.2013 року не направив, не повідомив суд про причини не прибуття, хоча належним чином був повідомлений судом про відкриття провадження у справі, про дату, час і місце розгляду даної справи (направлена кореспонденція повернута до суду з відмітками поштового відділення: "за адресою не знаходиться"). Згідно поданого позивачем витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців, ДП "Мундус" зареєстроване за адресою: Закарпатська область, м. Свалява, вул. Алексія, 10, тобто за адресою, що вказана в позовній заяві та на яку відправлялася судова кореспонденція. Отже, судом вжито достатніх заходів щодо належного повідомлення відповідача про відкриття провадження, про дату, час і місце судового розгляду даної адміністративної справи, та справа розглядається за відсутності представника відповідача, на підставі наявних в матеріалах справи доказів.
Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення представників позивача, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до висновку про задоволення адміністративного позову в повному обсязі, виходячи з наступного:
Як встановлено в судовому засіданні та підтверджено матеріалами справи, ДП "Мундус" є юридичною особою (реєстраційний № в ЄДР 10003494075).
Постановою Закарпатського окружного адміністративного суду від 29 березня 2012 року (справа № 2а-0770/3952/11, головуючий - суддя Луцович М.М.) у справі за позовом Свалявської МДПІ стягнуто з рахунків ДП "Мундус" заборгованість у сумі 77362,49 грн.
Згідно наявних в матеріалах справи інкасових доручень (розпоряджень), направлених Свалявською МДПІ до банків, обслуговуючих ДП "Мундус", такі повернуті без виконання, оскільки на рахунках ДП "Мундус" відсутні кошти.
Відповідно до Довідки Свалявської МДПІ від 23.05.2013 року за № 1260/240/1900, станом на 29 березня 2013 року (станом на час звернення до суду з позовом) податковий борг ДП "Мундус" становить 74564,84 грн. (в тому числі, по податку на прибуток - 35657,86 грн., по ПДВ - 38906,98 грн.).
Згідно п. 8.1 ст. 8 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" від 21.12.2000 року № 2181-ІІІ (втратив чинність з 01.01.2011 року, діючий та в редакції станом на час виникнення спірних правовідносин, далі - Закон 2181), з метою захисту інтересів бюджетних споживачів активи платника податків, що має податковий борг, передаються у податкову заставу. Пунктом 1.17 ст. 1 цього Закону визначено, що податкова застава - спосіб забезпечення податкового зобов'язання платника податків, не погашеного у строк. Податкова застава виникає в силу закону. У силу податкової застави орган стягнення має право в разі невиконання забезпеченого податковою заставою податкового зобов'язання одержати задоволення з вартості заставленого майна переважно перед іншими кредиторами у порядку, встановленому законом. Зміст і процедуру застосування податкової застави визначено ст. 8 Закону № 2181.
Зокрема, відповідно до акту опису активів від 18 січня 2010 року за № 1, описано основні засоби (активи) ДП "Мундус", усього на загальну суму 286905,75 грн.
Наказом ДПА України від 28 вересня 2001 року за № 338 затверджено Порядок застосування податкової застави органами державної податкової служби (зареєстрований в Мінюсті України 03.10.2001 року за № 857/6048, втратив чинність згідно наказу ДПА України від 24.12.2010 року за № 1043, діючий та в редакції станом на час виникнення спірних правовідносин, далі - Порядок), та згідно п. 1.3 Порядку, податкова застава - спосіб забезпечення податкового зобов'язання платника податків, не погашеного у строк, що виникає на підставі Закону.
Пунктом 3.1 Порядку передбачено, що за умови строку дії податкової застави більш як десять календарних днів орган державної податкової служби зобов'язаний безоплатно зареєструвати податкову заставу в державних реєстрах застав нерухомого майна відповідно до вимог пункту 8.3 статті 8 Закону.
На виконання вимог ст. 8 Закону 2181, податкова застава 25 січня 2010 року зареєстрована в Державному реєстрі обтяжень рухомого майна (реєстраційний № 9446330), згідно якого - об'єктом обтяження є всі активи платника податку зі строком дії застави до 25 січня 2015 року (що підтверджується витягом про реєстрацію в Державному реєстрі обтяжень рухомого майна, № витягу 26004978).
Основні засади щодо реалізації податковим органом права на податкову заставу, передбачені нормами Закону2181 - відображені також в Податковому кодексі України від 2 грудня 2010 року N 2755-VI (набув чинності з 01.01.2011 року, тобто, станом на час звернення з позовом до суду, далі - ПК України).
Згідно ст. 95 ПК України, орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.
Абзацом другим п.95.3 ст.95 ПК України встановлено, що орган державної податкової служби звертається до суду щодо надання дозволу на погашення усієї суми податкового боргу за рахунок майна платника податків, що перебуває у податковій заставі. Рішення суду щодо надання вказаного дозволу є підставою для прийняття органом державної податкової служби рішення про погашення усієї суми податкового боргу (абзац третій п.95.3 ст.95 ПК України).
Виходячи з наведеного, податковий орган може вжити заходів щодо погашення податкового боргу платника податків за рахунок майна платника податків, що перебуває у податковій заставі, лише на підставі рішення суду. Тобто, вимога позовної заяви Свалявської МДПІ про надання дозволу на погашення усієї суми податкового боргу за рахунок майна платника податків, що перебуває у податковій заставі, - є обґрунтованою, підтверджується матеріалами справи та відповідає вимогам закону.
При цьому, суд констатує, що сума коштів від продажу майна може перевищувати його податковий борг, та у відповідності до п.95.6 ст.95 ПК України - позитивна різниця між сумою продажу та сумою податкового боргу повинна бути перерахована на рахунки платника податків.
Згідно ч. 1 ст. 71 КАС Україна, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення. Матеріалами справи та поясненнями представника позивача доведено як наявність податкового боргу відповідача, так і правомірність звернення позивача до суду з позовом про надання дозволу на погашення податкового боргу за рахунок заставленого майна, позовні вимоги є обґрунтованими, підтверджені належними та допустимими доказами, відповідачем не спростовані (заперечення проти позову відповідач суду не надав) та підлягають до задоволення повністю.
Судові витрати по справі згідно ч. 4 ст. 94 КАС України з відповідача не стягуються.
Керуючись ст. ст. 17, 71, 86, 94, 160, 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
1. Позов Свалявської міжрайонної державної податкової інспекції Закарпатської області до Дочірнього підприємства "Мундус" компанії "Карпатсько - атлантична індустрія корп." про надання дозволу на погашення податкового боргу за рахунок майна платника податків, що перебуває в податковій заставі - задовольнити повністю.
2. Надати Свалявській міжрайонній державній податковій інспекції Закарпатської області дозвіл на погашення податкового боргу Дочірнього підприємства "Мундус" компанії "Карпатсько - атлантична індустрія корп." (Закарпатська область, м. Свалява, вул. Алексія, 10 код 30104713) у сумі 74564,84 грн. (сімдесят чотири тисячі п'ятсот шістдесят чотири гривні вісімдесят чотири копійки) за рахунок майна платника податків, що перебуває у податковій заставі, згідно Акту опису активів Дочірнього підприємства "Мундус" від 18 січня 2010 року № 1 (зареєстрований в Державному реєстрі обтяжень рухомого майна, реєстраційний номер 9446330 від 25.01.2010 року).
3. Постанова набирає законної сили в порядку, встановленому ст. 254 КАС України, та може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Закарпатський окружний адміністративний суд в порядку та строки, встановлені ст. 186 КАС України. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України - протягом десяти днів з дня отримання копії постанови (копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції).
Суддя С.І. Рейті
Суд | Закарпатський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 27.05.2013 |
Оприлюднено | 29.05.2013 |
Номер документу | 31428839 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Закарпатський окружний адміністративний суд
Рейті С.І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні