ПОСТАНОВА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
18 квітня 2013 р. Справа № 804/2572/13-а Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді -Рищенко А. Ю. , розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом Нікопольської об'єднаної державної податкової інспекції Дніпропетровської області Державної податкової служби до Товариства з обмеженою відповідальністю «МАРГАНЕЦЬКЕ БЮРО ПОДОРОЖЕЙ ТА ЕКСКУРСІЙ» про стягнення коштів з рахунків у банках, обслуговуючих платника податків в сумі податкового боргу з єдиного податку з юридичних осіб у сумі 17 082, 10 грн., -
ВСТАНОВИВ:
15.02.2013 року Нікопольська об'єднана державна податкова інспекція Дніпропетровської області Державної податкової служби звернулась до Дніпропетровського окружного адміністративного суду з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «МАРГАНЕЦЬКЕ БЮРО ПОДОРОЖЕЙ ТА ЕКСКУРСІЙ» про стягнення коштів з рахунків у банках, обслуговуючих платника податків в сумі податкового боргу з єдиного податку з юридичних осіб у сумі 17 082, 10 грн.
В обґрунтування своїх позовних вимог позивач зазначає, що відповідач, у зв'язку із несвоєчасною сплатою, має податковий борг з єдиного податку з юридичних осіб у сумі 17 082, 10 грн.
Просить суд: стягнути кошти з рахунків у банках, обслуговуючих Товариство з обмеженою відповідальністю «МАРГАНЕЦЬКЕ БЮРО ПОДОРОЖЕЙ ТА ЕКСКУРСІЙ» (код ЄДРПОУ - 35748211) на суму податкового боргу з єдиного податку з юридичних осіб у розмірі 17 082, 10 грн. (сімнадцять тисяч вісімдесят дві гривні 10 копійок) (р/р - 31511969700028, код платежу - 18050300, одержувач - Управління ДКС України в м. Марганець, код - 37857392, банк - ГУ ДКСУ в Дніпропетровській області, МФО - 805012).
У судове засідання сторони не з'явились, належним чином були повідомлені про час, дату та місце розгляду справи.
Від представника позивача надійшло клопотання про розгляд справи без його участі.
З адреси відповідача, внесеною до відповідного державного реєстру та зазначеною у позовній заяві, повернулись конверти із поштовими вкладеннями.
Відповідно до ч. 8 ст. 35 КАС України, вважається, що повістку вручено юридичній особі, якщо вона доставлена за адресою, внесеною до відповідного державного реєстру, або за адресою, яка зазначена її представником, і це підтверджується підписом відповідної службової особи.
На підставі вимог ч. 6 ст. 128 КАС України, суд ухвалив слухати справу в порядку письмового провадження.
Суд, вивчивши матеріали справи та оцінивши їх у сукупності, вважає необхідним даний позов задовольнити повністю з наступних підстав.
Відповідно даних копії Довідки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, яка є наявною в матеріалах справи, виконавчим комітетом Марганецької міської ради Дніпропетровської області було здійснено державну реєстрацію юридичної особи - Товариства з обмеженою відповідальністю «МАРГАНЕЦЬКЕ БЮРО ПОДОРОЖЕЙ ТА ЕКСКУРСІЙ» (код ЄДРПОУ - 35748211). За КВЕД 79.11 останнє здійснює такі види діяльності: «Діяльність туристичних агентств».
Згідно копії Довідки від 24.04.2008 року № 44 відповідача було взято на податковий облік у Марганецькій об'єднаній державній податковій інспекції - 24.04.2008 року.
На підставі положень Постанови Кабінету Міністрів України від 21.09.2011 року № 981 «Про утворення територіальних органів Державної податкової служби» Марганецька об'єднана державна податкова інспекція була ліквідована шляхом приєднання до Нікопольської об'єднаної державної податкової інспекції Дніпропетровської області Державної податкової служби.
Відповідно до ч. 1 ст. 67 Конституції України, кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Згідно ст. 36 Податкового кодексу України, податковим обов'язком визнається обов'язок платника податку обчислити, задекларувати та/або сплатити суму податку та збору в порядку і строки, визначені цим Кодексом, законами з питань митної справи. Податковий обов'язок виникає у платника за кожним податком та збором.
Податковий обов'язок є безумовним і першочерговим стосовно інших неподаткових обов'язків платника податків, крім випадків, передбачених законом.
Виконання податкового обов'язку може здійснюватися платником податків самостійно або за допомогою свого представника чи податкового агента.
Відповідальність за невиконання або неналежне виконання податкового обов'язку несе платник податків, крім випадків, визначених цим Кодексом або законами з питань митної справи.
Відповідно до п. 54.1 ст. 54 Податкового кодексу України, крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом.
Пунктом 46.1 ст. 46 Податкового кодексу України передбачено, що податкова декларація, розрахунок (далі - податкова декларація) - документ, що подається платником податків (у тому числі відокремленим підрозділом у випадках, визначених цим Кодексом) контролюючому органу у строки, встановлені законом, на підставі якого здійснюється нарахування та/або сплата податкового зобов'язання, чи документ, що свідчить про суми доходу, нарахованого (виплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, суми утриманого та/або сплаченого податку.
Вимогами ст. 203 Податкового кодексу України визначено, що податкова декларація подається за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює календарному місяцю, протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.
Платник податку зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого пунктом 203.1 цієї статті для подання податкової декларації.
При несплаті зобов'язання у встановлений строк виникає податковий борг, який згідно пп. 14.1.175 ст. 14 Податкового кодексу України, становить сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій у випадку їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.
Підпунктами 14.1.39, 14.1.156 п. 14.1 ст. 14 вищевказаного Кодексу визначено, що грошове зобов'язання платника податків - сума коштів, яку платник повинен сплатити до відповідного бюджету як податкове зобов'язання та/або штрафну (фінансову) санкцію. Податкове зобов'язання - сума коштів, яку платник податків, у тому числі податковий агент, повинен сплатити до відповідного бюджету як податок або збір на підставі, в порядку та строки, визначені податковим законодавством.
Так, як вбачається з матеріалів справи, Товариство з обмеженою відповідальністю «МАРГАНЕЦЬКЕ БЮРО ПОДОРОЖЕЙ ТА ЕКСКУРСІЙ» є платником єдиного податку з юридичних осіб та на виконання вимог чинного законодавства подало позивачу податкову декларацію з єдиного податку з юридичних осіб від 17.10.2012 року вх. № 5914, відповідно до якої сума єдиного податку за податковий (звітний) квартал склала 17 087, 00 грн.
Відповідно до п. 291.2 ст. 291 Податкового кодексу України, спрощена система оподаткування, обліку та звітності - особливий механізм справляння податків і зборів, що встановлює заміну сплати окремих податків і зборів, встановлених пунктом 297.1 статті 297 цього Кодексу, на сплату єдиного податку в порядку та на умовах, визначених цією главою, з одночасним веденням спрощеного обліку та звітності.
Пунктом 291. 3 ст. 291 Податкового кодексу України визначено, що юридична особа чи фізична особа - підприємець може самостійно обрати спрощену систему оподаткування, якщо така особа відповідає вимогам, встановленим цією главою, та реєструється платником єдиного податку в порядку, визначеному цією главою.
Згідно п. 293.1 ст. 293 Податкового кодексу України, ставки єдиного податку встановлюються у відсотках (фіксовані ставки) до розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року (далі у цій главі - мінімальна заробітна плата), та у відсотках до доходу (відсоткові ставки).
Підпунктом 4 п. 291.4 ст. 291 Податкового кодексу України визначено, що суб'єкти господарювання, які застосовують спрощену систему оподаткування, обліку та звітності, поділяються на такі групи платників єдиного податку, зокрема, четверта група - юридичні особи - суб'єкти господарювання будь-якої організаційно-правової форми, які протягом календарного року відповідають сукупності таких критеріїв: середньооблікова кількість працівників не перевищує 50 осіб; обсяг доходу не перевищує 5000000 гривень.
Так, пп. 293.3.1 п. 293.3 ст. 293 Податкового кодексу України визначено, що відсоткова ставка єдиного податку встановлюється у розмірі для третьої і четвертої груп платників єдиного податку: 3 відсотки доходу - у разі сплати податку на додану вартість згідно з цим Кодексом; 5 відсотків доходу - у разі включення податку на додану вартість до складу єдиного податку.
Відповідач застосовує 5 відсоткову ставку єдиного податку.
Крім того, згідно абз. 2 п. 294.1, п. 294.2 ст. 294 Податкового кодексу України, податковим (звітним) періодом для платників єдиного податку третьої-шостої груп є календарний квартал.
Податковий (звітний) період починається з першого числа першого місяця податкового (звітного) періоду і закінчується останнім календарним днем останнього місяця податкового (звітного) періоду.
Тому, на підставі пп. 4 п. 291.4 ст. 291 Податкового кодексу України Товариство з обмеженою відповідальністю «МАРГАНЕЦЬКЕ БЮРО ПОДОРОЖЕЙ ТА ЕКСКУРСІЙ» застосовує спрощену систему оподаткування, обліку та звітності і належить до четвертої групи платників єдиного податку.
Згідно п. 295.3 ст. 295 Податкового кодексу України, платники єдиного податку третьої - шостої груп сплачують єдиний податок протягом 10 календарних днів після граничного строку подання податкової декларації за податковий (звітний) квартал.
Проте, у встановлений для добровільного виконання строк відповідач не виконав покладеного на нього обов'язку щодо сплати грошового зобов'язання з єдиного податку з юридичних осіб на суму 17 087, 00 грн. Тому, за ним утворився податковий борг зі сплати даного виду податку. Крім того, як вказує позивач, за Товариством з обмеженою відповідальністю «МАРГАНЕЦЬКЕ БЮРО ПОДОРОЖЕЙ ТА ЕКСКУРСІЙ» рахується переплата у сумі 4, 90 грн. Отже, загальна сума податкового боргу відповідача зі сплати єдиного податку з юридичних осіб складає - 17 082, 10 грн.
Підпунктом 20.1.18 п. 20.1 ст. 20 Податкового кодексу України визначено право органів державної податкової служби на звернення до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини.
Відповідно до вимог ст. 95 Податкового кодексу України, орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі. Стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини.
Орган державної податкової служби звертається до суду щодо надання дозволу на погашення усієї суми податкового боргу за рахунок майна платника податків, що перебуває у податковій заставі.
Рішення суду щодо надання вказаного дозволу є підставою для прийняття органом державної податкової служби рішення про погашення усієї суми податкового боргу. Рішення органу державної податкової служби підписується його керівником та скріплюється гербовою печаткою органу державної податкової служби. Перелік відомостей, які зазначаються у такому рішенні, встановлюється центральним органом державної податкової служби.
Орган державної податкової служби на підставі рішення суду здійснює стягнення коштів у рахунок погашення податкового боргу за рахунок готівки, що належить такому платнику податків. Стягнення готівкових коштів здійснюється у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.
Стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання такому платнику податкової вимоги.
Таким чином, суд, приймаючи до уваги вищевикладене та, враховуючи, що на час розгляду справи податковий борг відповідачем не сплачено в добровільному порядку, відповідних доказів не надано суду, дійшов висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими, тому підлягають задоволенню повністю.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 10, 12, 60, 86, 160, 161, 163 КАС України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов Нікопольської об'єднаної державної податкової інспекції Дніпропетровської області Державної податкової служби до Товариства з обмеженою відповідальністю «МАРГАНЕЦЬКЕ БЮРО ПОДОРОЖЕЙ ТА ЕКСКУРСІЙ» про стягнення коштів з рахунків у банках, обслуговуючих платника податків в сумі податкового боргу з єдиного податку з юридичних осіб у сумі 17 082, 10 грн. - задовольнити повністю.
Стягнути кошти з рахунків у банках, обслуговуючих Товариство з обмеженою відповідальністю «МАРГАНЕЦЬКЕ БЮРО ПОДОРОЖЕЙ ТА ЕКСКУРСІЙ» (код ЄДРПОУ - 35748211) на суму податкового боргу з єдиного податку з юридичних осіб у розмірі 17 082, 10 грн. (сімнадцять тисяч вісімдесят дві гривні 10 копійок) (р/р - 31511969700028, код платежу - 18050300, одержувач - Управління ДКС України в м. Марганець, код - 37857392, банк - ГУ ДКСУ в Дніпропетровській області, МФО - 805012).
Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги через Дніпропетровський окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі відкладення виготовлення постанови в повному обсязі, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Якщо суб'єкт владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови.
Суддя А.Ю. Рищенко
Суд | Дніпропетровський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 18.04.2013 |
Оприлюднено | 29.05.2013 |
Номер документу | 31443398 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Дніпропетровський окружний адміністративний суд
Рябчук Олена Сергіївна
Адміністративне
Дніпропетровський окружний адміністративний суд
Рябчук Олена Сергіївна
Адміністративне
Дніпропетровський окружний адміністративний суд
Рищенко Андрій Юрійович
Адміністративне
Дніпропетровський окружний адміністративний суд
Рищенко Андрій Юрійович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні