Постанова
від 08.05.2013 по справі 804/6122/13-а
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

08 травня 2013 р. Справа № 804/6122/13-а Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді -Рищенко А. Ю., розглянувши в порядку письмового провадження подання Державної податкової інспекції у Ленінському районі м. Дніпропетровська Дніпропетровської області Державної податкової служби щодо стягнення коштів з рахунків у банках, обслуговуючих Приватне науково-виробниче підприємство «ВЕТЛЕК» в рахунок погашення податкового боргу з податку на прибуток підприємства у сумі 1 269, 52 грн., -

ВСТАНОВИВ :

29.04.2013 року Державна податкова інспекція у Ленінському районі м. Дніпропетровська Дніпропетровської області Державної податкової служби звернулась до Дніпропетровського окружного адміністративного суду з поданням щодо стягнення коштів з рахунків у банках, обслуговуючих Приватне науково-виробниче підприємство «ВЕТЛЕК» в рахунок погашення податкового боргу з податку на прибуток підприємства у сумі 1 269, 52 грн.

В обґрунтування своїх вимог Державна податкова інспекція у Ленінському районі м. Дніпропетровська Дніпропетровської області Державної податкової служби зазначила, що Приватне науково-виробниче підприємство «ВЕТЛЕК» має податковий борг з податку на прибуток підприємства у сумі 1 269, 52 грн., який виник внаслідок не сплати податкових зобов'язань з податку на прибуток підприємства.

Просить суд: стягнути кошти з рахунків у банках, обслуговуючих Приватне науково-виробниче підприємство «ВЕТЛЕК» (код ЄДРПОУ - 31842223) в рахунок погашення податкового боргу з податку на прибуток підприємства у сумі 1 269, 52 грн. (одна тисяча двісті шістдесят дев'ять гривень 52 копійки) на користь Державного бюджету України за кодом бюджетної класифікації - 11021000 на рахунок № 31111009700009 в ГУ ДКСУ у Дніпропетровській області, отримувач платежу - ГУ ДКСУ у Ленінському районі м. Дніпропетровська Дніпропетровської області.

У судове засідання сторони не з'явились, належним чином були повідомлені про час, дату та місце розгляду справи.

Від представника Державної податкової інспекції у Ленінському районі м. Дніпропетровська Дніпропетровської області Державної податкової служби надійшло письмове клопотання про розгляд справи без його участі.

Відповідно до ч. 6 ст. 128 КАС України, якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.

Суд, вивчивши матеріали справи та оцінивши їх у сукупності, вважає необхідним дане подання задовольнити повністю з наступних підстав.

Згідно ч. 1 ст. 67 Конституції України, кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Відповідно до ч. 1 ст. 183-3 КАС України, провадження у справах за зверненням органів державної податкової служби при здійсненні ними передбачених законом повноважень здійснюється на підставі подання таких органів щодо, зокрема, стягнення коштів за податковим боргом.

Вимогами ч. 2 ст. 183-3 КАС України передбачено, що подання подається до суду першої інстанції протягом двадцяти чотирьох годин з моменту встановлення обставин, що зумовлюють звернення до суду, за загальними правилами підсудності, встановленими цим Кодексом, у письмовій формі.

Згідно ст. 36 Податкового кодексу України, податковим обов'язком визнається обов'язок платника податку обчислити, задекларувати та/або сплатити суму податку та збору в порядку і строки, визначені цим Кодексом, законами з питань митної справи. Податковий обов'язок виникає у платника за кожним податком та збором.

Податковий обов'язок є безумовним і першочерговим стосовно інших неподаткових обов'язків платника податків, крім випадків, передбачених законом.

Виконання податкового обов'язку може здійснюватися платником податків самостійно або за допомогою свого представника чи податкового агента.

Відповідальність за невиконання або неналежне виконання податкового обов'язку несе платник податків, крім випадків, визначених цим Кодексом або законами з питань митної справи.

Відповідно до п. 54.1 ст. 54 Податкового кодексу України, крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом.

Пунктом 46.1 ст. 46 Податкового кодексу України передбачено, що податкова декларація, розрахунок (далі - податкова декларація) - документ, що подається платником податків (у тому числі відокремленим підрозділом у випадках, визначених цим Кодексом) контролюючому органу у строки, встановлені законом, на підставі якого здійснюється нарахування та/або сплата податкового зобов'язання, чи документ, що свідчить про суми доходу, нарахованого (виплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, суми утриманого та/або сплаченого податку.

Вимогами ст. 203 Податкового кодексу України передбачено, що податкова декларація подається за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює календарному місяцю, протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.

Платник податку зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого пунктом 203.1 цієї статті для подання податкової декларації.

При несплаті зобов'язання у встановлений строк виникає податковий борг, який згідно пп. 14.1.175 ст. 14 Податкового кодексу України, становить сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій у випадку їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.

Підпунктами 14.1.39, 14.1.156 п. 14.1 ст. 14 вищевказаного Кодексу визначено, що грошове зобов'язання платника податків - сума коштів, яку платник повинен сплатити до відповідного бюджету як податкове зобов'язання та/або штрафну (фінансову) санкцію. Податкове зобов'язання - сума коштів, яку платник податків, у тому числі податковий агент, повинен сплатити до відповідного бюджету як податок або збір на підставі, в порядку та строки, визначені податковим законодавством.

Як вбачається з матеріалів справи, 30.01.2013 року Приватне науково-виробниче підприємство «ВЕТЛЕК» подало до Державної податкової інспекції у Ленінському районі м. Дніпропетровська Дніпропетровської області Державної податкової служби податкову декларацію з податку на прибуток підприємства за 2, 3, 4 квартали 2012 року, відповідно до якої сума податкового зобов'язання з податку на прибуток підприємства, самостійно визначена платником податку становить 1 639, 00 грн.

Відповідно до п. 57.3 ст. 57 Податкового кодексу України, у разі визначення грошового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах 54.3.1-54.3.6 пункту 54.3 статті 54 цього Кодексу, платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму грошового зобов'язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу.

Так, самостійно нарахована сума податкового зобов'язання з податку на прибуток підприємства у сумі 1 639, 00 грн. вважається узгодженою з 30.01.2013 року та підлягала сплаті платником податку у строк до 09.02.2013 року. Проте, у добровільному порядку Приватне науково-виробниче підприємство «ВЕТЛЕК» лише частково сплатило суму податкового зобов'язання, а саме: у розмірі 369, 48 грн. Тому, сума податкового боргу з податку на прибуток підприємства становить 1 269, 52 грн.

Крім того, відповідно до ст. 59 Податкового кодексу України, у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.

Податкова вимога може не надсилатися, якщо загальна сума податкового боргу платника податків не перевищує одного неоподатковуваного мінімуму доходів громадян.

Так, у зв'язку із наявністю податкового боргу зі сплати податку на прибуток підприємства, Державною податковою інспекцією у Ленінському районі м. Дніпропетровська Дніпропетровської області Державної податкової служби була сформовано та направлено на адресу платника податків податкову вимогу від 05.02.2013 року № 119 на суму 1 228, 77 грн. Проте, конверт із поштовим вкладенням повернувся на адресу Державної податкової інспекції у Ленінському районі м. Дніпропетровська Дніпропетровської області Державної податкової.

Відповідно до вимог абз. 2, 3 п. 58.3 ст. 58 Податкового кодексу України, податкове повідомлення-рішення вважається надісланим (врученим) фізичній особі, якщо його вручено їй особисто чи її законному представникові або надіслано на адресу за місцем проживання або останнього відомого її місцезнаходження фізичної особи з повідомленням про вручення. У такому самому порядку надсилаються податкові вимоги та рішення про результати розгляду скарг.

У разі коли пошта не може вручити платнику податків податкове повідомлення-рішення або податкові вимоги, або рішення про результати розгляду скарги через відсутність за місцезнаходженням посадових осіб, їх відмову прийняти податкове повідомлення-рішення або податкову вимогу, або рішення про результати розгляду скарги, незнаходження фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків або з інших причин, податкове повідомлення-рішення або податкова вимога, або рішення про результати розгляду скарги вважаються врученими платнику податків у день, зазначений поштовою службою в повідомленні про вручення із зазначенням причин невручення.

Отже, сума податкового боргу Приватного науково-виробничого підприємства «ВЕТЛЕК» зі сплати податку на прибуток підприємства з урахуванням часткової сплати становить - 1 269, 52 грн.

Згідно пп. 20.1.18 п. 20.1 ст. 20 Податкового кодексу України, визначено право органів державної податкової служби на звернення до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини.

Вимогами ст. 95 Податкового кодексу України передбачено, що орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.

Орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.

Стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання такому платнику податкової вимоги.

Стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини.

Таким чином, загальний розмір податкового боргу Приватного науково-виробничого підприємства «ВЕТЛЕК» зі сплати податку на прибуток підприємства з урахуванням часткової сплати становить - 1 269, 52 грн.

Суд, приймаючи до уваги вищевикладене та, враховуючи, що на час розгляду справи податковий борг Приватного науково-виробничого підприємства «ВЕТЛЕК» не сплачено в добровільному порядку, відповідних доказів не надано, дійшов висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими, тому підлягають задоволенню повністю.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 10, 12, 60, 86, 160, 161, 163, 183-3 КАС України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Подання Державної податкової інспекції у Ленінському районі м. Дніпропетровська Дніпропетровської області Державної податкової служби щодо стягнення коштів з рахунків у банках, обслуговуючих Приватне науково-виробниче підприємство «ВЕТЛЕК» в рахунок погашення податкового боргу з податку на прибуток підприємства у сумі 1 269, 52 грн. - задовольнити повністю.

Стягнути кошти з рахунків у банках, обслуговуючих Приватне науково-виробниче підприємство «ВЕТЛЕК» (код ЄДРПОУ - 31842223) в рахунок погашення податкового боргу з податку на прибуток підприємства у сумі 1 269, 52 грн. (одна тисяча двісті шістдесят дев'ять гривень 52 копійки) на користь Державного бюджету України за кодом бюджетної класифікації - 11021000 на рахунок № 31111009700009 в ГУ ДКСУ у Дніпропетровській області, отримувач платежу - ГУ ДКСУ у Ленінському районі м. Дніпропетровська Дніпропетровської області.

Постанову суду відповідно до ч. 1 ст. 256 КАС України, звернути до негайного виконання.

Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.

Постанова суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги через Дніпропетровський окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня її отримання.

Суддя А.Ю. Рищенко

СудДніпропетровський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення08.05.2013
Оприлюднено29.05.2013
Номер документу31443504
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —804/6122/13-а

Постанова від 08.05.2013

Адміністративне

Дніпропетровський окружний адміністративний суд

Рищенко Андрій Юрійович

Ухвала від 29.04.2013

Адміністративне

Дніпропетровський окружний адміністративний суд

Рищенко Андрій Юрійович

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні