ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
28 травня 2013 рокум. Ужгород№ 807/1260/13-а
Закарпатський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Скраль Т.В.,
при секретарі судового засідання - Химинець В.В.,
за участю сторін:
позивача: Свалявська міжрайонна Державна податкова інспекція Закарпатської області ДПС - представник Борсенко О.В.,
відповідача: Колективне підприємство "Едем А" - представник в судове засідання не з"явився,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовною заявою Свалявської міжрайонної Державної податкової інспекції Закарпатської області до Колективного підприємства "Едем А" про стягнення заборгованості, -
ВСТАНОВИВ:
Відповідно до ст. 160 частини 3 КАС України 28 травня 2013 року було проголошено вступну та резолютивну частину постанови. Повний текст постанови виготовлено та підписано 31 травня 2013 року.
17 квітня 2013 року Свалявська міжрайонна державна податкова інспекція звернулася до Закарпатського окружного адміністративного суду з позовом до Колективного підприємства «Едем А» про стягнення заборгованості Колективного підприємства «Едем А» за рахунок коштів боржника, для забезпечення позовних вимог по погашенню заборгованості по податку на прибуток підприємства в загальній сумі 3060,14 гривень.
Позивач в судовому засіданні позовні вимоги підтримав з підстав, наведених в позовній заяві та пояснив, що за відповідачем рахується податковий борг по податку на прибуток в розмірі 3060 гривень 14 копійок, який є непогашений та підлягає стягненню.
Відповідач в судове засідання повторно не з'явився, належним чином повідомлявся про час та місце слухання справи за юридичною адресою за сім днів до початку розгляду справи. Відповідач заяви про відкладення слухання справи не подав, про причини неявки суду не повідомив. Письмових заперечень щодо задоволення позовних вимог до суду не надійшло.
Розглянувши подані позивачем документи та матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до наступних висновків.
25.04.2007 року державним реєстратором Свалявської районної державної адміністрації Закарпатської області було зареєстровано юридичну особу - Колективне підприємство "Едем А" та включено до Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України, що підтверджується Довідкою № 165 (а.с. 10). Місце знаходження відповідача: Закарпатська область, Свалявський район, с. Березинки, 631.
Відповідно до частини 1 статті 67 Конституції України, кожен зобов'язаний сплачувати податки, збори, інші обов'язкові платежі до держбюджету в порядку і розмірах, встановлених законом. П. п. 16.1.4 Податкового кодексу України від 02.12.2010 року № 2755 - УІ (із змінами та доповненнями) передбачено обов'язок платників податків сплачувати податки і збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.
Відповідно до статті 15 Податкового кодексу України, платниками податків та зборів (обов'язкових платежів) є юридичні та фізичні особи, на яких законодавством України покладено обов'язок сплачувати податки і збори згідно із цим Кодексом.
Колективне підприємство «Едем А» є платником податків і зборів, відповідно до чинного законодавства України, зареєстроване та знаходиться на обліку в Свалявській міжрайонній державній податковій інспекції Закарпатської області ДПС.
Відповідно до статті 36 Податкового Кодексу України, податковим обов'язком визнається обов'язок платника податку обчислити, задекларувати та/або сплатити суму податку та збору в порядку і строки, визначені ПКУ. Податковий обов'язок є безумовний і першочерговий стосовно інших неподаткових обов'язків платника податків, крім випадків, передбачених законом.
Згідно пункту 38.1 статті 38 Податкового кодексу України виконанням податкового обов'язку визнається сплата в повному обсязі платником відповідних сум податкових зобов'язань у встановлений податковим законодавством строк.
Відповідальність за невиконання або неналежне виконання податкового обов'язку несе платник податків, крім випадків, визначених цим Кодексом або законами з питань митної справи.
Пунктом 54.1. статті 54 Податкового кодексу України передбачено, що крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом.
Станом на 03.04.2013 року заборгованість по податку на прибуток Колективного підприємства «Едем А» рахується заборгованість в розмірі 3060,14 гривень, яка є непогашеною та виникла у зв'язку з наступним.
12.12.2012 року працівниками Свалявської міжрайонної державної інспекції Закарпатської області було проведено камеральну перевірку податкової звітності з податку на прибуток, про що було складено акт від 12.12.2012 року №52/1500/35102583 (а.с. 6-7). В даному акті було зафіксовано несвоєчасне подання платником податку податкової декларації з податку на прибуток підприємства за 2,4 квартали 2011 року та 1,2,3 квартали 2012 року, що є порушенням п.п. 49.18.2 п. 49.18 статті 49 Податкового Кодексу України від 02 грудня 2010 року №2755-УІ.
За наслідками проведеної перевірки та складеного акта податковою інспекцією було прийнято податкове повідомлення - рішення № 83/0003711500/0/1500 від 29 грудня 2012 року (а.с. 8), яким відповідачу Колективному підприємству «Едем А» було визначено зобов'язання по податку на прибуток підприємства в розмірі 3060 грн. за штрафними (фінансовими) санкціями. Даний акт перевірки та податкове повідомлення - рішення було вручено відповідачу.
Відповідно до 57.1. статті 57 Податкового кодексу України, платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом. Самостійно визначене платником податку податкове зобов'язання не підлягає оскарженню.
Відповідно до п. 57.3 ст.57 ПК у разі визначення грошового зобов'язання-контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах 54.3.1 - 54.3.6 пункту 54.3, статті 54 цього Кодексу, платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму грошового зобов'язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу.
У разі оскарження рішення контролюючого органу про нараховану суму грошового зобов'язання платник податків зобов'язаний самостійно погасити узгоджену суму, а також пеню та штрафні санкції за їх наявності протягом 10 календарних днів, наступних за днем такого узгодження.
Дані суми грошового зобов'язання платником узгоджені.
У відповідності до пп. 59.1 статті 59 ПКУ податковою інспекцією було направлено податкову вимогу від 22.01.13р. №1 (а.с. 11) на стягнення суми податкового боргу за узгодженими грошовими зобов'язаннями.
Податковий борг - сума узгодженого грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання (п.п.14.1.175., п.14.1 ст.14 Податкового кодексу України).
Відповідачу за несвоєчасну сплату узгоджених податкових зобов'язань було нараховано пеню в розмір 0, 14 гривень.
Загальна сума заборгованості, яка є предметом позовних вимог становить 3060,14 гривень.
Борг відповідача - юридичної особи Колективного підприємства «Едем А» в розмірі 3060,14 гривень підтверджується матеріалами справи, а саме: розрахунком заборгованості станом на 03.04.2013 року (а.с. 4), копією акту камеральної перевірки податкової звітності з податку на прибуток від 12.12.2012 року №52/1500/35102583 (а.с. 6-7), копією корінця податкового повідомлення - рішення № 83/0003711500/0/1500 від 29 грудня 2012 (а.с. 8) з відміткою про вручення, копією податкової вимоги від 22.01.13р. № 1 (а.с. 11) з відміткою про вручення.
Як визначено нормами п. 95.1 ст. 95 Податкового Кодексу України, орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі. Стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини (п. 95.3 статті 95 ПКУ). Також відповідно до п. 95.4 статті 95 ПКУ орган державної податкової служби на підставі рішення суду здійснює стягнення коштів у рахунок погашення податкового боргу за рахунок готівки, що належить такому платнику податків. Стягнення готівкових коштів здійснюється у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України. Згідно п. 95.5 ст. 95 ПКУ вилучені відповідно до цієї статті готівкові кошти вносяться посадовою особою органу державної податкової служби до банку в день їх стягнення для перерахування до відповідного бюджету чи державного цільового фонду в рахунок погашення податкового боргу платника податків. У разі неможливості внесення зазначених коштів протягом того самого дня їх необхідно внести в банк наступного робочого дня. Забезпечення збереження зазначених коштів до моменту їх внесення в банк здійснюється відповідним органом державної податкової служби.
Заборгованість відповідача є несплаченою, що є підставою для стягнення коштів до бюджету, а тому позов підлягає до задоволення як обґрунтований.
Так як позивачем у даній справі є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - юридична особа, то в силу ч.4 ст. 94 КАСУ судові витрати з відповідача не стягуються.
На підставі наведеного та керуючись ст. ст. 19, 94, 104-106, 160, 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Позов Свалявської міжрайонної Державної податкової інспекції Закарпатської області ДПС до Колективного підприємства "Едем А" про стягнення заборгованості - задовольнити повністю.
Стягнути з Колективного підприємства "Едем А» (с. Березники, буд. 631,Свалявський район, Закарпатська область,89335, р/р 26004053903840, 26059053903840 Закарпатське РУ ПАТ КБ "ПриватБанк", МФО 312378, код 35102583) за рахунок коштів боржника заборгованість по податку на прибуток в загальній сумі 3060, 14 ( три тисячі шістдесят гривень, 14 коп.).
Постанова суду може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду протягом десяти днів з дня її проголошення, а у разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Апеляційна скарга подається через Закарпатський окружний адміністративний суд з одночасним надсиланням її копії до суду апеляційної інстанції. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Суддя Скраль Т.В.
Суд | Закарпатський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 28.05.2013 |
Оприлюднено | 04.06.2013 |
Номер документу | 31585674 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Закарпатський окружний адміністративний суд
Скраль Т.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні