cpg1251
УКРАЇНА
Господарський суд
Житомирської області
10002, м. Житомир, майдан Путятинський, 3/65
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Від "28" травня 2013 р. Справа № 906/387/13
Господарський суд Житомирської області у складі:
судді Ляхевич А.А.
за участю представників сторін:
від позивача: Недашковський В.М., довіреність від 26.02.2013р.,
від відповідача: не з'явився,
розглянув у відкритому судовому засіданні в м. Житомирі справу
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Солді-Донбас" (м.Авдіївка, Донецька область)
до Товариства з обмеженою відповідальністю "Укргранекспо" (м.Житомир)
про стягнення 213907,29 грн.
Товариство з обмеженою відповідальністю "Солді-Донбас" звернулось до господарського суду Житомирської області з позовом про стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю "Укргранекспо" 213907,29 грн.
Ухвалою господарського суду Житомирської області від 18.03.2013р. позовну заяву прийнято до розгляду, порушено провадження у справі №906/387/13 та призначено її розгляд на 11.04.2013р.
У зв'язку з неявкою в судове засідання представника відповідача (який був повідомлений належним чином про слухання справи), ухвалою суду від 11.04.2013р. розгляд справи було відкладено на 14.05.2013р.
В засідання суду 14.05.2013р. відповідача свого представника знову не направив, письмового відзиву на позов не подав, про причини неявки в суд не повідомив, хоча про дату, час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином, про що свідчить поштове повідомлення про вручення поштового відправлення (а.с.42, т.4).
Представником позивача в судовому засіданні 14.05.2013р. заявлено клопотання про відкладення розгляду справи та продовження строку розгляду справи відповідно до ч.3 ст.69 ГПК України, з посиланням на необхідність подання уточненого розрахунку заборгованості (а.с.44, т.4).
За таких обставин, зважаючи на неявку представника відповідача, невиконання ним вимог ухвал суду та клопотання позивача, ухвалою суду від 14.05.2013р. продовжено строк розгляду справи до 28.05.2013 р. та відкладено на вказану дату слухання справи.
В засіданні суду позивач позовні вимоги підтримав у повному обсязі з підстав, зазначених у позовній заяві, а також надав документи на виконання вимог ухвали суду, долучені судом до матеріалів справи (а.с.49-64, т.4).
Відповідач свого представника в судове засідання не направив, вимог ухвал суду, зокрема, щодо подання письмового відзиву на позов, не виконав, хоча про дату, час та місце розгляду спору був повідомлений належним чином, про що свідчить повідомлення про вручення ухвали суду (а.с.48, т.4).
Таким чином, відповідач належним чином та завчасно повідомлявся про призначення справи до розгляду, тобто, мав можливість для реалізації своїх прав як відповідача по справі, зокрема, для ознайомлення з матеріалами справи, подачі письмового відзиву на позов (ст.59 ГПК України) та письмових доказів (ст.33 ГПК України), направлення представника товариства в засідання суду (з урахуванням положень ст.28 ГПК України) для надання усних пояснень та/або підготовки письмових пояснень по суті господарського спору та у спростування позовних вимог, проте, належними йому правами не скористався.
При цьому, розгляд справи вже відкладався господарським судом, зважаючи на нез'явлення в засідання суду представника відповідача та невиконання ним вимог ухвал суду щодо подання необхідних для розгляду справи доказів, а відповідно до ст.77 ГПК України відкладення розгляду справи можливе лише в межах строків, встановлених статтею 69 цього Кодексу. Тому, враховуючи викладене, а також, що явка представників сторін в судове засідання обов'язковою не визнавалася, господарський суд Житомирської області визнає за можливе розглянути справу за відсутності представника відповідача, за наявними у справі матеріалами відповідно до ст.77 ГПК України.
Заслухавши пояснення присутнього представника позивача, дослідивши матеріали справи, господарський суд
ВСТАНОВИВ:
03.06.2011 р. між сторонами у справі - Товариством з обмеженою відповідальністю "Укргранекспо" (покупець) та Товариством з обмеженою відповідальністю "Солді-Донбас" (постачальник) укладено договір поставки №392 (а.с.121-124, т.3), за яким в порядку та на умовах, визначених цим договором, постачальник зобов'язується передати (поставити) у зумовлені строки другій стороні -покупцеві товар, а покупець зобов'язується прийняти вказаний товар і сплатити за нього певну грошову суму (п.1.1. договору).
Згідно п.1.2. договору, предметом поставки є металеві вироби, інструменти, комплектуючі, витратні матеріали, будівельні хімія, інші будівельні матеріали тощо.
Товар, що є предметом даного договору передається партіями. Кількість та ціна кожної партії, а також його часткове співвідношення (асортимент, номенклатура) за сортами, групами, підгрупами, видами, марками, типами, розмірами визначаються специфікаціями (видатковими накладними) постачальника, які є невід'ємними частинами договору (п.2.1. договору).
У відповідності до п.4.1 договору, ціна товару, що передається за даним договором, установлюється в національній валюті України, згідно прейскурантів постачальника. Загальна ціна договору складається із загальної вартості товару, поставленого по специфікаціях або видаткових накладних, протягом дії договору (п.4.2. договору).
Пунктом 4.3. договору визначено, що оплата за цим договором здійснюється шляхом перерахування покупцем грошових коштів на рахунок постачальника у розмірі 100% від вартості товару, отриманого за специфікацією або видатковою накладною протягом 14 календарних днів з моменту одержання товару покупцем. Можлива попередня оплата товару, згідно рахунків, виставлених постачальником.
Згідно п.4.4. договору, спосіб оплати - безготівковий переказ, або внесення готівки у касу підприємства. Форма розрахунків - платіжне доручення.
В пункті 4.5. договору визначено, що постачальник веде один зведений рахунок по всіх оплатах та поставках згідно цього договору. При наявності передоплати по одному рахунку та заборгованості за іншими специфікаціями (видатковими накладними) покупець погоджується на першочергове зарахування платежу у рахунок погашення заборгованості, незалежно від тексту платежу в платіжному дорученні. Усі специфікації (видаткові накладні) підписані сторонами, починаючи з дати укладення даного договору і до закінчення строку його дії є його невід'ємними частинами, навіть якщо у них не міститься посилання на цей договір.
Відповідно до змісту пункту 5.2. договору покупець зобов'язаний, зокрема, прийняти товар за кількістю (вагою) та асортиментом, зазначених в специфікації (видатковій накладній) (п.п.5.2.1.) та оплатити товар у розмірі та терміни, встановлені цим договором (п.п.5.2.5.).
Згідно п.6.2. договору, датою поставки товару вважається дата видаткової накладної постачальника, за якою відбулась передачі товару покупцю.
У відповідності до пункту 11.1. договору, цей договір набуває чинності з моменту його підписання сторонами і діє до 31.12.2011 р. та пролонгується на кожний наступний календарний рік, якщо до закінчення терміну його дії жодна із сторін не заявить про намір припинити його дію. У будь-якому випадку договір діє до повного виконання сторонами своїх зобов'язань.
Відповідно до статті 509 Цивільного кодексу України зобов'язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов'язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов'язку.
Зобов'язання виникають з підстав, встановлених статтею 11 Цивільного кодексу України.
Згідно з ст.11 Цивільного кодексу України, підставами виникнення цивільних прав та обов'язків, зокрема, є, договори та інші правочини.
Статтею 526 Цивільного кодексу України, зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.
Відповідно до статті 193 Господарського кодексу України суб'єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов'язання належним чином відповідно до закону та інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов'язання відповідно до вимог, що у певних вимогах звичайно ставляться.
Згідно зі статтею 599 Цивільного кодексу України зобов'язання припиняється виконанням, проведеним належним чином.
У відповідності до статті 629 цього ж кодексу договір є обов'язковим для виконання сторонами.
Статтею 712 Цивільного кодексу України передбачено, що за договором поставки продавець (постачальник), який здійснює підприємницьку діяльність, зобов'язується передати у встановлений строк (строки) товар у власність покупця для використання його у підприємницькій діяльності або в інших цілях, не пов'язаних з особистим, сімейним, домашнім або іншим подібним використанням, а покупець зобов'язується прийняти товар і сплатити за нього певну грошову суму.
До договору поставки застосовуються загальні положення про купівлю-продаж, якщо інше не встановлено договором, законом або не випливає з характеру відносин сторін.
Статтею 655 Цивільного кодексу України встановлено, що за договором купівлі-продажу одна сторона (продавець) передає або зобов'язується передати майно (товар) у власність другій стороні (покупцеві), а покупець приймає або зобов'язується прийняти майно (товар) і сплатити за нього певну грошову суму.
Подані до справи матеріали свідчать, що у відповідності до умов договору поставки №329 від 03.06.2011р. позивач виконав свої зобов'язання у повному обсязі, поставивши відповідачу на підставі виданих останнім уповноваженим особам довіреностей на отримання матеріальних цінностей у період з 04.06.2011р. по 21.11.2011р. товару на загальну суму 565890,02 грн.
В свою чергу, відповідач свої зобов'язання відповідно до умов договору (пункти 4.3., 5.2.) щодо оплати отриманого товару протягом 14 календарних днів з моменту одержання товару належним чином не виконав, здійснивши лише часткову оплату товару на суму 351982,73 грн.
Щодо сплати заборгованості в сумі 213907,29 грн. позивач звертався до відповідача з вимогою №3 від 16.11.2012р. (а.с.114-118, докази направлення - а.с.119, т.3), проте, вимогу відповідач залишив без відповіді та без задоволення.
Як визначає ст.32 Господарського процесуального кодексу України, доказами у справі є будь-які фактичні дані, на підставі яких господарський суд встановлює наявність чи відсутність обставин, на яких ґрунтуються вимоги і заперечення, а також інші обставини, які мають значення для правильного вирішення спору.
Відповідно до ст.34 Господарського процесуального кодексу України, докази подаються сторонами та іншими учасниками судового процесу. Обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися іншими засобами доказування.
За змістом статті 33 Господарського процесуального кодексу України, обов'язок доказування та подання доказів розподіляється між сторонами, виходячи з того, хто посилається на юридичні факти, які обґрунтовують його вимоги і заперечення.
Відповідно до ст.4-3 ГПК України сторони та інші особи, які беруть участь у справі, обґрунтовують свої вимоги і заперечення поданими суду доказами.
В даному випадку, відповідач позов за підставою та предметом не оспорив, доказів сплати боргу та/або інших доказів у спростування позовних вимог не надав, не використавши в повній мірі наданих йому процесуальним законом прав щодо змагальності під час розгляду спору.
Водночас, позовні вимоги Товариства з обмеженою відповідальністю "Солді-Донбас" підтверджені поданими останнім до справи належними та допустимими доказами.
Враховуючи викладене, господарський суд вважає, що позовні вимоги обґрунтовані, заявлені відповідно до вимог чинного законодавства, підтверджуються належними доказами, наявними в матеріалах справи, та підлягають задоволенню повністю: 213907,29 грн. боргу підлягає стягненню з відповідача на користь позивача.
У відповідності до ст.49 Господарського процесуального кодексу України, судові витрати покладаються на відповідача.
Керуючись ст.ст. 49, 82-85 ГПК України, господарський суд,-
ВИРІШИВ:
1. Позов задовольнити.
2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Укргранекспо" (10001, Житомирська область, м.Житомир, провулок 3-й Меблевий, буд.3-А, ідентифікаційний код 36549186) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Солді-Донбас" (86062, Донецька область, м.Авдіївка, провулок Ясинуватський, буд. 55, ідентифікаційний код 24656946):
- 213907,29 грн. боргу,
- 4278,15 грн. витрат по сплаті судового збору.
Рішення господарського суду набирає законної сили відповідно до статті 85 Господарського процесуального кодексу України.
Повне рішення складено: 31.05.13
Суддя Ляхевич А.А.
віддрук.прим.:
1 - до справи
2 - позивачу (рек.)
3 - відповідачу (рек.)
Суд | Господарський суд Житомирської області |
Дата ухвалення рішення | 28.05.2013 |
Оприлюднено | 03.06.2013 |
Номер документу | 31556517 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Житомирської області
Ляхевич А.А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні