Справа № 2607/14024/12
Категорія 4
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
23 травня 2013 року Подільський районний суд міста Києва у складі:
головуючого судді -Васильченка О. В. ,
при секретарі -Кушніренко Ю. М. ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Києві цивільну справу за позовом гаражно-будівельного кооперативу «Надія» до ОСОБА_1 про звільнення приміщення гаражного боксу,
В С Т А Н О В И В :
ГБК «Надія» пред'явило в суді позов до ОСОБА_1 в якому просило зобов'язати відповідача звільнити приміщення гаражного боксу за НОМЕР_2 від автомобіля Москвич М412 та іншого майна, забезпечити безперешкодний доступ до гаража шляхом зняття замка або передачі ключів від нього голові правління ГБК «Надія».
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що ГБК «Надія» було створено та забудовано з встановленням металевих гаражів у 1982 році. У 1992-1993 роках до складу кооперативу була включена група громадян на чолі з батьком відповідачки ОСОБА_2, які отримали дозвіл на забудову гаражами суміжної з територією кооперативу земельної ділянки. Дана земельна ділянка була приєднана до території ГБК «Надія», а її забудовники були включені до кооперативу.
Позивач зазначив, що у ГБК «Надія» існував гаражний бокс за НОМЕР_2, встановлений у 1982 році, який не передавався у користування конкретному члену кооперативу, а використовувався як склад-комора для зберігання різноманітного майна.
У 1994 році ОСОБА_2 самовільно зайняв гаражний бокс НОМЕР_2 та почав використовувати його у власних цілях.
Питання, щодо незаконного використання гаража ОСОБА_2 розглядалось на загальних зборах ГБК «Надія». Рішенням зборів було зобов'язано надати документи, що підтверджують його права на гараж. Після того, як він не зміг надати будь-які документи у встановлений строк, його доступ до гаража рішенням загальних зборів кооперативу було припинено. При цьому ОСОБА_2 з прийнятим рішенням не погодився, гаражний бокс закрив на замок, ключ правлінню не передав, своє майно з боксу не вивіз. У 2007 році ОСОБА_2 помер.
Спадкоємицею ОСОБА_2 за законом стала ОСОБА_1, успадкувавши все його майно. Крім того, ОСОБА_1 вчиняла спроби визнати за собою право власності на гаражний бокс НОМЕР_2 у ГБК «Надія» у судовому порядку.
У 2008 році ОСОБА_1 зверталась до Подільського районного суду м. Києва з позовом про визнання права власності на спірний гараж у порядку спадкування за законом. За заявою ОСОБА_1 даний позов було залишено без розгляду.
У 2009 році ОСОБА_1 повторно звернулася до суду з аналогічним позовом. 07.02.11 рішенням Подільського районного суду м. Києва ОСОБА_1 відмовлено в задоволенні її позовних вимог. Ухвалою Апеляційного суду м. Києва від 07.09.11 рішення Подільського районного суду м. Києва від 07.02.11 залишено без змін.
Таким чином ОСОБА_1 не змогла довести свої права на спірний гараж. Разом з тим майно, що належало ОСОБА_3, до цього часу знаходиться в гаражному боксі, який закритий.
Відповідач незаконно займає спірний гаражний бокс, чим порушує права кооперативу на його володіння, користування та розпорядження. В обґрунтування правових підстав позову зазначено ст. 19 Закону України «Про кооперацію», ст. 91 ЦК України.
У ході судового розгляду представник позивача підтримав позовні вимоги з викладених вище підстав, просив позов задовольнити повністю.
Представник ОСОБА_1 в своїх письмових поясненнях наданих суду проти задоволення позову заперечував посилаючись на його необґрунтованість та безпідставність. Зазначив, що ОСОБА_1 на законних підставах займає спірний гаражний бокс.
Суд, розглянувши подані документи і матеріали, заслухавши пояснення представників сторін, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, прийшов до висновку про задоволення позову виходячи з наступних підстав.
За адресою: АДРЕСА_1 на земельній ділянці площею 1,1187 га знаходяться гаражі ГБК «Надія».
На підставі розпорядження Представника Президента України від 18.01.1993 р. «Про затвердження громадян членами ГБК «Надія» ОСОБА_2 було включено до членів ГБК «Надія».
27.01.1993 року ОСОБА_2 отримав ордер № 496 на заняття гаражного боксу в ГБК «Надія», однак номер такого боксу в ордері зазначено не було.
Як не заперечувалося сторонами, ОСОБА_2 користувався гаражним боксом НОМЕР_2.
ІНФОРМАЦІЯ_2 ОСОБА_2 помер, а його спадкоємицею за законом є ОСОБА_1
07.02.11 рішенням Подільського районного суду м. Києва, залишеним без змін ухвалою колегії суддів судової палати в цивільних справах Апеляційного суду м. Києва від 07.09.11, ОСОБА_1 відмовлено у задоволенні її позову про визнання за нею права власності на гараж НОМЕР_2.
Рішенням Подільського районного суду м. Києва, від 24.07.12 по суті залишеним без змін ухвалою Апеляційного суду м. Києва від 17.10.12 ГБК «Надія» було відмовлено в задоволенні позову до ОСОБА_1 про звільнення приміщення гаражного боксу НОМЕР_2 у зв'язку з відсутністю у позивача доказів, що підтверджували факт використання гаража з боку ОСОБА_1 (а.с. 40-43).
Усі зазначені вище обставини встановлені вказаними судовими рішеннями, а тому у відповідності до ч. 3 ст. 61 ЦПК України доказуванню не підлягають.
07.08.12 ГБК «Надія» було складено акт обстеження гаражного боксу НОМЕР_2, яким зафіксовано, що гаражний бокс перебуває у цілісному стані, замкнений на замок. У спірному гаражному боксі перебуває автомобіль марки Москвич М412, світлого кольору, н.з. НОМЕР_3 (а.с. 8).
Причиною нового спору між сторонами стала відмова відповідача в добровільному порядку звільнити гаражний бокс від належного їй майна, передати ключі від гаражного боксу позивачеві.
Правовідносини, що виникли між сторонами регулюються нормами Закону України «Про кооперацію», Цивільним кодексом України.
Відповідно до ст.ст. 55, 124 Конституції України та статті 3 ЦПК України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів.
Ч. 2 ст. 19 Закону України «Про кооперацію» передбачено, що кооператив є власником будівель, споруд, грошових та майнових внесків його членів, виготовленої продукції, доходів, одержаних від її реалізації та провадження іншої передбаченої статутом діяльності, а також іншого майна, придбаного на підставах, не заборонених законом.
Згідно ст. 391 ЦК України власник майна має право вимагати усунення перешкод у здійсненні ним права користування та розпорядження своїм майном.
У судовому засіданні достовірно було встановлено, що власником спірного гаражного боксу в розумінні ч. 2 ст. 19 Закону України «Про кооперацію» є ГБК «Надія». ОСОБА_1 в порушення вимог ст. 60 ЦПК України, не надала суду жодних доказів, які б посвідчували правомірність відповідача володіти спірним майном.
Посилання відповідача в своїх запереченнях на законність володіння гаражем не приймаються судом до уваги з огляду на те, що спростовуються дослідженими у справі доказами, зокрема рішенням Подільського районного суду м. Києва від 24.07.12, ухвалою Апеляційного суду м. Києва від 17.10.12, актом обстеження гаражного боксу НОМЕР_2 ГБК «Надія» від 07.08.12, ордером № 496 виданому ОСОБА_2 в якому не зазначеного його права на зайняття гаража НОМЕР_2.
Крім того, ОСОБА_1 не було спростовано доводи ГБК «Надія» про те, що в гаражному боксі НОМЕР_2, перебував автомобіль Москвич М412 з номерним знаком НОМЕР_3, про що значено у акті.
Відповідно до ст. ст. 79, 88 ЦПК України суд, вважає за необхідне стягнути з ОСОБА_1 на користь ГБАК «Надія» документально підтверджені судові витрати: 107,30 грн. - судового збору.
На підставі викладеного, ст.ст. 55, 124 Конституції України, ст. 19 Закону України «Про кооперацію», ст. 391 ЦК України та керуючись ст.ст. ст.ст. 10, 11, 60, 61, 88, 209, 212, 214, 215, 218 України, суд,
В И Р І Ш И В :
Позов гаражно-будівельного кооперативу «Надія» задовольнити повністю.
Зобов'язати ОСОБА_1 (реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1) звільнити приміщення гаражного боксу за НОМЕР_2 гаражно-будівельного кооперативу «Надія» (ідентифікаційний код 23390417) від автомобіля марки Москвич М412 з номерним знаком НОМЕР_3, а також іншого особистого майна і забезпечити безперешкодний доступ до гаража шляхом зняття замка, або передачі ключів від нього голові правління ГБК «Надія».
Стягнути з ОСОБА_1 на користь гаражно-будівельного кооперативу «Надія» 107 грн. 30 коп. - судового збору.
Рішення може бути оскаржено до Апеляційного суду м. Києва через Подільський районний суд м. Києва. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня отримання його копії.
Суддя О. В. Васильченко
Суд | Подільський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 23.05.2013 |
Оприлюднено | 30.05.2013 |
Номер документу | 31506724 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Подільський районний суд міста Києва
Васильченко О. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні