ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2; e-mail: inbox@adm.lv.court.gov.ua; тел.: (032)-261-58-10 П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
29 травня 2013 року № 813/3788/13-а
15 год. 50 хв.
Львівський окружний адміністративний суд в складі:
головуючий - суддя Коморний О.І.,
секретар судового засідання Ячмінська Я.О.
від
позивача Горбань О.В.
відповідача не прибув
розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Львівського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів про стягнення боргу з приватного підприємства «Венігер» .
Обставини справи.
Позивач, Львівське обласне відділення Фонду соціального захисту інвалідів, звернувся до суду з позовом про стягнення з приватного підприємства «Венігер» заборгованості в сумі 6632 грн. та пені 46 грн. 48 коп.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що за відповідачем обліковується заборгованість по сплаті адміністративно-господарської санкції за невиконання нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів, яка відповідачем самостійно не сплачена.
Представник позивача у судовому засіданні позовні вимоги підтримав повністю з підстав викладених у позовній заяві, повідомив суд про відсутність сплати заборгованості, просить позов задовольнити.
Представник відповідача у судове засіданні не прибув, повідомлявся належним чином, конверт із судовою повісткою повернувся на адресу суду з відміткою пошти "за закінченням терміну зберігання".
З урахуванням визначених ст. 122 Кодексу адміністративного судочинства строків розгляду справи, суд відповідно до ч.4 ст. 128 та ч. 6 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України розглядає справу за відсутності представника відповідача на основі наявних доказів.
Суд заслухав пояснення представника позивача, повно, всебічно і об'єктивно оцінив подані докази у їх сукупності, та
встановив:
Відповідачем, приватним підприємством «Венігер», подано звіт про зайнятість та працевлаштування інвалідів за 2012 рік (а.с.7).
Відповідно до вказаного звіту у відповідача середньооблікова кількість штатних працівників у 2012 році становила 12 осіб, з них середньооблікова чисельність фактично працюючих інвалідів 0 осіб. Норматив робочих місць для працевлаштування інвалідів в 2012 році для відповідача становив 1 особа.
Згідно із ст. 18 Закону України „Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні" підприємства, установи, організації, фізичні особи, які використовують найману працю, зобов'язані виділяти та створювати робочі місця для працевлаштування інвалідів, у тому числі спеціальні робочі місця з урахуванням індивідуальних програм реабілітації, надавати державній службі зайнятості інформацію, необхідну для організації працевлаштування інвалідів та звітувати Фонду соціального захисту інвалідів про зайнятість та працевлаштування інвалідів у встановленому чинним законодавством порядку.
Постановою Кабінету Міністрів України від 31.01.2007 №70 затверджено порядок подання підприємствами, установами, організаціями та фізичними особами, що використовують найману працю, звітів про зайнятість і працевлаштування інвалідів та інформації, необхідної для організації їх працевлаштування (далі - Порядок). Відповідно до цього Порядку звіт про зайнятість і працевлаштування інвалідів роботодавці подають щороку до 1 березня відділенням Фонду соціального захисту інвалідів за формою, затвердженою наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 10.02.2007 №42.
Відповідно до ст. 19 Закону України „Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні" для підприємств (об'єднань), установ і організацій та фізичних осіб, що використовують найману працю, незалежно від форм власності і господарювання встановлюється норматив робочих місць для забезпечення працевлаштування інвалідів у розмірі чотирьох відсотків від середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу за рік, а якщо працює від 8 до 25 чоловік - у кількості одного робочого місця. Підприємства, установи, організації, у тому числі підприємства, організації громадських організацій інвалідів, фізичні особи, які використовують найману працю, самостійно здійснюють працевлаштування інвалідів у рахунок нормативів робочих місць виходячи з вимог статті 18 цього Закону. Виконанням нормативу робочих місць у кількості, визначеній частиною першою статті 19 вважається працевлаштування підприємством, установою, організацією, у тому числі підприємством, організацією громадських організацій інвалідів, фізичною особою, яка використовує найману працю, інвалідів, для яких це місце роботи є основним.
Згідно з ч.2 ст.19 Закону норматив робочих місць для забезпечення працевлаштування інвалідів визначається виключно цим Законом.
Відповідно до ст.20 Закону України „Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні" підприємства, які використовують найману працю, де середньооблікова чисельність працюючих інвалідів менша, ніж установлено нормативом, передбаченим ст.19 цього Закону, щороку сплачують відповідним відділенням Фонду соціального захисту інвалідів адміністративно-господарські санкції, сума яких визначається в розмірі середньої річної заробітної плати на відповідному підприємстві, яке використовує найману працю, за кожне робоче місце, не зайняте інвалідом до встановленого нормативу. Порушення термінів сплати адміністративно-господарських санкцій тягне за собою нарахування пені. Пеня обчислюється виходячи з 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, що діяла на момент сплати, нарахованої на повну суму недоїмки за весь її строк. Сплату адміністративно-господарських санкцій і пені підприємства, установи, організації, у тому числі підприємства, організації громадських організацій інвалідів, фізичні особи, які використовують найману працю, проводять відповідно до чинного законодавства за рахунок прибутку, який залишається в їх розпорядженні після сплати всіх податків і зборів. Адміністративно-господарські санкції сплачуються підприємствами, установами, організаціями самостійно в строк до 15 квітня року, наступного за роком, в якому відбулося порушення нормативу, встановленого ч. І ст.19 Закону України „Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні".
При цьому до правовідносин із стягнення адміністративно-господарських санкцій, передбачених вищезазначеним Законом, не застосовуються строки, визначені ст.250 Господарського кодексу України.
У разі несплати адміністративно-господарських санкцій або пені чи неможливості їх сплати за рішенням суду, їх стягнення в примусовому порядку може бути звернено на майно підприємства, установи, організації в порядку, передбаченому законодавством.
Спори, що виникають із правовідносин за ст. 19,20 Закону, вирішуються Фондом соціального захисту інвалідів або в судовому порядку. Фонд соціального захисту інвалідів, його відділення мають право захищати свої права та законні інтереси, у тому числі в суді.
Згідно звіту відповідача, середньорічна заробітна плата штатного працівника за 2012 рік становила 13264,17 грн.
Оскільки відповідачем не виконано норматив робочих місць для працевлаштування інвалідів, ним самостійно у звіті визначено адміністративно-господарську санкцію в сумі 6632 грн. (половина середньорічної заробітної плати штатного працівника за 2012 рік).
Останнім днем сплати адміністративно-господарських санкцій є 15 квітня 2013 року. Згідно розрахунку відповідача (а.с.6), сума пені за порушення термінів сплати адміністративно-господарських санкцій за період з 16.04.2013 по 15.05.2013р. (28 дні) складає 46,48 грн.
Відповідно до ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, а суд, згідно ст. 86 цього Кодексу, оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.
Оскільки Відповідач у встановлений термін не сплатив вищезазначені суми, загальна заборгованість перед відділенням Фонду становить 6678 грн. 48 коп.: у тому числі адміністративно-господарські санкцій - 6632,00 грн., пеня - 46 грн. 48 коп.
Враховуючи вищенаведене, суд приходить до висновку, що позовні вимоги законні, обґрунтовані, їх визнання відповідачем не порушує чиїх-небудь права та інтересів, відтак вони підлягають задоволенню.
Відповідно до ст. 94 КАС України судові витрати не підлягають стягненню зі сторін.
Керуючись ст. ст. 7-14, 50, 71, 86, 143, 158, 160-163, 167, Кодексу адміністративного судочинства України, суд
п о с т а н о в и в :
1. Адміністративний позов задовольнити повністю.
2. Стягнути з приватного підприємства «Венігер» (м. Львів, вул. Скрипника 25/53, ЄДРПОУ 34461718) в користь Львівського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів (м. Львів пл. Маланюка 6, ЄДРПОУ 38008294) заборгованість в сумі 6678 (шість тисяч шістсот сімдесят вісім) грн. 48 коп.
3. Судові витрати з сторін не стягуються.
Постанова набирає законної сили в строк та в порядку, передбаченому ст.254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Постанова може бути оскаржена в строк та в порядку, визначеному ст.186 Кодексу адміністративного судочинства України.
У судовому засіданні оголошено вступну та резолютивну частини постанови.
Повний текст постанови складено та підписано 31.05.2013 року о 16:00 год.
Суддя Коморний О.І.
Суд | Львівський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 29.05.2013 |
Оприлюднено | 01.06.2013 |
Номер документу | 31535053 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Львівський окружний адміністративний суд
Коморний Олександр Ігорович
Адміністративне
Львівський окружний адміністративний суд
Коморний Олександр Ігорович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні