Ухвала
від 30.05.2013 по справі 5016/1977/2012(18/49)
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

cpg1251

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

=======================================================================

УХВАЛА

"30" травня 2013 р. Справа № 5016/1977/2012(18/49)

м. Миколаїв

Кредитор 1 : Ніколаєв Олексій Миколайович, 54001, м. Миколаїв, вул. Адміральська, буд. 23, кв. 5, ідентифікаційний код 2865206198.

Кредитор 2 : Публічне акціонерне товариство «Укрсоцбанк», 03150, м. Київ, вул. Ковпака, 29, адреса для листування: 54001, м. Миколаїв, вул. Фалеєвська, 14/1.

Банкрут : Товариство з обмеженою відповідальністю «Дівініл», 54030, м. Миколаїв, вул. Генерала Карпенко, 12-Б/3, код ЄДРЮОФОП 32189495.

Ліквідатор: Капінус Андрій Анатолійович, 54017, м.Миколаїв, а/с 55.

Суддя Давченко Т.М.

при секретарі Карманчук І.П.

за участю представників:

від кредиторів представники не з'явилися:

від банкрута: Капінус А.А. - ліквідатор.

Суть справи: про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю «Дівініл».

Ліквідатор Товариства з обмеженою відповідальністю «Дівініл» Капінус А.А. звернувся до суду із клопотанням (з урахуванням уточнень від 22.05.2013р.) про: 1) скасування обмежень, обтяжень та арештів, накладених на будь-яке майно Товариства з обмеженою відповідальністю «Дівініл» (54030, м. Миколаїв, вул. Генерала Карпенко, 12-Б/З, код ЄДРПОУ 32189495), в тому числі на житловий будинок, номер за РПВН: 202850, який розташований за адресою: Миколаївська область, м. Миколаїв, вулиця Велика Морська, будинок 25; 2) припинення чинності іпотеки житлового будинку, номер за РПВН: 202850, який розташований за адресою: Миколаївська обл., м. Миколаїв, вулиця Велика Морська, будинок 25; 3) вилучення з реєстрів обтяжень записів про обтяження майна Товариства з обмеженою відповідальністю «Бокаут» (попередник Товариства з обмеженою відповідальністю «Дівініл»); 4) зобов'язати Реєстраційну службу Миколаївського міського управління юстиції (вул. Потьомкінська, 17/4, м. Миколаїв, 54030, код. ЄДРПОУ 33133155) зняти заборони, вилучити записи про обтяження майна Товариства з обмеженою відповідальністю «Бокаут» (попередник Товариства з обмеженою відповідальністю «Дівініл») та зареєструвати відомості про припинення обтяження.

Відповідно до приписів ст. 77 ГПК України у судовому засіданні 23.05.2013р. оголошено перерву до 30.05.2013р.

В судовому засіданні ліквідатор підтримує надане уточнене клопотання та просить суд його задовольнити.

Кредитори, повідомлені належним чином про дату та час судового засідання, своїх представників до суду не скерували, заперечень проти клопотання ліквідатоора не висловили.

Розглянувши зазначене клопотання, дослідивши матеріали справи та вислухавши ліквідатора, суд дійшов висновку про задоволення клопотання ліквідатора на підставі наступного.

Постановою господарського суду Миколаївської області від 24.10.2012р. Товариство з обмеженою відповідальністю «Дівініл» визнано банкрутом, відкрито відносно нього ліквідаційну процедуру, ліквідатором призначено арбітражного керуючого Капінус Андрія Анатолійовича.

Із витягу з Єдиного реєстру заборон відчуження об'єктів нерухомого майна від 29.10.2012р. № 38508896 (а.с. 57) вбачається наявність заборони, накладеної на нерухоме майно банкрута на підставі договору іпотеки №3075 від 29.09.2008р., об'єкт обтяження: будинок, житловий, номер за РПВН: 202850, Миколаївська обл., м. Миколаїв, вулиця Велика Морська, будинок 25. Тип обмеження: заборона на нерухоме майно. Власник: Товариство з обмеженою відповідальністю «Бокаут» (попередник Товариства з обмеженою відповідальністю «Дівініл»).

Відповідно до частини 2 ст. 4-1 ГПК України, провадження у справах про банкрутство здійснюється у порядку, передбаченому цим кодексом з врахуванням вимог Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» (далі Закон), норми якого, як спеціальні норми права, переважають у застосуванні над загальними нормами Господарського процесуального кодексу України.

В ході ліквідаційної процедури ліквідатор звертався до обтяжувача майна з проханням припинити чинність іпотеки, вилучити з Єдиного реєстру заборон відчуження об'єктів нерухомого майна відповідний запис, однак, станом на 30.05.2013р. обтяження не вилучено, що унеможливлює виконання ліквідатором банкрута обов'язків, передбачених ст. 25-34 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» та суперечить ст. 23 Закону «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом».

Стаття 25 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» (у редакції від 30.06.1999р.) визначає повноваження ліквідатора та членів ліквідаційної комісії, в тому числі передбачає, що ліквідатор з дня свого призначення здійснює такі повноваження: приймає до свого відання майно боржника, вживає заходів по забезпеченню його збереження; виконує функції з управління та розпорядження майном банкрута; здійснює інвентаризацію та оцінку майна банкрута згідно з законодавством; аналізує фінансове становище банкрута; виконує повноваження керівника (органів управління) банкрута; очолює ліквідаційну комісію та формує ліквідаційну масу; пред'являє до третіх осіб вимоги щодо повернення дебіторської заборгованості банкруту; вживає заходів, спрямованих на пошук, виявлення та повернення майна банкрута, що знаходиться у третіх осіб; реалізує майно банкрута для задоволення вимог, включених до реєстру вимог кредиторів, у порядку, передбаченому цим Законом; та ін.

Відповідно ст. 23 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" з дня прийняття господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури припиняється підприємницька діяльність боржника, вважається таким, що настав строк виконання всіх грошових зобов'язань банкрута та зобов'язань щодо сплати податків і зборів (обов'язкових платежів), припиняється нарахування неустойки (штрафу, пені), процентів, інших економічних санкцій по всіх видах заборгованості банкрута, скасовується арешт, накладений на майно боржника, визнаного банкрутом, чи інші обмеження щодо розпорядження майном такого боржника. Накладення нових арештів або інших обмежень щодо розпорядження майном банкрута не допускається .

Слід зазначити, що дія ст.23 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» розповсюджується також на об'єкти майна банкрута, що знаходяться в іпотеці.

Відповідно до частини першої статті 26 Закону всі види майнових активів (майно та майнові права) банкрута, які належать йому на праві власності або повного господарського відання на дату відкриття ліквідаційної процедури та виявлені в ході ліквідаційної процедури, включаються до складу ліквідаційної маси.

Відповідно до п. 2 ст. 26 Закону про банкрутство, майно банкрута, що є предметом застави, включається до складу ліквідаційної маси, але використовується виключно для першочергового задоволення вимог заставодержателя.

Отже, з моменту відкриття щодо боржника ліквідаційної процедури всі без винятку обтяження його активів підлягають скасуванню. Це пов'язано з тим, що у процедурі ліквідації задоволення вимог кредиторів відбувається за рахунок коштів, отриманих від здійсненої у встановленому порядку реалізації майна банкрута. При цьому зняття заборон та арештів з майна боржника в порядку ст. 23 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» є безумовним, стосується будь-яких органів і посадових осіб та не потребує сплати ніяких коштів. При цьому винесення судом окремого судового рішення про звільнення майна боржника від обтяжень конкретизує обов'язок осіб, визначений Законом про банкрутство, та може слугувати підставою для відповідальності цих осіб за невиконання рішення суду у встановленому порядку.

Згідно статті 2 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень», обтяженням є заборона розпоряджатися та/або користуватися нерухомим майном, яка встановлена або законом, або актами уповноважених на це органів державної влади, їх посадових осіб або яка виникає на підставі договорів.

Частинами 2, 3 статті 6 зазначеного Закону передбачено, що держателем Державного реєстру прав є спеціально уповноважений центральний орган виконавчої влади з питань державної реєстрації прав - Міністерство юстиції України, а адміністратором Державного реєстру прав є державне підприємство, що належить до сфери управління Міністерства юстиції України, здійснює заходи із створення та супроводження програмного забезпечення Державного реєстру прав та відповідає за технічне і технологічне забезпечення, збереження та захист даних, що містяться у Державному реєстрі прав.

Пунктом 5 статті 19 зазначеного Закону визначено, що підставою для здійснення державної реєстрації прав (обтяжень) є, зокрема, рішення судів, що набрали законної сили.

Відповідно до ст. 43 Закону України «Про забезпечення вимог кредиторів та реєстрацію обтяжень», відомості про припинення обтяження реєструються держателем або реєстратором Державного реєстру на підставі рішення суду або заяви обтяжувача, в якій зазначаються реєстраційний номер запису, найменування боржника, ідентифікаційний код боржника в Єдиному державному реєстрі підприємств та організацій України чи індивідуальний ідентифікаційний номер боржника в Державному реєстрі фізичних осіб - платників податків та інших обов'язкових платежів та інформація про припинення обтяження.

Згідно з положеннями п.5 Порядку ведення Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26 жовтня 2011 р. N 1141, внесення відомостей до державного реєстру здійснюється на підставі заяв (запитів).

Разом з тим, нормами ГПК України не передбачено складання судом запитів за будь-якими формами або інших заяв, оскільки процесуальними документами господарського суду є рішення, ухвали та постанови, які є, в свою чергу, обов'язковими до виконання на всій території України.

Відповідно до ст. 19 Конституції України, ст. 4-5 ГПК України господарські суди не вправі діяти поза межами наданих їм повноважень, зокрема, шляхом подання заяв до відповідних державних органів, а тільки шляхом прийняття судових рішень (ухвал).

Відповідно до статті 8 Конституції України -Конституція України має найвищу юридичну силу. Ст. 124 Конституції України передбачено поширення юрисдикції судів на всі правовідносини, що виникають в державі. Судові рішення ухвалюються іменем України і є обов'язковими до виконання на всій території України.

Таким чином, всі арешти та інші обмеження щодо користування майном банкрута підлягають скасуванню, що з урахуванням зазначеним вище обставин справи, на думку господарського суду є підставою для винесення відповідного судового рішення. (аналогічної позиції дотримується Вищий господарський суд, зокрема, в постановах від 13.11.2012 року у справі №Б19/311-08/13, від 14.11.2012 року у справі №44/440-б.)

Крім того, з метою встановлення правового статусу будинку № 25, розташованого за адресою: м. Миколаїв, вул. В.Морська, 25 ліквідатор Товариства з обмеженою відповідальністю «Дівініл» отримав довідку КП «ММБТІ» №8794 від 27.11.2012 року, в якій повідомляється, що житловий будинок №25, який розташований за адресою: м. Миколаїв, вул.. Велика Морська знесено (а/с 60).

Ст. 17 Закону України «Про іпотеку» передбачено, що іпотека припиняється знищення (втрати) переданої в іпотеку будівлі (споруди), якщо іпотекодавець не відновив її.

Таким чином, іпотека майна житловий будинок №25, який розташований за адресою: м. Миколаїв, вул. Велика Морська - припинилася.

Враховуючи викладене та керуючись ст. ст. 23, 24, 25, 26 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» у редакції від 30.06.1999р., п. 1 1 Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» у редакції від 22.12.2011р., зі змінами та доповненнями станом на 06.12.2012р., ст. 86 ГПК України, суд, -

УХВАЛИВ:

1. Клопотання ліквідатора Капінуса А.А. про скасування заборони на нерухоме майно банкрута, зареєстрованої в Єдиному реєстрі заборон відчуження об'єктів нерухомого майна 29.09.2008р. за №7988634 та будь-яких інших арештів накладених на майно банкрута -задовольнити частково.

2. Скасувати обмеження, обтяження та арешти, накладені на будь-яке майно Товариства з обмеженою відповідальністю «Дівініл» (54030, м. Миколаїв, вул. Генерала Карпенко, 12-Б/3, код ЄДРЮОФОП 32189495), в тому числі скасувати заборону на нерухоме майно - житловий будинок, номер за РПВН: 202850, який розташований за адресою: Миколаївська обл., м. Миколаїв, вулиця Велика Морська, будинок 25.

3. Зобов'язати Реєстраційну службу Миколаївського міського управління юстиції внести до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно запис щодо припинення обтяжень нерухомого Товариства з обмеженою відповідальністю «Дівініл» (м.Миколаїв, вул.Карла Лібкнехта, 9, код 23630784), а саме: «Запис 1: Тип обмеження: заборона на нерухоме майно. Зареєстровано: 29.09.2008 15:12:19 за №7988634 реєстратором: Приватний нотаріус Савченко І.М., 54042 Миколаївська обл., м. Миколаїв, пр. Жовтневий, 32, кв. 19, тел. (0512) 44-31-55; 22-01-40. Підстава обтяження: договір іпотеки, 3075, 29.09.2008, Савченко І.М., приватний нотаріус Миколаївського міського нотаріального округу. Об'єкт обтяження: будинок, житловий, номер за РПВН: 202850, Миколаївська обл., м. Миколаїв, вулиця Велика Морська, будинок 25. Власник: Товариство з обмеженою відповідальністю «Бокаут», код: 32189495, Миколаївська обл., м. Миколаїв, Велика Морська, 25 Додаткові дані: АКБ Укрсоцбанк заборона №3076/149. Заявник: Савченко І.М. приватний нотаріус Миколаївського міського нотаріального округу. Контрольна сума: 6Б31120Д86».

4. Уповноважити арбітражного керуючого Капінус Андрія Анатолійовича надати дану ухвалу Реєстраційній службі Миколаївського міського управління юстиції для виконання.

5. Ухвала набирає законної сили з 30.05.2013р. та є обов'язковою для виконання.

Примірник ухвали з гербовою печаткою надати ліквідатору Капінус А.А. для вручення реєстраційній службі Миколаївського міського управління юстиції, копію даної ухвали надіслати кредиторам, банкруту, ліквідатору.

Суддя Т.М.Давченко

СудГосподарський суд Миколаївської області
Дата ухвалення рішення30.05.2013
Оприлюднено31.05.2013
Номер документу31514001
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —5016/1977/2012(18/49)

Ухвала від 11.07.2013

Господарське

Господарський суд Миколаївської області

Давченко Т.М.

Ухвала від 20.06.2013

Господарське

Господарський суд Миколаївської області

Давченко Т.М.

Ухвала від 17.06.2013

Господарське

Господарський суд Миколаївської області

Давченко Т.М.

Ухвала від 30.05.2013

Господарське

Господарський суд Миколаївської області

Давченко Т.М.

Ухвала від 08.04.2013

Господарське

Господарський суд Миколаївської області

Давченко Т.М.

Ухвала від 07.03.2013

Господарське

Господарський суд Миколаївської області

Давченко Т.М.

Ухвала від 25.02.2013

Господарське

Господарський суд Миколаївської області

Давченко Т.М.

Ухвала від 21.01.2013

Господарське

Господарський суд Миколаївської області

Давченко Т.М.

Ухвала від 17.12.2012

Господарське

Господарський суд Миколаївської області

Давченко Т.М.

Ухвала від 19.12.2012

Господарське

Господарський суд Миколаївської області

Давченко Т.М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні