Постанова
від 27.05.2013 по справі 816/1855/13-а
ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

27 травня 2013 року м. ПолтаваСправа № 816/1855/13-а

Полтавський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді - Гіглави О.В.,

при секретарі - Дрижирук М.І.,

за участю:

представника позивача - Підопригори О.М.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття, представленого Новосанжарським районним центром зайнятості до Дочірнього підприємства Національної акціонерної компанії "Надра України" "Полтавнафтогазгеологія" про стягнення заборгованості зі сплати страхових внесків, -

В С Т А Н О В И В:

05 квітня 2013 року Фонд загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття, представлений Новосанжарським районним центром зайнятості звернувся до Полтавського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Дочірнього підприємства Національної акціонерної компанії "Надра України" "Полтавнафтогазгеологія" про стягнення заборгованості зі сплати страхових внесків у розмірі 2452,48 грн.

В обґрунтування заявлених вимог позивач зазначав, що відповідно до розрахункової відомості за ІІ квартал 2010 року відповідач повинен був сплатити до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття суму страхових внесків у загальному розмірі 8052,41 грн, з яких 974,51 грн - недоїмка, 96,89 грн - пеня та 6981,01 грн - страхові внески. Проте, вказана сума страхових внесків на випадок безробіття відповідачем сплачена не була. Ухвалою Господарського суду Полтавської області від 22.04.2011 у справі №18/117 визнано суму страхових внесків у розмірі 5599,93 грн. Отже, на даний момент сума непогашеної відповідачем заборгованості зі сплати страхових внесків на випадок безробіття становить 2452,48 грн, що стало підставою для звернення до суду з позовом про стягнення даної заборгованості.

Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав, просив задовольнити їх в повному обсязі.

Відповідач в судове засідання явку свого уповноваженого представника не забезпечив. Судова повістка разом з копіями ухвал про відкриття провадження та призначення справи до судового розгляду направлялись судом відповідачу рекомендованим листом з повідомленням за адресою: вул. М. Бірюзова, 7, м. Полтава, Полтавська область, 36000, проте вказаний конверт повернувся до суду з відміткою пошти "за закінченням терміну зберігання".

Розглянувши подані позивачем документи, заслухавши пояснення представника позивача, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

Відповідно до статті 8 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" від 02.03.2000 №1533-ІІІ Фонд загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття створюється для управління страхуванням на випадок безробіття, акумуляції страхових внесків, контролю за використанням коштів, виплати забезпечення та надання соціальних послуг, здійснення інших функцій згідно із цим Законом і статутом Фонду.

Згідно із частиною 6 статті 10 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" функції виконавчої дирекції Фонду виконує центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері зайнятості населення та трудової міграції, та його територіальні органи, що здійснюють свою діяльність відповідно до Закону України "Про зайнятість населення" та цього Закону. Керівник центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері зайнятості населення та трудової міграції, входить до складу правління Фонду.

Із положень Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" вбачається, що Новосанжарський районний центр зайнятості є територіальним органом виконавчої дирекції Фонду, до компетенції якого входить здійснення збору страхових внесків, контролю своєчасності сплати страхових внесків та право на звернення до суду з позовами про стягнення заборгованості зі сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття.

Відповідно до статті 4 Основ законодавства України про загальнообов'язкове державне соціальне страхування №16/98-ВР від 14.01.1998 одним із видів загальнообов'язкового державного соціального страхування є страхування на випадок безробіття.

Пунктом 3.1 Інструкції про порядок обчислення і сплати внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття та обліку їх надходження до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, затвердженої наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 18.12.2000 №339 (в редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин) передбачено, що роботодавці (юридичні особи та відокремлені підрозділи юридичних осіб) набувають статусу платника страхових внесків до Фонду - з дня взяття їх на облік.

Судом встановлено, що Дитячий оздоровчий комплекс "Фонтан" імені В.М.Бажана у 1997 році зареєструвався у Новосанжарському районному центрі зайнятості як платник страхових внесків до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття.

Дитячий оздоровчий комплекс "Фонтан" імені В.М.Бажана не є юридичною особою та відповідно до витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців є відокремленим підрозділом Дочірнього підприємства Національної акціонерної компанії "Надра України" "Полтавнафтогазгеологія".

Відповідно до положень статті 1 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" (в редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин) страхувальники - роботодавці, застраховані особи, фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності та інші особи (включаючи юридичних осіб), які використовують працю фізичних осіб за договорами цивільно-правового характеру, які відповідно до цього Закону сплачують страхові внески.

Статтею 16 вказаного Закону джерелами формування коштів Фонду є, зокрема, страхові внески страхувальників - роботодавців, застрахованих осіб, що сплачуються на умовах і в порядку, передбачених цим Законом та іншими законодавчими актами у сфері загальнообов'язкового державного соціального страхування.

Згідно із пунктом 1.3 Інструкції про порядок обчислення і сплати внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття та обліку їх надходження до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття страхувальники - роботодавці, застраховані особи, фізичні особи - підприємці та інші особи (включаючи юридичних осіб), які використовують працю фізичних осіб за договорами цивільно-правового характеру, які відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" сплачують страхові внески.

Статтею 34 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" встановлено, що Фонд зобов'язаний: - виплачувати забезпечення та надавати соціальні послуги, передбачені цим Законом; - вживати заходів до раціонального використання коштів і забезпечення фінансової стабільності Фонду; - контролювати правильність витрат за страхуванням на випадок безробіття, передбачених цим Законом та іншими нормативно-правовими актами з питань страхування на випадок безробіття, правильність призначення роботодавцем та виплати застрахованим особам допомоги по частковому безробіттю; - щорічно складати звіт про результати своєї діяльності та подавати його Кабінету Міністрів України; - інформувати застрахованих осіб про результати своєї роботи через засоби масової інформації.

Пунктом 6.7. Інструкції про порядок обчислення і сплати внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття та обліку їх надходження до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття передбачено, що роботодавці щокварталу складають у двох примірниках розрахункову відомість про нарахування і перерахування страхових внесків до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття (додаток 6), один екземпляр якої подається до центру зайнятості, у якому він перебуває на обліку, до: до 20 (а за рік - 25) числа місяця, наступного за звітним періодом.

Відповідно до розрахункової відомості про нарахування і перерахування страхових внесків до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття за ІІ квартал 2010 року, Дитячим оздоровчим комплексом "Фонтан" (ідентифікаційний код 24558669) самостійно визначено суму страхових внесків у розмірі 8052,41 грн, з яких 974,51 грн - недоїмка, 96,89 грн - пеня та 6981,01 грн - страхові внески, яка підлягає сплаті за вказаний звітний період.

Як слідує з матеріалів справи, ухвалою Господарського суду Полтавської області від 22.04.2011 у справі №18/117 визнано суму страхових внесків у розмірі 5599,93 грн.

Отже, з огляду на викладене та на дані, зазначені у розрахунковій відомості Дитячого оздоровчого комплексу "Фонтан" про нарахування і перерахування страхових внесків до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття за ІІ квартал 2010 року, відповідач має заборгованість перед Фондом в сумі 2452,48 грн, яка не була заявлена до стягнення в судовому порядку та не забезпечена рішенням суду.

Станом на дату розгляду справи в суді заборгованість по сплаті страхових внесків на випадок безробіття у сумі 2452,48 грн відповідачем не сплачена.

Відповідно до статті 39 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" спори, що виникають із правовідносин за цим Законом, вирішуються в судовому порядку.

Відповідно до частини 1 статті 11 Кодексу адміністративного судочинства України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Згідно із частиною 1 статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.

Відповідач доказів в спростування вищевикладеного, чи доказів сплати боргу за спірний період суду не надав.

Враховуючи викладене, суд вважає доводи позивача обґрунтованими та такими, що підтверджені відповідними доказами, у зв`язку з чим позов підлягає задоволенню.

На підставі викладеного, керуючись статтями 7, 8, 9, 10, 11, 71, 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, -

П О С Т А Н О В И В:

Адміністративний позов Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття, представленого Новосанжарським районним центром зайнятості до Дочірнього підприємства Національної акціонерної компанії "Надра України" "Полтавнафтогазгеологія" про стягнення заборгованості зі сплати страхових внесків задовольнити.

Стягнути з Дочірнього підприємства Національної акціонерної компанії "Надра України" "Полтавнафтогазгеологія" (код ЄДРПОУ 01431630) на користь Новосанжарського районного центру зайнятості (код ЄДРПОУ 225299215, р/р 3710161603202, УДК у Полтавській області, МФО 831019, код ЗКПО 22529215) заборгованість по сплаті страхових внесків до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття у розмірі 2452 (дві тисячі чотириста п'ятдесят дві) гривні 48 (сорок вісім) копійок.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Полтавський окружний адміністративний суд шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з дня проголошення постанови з одночасним поданням її копії до суду апеляційної інстанції. У разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Повний текст постанови виготовлено 01 червня 2013 року.

Суддя О.В. Гіглава

СудПолтавський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення27.05.2013
Оприлюднено03.06.2013
Номер документу31556943
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —816/1855/13-а

Ухвала від 23.04.2013

Адміністративне

Полтавський окружний адміністративний суд

О.В. Гіглава

Постанова від 27.05.2013

Адміністративне

Полтавський окружний адміністративний суд

О.В. Гіглава

Ухвала від 22.04.2013

Адміністративне

Полтавський окружний адміністративний суд

О.В. Гіглава

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні