Постанова
від 24.02.2009 по справі 2/22/09
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

2/22/09

  

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

=======================================================================

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

  

"24" лютого 2009 р. 10:50

Справа №  2/22/09

                                                  

       Суд в складі:

Судді Моргуленко Т.Є., при секретарі судового засідання Ковиньовій О.Ю., розглянувши справу за адміністративним позовом Миколаївського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів, м. Миколаїв, вул. Нікольська, 46, під. 2

до відповідача:  Селянського (фермерського) господарства «Колос», Миколаївська область, Веселинівський район, с. Катеринка

про стягнення 4598,20 грн.

за участю представників:

від позивача: Скопенко В.М., дов. №03-67/175  від 16.02.09р.

від відповідача: Жандаров А.А. –керівник

в судовому засіданні приймає участь прокурор Давиденко А.В.

На підставі ст. 121 Конституції України, ст.  ст. 35, 36-1 Закону України «Про прокуратуру», ст. 60 Кодексу адміністративного судочинства України у зв'язку з необхідністю захисту інтересів держави у дану справу на стадії її розгляду вступає прокурор.

Позивач позовні вимоги підтримує, просить позов задовольнити в повному обсязі.

Відповідач позовні вимоги не визнає, посилаючись на те, що вини Селянського (фермерського) господарства у невиконанні нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів не має, в 2007 році заходи до направлення інвалідів для працевлаштування в господарство відповідними органами не вживались, інваліди з власної ініціативи до господарства не зверталися (докладно у запереченнях від 17.02.2009р.).

Розглянувши матеріали справи,  заслухавши пояснення учасників процесу, господарський суд –

встановив:

Згідно надано відповідачем до Департаменту у справах інвалідів звіту про зайнятість і працевлаштування інвалідів за 2007 рік інваліди в господарстві не працювали, а кількість інвалідів –штатних працівників, які повинні працювати на робочих місцях, створених відповідно до вимог ст. 19 Закону –1.

Відповідно до ч. 1, 2, 6 ст. 19 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні»(далі –Закон)  підприємства, установи,    організації,    у    тому    числі підприємства,   організації   громадських  організацій  інвалідів, фізичні  особи,  які  використовують  найману  працю,   самостійно здійснюють працевлаштування інвалідів у рахунок нормативів робочих  місць виходячи з вимог статті 18 цього Закону.

Виконанням нормативу робочих місць  у  кількості,  визначеній  згідно з частиною першою цієї статті,  вважається працевлаштування підприємством,   установою,    організацією,    у    тому    числі підприємством,  організацією  громадських  організацій  інвалідів, фізичною особою,  яка використовує найману працю,  інвалідів,  для  яких це місце роботи є основним.

              Підприємства, установи,    організації,    у    тому    числі  підприємства,  організації  громадських   організацій   інвалідів, фізичні особи,  в яких за основним місцем роботи працює 8 і більше  осіб,  реєструються у відповідних  відділеннях  Фонду  соціального захисту  інвалідів за своїм місцезнаходженням і щороку подають цим відділенням звіт про зайнятість та працевлаштування інвалідів.     

Згідно з частиною 1 статті  20 Закону та пунктами 2   Порядку    сплати підприємствами, установами, організаціями та    фізичними особами, що використовують найману працю, суми адміністративно-господарських санкцій    та пені за невиконання нормативу робочих місць    для працевлаштування інвалідів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України №70 від 31.01.2007р. (далі –Порядок)  роботодавці сплачують  суму  адміністративно-господарських санкцій  відділенням  Фонду  соціального захисту інвалідів (далі - відділення Фонду) за місцем їх державної реєстрації  як  юридичних осіб  або фізичних осіб - підприємців до 15 квітня року,  що настає за роком, в якому відбулося  порушення  нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів. Для  підприємств,  установ,  організацій, у тому числі  підприємств,   організацій   громадських   організацій  інвалідів, фізичних   осіб,   на  яких  працює  від  8  до  15  осіб,  розмір адміністративно-господарських  санкцій за робоче місце, призначене для працевлаштування інваліда і не зайняте інвалідом, визначається в   розмірі   половини   середньої   річної  заробітної  плати  на відповідному  підприємстві,  в установі, організації, у тому числі підприємстві,  організації  громадських  організацій  інвалідів, у фізичної  особи,  яка  використовує  найману працю.

Середньорічна заробітна плата на відповідному підприємстві у 2007 році складала 8262,50 грн., отже сума адміністративно-господарської санкції складає 4131,25 грн. (8262,50 х 1 х 0,5).

Згідно з ч. 3 ст. 20 Закону адміністративно-господарські санкції    розраховуються     та сплачуються  підприємствами,  установами,  організаціями,  у  тому числі  підприємствами,   організаціями   громадських   організацій інвалідів,  фізичними  особами,  зазначеними в частині першій цієї статті, самостійно в строк до 15 квітня року, наступного за роком, в  якому  відбулося  порушення  нормативу,  встановленого частиною першою статті 19 цього  Закону

          Обчислення суми     адміністративно-господарських     санкцій проводиться  роботодавцями самостійно згідно з порядком заповнення звіту про зайнятість і  працевлаштування  інвалідів,  затвердженим Мінпраці за погодженням з Держкомстатом.

 Частиною 1 статті 20 Закону, п. 4 Порядку передбачено, що порушення термінів сплати адміністративно-господарських санкцій тягне за  собою  нарахування  пені у розмірі 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку за кожний календарний день прострочення.

Відповідач суму адміністративно-господарських санкцій у розмірі 4131,25 грн. у встановлені строки добровільно не сплатив, в зв`язку з чим відповідачу нараховано пеню в розмірі 466,95 грн.

Таким чином, загальна сума заборгованості відповідача перед Фондом становить 4598,20  грн. ( 4131,25 грн. + 466,95 грн.).

Відповідач в судовому засіданні не заперечує те, що в господарстві в 2007 році не працювали  інваліди, однак вважає,  що  вини  господарства у невиконанні нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів не має, в 2007 році заходи до направлення інвалідів для працевлаштування в господарство відповідними органами не вживались, інваліди з власної ініціативи до господарства не зверталися. Доказів на підтвердження вжиття відповідачем заходів до забезпечення нормативу робочих місць суду не надано.           Враховуючи наведене, суд приходить до висновку про обґрунтованість позовних вимог позивача, задоволення адміністративного позову.

Керуючись Законом України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні», ст. ст. 23, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, господарський суд –

ПОСТАНОВИВ:

Позов задовольнити повністю.

Стягнути з Селянського (фермерського) господарства «Колос»(Миколаївська область, Веселинівський район, с. Катеринка, р/р 260097175, МОД «Райффайзен банк Аваль», МФО 326182, код ЄДРПОУ 32020489) 4598,20 грн. заборгованості на користь Миколаївського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів (м. Миколаїв, вул. Нікольська, 46, під. 2, р/р 31218230700006, одержувач: Держбюджет Центрального району 50070000, код ЄДРПОУ 23626096, МФО 826013, банк одержувача: ГУДКУ у Миколаївській області, призначення платежу: *;101;-; код платника; платежі до Фонду інвалідів за невиконання нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів в 2007 році ).

Постанова у відповідності зі ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано.

          Сторони, які беруть участь у справі, мають право оскаржити в апеляційному порядку постанову повністю або частково у порядку і строки встановлені ст. 186 Кодексу адміністративного судочинства України.

          Виконавчий лист у відповідності зі ст. 258 Кодексу адміністративного судочинства України видається за заявою позивача після набрання законної сили рішенням господарського суду.

Суддя Т.Є.Моргуленко

 

СудГосподарський суд Миколаївської області
Дата ухвалення рішення24.02.2009
Оприлюднено20.03.2009
Номер документу3161336
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —2/22/09

Постанова від 24.02.2009

Господарське

Господарський суд Миколаївської області

Моргуленко Т.Є.

Ухвала від 27.01.2009

Господарське

Господарський суд Миколаївської області

Моргуленко Т.Є.

Ухвала від 27.01.2009

Господарське

Господарський суд Миколаївської області

Моргуленко Т.Є.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні