Постанова
від 16.05.2013 по справі 804/5266/13-а
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

16 травня 2013 р. Справа № 804/5266/13-а Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі судді Кучми К.С., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції у Кіровському районі Дніпропетровської області до Спільного українсько-російського Товариства з обмеженою відповідальністю «Альбатрос» про стягнення податкового боргу, -

ВСТАНОВИВ :

У квітні 2013 року позивач на виконання своїх владних повноважень звернувся до адміністративного суду з вищезазначеним позовом. В обґрунтування позовних вимог зазначив, що відповідач має податковий борг по земельному податку в сумі 7 525,29 грн., який в добровільному порядку не сплачує. Сума податкового боргу відповідача не скасована та не списана. За таких обставин, позивач просив суд: стягнути з рахунків в банках, обслуговуючих відповідача на користь бюджету на р/р згідно бюджетної класифікації суму податкового боргу в розмірі 7 525,29 грн.

Позивач в судове засідання свого представника не направив, просив позов задовольнити з викладених в ньому підстав та подальший розгляд справи проводити в порядку письмового провадження.

Відповідач в судове засідання свого представника не направив, про дату, час і місце судового розгляду повідомлявся належним чином.

Відповідно до ч.4 ст.128 КАС України у разі неприбуття відповідача, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, без поважних причин розгляд справи може не відкладатися і справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів.

Згідно ч.6 ст.128 КАС України якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.

Таким чином, частина 6 статті 128 КАС України, надає суду можливості проводити подальший розгляд справи в порядку письмового провадження.

Суд, дослідивши матеріали справи вважає, що адміністративний позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

Судом встановлено та матеріалами справи підтверджено, що Спільне українсько-російське Товариство з обмеженою відповідальністю «Альбатрос» знаходиться на обліку в ДПІ у Кіровському районі м.Дніпропетровська.

Як вбачається з матеріалів справи, відповідачем подано до ДПІ у Кіровському районі м.Дніпропетровська податкову декларацію по земельному податку №1721 від 20.02.2012 року, в якій було встановлено суму грошового зобов'язання по земельному податку з розбивкою річної суми грошового зобов'язання щомісячно по 990,21 грн. У встановлені законом строки платником не було сплачено грошове зобов'язання:

- по строку сплати 30.06.2012 року - 990,21 грн., але за рахунок наявної на основному рахунку підприємства переплати в розмірі 0,13 грн., а також часткової сплати суми в розмірі 400 грн., заборгованість склала 590,08 грн.;

- по строку сплати 30.07.2012 року - 990,21 грн.;

- по строку сплати 30.08.2012 року - 990,21 грн.;

- по строку сплати 30.09.2012 року - 990,21 грн.;

- по строку сплати 30.10.2012 року - 990,21 грн.;

- по строку сплати 30.11.2012 року - 990,21 грн.;

- по строку сплати 30.12.2012 року - 990,21 грн.;

- по строку сплати 30.01.2013 року - 990,21 грн.

Судом також встановлено, що на особовому рахунку відповідача обліковується пеня по земельному податку в сумі 3,74 грн.

Отже, згідно картки облікового рахунку платника податків, за відповідачем обліковується податковий борг по земельному податку, який складає 7 521,55 грн.

Відповідно до ст.59 Податкового кодексу України у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення. У разі якщо пошта не може вручити платнику податків податкову вимогу, то така податкова вимога вважається вручена платнику податків у день, зазначений поштовою службою в повідомленні про вручення із зазначенням причин не вручення. У разі, коли у платника податків, якому надіслано (вручено) податкову вимогу, сума податкового боргу збільшується, погашенню підлягає вся сума податкового боргу такого платника податку, що виник після надіслання (вручення) податкової вимоги.

Судом також встановлено, що на виконання вимог ст.59 Податкового кодексу України ДПІ у Кіровському районі м.Дніпропетровська виставлена податкова вимога форми «Ю» №563 від 03.07.2012 року на суму податкового зобов'язання 990,08 грн., яка направлена рекомендованим листом з повідомленням про вручення.

У відповідності до статті 2 Закону України «Про державну податкову службу в Україні», завданнями органів державної податкової служби, зокрема, є здійснення контролю за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів (обов'язкових платежів), а також неподаткових доходів, установлених законодавством.

Відповідно до ст.36 Податкового кодексу України податковим обов'язком визнається обов'язок платника податку обчислити, задекларувати та/або сплатити суму податку та збору в порядку і строки, визначені цим Кодексом, законами з питань митної справи. Податковий обов'язок виникає у платника за кожним податком та збором.

Згідно ст.46 Податкового кодексу України податкова декларація, розрахунок (далі - податкова декларація) - документ, що подається платником податків (у тому числі відокремленим підрозділом у випадках, визначених цим Кодексом) контролюючому органу у строки, встановлені законом, на підставі якого здійснюється нарахування та/або сплата податкового зобов'язання, чи документ, що свідчить про суми доходу, нарахованого (виплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, суми утриманого та/або сплаченого податку.

П.57.1. ст.57 Податкового кодексу України передбачено, що платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

При несплаті зобов'язання у встановлений строк виникає податковий борг, який відповідно до п.14.1.175. ст.14 Податкового кодексу України податковий борг - сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.

Таким чином, відповідач має заборгованість по земельному податку в сумі 7 525,29 грн.

Також судом встановлено, що відповідачем у позивача обліковуються розрахункові рахунки.

Відповідно до п.п.20.1.18., 20.1.28., п.20.1. ст.20 Податкового кодексу України органи державної податкової служби мають право звертатися до суду, щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов'язань та/або податкового боргу.

У відповідності до п.95.3. ст.95 Податкового кодексу, стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини.

Відповідно до п.п.95.1., 95.3. ст.95 Податкового кодексу України, орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.

В силу ст.71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.

На підставі п.4 ч.2 ст.162 КАС України, суд в порядку адміністративного судочинства може прийняти постанову про стягнення з відповідача коштів.

Оцінюючи усі докази, які були досліджені судом у їх сукупності, суд вважає за можливе стягнути кошти з відповідача на користь бюджету в розмірі 7 525,29 грн.

На підставі викладеного та керуючись ст.ст.10, 11, 69, 71, 94, 122, 158 - 163, 167 КАС України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов задовольнити повністю.

Стягнути з рахунків в банках, обслуговуючих Спільне українсько-російське Товариство з обмеженою відповідальністю «Альбатрос» (код ЄДРПОУ 24991768) на користь бюджету на р/р згідно бюджетної класифікації суму податкового боргу в розмірі 7 525,29 грн. /сім тисяч п'ятсот двадцять п'ять гривень двадцять дев'ять копійок/.

Постанова суду набирає законної сили відповідно до вимог ст.254 КАС України та може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Дніпропетровський окружний адміністративний суд в порядку та строки, передбачені ст.186 КАС України.

Суддя Кучма К.С.

СудДніпропетровський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення16.05.2013
Оприлюднено30.05.2013
Номер документу31471687
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —804/5266/13-а

Постанова від 16.05.2013

Адміністративне

Дніпропетровський окружний адміністративний суд

Кучма Костянтин Сергійович

Ухвала від 16.04.2013

Адміністративне

Дніпропетровський окружний адміністративний суд

Кучма Костянтин Сергійович

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні