Рішення
від 28.05.2013 по справі 910/5060/13
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МІСТА КИЄВА

cpg1251 ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01030, м. Київ, вул.Б.Хмельницького,44-Б тел. 284-18-98 РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа № 910/5060/13 28.05.13

За позовом Комунального підприємства «Генеральна дирекція Київської міської ради з обслуговуванню іноземних представництв»

до Товариства з обмеженою відповідальністю «Інтер-Авто-Сервіс»

про стягнення 112 372,66 грн.

Суддя Якименко М.М.

Представники сторін:

від позивача: Чернюк О.В.- довіреність б/н від 26.03.2013 року; Крук Р.Р.- довіреність б/н від 14.12.2012 року;

від відповідача: не з'явилися;

Обставини справи :

Комунальне підприємство «Генеральна дирекція Київської міської ради з обслуговуванню іноземних представництв» звернулося до господарського суду м. Києва з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Інтер-Авто-Сервіс» про стягнення 112 372,66 грн.

Позовні вимоги мотивовані тим, що відповідач порушив взяті на себе зобов'язання щодо повноти та своєчасності сплати орендної плати за користування об'єктом оренди згідно умов Договору № 53/10 оперативної оренди майна, що належить до комунальної власності територіальної громади міста Києва від 06.12.2010 року.

З цих підстав, позивач просив задовольнити позов, стягнувши з відповідача на свою користь 110 841,61 грн. - основного боргу (заборгованості зі сплати орендної плати), 1 531,05 грн. - пені.

Ухвалою від 20.03.2013 порушено провадження по справі та призначено її розгляд на 16.04.2013.

15.04.2013 року через відділ діловодства суду від представника відповідача надійшло клопотання про відкладення розгляду справи.

Розпорядженням в.о. голови господарського суду міста Києва від 16.04.2013 р., у зв'язку з перебуванням судді Якименко М.М. на лікарняному, справу передано для розгляду судді Митрохіній А.В.

Ухвалою господарського суду м. Києва (суддя Митрохіна А.В.) від 16.04.2013 р. справу прийнято до провадження, а розгляд справи призначено на 14.05.2013 р.

Розпорядженням в.о. голови господарського суду міста Києва від 22.04.2013 р. у зв'язку з виходом судді Якименка М.М. з лікарняного, справу передано судді Якименку М.М.

14.05.2013 року через відділ діловодства суду від представника відповідача надійшло клопотання про відкладення розгляду справи.

14.05.2013 року представник позивача у судовому засіданні подав документи на вимогу ухвали суду про порушення провадження.

14.05.2013 року представник відповідача у судове засідання не з'явився, про день та час розгляду справи повідомлений належним чином.

Враховуючи те, що нез'явлення представника відповідача у судове засідання перешкоджає вирішенню спору по суті, а також враховуючи клопотання представника відповідача, суд вважав за доцільне відкласти розгляд справи на 28.05.2013 року.

28.05.2013 року представник відповідача у судове засідання повторно не з'явився, про день та час розгляду справи повідомлений належним чином.

У відповідності з положеннями п. 3.6 Роз'яснення Вищого арбітражного суду України «Про деякі питання практики застосування Господарського процесуального кодексу України» від 18.09.97р. N 02-5/289 особи, які беруть участь у справі, вважаються повідомленими про час і місце її розгляду судом, якщо ухвалу про порушення провадження у справі надіслано за поштовою адресою, зазначеною у позовній заяві.

Відповідно до статті 75 ГПК України справа розглядається за наявними в ній матеріалами.

Представник позивача в судовому засіданні 28.05.2013 року позовні вимоги підтримав в повному обсязі та просив суд їх задовольнити.

Відповідно до статті 85 ГПК України в судовому засіданні 29.08.2013 року оголошено вступну та резолютивну частини рішення.

Розглянувши подані матеріали справи в їх сукупності, та заслухавши пояснення представників позивача та третьої особи, господарський суд міста Києва, -

ВСТАНОВИВ:

06.12.2010 року між Комунальним підприємством «Генеральна дирекція Київської міської ради з обслуговуванню іноземних представництв» (далі по тексту - орендодавець, позивач) та Товариством з обмеженою відповідальністю «Інтер-Авто-Сервіс» (далі по тексту - орендар, відповідач) було укладено Договір № 53/10 оперативної оренди майна, що належить до комунальної власності територіальної громади міста Києва (далі по тексту - Договір).

Відповідно до п. 1.1. Договору ОРЕНДОДАВЕЦЬ передає, а ОРЕНДАР приймає в оренду нерухоме майно - виробничі та офісні приміщення, далі Об'єкт Оренди, що належать до комунальної власності територіальної громади міста Києва, за адресою: м. Київ, вул. Золотоустівська,27 для автосервісу та офісу.

Згідно з п. 2.1. Договору об'єктом Оренди є:

- приміщення загальною площею 429,2 м2, згідно з викопіюванням з поповерхового плану, що складає невід'ємну частину цього Договору, а саме:

1) виробничі приміщення загальною площею:

- ремонтна зона - 26,4 м 2 ;

- малярна дільниця - 146,9 м 2 ;

- рихтувальна дільниця - 87,0 м 2 ;

- приміщення автомийки - 122,0 м 2 ;

- місця загального користування - 10,6 м 2 ;

2) офісне приміщення площею - 36,3 м 2 .

Відповідно до п. 3.3. Договору додатково до орендної плати нараховується податок на додану вартість у розмірах та порядку, визначених законодавством України, який сплачується ОРЕНДАРЕМ разом з орендною платою. Орендна плата за користування Об'єктом Оренди на базовий розрахунковий місяць листопад 2010р. становить - 35 124 гривні 17 копійок, ПДВ 20% - 7 024 гривні 83 копійки, разом до сплати за перший місяць оренди 42 149 гривень 00 копійок (сорок дві тисячі сто сорок дев'ять гривень 00 копійок) (Розрахунок орендної плати - Додаток № 2).

Згідно з п. 3.5. Договору ОРЕНДАР зобов'язаний перераховувати орендну плату на рахунок ОРЕНДОДАВЦЯ щомісячно так, щоб кошти надходили на рахунок ОРЕНДОДАВЦЯ не пізніше останнього робочого дня поточного місяця.

Відповідно до п. 3.7. Договору орендна плата за поточний місяць сплачується ОРЕНДАРЕМ незалежно від наслідків господарської діяльності ОРЕНДАРЯ не пізніше останнього робочого дня поточного місяця на рахунок ОРЕНДОДАВЦЯ в повному обсязі без будь-яких вирахувань.

Згідно з п. 4.2. Договору ОРЕНДАР зобов'язаний вносити орендні платежі своєчасно і в повному обсязі.

Факт приймання-передачі майна підтверджується Актом приймання-передачі приміщення від 26.12.2010 року.

Однак, як слідує з матеріалів справи, внаслідок порушення відповідачем зобов'язання щодо своєчасності та повноти здійснення орендної плати відповідно до умов Договору, у відповідача перед позивачем виникла заборгованість по орендній платі в розмірі 110 841,61 грн., на підтвердження іншого суду не надано жодних доказів.

Листом від 07.03.2013 року № 29/310-329 позивач звернувся до відповідача з вимогою про сплату заборгованості, однак ні відповіді не сплати заборгованості не отримав.

Оцінюючи подані докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді в судовому засіданні всіх обставин справи в їх сукупності, суд вважає, що вимоги позивача підлягають задоволенню з наступних підстав.

Відповідно до ст. 759 ЦК України за договором найму (оренди) наймодавець передає або зобов'язується передати наймачеві майно у користування за плату на певний строк.

Предметом договору найму може бути річ, яка визначена індивідуальними ознаками і яка зберігає свій первісний вигляд при неодноразовому використанні (неспоживна річ) (ч.1. ст. 760 ЦК України).

Відповідно до ст. 2 Закону України «Про оренду державного та комунального майна» Орендою є засноване на договорі строкове платне користування майном, необхідним орендареві для здійснення підприємницької та іншої діяльності.

Згідно ст. 762 ЦК України за користування майном з наймача справляється плата, розмір якої встановлюється договором найму. Плата за користування майном вноситься щомісячно, якщо інше не встановлено договором.

Відповідно до ч. 1 ст. 19 Закону України «Про оренду державного та комунального майна» орендар за користування об'єктом оренди вносить орендну плату незалежно від наслідків господарської діяльності

Частинами 1, 4 ст. 286 ГК України визначено, що орендна плата - це фіксований платіж, який орендар сплачує орендодавцю незалежно від наслідків своєї господарської діяльності. Розмір орендної плати може бути змінений за погодженням сторін, а також в інших випадках, передбачених законодавством. Строки внесення орендної плати визначаються в договорі.

Згідно з ч. 1 ст. 173 ГК України господарським визнається зобов'язання, що виникає між суб'єктом господарювання та іншим учасником (учасниками) відносин у сфері господарювання з підстав, передбачених цим Кодексом, в силу якого один суб'єкт (зобов'язана сторона, у тому числі боржник) зобов'язаний вчинити певну дію господарського чи управлінсько-господарського характеру на користь іншого суб'єкта (виконати роботу, передати майно, сплатити гроші, надати інформацію тощо), або утриматися від певних дій, а інший суб'єкт (управнена сторона, у тому числі кредитор) має право вимагати від зобов'язаної сторони виконання її обов'язку.

Відповідно до частин 1, 2 статті 193 ГК України, суб'єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов'язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов'язання - відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться. Кожна сторона повинна вжити усіх заходів, необхідних для належного виконання нею зобов'язання, враховуючи інтереси другої сторони та забезпечення загальногосподарського інтересу. Порушення зобов'язань є підставою для застосування господарських санкцій, передбачених цим Кодексом, іншими законами або договором.

За змістом статті 526 ЦК України, зобов'язання має виконуватись належним чином відповідно до умов договору та вимог Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.

Згідно ст. 527 ЦК України, боржник зобов'язаний виконати свій обов'язок, а кредитор - прийняти виконання особисто, якщо інше не встановлено договором або законом, не випливає із суті зобов'язання чи звичаїв ділового обороту.

Відповідно до ч. 1 ст. 530 ЦК України якщо у зобов'язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін). Зобов'язання, строк (термін) виконання якого визначений вказівкою на подію, яка неминуче має настати, підлягає виконанню з настанням цієї події.

Згідно вимог ст. 599 ЦК України зобов'язання припиняється виконанням, проведеним належним чином.

Статтею 629 ЦК України встановлено, що договір є обов'язковим для виконання сторонами.

З наданих позивачем доказів вбачається, що позивач взяті на себе зобов'язання виконав належним чином, надав відповідачеві у тимчасове платне користування майно на певний строк та за відповідну плату згідно умов Договору, а відповідач в порушення умов Договору не сплатив на користь позивача орендні платежі в розмірі 110 841,61 грн.

Відповідно до статті 33 ГПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.

Згідно статті 32 ГПК України доказами у справі є будь-які фактичні дані, на підставі яких господарський суд у визначеному законом порядку встановлює наявність чи відсутність обставин, на яких ґрунтуються вимоги і заперечення сторін, а також інші обставини, які мають значення для правильного вирішення господарського спору.

Зважаючи на встановлені обставини справи та вимоги правових норм викладених вище, а також на те, що відповідач в установленому порядку обставини, які повідомлені позивачем, не спростував, розміру позовних вимог не оспорив, господарський суд приходить до висновку, що позовні вимоги в частині стягнення основного боргу в розмірі 110 841,61 грн. нормативно та документально доведені, а тому підлягають задоволенню.

Відповідач припустився прострочення платежу, а тому позивач, керуючись п. 6.2. Договору, просить суд стягнути з відповідача пеню, яка за розрахунками позивача становить 1 531,05 грн.

Згідно п. 6.2. Договору за несвоєчасну сплату орендних платежів ОРЕНДАР сплачує на користь ОРЕНДОДАВЦЯ пеню в розмірі 0,5% від розміру несплачених орендних платежів за кожний день прострочення, але не більше розміру, встановленого законодавством України. У випадку примусового стягнення несвоєчасно сплаченої орендної плати, у порядку, встановленому законодавством України, з ОРЕНДАРЯ також стягуються у повному обсязі витрати, пов'язані з таким стягненням.

Згідно ст. 611 ЦК України у разі порушення зобов'язання настають правові наслідки, встановлені договором або законом, зокрема, сплата неустойки.

Відповідно до ч. 1 ст. 546, ст. 549 ЦК України виконання зобов'язання може забезпечуватися неустойкою, порукою, гарантією, заставою, притриманням, завдатком. Неустойкою (штрафом, пенею) є грошова сума або інше майно, які боржник повинен передати кредиторові у разі порушення боржником зобов'язання. Штрафом є неустойка, що обчислюється у відсотках від суми невиконаного або неналежно виконаного зобов'язання. Пенею є неустойка, що обчислюється у відсотках від суми несвоєчасно виконаного грошового зобов'язання за кожен день прострочення виконання.

Частиною 6 ст. 231 ГК України передбачено, що штрафні санкції за порушення грошових зобов'язань встановлюються у відсотках, розмір яких визначається обліковою ставкою Національного банку України, за увесь час користування чужими коштами, якщо інший розмір відсотків не передбачено законом або договором

Згідно п. 6 ст. 232 ГК України нарахування штрафних санкцій за прострочення виконання зобов'язання, якщо інше не встановлено законом або договором, припиняється через шість місяців від дня, коли зобов'язання мало бути виконано.

Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку, що вимоги позивача в частині стягнення пені за несвоєчасне виконання відповідачем взятих на себе зобов'язань в розмірі 1 531,05 грн. нормативно та документально доведені, а тому підлягають задоволенню.

Відповідно до статті 49 ГПК України судові витрати покладаються судом на відповідача.

Враховуючи вищевикладене та керуючись ст. 32, 33, 49, 75, 82 - 85 ГПК України, господарський суд міста Києва, -

ВИРІШИВ:

1. Позов задовольнити повністю.

2. Стягнути з Товариства з Товариства з обмеженою відповідальністю «Інтер-Авто-Сервіс» (01135, м. Київ, Шевченківський район, ВУЛИЦЯ ЗОЛОТОУСТІВСЬКА, будинок 27, код ЄДРПОУ 30180663) на користь Комунального підприємства «Генеральна дирекція Київської міської ради з обслуговуванню іноземних представництв» (01054, м. Київ, Шевченківський район, ВУЛИЦЯ ОЛЕСЯ ГОНЧАРА, будинок 84, код ЄДРПОУ 04013583) 110 841 (сто десять тисяч вісімсот сорок одну) грн. 61 коп. - основного боргу, 1 531 (одну тисячу п'ятсот тридцять одну) грн. 05 коп. - пені, 2 247 (дві тисячі двісті сорок сім) грн. 46 коп. - судового збору.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним господарським судом.

Суддя М.М. Якименко

Дата підписання рішення: 03.06.2013 року.

Дата ухвалення рішення28.05.2013
Оприлюднено04.06.2013
Номер документу31580780
СудочинствоГосподарське
Сутьстягнення 112 372,66 грн

Судовий реєстр по справі —910/5060/13

Ухвала від 11.02.2014

Господарське

Господарський суд міста Києва

Якименко М.М.

Ухвала від 20.12.2013

Господарське

Господарський суд міста Києва

Якименко М.М.

Рішення від 28.05.2013

Господарське

Господарський суд міста Києва

Якименко М.М.

Рішення від 28.05.2013

Господарське

Господарський суд міста Києва

Якименко М.М.

Ухвала від 22.04.2013

Господарське

Господарський суд міста Києва

Якименко М.М.

Ухвала від 16.04.2013

Господарське

Господарський суд міста Києва

Митрохіна А.В.

Ухвала від 20.03.2013

Господарське

Господарський суд міста Києва

Якименко М.М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовахліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні