АС18/67-09
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
11.03.09 Справа №АС18/67-09.
За позовом: Управління Пенсійного фонду України в Ковпаківському районі м. Суми
До відповідача: Товариства з обмеженою відповідальністю «Престиж», м. Суми
Про стягнення: 94 грн. 95 коп.
Суддя Н.П. Лугова
При секретарі судового засідання В.С. Балясна
За участю представників:
Від позивача – не з`явився
Від відповідача – не з'явився
Суть спору: позивач, відповідно до позовної заяви, просить суд стягнути з відповідача на свою користь 94 грн. 95 коп. заборгованості по сплаті страхових внесків відповідно до Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” за період з 01.01.2009р. по 26.01.09р.
Відповідач відзив на позов не подав, повноважного представника в засідання суду не направив.
Ухвала про відкриття провадження по справі № АС18/67-09 від 04.02.2009р. разом з позовною заявою та доданими до неї матеріалами, що направлялась судом на адресу, яка зазначена позивачем в позовній заяві, була повернута поштою з відміткою “за даною адресою відсутня”. Ухвала про відкладення розгляду справи по справі № АС18/67-09 від 26.02.2009р. до суду не повернулась. Ухвала про відкриття провадження по справі справи направлялась на адресу відповідача, що зазначена в довідці про включення його до ЄДРПОУ.
Оскільки, до повноважень господарських судів не віднесено установлення фактичного місцезнаходження юридичних осіб або місця проживання фізичних осіб – учасників судового процесу на час вчинення тих чи інших процесуальних дій, тому примірники повідомлень про вручення рекомендованої кореспонденції, повернуті органами зв‘язку з позначками «адресат вибув», «адресат відсутній» вважаються належними доказами виконання господарським судом обов‘язку щодо повідомлення учасників судового процесу.
Таким чином, оскільки відповідачу направлялась ухвала суду про відкриття провадження по справі і відповідач не скористався своїм правом на участь у судовому засіданні, причину неявки суду не повідомив, вважається таким, що був повідомлений про час та місце засідання належним чином, тому справа розглядається за наявними в ній матеріалами на підставі ч.2 ст.128 Кодексу адміністративного судочинства України.
Розглянувши матеріали справи, оцінивши наявні в ній докази, господарський суд встановив:
Законами України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", “Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування”, “Про пенсійне забезпечення”, “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”, інструкцією “Про порядок обчислення і сплати підприємствами, установами, організаціями, та громадянами збору на обов'язкове державне пенсійне страхування, інших платежів, а також обліку їх надходження до Пенсійного фонду України” передбачені порядок, строк і розмір сплати збору на обов'язкове державне пенсійне страхування.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 14 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" відповідач є страхувальником відповідно до цього Закону і зареєстрований як платник страхових внесків в Управлінні Пенсійного фонду України в Ковпаківському районі м. Суми.
Відповідно до п. 6 ч. 2 ст. 17 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" відповідач зобов'язаний нараховувати, обчислювати і сплачувати в установлені строки та в повному обсязі страхові внески у розмірах, передбачених Законом України “Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування”.
Відповідно до ст. 106 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” прострочена заборгованість (недоїмка) стягується в примусовому порядку; орган Пенсійного фонду має право звернутись до господарського суду з позовом про стягнення недоїмки.
Відповідач у встановлені строки зобов'язаний подавати позивачу розрахунки
зобов'язання зі сплати внесків на обов'язкове державне пенсійне страхування, в яких самостійно визначає розмір зобов'язань перед Пенсійним Фондом, але порушує строки сплати зазначеного платежу.
Відповідач був зобов'язаний перераховувати до Управління Пенсійного фонду України страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, які не були сплачені в строки, встановлені статтею 20 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", а саме до 20 числа місяця, наступного за звітним.
Факт заборгованості відповідача по сплаті внесків на обов'язкове державне пенсійне страхування повністю підтверджується матеріалами справи.
Таким чином, на день розгляду справи, несплачена заборгованість відповідача по страхових внесках становить 94 грн. 95 коп.
Оскільки відповідач не подав ні доказів погашення заборгованості, ні аргументованих заперечень вимогам позивача, тому вимоги позивача щодо стягнення заборгованості по сплаті внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування за період з 01.01.09р. по 26.01.09р. визнаються судом правомірними, обґрунтованими та підлягають задоволенню.
Керуючись ст. ст. 71, 157, 158, 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд –
ПОСТАНОВИВ:
1. Адміністративний позов задовольнити.
2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Престиж» (40030, м. Суми, вул. 1-ша Залізнична, 2, код 32186206) на користь Управління Пенсійного фонду України в Ковпаківському районі м. Суми (40002, м. Суми, вул. Шкільна, 17, код 22977089) 94 грн. 95 коп. заборгованості.
3.Видати виконавчий лист після набрання постановою законної сили.
4. Згідно ст. 186 КАС України заява про апеляційне оскарження постанови подається до суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції протягом десяти днів з дня її проголошення (з дня складення постанови в повному обсязі). Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
5. Згідно ст. 254 КАС України постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не буде подана в строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання, апеляційної скарги постанова, якщо її не було скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
СУДДЯ Н.П. Лугова
Суд | Господарський суд Сумської області |
Дата ухвалення рішення | 11.03.2009 |
Оприлюднено | 20.03.2009 |
Номер документу | 3162220 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Сумської області
Заєць С.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні