Рішення
від 18.03.2013 по справі 365/36/13- ц
ЗГУРІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 365/36/13- ц

Провадження № 2/365/58/13

З А О Ч Н Е Р І Ш Е Н Н Я

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

18.03.2013 року Згурівський районний суд Київської області в складі:

головуючого судді СЕЛЮКОВА О.Г.

за участю секретаря

судових засідань ХРУЩ Л.М., ГОРИСЛАВЕЦЬ Л.В.

представника позивача ОСОБА_3

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі засідань суду в смт. Згурівка Київської області цивільну справу за позовом ОСОБА_4 до товариства з обмеженою відповідальністю «СПРАВЖНЄ МОЛОКО» про стягнення боргу,

В С Т А Н О В И В:

Позивач 15.01.2013 року звернулася до суду із вищезазначеним позовом, посилаючись на те, що між ним та ТОВ «СПРАВЖНЄ МОЛОКО» був укладений усний договір купівлі-продажу молочної продукції. Оплата здійснювалася по факту передачі молочної продукції згідно видаткових накладних. Відповідно до Договору сторони дійшли згоди, що позивач приймає на себе зобов`язання щодо продажу молочної продукції відповідачу, який зобов`язувався сплатити позивачу вартість товару на його розрахунковий рахунок. З листопада 2011 року позивач відповідно до умов Договору належним чином виконує зобов`язання. Заборгованість відповідача станом на 02.07.2012 рік становить 36 669 грн. 60 коп., тому просить стягнути з відповідача на його користь борг в сумі 36 669, 60грн. та сплачений ним судовий збір в розмірі 366, 00 грн.

В судове засідання відповідач повторно не з'явився, про час і місце судового розгляду був оповіщений у встановленому порядку, про причини неявки суду не повідомив, своїх заперечень не надав. В судове засідання, призначене на 18.03.2013 року позивач та його представник не з'явились, про час і місце судового розгляду були оповіщені у встановленому порядку, через канцелярію суду позивач направив суду заяву з клопотанням провести розгляд справи за його відсутності, позов підтримує повністю, не заперечує проти ухвалення заочного рішення.

Суд постановив ухвалу про заочний розгляд справи, враховуючи, що проти цього не заперечував позивач.

Оцінюючи за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об'єктивному та безпосередньому дослідженні в судовому засіданні доказів, наявних у справі, суд приходить до наступного висновку.

Судом встановлено, що між сторонами було укладено усний договір купівлі-продажу молочної продукції, відповідно до умов якого позивач зобов'язувався передавати відповідачу у власність молочну продукцію, а відповідач зобов'язувався приймати її та сплачувати за неї грошову суму, у розмірі фактично поставленої продукції, оскільки сторони дійшли згоди з усіх його істотних умов, про що свідчать копії видаткових накладних відповідача, платіжних доручень та виписок про перерахування коштів за продукцію. За період з 02.12.2011 року по 07.02.2012 року позивачем було передано у власність відповідача молочної продукції на загальну суму 111876 грн., за яку відповідач розрахувався частково, шляхом сплати грошових коштів на картковий рахунок

-2-

позивача № 26250003457959, відкритого у АТ «УкрСібБанк» та передачі молочної продукції позивачу. Станом на момент пред'явлення позову фактична заборгованість відповідача перед позивачем складає 36 669,60 грн. (а.с. 5-18- копії видаткових накладних; а.с. 46-48 у додатку № 1 до цивільної справи - копії актів звірки; а.с. 49-95 у додатку № 1 до цивільної справи - копії виписок по рахунку, платіжних доручень та накладних; а.с. 42-45, 97-100 у додатку до цивільної справи - копії листів відповідача).

Відповідно до п.1 ч. 2 ст. 11 ЦК України підставами виникнення цивільних прав та обов'язків, зокрема, є договори та інші правочини.

Як зазначено в ч. 1 ст. 526 ЦК України зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.

Згідно з ч. 1 ст. 626 ЦК України договором є домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов'язків.

Відповідно до ч. 1 ст. 638 ЦК України договір є укладеним, якщо сторони в належній формі досягли згоди з усіх істотних умов договору. Істотними умовами договору є умови про предмет договору, умови, що визначені законом як істотні або є необхідними для договорів даного виду, а також усі ті умови, щодо яких за заявою хоча б однієї із сторін має бути досягнуто згоди.

Згідно з ч. 1 ст. 655 ЦК України за договором купівлі-продажу одна сторона (продавець) передає або зобов'язується передати майно (товар) у власність другій стороні (покупцеві), а покупець приймає або зобов'язується прийняти майно (товар) і сплатити за нього певну грошову суму.

Предметом договору купівлі-продажу, відповідно до ч. 1 ст. 656 ЦК України може бути товар, який є у продавця на момент укладення договору або буде створений (придбаний, набутий) продавцем у майбутньому.

Відповідно до ч. 1 ст. 662 ЦК України продавець зобов'язаний передати покупцеві товар, визначений договором купівлі-продажу.

В ч. 1 ст. 663 ЦК України зазначено, що продавець зобов'язаний передати товар покупцеві у строк, встановлений договором купівлі-продажу, а якщо зміст договору не дає змоги визначити цей строк, - відповідно до положень статті 530 цього Кодексу, тобто, якщо строк (термін) виконання боржником обов'язку не встановлений або визначений моментом пред'явлення вимоги, кредитор має право вимагати його виконання у будь-який час. Боржник повинен виконати такий обов'язок у семиденний строк від дня пред'явлення вимоги, якщо обов'язок негайного виконання не випливає із договору або актів цивільного законодавства. Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 664 ЦК України обов'язок продавця передати товар покупцеві вважається виконаним у момент вручення товару покупцеві, якщо договором встановлений обов'язок продавця доставити товар.

Згідно з ч. 1 ст. 689 ЦК України покупець зобов'язаний прийняти товар, крім випадків, коли він має право вимагати заміни товару або має право відмовитися від договору купівлі-продажу.

Відповідно до ч 1 ст. 691 ЦК України покупець зобов'язаний оплатити товар за ціною, встановленою у договорі купівлі-продажу після його прийняття або прийняття товаророзпорядчих документів на нього, якщо договором або актами цивільного законодавства не встановлений інший строк оплати товару (ч. 1 ст. 692 ЦК України).

-3-

Заслухавши пояснення позивача та його представника, дослідивши письмові докази у справі суд приходить до висновку, що позов підлягає до задоволення повністю, оскільки в судовому засіданні доведено, що між сторонами фактично виникли правовідносини договору купівлі-продажу молочної продукції, які існували на час розгляду справи, позивач повністю виконав всі істотні умови даного договору, шляхом передання відповідачу молочної продукції, проте, відповідач, отримавши від позивача молочну продукцію, частково не виконав свого обов'язку з її оплати.

Позивач при зверненні до суду сплатив судовий збір в розмірі 366 грн.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 11, 526, 626, 638, 655, 656, 662, 663, 664, 689, 691, 692 ЦК України, ст.ст. 10, 11, 60, 88, 209, 212, 213, 215, 218 ЦПК України,-

В И Р І Ш И В:

Позов ОСОБА_4 до товариства з обмеженою відповідальністю «СПРАВЖНЄ МОЛОКО» про стягнення боргу задовольнити повністю.

Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю «СПРАВЖНЄ МОЛОКО», ідентифікаційний код юридичної особи 35615006, розташовану в селі Великий Крупіль, вулиця Леніна, будинок № 11-А Згурівського району Київської області на користь ОСОБА_4, жителя АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, суму боргу у розмірі 36 669 (тридцять шість тисяч шістсот шістдесят дев'ять) гривень 60 копійок.

Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю «СПРАВЖНЄ МОЛОКО» на користь ОСОБА_4 сплачений судовий збір у розмірі 366 (триста шістдесят шість) гривень 00 копійок.

Заочне рішення може бути переглянуто Згурівським районним судом Київської області за письмовою заявою товариства з обмеженою відповідальністю «СПРАВЖНЄ МОЛОКО», поданою протягом десяти днів з дня отримання його копії.

Заочне рішення може бути оскаржено позивачем в апеляційному порядку до апеляційного суду Київської область через Згурівський районний суд Київської області шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні в судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.

У разі залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення заочне рішення може бути оскаржене відповідачем в апеляційному порядку.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги, рішення якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

ГОЛОВУЮЧИЙ О.Г. СЕЛЮКОВ

СудЗгурівський районний суд Київської області
Дата ухвалення рішення18.03.2013
Оприлюднено05.06.2013
Номер документу31599228
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —365/36/13- ц

Рішення від 18.03.2013

Цивільне

Згурівський районний суд Київської області

Селюков О. Г.

Рішення від 18.03.2013

Цивільне

Згурівський районний суд Київської області

Селюков О. Г.

Ухвала від 18.01.2013

Цивільне

Згурівський районний суд Київської області

Селюков О. Г.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні