ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1 П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Київ
01 червня 2013 року 11:35 № 826/8053/13-а
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючого судді Кармазіна О.А., при секретарі судового засідання Руденко Н.В.,
за участю :
представника заявника : Вегера Т.М. (довіреність від 12.03.2013 р.)
представника відповідача : не з'явився
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за поданням Державної податкової інспекції у Солом'янському районі міста Києва ДПС до Товариства з обмеженою відповідальністю «Альянс Сістемс» про стягнення коштів за податковим боргом
ВСТАНОВИВ:
До Окружного адміністративного суду м. Києва 19.09.2011 року звернулася ДПІ у Солом'янському районі міста Києва ДПС з поданням , в порядку ст. 183 3 КАС України, про стягнення коштів за податковим боргом з ТОВ «Альянс Сістемс» у розмірі 2 460 287 грн.
Заявник зазначає, що відповідач має податковий борг з податку на прибуток приватних підприємств, з авансових внесків з податку на прибуток приватних підприємств та з ПДВ за самостійно узгодженими у податкових деклараціях податковими зобов'язаннями, який упродовж 60-ти календарних днів з дати вручення відповідачу податкової вимоги та до дати звернення до суду залишається несплаченим.
Ухвалою суду від 29.05.2013 року відкрито провадження у справі та розгляд справи призначено на 01.06.2013 року на 11-00 годин. Ухвалу суду про призначення справи до розгляду відповідачу направлено 29.05.2013 року пріоритетним поштовим зв'язком. Крім того, повістку про виклик направлено відповідачу електронною поштою за адресою електронної пошти, яка вказана у податковій декларації. До того ж, за вказаними у податковій декларації та в ЄДР номерами телефонів відповідача здійснювались дзвінки з метою передачі телефонограми, проте передати телефонограму не вдалося у зв'язку з тим, що за вказаними номерами телефонів абонент не відповідав. Зміст телефонограми було залишено на автовідповідачі.
Таким чином, судом вжито всіх можливих заходів для повідомлення відповідача про день, час і місце розгляду подання заявника, проте, в судове засідання 01.06.2013 року представник відповідача не з'явився.
Відповідно до ч. 7 ст. ст. 183 3 КАС України у разі постановлення судом ухвали про відкриття провадження у справі суд приймає у триденний строк, але не пізніше ніж протягом 96 годин з моменту встановлення обставин, що зумовлюють звернення заявника до суду, постанову по суті заявлених вимог.
Неявка сторін у судове засідання не перешкоджає розгляду подання.
Таким чином, враховуючи, що судом вжито всіх необхідних заходів для повідомлення відповідача, беручи до уваги скорочені строки розгляду подання, а також те, що неявка сторін не перешкоджає розгляду подання, справу розглянуто за відсутності відповідача на підставі наявних у справі доказів.
В судовому засіданні заявник наполягав на задоволенні подання.
На підставі ч. 3 ст. 160 КАС України в судовому засіданні 01.06.2013 року проголошено вступну та резолютивну частини постанови.
Розглянувши подані заявником документи і матеріали, заслухавши пояснення представника заявника, з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується подання, оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до висновку про задоволення подання ДПІ виходячи з наступного.
Згідно з п/п. 14.1.156 ПК України під податковим зобов'язанням розуміється сума коштів, яку платник податків, у тому числі податковий агент, повинен сплатити до відповідного бюджету як податок або збір на підставі, в порядку та строки, визначені податковим законодавством (у тому числі сума коштів, визначена платником податків у податковому векселі та не сплачена в установлений законом строк).
Відповідно до п. 54.1. Податкового кодексу України платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом.
Така сума грошового зобов'язання та/або пені вважається узгодженою.
Відповідно до п. 49.18.1. ПК України податкові декларації, крім випадків, передбачених цим Кодексом, подаються за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює, зокрема, що стосується даного випадку, календарному місяцю (у тому числі в разі сплати місячних авансових внесків) - протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.
Відповідно до п. 56.11. Податкового кодексу України не підлягає оскарженню грошове зобов'язання, самостійно визначене платником податків.
Так, щодо підстав виникнення податкової заборгованості з податку на прибуток приватних підприємств, під час розгляду справи встановлено наступне.
ТОВ «Альянс Сістемс» (код ЄДР 37687664, адреса: м. Київ, вул. Машинобудівна, 36) 11.02.2013 року подано до ДПІ податкову декларацію з податку на прибуток підприємства за II-IV квартали 2012 року, яка зареєстрована в ДПІ за № 9087475200.
У даній декларації у рядку 16 «Податок на прибуток, нарахований за результатами останнього календарного кварталу податкового періоду» визначено суму податку, яка підлягає сплаті до бюджету у розмірі 2 074 773,00 грн.
Таким чином, самостійно визначена відповідачем у вищезгаданій податковій декларації сума податкового зобов'язання є узгодженою та не підлягає оскарженню.
Відповідно до п. 57.1. ПК України платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Відповідно до п. 31.1. ПК України строком сплати податку та збору визнається період, що розпочинається з моменту виникнення податкового обов'язку платника податку із сплати конкретного виду податку і завершується останнім днем строку, протягом якого такий податок чи збір повинен бути сплачений у порядку, визначеному податковим законодавством.
В даному випадку, виходячи з наведених вище норм ПК України, податкове зобов'язання підлягало сплаті до 19.02.2013 року включно.
Як встановлено під час розгляду справи на підставі поданих ДПІ доказів, у визначений законом строк податкове зобов'язання з податку на прибуток не було сплачено та обліковується у картці відповідача.
Щодо підстав виникнення податкової заборгованості з авансових внесків з податку на прибуток, під час розгляду справи встановлено також наступне.
Згідно з пунктом 57.1 статті 57 Податкового Кодексу України (з доповненнями, внесеними Законом № 5083) платники податку на прибуток (крім новостворених, виробників сільськогосподарської продукції, неприбуткових установ (організацій) та платників податків, у яких доходи, що враховуються при визначенні об'єкта оподаткування, за останній річний звітний податковий період не перевищують 10 мільйонів гривень) щомісяця сплачують авансовий внесок з податку на прибуток у порядку і в строки, які встановлені для місячного податкового періоду, у розмірі не менше 1/12 нарахованої до сплати суми податку за попередній звітний (податковий) рік без подання податкової декларації.
Крім того, з метою забезпечення однакового підходу до практичного застосування норм податкового законодавства, керуючись ст. 52 ПК України, центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, проводить періодичне узагальнення податкових консультацій, які стосуються значної кількості платників податків або значної суми податкових зобов'язань, та затверджує наказом узагальнюючі податкові консультації, які підлягають оприлюдненню.
Так, згідно п. 52.6. ст. 52 ПК України, Наказом Державної податкової служби України від 21.12.2012 № 1171 затверджено Узагальнюючу податкову консультацію щодо особливостей подання декларацій з податку на прибуток та сплати податку у 2013 році.
Платники податку, у яких доходи, що враховуються при визначенні об'єкта оподаткування, за останній річний звітний (податковий) період не перевищують 10 мільйонів гривень, та неприбуткові установи (організації) сплачують податок на прибуток на підставі податкової декларації, яку подають до органів державної податкової служби за звітний (податковий) рік, і не сплачують авансових внесків.
У складі річної податкової декларації платником податку подається розрахунок щомісячних авансових внесків, які мають сплачуватися у наступні дванадцять місяців. Визначена в розрахунку сума авансових внесків вважається узгодженою сумою грошових зобов'язань.
При цьому дванадцятимісячний період для сплати авансових внесків визначається починаючи з місяця, наступного за місяцем, в якому встановлено граничний строк подання річної податкової декларації за попередній звітний (податковий) рік, до місяця подання податкової декларації за поточний звітний (податковий) рік.
Згідно з пунктом 2 підрозділу 4 Розділу XX «Перехідні положення» ПК України (з доповненнями, внесеними Законом № 5083) платники податку на прибуток підприємств, які починаючи з 2013 року подають річну податкову декларацію відповідно до п. 57.1. ст. 57 цього Кодексу, сплачують у січні - лютому 2013 року авансовий внесок з цього податку в розмірі 1/9 податку на прибуток, нарахованого у податковій звітності за дев'ять місяців 2012 року, протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.
В той же час, наказом МФУ від 05.12.2012 № 1281 затверджено зміни до форм податкових декларацій з податку на прибуток, які передбачають розрахунки авансових внесків у складі річних податкових декларацій.
Як вбачається з поданої ТОВ «Альянс Сістемс» податкової декларації з податку на прибуток підприємства за II-IV квартали 2012 року, яка зареєстрована в ДПІ за № 9087475200 від 11.02.2013, зокрема в рядку 34 Декларації «Авансовий внесок, що підлягає сплаті щомісяця у березні-грудні 2013 року та січні-лютому 2014 року» ТОВ «Альянс Сістемс» самостійно визначено суму авансового внеску, яка підлягає сплаті до бюджету щомісячно у розмірі 172 898,00 грн.
Таким чином, самостійно визначена відповідачем у вищезгаданій податковій декларації сума податкового зобов'язання є узгодженою та не підлягає оскарженню.
У той же час, під час розгляду справи судом встановлено, що в обліковій картці ТОВ «Альянс Сістемс» обліковується заборгованість зі сплати авансових внесків з податку на прибуток приватних підприємств за березень та квітень 2013 року у розмірі 347 025,00 грн.
Як встановлено під час розгляду справи на підставі поданих ДПІ доказів, у визначений законом строк податкове зобов'язання зі сплати авансових внесків з податку на прибуток приватних підприємств не було сплачено, що відображено на зворотному боці облікової картки відповідача.
Щодо підстав виникнення податкової заборгованості з податку на додану вартість, під час розгляду справи встановлено.
Згідно із п. 50.1. ст. 50 ПК України платник податків самостійно виявляє помилки, що містяться у раніше поданій ним податковій декларації (крім обмежень, визначених цією статтею), він зобов'язаний надіслати уточнюючий розрахунок до такої податкової декларації за формою чинною на час подання уточнюючого розрахунку.
Так, на виконання зазначеної статті ТОВ «Альянс Сістемс» подало до ДПІ у Солом'янському районі м. Києва ДПС уточнюючу податкову декларацію (розрахунок) з податку на додану вартість за липень 2012 року за № 9000045951 від 08.01.2013, якою збільшено податкове зобов'язання по минулому періоду у розмірі 37 283,00 грн. та самостійно нараховано суму штрафу у зв'язку з виправленням помилки у даній декларації у розмірі 1 119,00 грн. (рядок 26 Розрахунку). З урахуванням задекларованих сум в уточнюючій податковій декларації (розрахунку) сума сплати податку на додану вартість становить 38 402.00 грн.
Виходячи з вищезазначеного та у відповідності до п. 57.1. ст. 57 ПК України податкове зобов'язання відповідача з податку на додану вартість, самостійно визначене в уточнюючій податковій декларації (розрахунку), є узгодженим з 08.01.2013.
Під час розгляду справи встановлено, що на особовому рахунку платника податків обліковувалась переплата у розмірі 1 000,00 грн., внаслідок чого, податковий борг з податку на додану вартість зменшено та становить 37 402,00 грн.
Керуючись п. 87.1. ст. 87 ПК України, сплата грошових зобов'язань або погашення податкового боргу платника податків з відповідного платежу може бути здійснена також за рахунок надміру сплачених сум такого платежу (без заяви платника).
Як свідчать матеріали справи, відповідно до п.п. 129.1.1. п. 129.1. ст. 129 ПК України, на суму податкового боргу після закінчення встановлених строків погашення узгодженого податкового зобов'язання з податку на додану вартість нарахована пеня по періоду з 30.08.2012 по 08.01.2013 на загальну суму 1 201,00 грн.
За таких обставин, сума податкової заборгованості перед державним бюджетом ТОВ «Альянс Сістемс» з податку на додану вартість складає 38 603,00 грн. (37 402,00 грн. «основний борг» + 1 201,00 грн. «пеня»).
Як встановлено під час розгляду справи на підставі поданих ДПІ доказів, у визначений законом строк податкове зобов'язання з ПДВ відповідачем не було сплачено.
Відтак, в ході розгляду даної справи судом встановлено, що відповідачем зазначені вище суми податкових зобов'язань сплачені не були та загальна сума заборгованості перед бюджетом становить 2 460 287,00 грн. = (2 074 773,00 грн. + 347 025,00 грн. + 38 603,00 грн.)
Відповідно до п. 31.1. кодексу, податок чи збір, що не був сплачений у визначений строк, вважається не сплаченим своєчасно.
Відповідно до п/п. 14.1.175. ПК України, сума узгодженого грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання вважається податковим боргом.
Відтак, враховуючи, що сума податкового зобов'язання не була сплачена своєчасно, вона набула статусу податкового боргу.
Пунктом 59.1. ПК України передбачено, що у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення. Відповідно до п. 59.3. ПК України податкова вимога надсилається не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати суми грошового зобов'язання. Згідно з п. 59.4. Кодексу податкова вимога надсилається також платникам податків, які самостійно подали податкові декларації, але не погасили суми податкових зобов'язань у встановлені цим Кодексом строки, без попереднього надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.
Як встановлено під час розгляду справи, заявником, з дотриманням наведених вище норм законодавства, 09.01.2013 року було складено податкову вимогу № 55, в якій визначена сума податкового боргу у розмірі 37402,00 грн.
Дана податкова вимога направлена відповідачу 29.03.2013 року та не вручена останньому із незалежних від ДПІ причин, що підтверджується поштовим конвертом, копія якого наявна в матеріалах справи.
Виходячи з положень п/п. 14.1.137. ПК України (щодо визначення органів стягнення), п/п. 20.1.18. (щодо права ДПІ на звернення до суду з приводу стягнення податкового боргу), п. 41.5. (щодо органу стягнення), п. 95.1. (щодо права податкових органів звертатися до суду про стягнення податкового боргу та звернення стягнення в першу чергу на кошти боржника), п. 95.3. (щодо стягнення податкового боргу за рішенням суду), податкові органи мають право звертатися до суду щодо стягнення з платників податку податкового боргу.
Пунктом 95.2. кодексу передбачено, що стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання такому платнику податкової вимоги.
У взаємозв'язку з наведеним суд зазначає, що статтею 183 3 КАС України передбачено особливості провадження у справах за зверненням органів державної податкової служби.
Відповідно до ч. 1 цієї статті провадження у справах за зверненням органів державної податкової служби при здійсненні ними передбачених законом повноважень здійснюється на підставі подання таких органів щодо, зокрема, стягнення коштів за податковим боргом.
Частиною 2 зазначеної статті передбачено, що подання подається до суду першої інстанції протягом двадцяти чотирьох годин з моменту встановлення обставин, що зумовлюють звернення до суду, за загальними правилами підсудності, встановленими цим Кодексом.
В даному випадку, моментом встановлення обставин, які зумовлюють право податкового органу звернутися до суду з поданням в порядку ст. 183 3 КАС України, є 00:00 годин дня, наступного за останнім днем вищезгаданого 60-ти денного строку.
В даному випадку, оскільки податкова вимога була направлена відповідачу 29.03.2013 року, 60-ий день після дати направлення припадав на 28.05.2013 року, а дане подання ДПІ подано до суду 29.05.2013 року, тобто заявником було дотримано строк звернення до суду з поданням.
Відповідно до ч. 2 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
В даному випадку суд приходить до висновку, що подані заявником докази та наведені обставини, які знайшли своє підтвердження під час розгляду справи, свідчать, що вимоги заявника є законними та обґрунтованими, заявником дотримано всі процедури, передбачені ПК України, що передують зверненню до суду з відповідним поданням, а також дотримано строк і порядок звернення до суду з поданням, у зв'язку з чим та враховуючи, що станом на час розгляду справи податковий борг не погашений, подання підлягає задоволенню.
Відповідно до ч. 7 ст. 183 3 КАС України постанова суду, прийнята в порядку цієї статті, підлягає негайному виконанню.
Керуючись вимогами статей 158 - 163, 183 3 та 254 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -
П О С Т А Н О В И В:
Подання Державної податкової інспекції у Солом'янському районі міста Києва ДПС задовольнити .
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Альянс Сістемс» (код ЄДР 37687664, адреса: 03067, м. Київ, вул. Машинобудівна, буд. 36) податковий борг у розмірі 2 460 287,00 грн. (два мільйони чотириста шістдесят тисяч двісті вісімдесят сім гривень нуль копійок) в дохід Державного бюджету України, а саме:
- заборгованість у розмірі 2 074 659,00 грн. з податку на прибуток приватних підприємств на р/р № 31118009700010, одержувач УДКСУ у Солом'янському районі ГУ ДКСУ у м. Києві, ідентифікаційний код 38050812, банк одержувача: ГУ ДКСУ у м. Києві, код банку 820019, код платежу 11021000;
- заборгованість у розмірі 347 025,00 грн. з авансових внесків з податку на прибуток приватних підприємств на р/р № 31115165700010, одержувач УДКСУ у Солом'янському районі ГУ ДКСУ у м. Києві, ідентифікаційний код 38050812, банк одержувача: ГУ ДКСУ у м. Києві, код банку 820019, код платежу 11024000;
- заборгованість у розмірі 38 603,00 грн. з податку на додану вартість на р/р № 31110029700010, одержувач УДКСУ у Солом'янському районі ГУ ДКСУ у м. Києві, ідентифікаційний код 38050812, банк одержувача: ГУ ДКСУ у м. Києві, код банку 820019, код платежу 14010100.
Постанова підлягає негайному виконанню на підстав ч. 8 ст. 183 3 КАС України.
Апеляційний перегляд постанови суду першої інстанції, прийнятої в порядку 183 3 КАС України, здійснюється за загальною процедурою, визначеною статтями 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя О.А. Кармазін
Повний текст постанови складений та підписаний 03.06.2013 р.
Суд | Окружний адміністративний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 01.06.2013 |
Оприлюднено | 04.06.2013 |
Номер документу | 31586392 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Окружний адміністративний суд міста Києва
Кармазін О.А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні