ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
м.Вінниця
24 травня 2013 р. Справа № 802/2301/13-а
Вінницький окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді:Богоноса Михайла Богдановича,
розглянувши в порядку письмового провадження матеріали справи
за позовом: Вінницької об'єднаної державної податкової інспекції Вінницької області Державної податкової служби
до: товариства з обмеженою відповідальністю "Гранвіс"
про: стягнення податкового боргу
ВСТАНОВИВ :
14.05.2013 року до Вінницького окружного адміністративного суду звернувся позивач - Вінницька об'єднана державна податкова інспекція Вінницької області (далі - Вінницька ОДПІ) з адміністративним позовом до відповідача - товариства з обмеженою відповідальністю "Гранвіс" про стягнення податкового боргу.
Обґрунтовуючи позовні вимоги, позивач зазначає, що за відповідачем рахується заборгованість з податку на додану вартість в сумі 15070,96 грн, яка в добровільному порядку відповідачем не погашена, у зв`язку з чим дана заборгованість підлягає стягненню в судовому порядку.
Представник позивача у судове засідання не з'явився, проте подав до суду заяву (вх. №12698) про розгляд справи в порядку письмового провадження та зазначив, що позов підтримує в повному обсязі.
Представник відповідача у судове засідання не з'явився, хоча про дату, час та місце розгляду справи повідомлявся завчасно та належним чином, що підтверджується розпискою (а.с.14).
Враховуючи, що в матеріалах справи достатньо письмових доказів для правильного вирішення справи, а особиста участь сторін в судовому засіданні - не обов'язкова, суд, у відповідності до ч. 6 ст. 128 КАС України, визнав можливим проводити розгляд справи в порядку письмового провадження.
Дослідивши надані у справу докази, надавши їм юридичну оцінку, суд прийшов до висновку про те, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.
ТОВ "Гранвіс" зареєстроване виконавчим комітетом Вінницької міської ради 20.12.2005 року.
Встановлено, що станом на 01.03.2013 року ТОВ "Гранвіс" має заборгованість перед бюджетом у сумі 15070,96 грн.
Дана заборгованість виникла в результаті поданої відповідачем податкової декларації з податку на додану вартість: № 9073398366 від 20.11.2012 року на загальну суму 15072,00 грн. Зазначена заборгованість також підтверджується зворотнім боком облікової картки платника станом (а. с. 5-6).
Згідно п.54.1 ст. 54 Податкового кодексу України ( далі- ПК України), крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом. Така сума грошового зобов'язання та/або пені вважається узгодженою.
Відповідно до пункту 57.1 статті 57 ПК України, платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації.
Приписами пункту 59.1 статті 59 ПК України встановлено, що у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.
При цьому судом враховується, що податковим органом вживалися заходи щодо погашення спірної заборгованості, зокрема, на адресу відповідача надсилалася податкова вимога від 04.12.2012 року за № 834 (а.с.9), яку відповідач отримав 07.12.2012 року.
Вказана вимога виконана не була, так само як і не оскаржувалася у встановленому законом порядку.
За наведених обставин, суд дійшов висновку, що оскільки відповідачем доказів у спростування позовних вимог не надано, вимоги позивача стосовно стягнення заборгованості перед бюджетом обґрунтовані, підтверджуються матеріалами справи, а відтак підлягають задоволенню в повному обсязі.
Відповідно до ч. 4 ст. 94 КАС України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Керуючись ст.ст. 70, 71, 79, 86, 94, 128, 158, 162, 163, 167, 255, 257 КАС України, суд -
ПОСТАНОВИВ :
адміністративний позов задовольнити повністю.
Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю "Гранвіс" (вул. Липовецька, 6а, м. Вінниця, код ЄДРПОУ 33966295) на користь Державного бюджету України із рахунків у банках, що обслуговують такого платника податковий борг в сумі 15070,96 грн (п'ятнадцять тисяч сімдесят гривень дев'яносто шість коп).
Постанова суду першої інстанції набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 254 КАС України.
Відповідно до ст. 186 КАС України, апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Суддя Богоніс Михайло Богданович
Суд | Вінницький окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 24.05.2013 |
Оприлюднено | 28.05.2013 |
Номер документу | 31435134 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Вінницький окружний адміністративний суд
Богоніс Михайло Богданович
Адміністративне
Вінницький окружний адміністративний суд
Богоніс Михайло Богданович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні