ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2; e-mail: inbox@adm.lv.court.gov.ua; тел.: (032)-261-58-10 П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
30 травня 2013 року № 813/3419/13-а
Львівський окружний адміністративний суду в складі:
головуючого - судді: Костецького Н.В.
за участю секретаря судового засідання Олексяк І.Р.
представника відповідача Пелех О.Р.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м Львові адміністративну справу за позовом Управління Пенсійного фонду України в Галицькому районі м.Львова до Колективного підприємства «Інститут проектування комп'ютерних систем» про стягнення боргу,-
в с т а н о в и в :
Управління Пенсійного фонду України в Галицькому районі м.Львова (далі - УПФУ в Галицькому районі м.Львова) звернулося до Львівського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Колективного підприємства «Інститут проектування комп'ютерних систем» (далі - КП «Інститут проектування комп'ютерних систем») в якій просить суд стягнути з відповідача суму заборгованості в розмірі 3 251, 59 грн.
Позовні вимоги обґрунтовує тим, що у відповідності до вимог Закону України «Про наукову та науково-технічну діяльність» та постанови Кабінету Міністрів України №372 від 24.03.2004 року «Про затвердження Порядку фінансування різниці між сумою пенсії, призначеної науковим (науково-педагогічним) працівникам державних небюджетних підприємств, установ, організацій та вищих навчальних закладів III - IV рівнів акредитації згідно із Законом України «Про наукову і науково-технічну діяльність», та сумою пенсії, обчисленою відповідно до інших законодавчих актів, на яку мають право зазначені особи» - відповідачу направлялось повідомлення №2389/04-39 від 13.02.2013 року на відшкодування управлінню різниці в сумі 3 251, 59 грн. по виплаті пенсії науковому працівнику ОСОБА_2 Відповідно до ст. 24 вищевказаного Закону, відшкодування здійснюється всіма госпрозрохунковими суб'єктами незалежно від форми власності. Крім того, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України №372 від 24.03.2004 року, у разі ліквідації або змін власника підприємства, установи, організації фінансування різниці у розмірі здійснюється за рахунок коштів їх правонаступників. У зв'язку з наведеним, позивач просить суд задовольнити позовні вимоги та стягнути зазначену суму заборгованості з відповідача у повному обсязі.
У судове засідання представник позивача не з'явився, на адресу суду подав заяву про розгляд справи за відсутності представника управління, позовні вимоги підтримує у повному обсязі.
Представник відповідача у судовому засіданні проти задоволення позовних вимог заперечував у повному обсязі, з підстав викладених в поданих суду письмових запереченнях, зокрема зазначивши, що як вбачається із Довідки № 09/01-3400 про суми пенсії, призначеної відповідно до Закону України «Про наукову і науково-технічну діяльність» п.Лисаку Володимиру Петровичу яка є додатком до позовної заяви, дана особа знаходиться на обліку у Личаківському управлінні Пенсійного Фонду, а тому, на думку відповідача, Управління Пенсійного фонду України в Галицькому районі м. Львова не мало права підписувати та подавати дану позовну заяву. Крім того, доказів надсилання повідомлення від Пенсійного фонду саме на адресу Колективного підприємства «Інститут проектування комп'ютерних систем» позивач не надав. В матеріалах справи міститься повідомлення №2389/04-36 від 13.02.13р., які адресовані Інституту «Укоопінформпроект», якого починаючи з 26.04.2012 року не існує. В тому числі додаток №1 до позовної заяви - Розрахунок сум відшкодування різниці між сумою пенсії призначеної як науковому працівнику та сумою пенсії, обчисленої на загальних підставах помісячно з 01.01.2013 по 30.04.2013 року стосується також Інституту «Укоопінформпроект», та на думку відповідача не має жодного відношення до КП «Інститут проектування комп'ютерних систем». Крім того, зсилаючись на неправильний розрахунок різниці між сумою пенсії, призначеної науковим працівникам та сумою пенсії, обчисленою відповідно до інших законодавчих актів, просив відмовити у задоволенні позову повністю.
Заслухавши пояснення представника відповідача, дослідивши подані документи і матеріали, з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Статтею 24 Закону України «Про наукову і науково-технічну діяльність» від 13 грудня 1991 року №1977-ХІІ зі змінами та доповненнями, зокрема, визначено, що пенсії науковим (науково-педагогічним) працівникам призначаються в розмірі 80 відсотків від сум заробітної плати наукового (науково-педагогічного) працівника, яка визначається відповідно до статті 23 цього Закону та частини другої статті 40 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» та на яку відповідно до законодавства нараховується збір на обов'язкове державне пенсійне страхування (внески).
За вибором особи, яка звернулася за пенсією, з періоду, за який враховується заробітна плата для обчислення пенсії, виключається період до 60 календарних місяців підряд за умови, що зазначений період становить не більше ніж 10 відсотків тривалості наукового стажу.
У всіх випадках період, за який враховується заробітна плата, з урахуванням виключення, передбаченого цим Законом, не може бути меншим ніж 60 календарних місяців.
Перелік посад наукових (науково-педагогічних) працівників підприємств, установ, організацій, вищих навчальних закладів III - IV рівнів акредитації, перебування на яких дає право на призначення пенсії та виплату грошової допомоги у разі виходу на пенсію відповідно до цієї статті, затверджується Кабінетом Міністрів України з урахуванням положень статей 22-1, 22-2 цього Закону.
Різниця між сумою призначеної пенсії за цим Законом та сумою пенсії, обчисленою відповідно до інших законодавчих актів, на яку має право науковий працівник, фінансується:
для наукових (науково-педагогічних) працівників державних бюджетних наукових установ, організацій та вищих навчальних закладів III - IV рівнів акредитації - за рахунок коштів державного бюджету;
для наукових (науково-педагогічних) працівників інших державних підприємств, установ, організацій та вищих навчальних закладів III - IV рівнів акредитації - за рахунок коштів цих підприємств, установ, організацій та закладів, а також коштів державного бюджету в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України. При цьому за рахунок коштів державного бюджету науковим (науково-педагогічним) працівникам оплачується з розрахунку на одну особу 50 відсотків різниці пенсії, призначеної за цим Законом;
для наукових (науково-педагогічних) працівників недержавних наукових установ, організацій та вищих навчальних закладів III - IV рівнів акредитації - за рахунок коштів цих установ, організацій та закладів.
Відповідно до частини п'ятої статті 24 Законом України «Про наукову і науково-технічну діяльність» постановою Кабінету Міністрів України від 24 березня 2004 року № 372 затверджено Порядок фінансування різниці між сумою пенсії, призначеної науковим (науково-педагогічним) працівникам державних небюджетних підприємств, установ, організацій та вищих навчальних закладів III-IV рівнів акредитації, та сумою пенсії, обчисленою відповідно до інших законодавчих актів, на яку мають право зазначені особи (далі - Порядок № 372).
Цей Порядок визначає механізм фінансування різниці між сумою пенсії, призначеної науковим (науково-педагогічним) працівникам державних небюджетних підприємств, установ, організацій та вищих навчальних закладів III-IV рівнів акредитації згідно із Законом України «Про наукову і науково-технічну діяльність», та сумою пенсії, обчисленою відповідно до інших законодавчих актів, на яку мають право зазначені особи (далі - різниця у розмірі пенсії).
Відповідно до пункту 2 Порядку № 732 за рахунок коштів державного бюджету фінансується 50 відсотків різниці у розмірі пенсії наукових (науково-педагогічних) працівників державних небюджетних підприємств, установ, організацій та вищих навчальних закладів III - IV рівнів акредитації у розрахунку на одну особу. Інша частина фінансується за рахунок коштів цих підприємств, установ, організацій та закладів.
Згідно з пунктом 3 Порядку фінансування різниці у розмірі пенсії осіб, які мають науковий стаж роботи на кількох підприємствах, в установах, організаціях та вищих навчальних закладах III - IV рівнів акредитації незалежно від форми власності та фінансування, здійснюється пропорційно зарахованому для призначення пенсії науковому стажу роботи за рахунок джерел фінансування, визначених законодавством для відповідних підприємств, установ, організацій та вищих навчальних закладів III - IV рівнів акредитації.
Пунктом 4 Порядку зазначено, що у разі ліквідації або зміни власника підприємства, установи, організації чи вищого навчального закладу III - IV рівнів акредитації різниця у розмірі пенсії фінансується за рахунок коштів їх правонаступників у порядку, що діяв стосовно цих підприємств, установ, організацій та закладів до моменту ліквідації або зміни власника.
Судом встановлено, що КП «Інститут проектування комп'ютерних систем» зареєстроване в Управлінні Пенсійного фонду України в Галицькому районі м. Львова як платник страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.
Згідно Довідки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців (а.с.9-11) вбачається, що КП «Інститут проектування комп'ютерних систем» є новим найменуванням Колективного (спільного) підприємства «Український інститут проектування комп'ютерних систем обробки інформації в споживчій кооперації «Укоопінформпроект», згідно запису №6 від 26.04.2012 року. Ідентифікаційний код юридичної особи не змінився - 04605728.
Як вбачається з матеріалів справи, науковому працівнику - ОСОБА_2, який працював в Інституті «Укоопінформпроект», на базі якого утворено КП «Інститут проектування комп'ютерних систем», призначено пенсію відповідно до Закону № 1977-ХІІ, яким врегульовано пенсійне забезпечення та соціальний захист наукових працівників.
Згідно довідки від 12.04.2013 року №09/01-3400 (а.с.7) вбачається, що різниця між сумою пенсії, призначеної як науковому працівнику та пенсії, обчисленої на загальних підставах гр. ОСОБА_2 становить 3 643, 24 грн.
Згідно розрахунку суми відшкодування різниці між сумою пенсії, призначеної як науковому працівнику та сумою пенсії, обчисленої на загальних підставах помісячно по Інституту «Укоопінформпроект» з 01.01.2013 року по 30.04.2013 року (а.с.5), гр.ОСОБА_2, якому на підставі статті 24 Закону України «Про наукову і науково-технічну діяльність» було призначено пенсію як науковому працівнику Інституту «Укоопінформпроект» за період роботи у цьому інституті, підлягає відшкодуванню сума в розмірі 3 251, 59 грн.
Як вбачається з матеріалів справи, відповідачу надсилалося повідомлення про суму витрат на фінансування різниці між сумою пенсії, призначеної відповідно до Закону України «Про наукову і науково-технічну діяльність», і сумою пенсій, обчисленою відповідно до інших законодавчих актів, а саме:
- повідомлення №2389/04-36 від 13.02.13р. про суму витрат на 2013 рік стосовно ОСОБА_2, яким відповідачу визначено суму, яка підлягає сплаті (а.с.6).
У судовому засіданні щодо факту отримання зазначеного повідомлення КП «Інститут проектування комп'ютерних систем» представник відповідача не заперечував.
Доказів оскарження рішень чи дій управління Пенсійного фонду щодо направлення вищевказаного повідомлення в адміністративному або судовому порядку відповідач суду не надав.
Посилання відповідача на те, що оскільки повідомлення №2389/04-36 від 13.02.13р. та Розрахунок суми відшкодування були адресовані Інституту «Укоопінформпроект», а тому відповідач не повинен сплачувати фактичні витрати на виплату наукових пенсій, призначених працівникам, не приймається судом до уваги, оскільки частиною 9 ст. 24 Закону України «Про наукову і науково-технічну діяльність» прямо встановлено обов'язок недержавних наукових установ фінансувати різницю між сумою пенсії, призначеної за цим Законом, та сумою пенсії, обчисленої відповідно до інших законодавчих актів, а пунктом 4 Порядку № 372 передбачено, що у разі ліквідації або зміни власника підприємства, установи, організації різниця у розмірі пенсії фінансується за рахунок коштів їх правонаступників.
Оскільки згідно вищевказаної Довідки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців вбачається, що відбулася лише зміна назви відповідача (запис №6 від 26.04.2012 року), КП «Інститут проектування комп'ютерних систем» (код ЄДРПОУ 04605728), повинен фінансувати різницю між сумою пенсії, призначеної за Законом № 1977-ХІІ, та сумою пенсії, обчисленої відповідно до інших законодавчих актів, на яку має право науковий працівник Інституту «Укоопінформпроект».
Відповідно до пункту 5 Порядку № 372 підприємства, установи, організації та заклади самостійно визначають суму, що підлягає до сплати у розрахунку на місяць, та щомісяця до 25 числа перераховують органу Пенсійного фонду за своїм місцезнаходженням відповідні кошти для фінансування різниці у розмірі пенсії, призначеної у минулому та поточному роках.
Доказів сплати суми витрат, визначених у вищевказаному повідомленні, відповідач суду не надав.
Як встановлено судом, загальна сума заборгованості публічного КП «Інститут проектування комп'ютерних систем» перед Управлінням Пенсійного фонду України в Галицькому районі м. Львова становить 3 251, 59 грн.
Згідно із статтями 71, 72 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги чи заперечення. При цьому обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на суб'єкта владних повноважень.
Таким чином, виходячи з меж заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України та матеріалів справи, суд дійшов до висновку про обґрунтованість позовних вимог та вважає їх такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі.
З урахуванням норм ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України судові витрати не стягуються.
Керуючись ст. ст. 7-14, 17, 18, 49, 51, 158, 160-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
п о с т а н о в и в :
1. Позов задовольнити повністю.
2. Стягнути з Колективного підприємства «Інститут проектування комп'ютерних систем» - ЄДРПОУ 04605728 на користь Управління Пенсійного фонду України в Галицькому районі м.Львова кошти в сумі 3 251 (три тисячі двісті п'ятдесят одну) грн. 59 коп.
Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом десяти днів з дня її проголошення до Львівського апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Постанова набирає законної сили в строк та в порядку передбаченому ст. 254 КАС України.
Повний текст постанови виготовлено 03 червня 2013 року
Суддя Костецький Н.В.
Суд | Львівський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 30.05.2013 |
Оприлюднено | 05.06.2013 |
Номер документу | 31619467 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Львівський окружний адміністративний суд
Костецький Назар Володимирович
Адміністративне
Львівський окружний адміністративний суд
Костецький Назар Володимирович
Адміністративне
Львівський окружний адміністративний суд
Костецький Назар Володимирович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні