Справа № 654/1144/13-ц
Провадження №2/654/408/2013
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
11 квітня 2013 року Голопристанський районний суд Херсонської області в складі:
головуючого судді Охтень А.А.,
при секретарі Томенчук В.М.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Гола Пристань в залі суду цивільну справу за позовом Новофедорівської сільської ради Голопристанського району Херсонської області до ОСОБА_1, третя особа відділ держкомзему у Голопристанському районні Херсонської області Головного управління Держкомзему у Херсонській області про витребування майна з чужого незаконного володіння -
в с т а н о в и в :
Позивач звернувся до суду із позовом до ОСОБА_1 про витребування земельної ділянки, кадастровий номер 6522384300:02:001:0031, площею 0,2216 га; земельної ділянки, кадастровий номер 6522384300:02:001:0030, площею 0,0284 га, які знаходяться за адресою: АДРЕСА_1, та зареєстровані за ОСОБА_1 з чужого незаконного володіння посилаючись на те, що рішеннями Голопристанського районного суду Херсонської області від 10.09.2008 року визнано за ОСОБА_2 право власності на спірні земельні ділянки. Рішенням апеляційного суду Херсонської області від 19.04.2011 року дане рішення Голопристанського районного суду скасовано та відмовлено у задоволенні позову. Рішення Голо пристанського районного суду від 27.06.2012 року спірні земельні ділянки витребувано з незаконного володіння ОСОБА_2 Однак за період часу, який минув з часу ухвалення рішення Голопристанського районного суду та рішення апеляційного суду Херсонської області дані земельні ділянки були продані відповідачу.
Оскільки зазначені земельні ділянки вибули з володіння Новофедорівської сільської ради не за її волі, просить витребувати зазначені земельні ділянки у відповідача на користь Новофедорівської сільської ради та скасувати їх державну реєстрацію.
В судовому засіданні представник позивача позов підтримав, просив задовольнити.
Відповідач позов не визнав і пояснив, що дійсно набув права власності на спірні земельні ділянки, придбавши їх у ОСОБА_2 на підставі договору купівлі-продажу. При цьому йому нічого не було відомо, що рішення Голопристанського районного суду Херсонської області від 10.09.2008 року на підставі якого ОСОБА_2 набув право власності на спірні земельні ділянки скасовано. Таким чином, він набув право власності на спірні земельні ділянки правомірно, тому являються добросовісним набувачем.
Представник відділу Держкомземагенства в судовому засіданні заявив, що у вирішені спору покладається на розсуд суду.
Заслухавши сторони та їх представників, вивчивши матеріали справи суд приходить до наступного.
Рішеннями Голопристанського районного суду Херсонської області від 10.09.2008 року визнано за ОСОБА_2 право власності на земельні ділянки кадастровий номер 6522384300:02:001:0031, площею 0,2216 га; кадастровий номер 6522384300:02:001:0030, площею 0,0284 га, які знаходяться за адресою: АДРЕСА_1. В судовому засіданні представник Новофедорівської сільради позовні вимоги визнав. Рішення Голопристанського районного суду Херсонської області від 10.09.2008 року Новофедорівська сільська рада не оскаржувала, рішення суду набрало законної сили.
20.08.2009 року ОСОБА_1 придбав у ОСОБА_2 вказані земельні ділянки відповідно до договору купівлі продажу, який посвідчений приватним нотаріусом Голо пристанського нотаріального округу ОСОБА_3 та зареєстровано в реєстрі за № 626.
ОСОБА_1 отримав державні акти на право власності на дані земельні ділянки.
Рішенням апеляційного суду Херсонської області від 19.04.2011 року за апеляційною скаргою прокурора Голопристанського району Херсонської області, діючого в інтересах Новофедорівської сільської ради Голопристанського району Херсонської області, рішення Голопристанського районного суду Херсонської області від 10.09.2008 р. скасоване та відмовлено у задоволенні позову.
Відповідно до ст..387 ЦК України власник має право витребувати своє майно від особи, яка незаконно, без відповідної правової підстави заволоділа ним.
Судом встановлено, що право власності на спірні земельні ділянки відповідач набув правомірно.
Частина 1 ст. 388 ЦК України передбачає, що у випадку, якщо майно за відплатним договором придбане в особи, яка не мала права його відчужувати, про що набувач не знав і не міг знати (добросовісний набувач), власник має право витребувати це майно від набувача лише у разі, якщо майно: 1) було загублене власником або особою, якій він передав майно у володіння; 2) було викрадене у власника або особи, якій він передав майно у володіння; 3) вибуло з володіння власника або особи, якій він передав майно у володіння, не з їхньої волі іншим шляхом.
При цьому за змістом ст. 388 ЦК України випадки витребування майна власником від добросовісного набувача обмежені й можуть мати місце за умови, що майно вибуло з володіння власника або особи, якій він передав майно, поза їх волею.
Наявність в діях власника волі на передачу майна іншій особі виключає можливість його витребування від добросовісного набувача.
Враховуючи вимоги ст. 10 ЦПК України та виходячи зі змісту п. 3 ч. 1 ст. 388 ЦК України, власник зобов'язаний довести, що майно вибуло з його володіння чи володіння особи, якій він передав майно, не з їхньої волі, а набувач довести, що він придбав майно за відплатною угодою й що він не знав і не міг знати про те, що придбаває майно в особи, якій не належить право його відчуження.
Судом встановлено, що відповідач придбав земельні ділянки, які є предметом спору за відплатною угодою. Він не знав і не міг знати, про те, що право власності у попереднього власника майна ОСОБА_2, буде скасоване. Крім того, він не знав і не міг знати, про те, що придбаває майно у особи, якій не належить право відчуження, тобто є добросовісним набувачем.
Крім того, позивач не надав суду докази, що спірні земельні ділянки вибули з його володіння, як власника, неправомірно, або не з його волі.
Отже немає підстав вважати, що предмет спору - земельні ділянки, вибув з володіння позивача не з його волі.
З врахуванням вищевикладеного суд приходить до висновку, що позов не підлягає задоволенню.
На підставі викладеного,керуючись ст.ст.11, 388 ЦК України, ст.ст. 10,60, 179, 209, 212-215 ЦПК України, суд -
в и р і ш и в:
В задоволені позову Новофедорівської сільської ради Голопристанського району Херсонської області до ОСОБА_1, третя особа відділ держкомзему у Голопристанському районні Херсонської області Головного управління Держкомзему у Херсонській області про витребування майна з чужого незаконного володіння - відмовити.
Рішення суду може бути оскаржене до апеляційного суду Херсонської області через Голопристанський районний суд шляхом подачі апеляції протягом десяти днів з дня проголошення рішення, а особами, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення протягом десяти днів з дня отримання рішення.
Суддя А. А. Охтень
Суд | Голопристанський районний суд Херсонської області |
Дата ухвалення рішення | 11.04.2013 |
Оприлюднено | 06.06.2013 |
Номер документу | 31584640 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Голопристанський районний суд Херсонської області
Охтень А. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні