ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
справа № 806/3838/13-a
категорія 8.1.3
29 травня 2013 р. м. Житомир
Житомирський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого - судді Липи В.А.,
розглянувши у письмовому провадженні у м. Житомирі адміністративну справу за поданням Державної податкової інспекції у м. Житомирі Житомирської області Державної податкової служби до Товариства з обмеженою відповідальністю "Вентиляторний завод" про визнання правомірним та обґрунтованим рішення про застосування умовного адміністративного арешту майна № 18715/9/10 від 27.05.2013 р.,-
встановив:
28 травня 2013 року Державна податкова інспекція у м. Житомирі Житомирської області Державної податкової служби звернулася до адміністративного суду з поданням, в якому просила визнати правомірним та обґрунтованим рішення Державної податкової інспекції у м. Житомирі Житомирської області ДПС про застосування умовного адміністративного арешту майна платника податків Товариства з обмеженою відповідальністю "Вентиляторний завод" № 18715/9/10 від 27.05.2013 року. У обґрунтування вимог, позивач посилається на приписи ст. 94 Податкового кодексу України, що адміністративний арешт майна платника податків є винятковим способом забезпечення виконання платником податків його обов'язків, визначених законом. Станом на 29.04.2013 року за відповідачем рахується податковий борг у розмірі 239 550, 86 грн.
25 лютого 2011 року податковим керуючим було складено Акт опису майна № 23, що передається у податкову заставу (верстат радіальносвердлювальний модель 2М55, інвентарний номер 141311, зеленого кольору, в робочому стані; верстат вертикальносвердлувльний модель 2Н135, зеленого кольору, в робочому стані; напівавтомат зварювальний ПДГ-351, колір червоно-чорний, в робочому стані; кран мостовий електричний, управління з полу, грузопідйомність 3,2 т, інвентарний № 296024, в робочому стані; кран мостовий, електричний, управління з полу, грузопідйомність 3,2 т, інвентарний № 355228, в робочому стані; машина контактної сварки МТ 2202-1, інвентарний № 526339, колір світло-зелений, в робочому стані; випрямлювач ВС-600, інвентарний № 47, чорного кольору, в робочому стані (без кабелю)). 23.04.2013 року головним державним податковим інспектором відділу погашення податкового боргу ДПІ у м. Житомирі Житомирської області ДПС Войтком О.В. було складено Акт про проведення перевірки стану збереження майна платника податків, яке перебуває у податковій заставі № 15388/19. Під час проведення перевірки податковим керуючим було встановлено відсутність майна в приміщенні ТОВ "Вентиляторний завод" на загальну суму 12 952, 73 грн. (верстат радіальносвердлювальний модель 2М55, інвентарний номер 141311, зеленого кольору, в робочому стані; верстат вертикальносвердлувльний модель 2Н135, зеленого кольору, в робочому стані; напівавтомат зварювальний ПДГ-351, колір червоно-чорний, в робочому стані; машина контактної сварки МТ 2202-1, інвентарний № 526339, колір світло-зелений, в робочому стані).
Встановивши порушення ТОВ "Вентиляторний завод" правил відчуження майна, що перебуває у податковій заставі, начальником ДПІ у м. Житомирі Житомирської області ДПС 27.05.2013 року прийняте рішення про застосування умовного адміністративного арешту майна платника податків № 18715/9/10.
Представники податкового органу просили справу розглянути в порядку письмового провадження. Надали відповідні заяви.
Представник відповідача в судове засідання не з'явився, про час та місце судового засідання повідомлений вчасно та належним чином. Про причини неявки до суду не повідомив, заперечення на подання не надав.
Суд вважає за можливе розглянути справу у письмовому провадженні, відповідно до частини 6 статті 128 КАС України.
Дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що подання підлягає задоволенню з наступних підстав.
Товариство з обмеженою відповідальністю "Вентиляторний завод" як суб'єкт підприємницької діяльності - юридична особа зареєстроване виконавчим комітетом Житомирської міської ради 20.06.2001 року та як платник податків перебуває на податковому обліку в ДПІ у м. Житомирі Житомирської області ДПС, згідно довідки про взяття на облік платника податків.
Податковий кодекс України регулює відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема, визначає вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства.
Згідно із п.1 ч.1 ст.10 Закону України "Про державну податкову службу в Україні", державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об'єднані спеціалізовані державні податкові інспекції зокрема виконують такі функції як здійснення контролю за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування та сплати податків та зборів.
Відповідно до абз.1-2 ст. 2 Закону України "Про державну податкову службу в Україні", завданнями органів державної податкової служби є, зокрема здійснення контролю за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів (обов'язкових платежів), а також неподаткових доходів, установлених законодавством.
У відповідності із пп. 41.1.1 п. 4.1 ст. 41 Податкового кодексу України, контролюючими органами є, зокрема органи державної податкової служби - щодо податків, які справляються до бюджетів та державних цільових фондів, крім зазначених у підпункті 41.1.2 цього пункту, а також стосовно законодавства, контроль за дотриманням якого покладається на органи державної податкової служби.
Відповідно до п. 20.1.4 п .20.1 ст. 20 Податкового кодексу України, органи державної податкової служби мають право проводити перевірки платників податків (крім Національного банку України) в порядку, встановленому цим Кодексом.
Таким чином, позивач, Державна податкова інспекція у м. Житомирі Житомирської області ДПС - є суб'єктом владних повноважень, який в даних правовідносинах реалізує повноваження надані йому Податковим кодексом та Законом України "Про державну податкову службу в Україні".
Сторона, до якої застосовуються заходи підтвердження обґрунтованості адміністративного арешту майна платника податків, Товариство з обмеженою відповідальністю "Вентиляторний завод" - є юридичною особою.
Відповідно до статті 67 Конституції України, кожен повинен сплачувати податки і збори у порядку і розмірах, встановлених законом.
Підпунктом 16.1.4 п. 16.1 ст.16 Податкового кодексу України встановлено, що платник податків зобов'язаний, зокрема, сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.
Згідно із п. 31.1 ст. 31 Податкового кодексу України, строком сплати податку та збору визнається період, що розпочинається з моменту виникнення податкового обов'язку платника податку із сплати конкретного виду податку і завершується останнім днем строку, протягом якого такий податок чи збір повинен бути сплачений у порядку, визначеному податковим законодавством. Податок чи збір, що не був сплачений у визначений строк, вважається не сплаченим своєчасно.
Пунктом 30 ст. 2 Бюджетного кодексу України визначено, що органи стягнення є податкові, митні та інші державні органи, яким відповідно до закону надано право стягнення до бюджету податків, зборів (обов'язкових платежів) та інших надходжень.
Відповідно до пп. 14.1.39 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України, грошове зобов'язання платника податків - сума коштів, яку платник податків повинен сплатити до відповідного бюджету як податкове зобов'язання та/або штрафну (фінансову) санкцію, що справляється з платника податків у зв'язку з порушенням ним вимог податкового законодавства та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, а також санкції за порушення законодавства у сфері зовнішньоекономічної діяльності.
Згідно із пп. 14.1.156 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України, податкове зобов'язання - сума коштів, яку платник податків, у тому числі податковий агент, повинен сплатити до відповідного бюджету як податок або збір на підставі, в порядку та строки, визначені податковим законодавством (у тому числі сума коштів, визначена платником податків у податковому векселі та не сплачена в установлений законом строк).
Підпунктом 14.1.175 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України встановлено, що податковий борг - сума узгодженого грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.
У відповідності із п. 95.1 ст. 95 Податкового кодексу України, орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.
Згідно із п. 94.1 ст. 94 Податкового кодексу України, адміністративний арешт майна платника податків (далі - арешт майна) є винятковим способом забезпечення виконання платником податків його обов'язків, визначених законом.
Пунктом 94.2.1 ст. 94 Податкового кодексу України встановлено, що арешт майна може бути застосовано, якщо з'ясовується, що платник податків порушує правила відчуження майна, що перебуває у податковій заставі.
Відповідно до п. 94.4 ст. 94 Податкового кодексу України, арешт може бути накладено органом державної податкової служби на будь-яке майно платника податків, крім майна, на яке не може бути звернено стягнення відповідно до закону, та коштів на рахунку платника податків.
Пунктом 94.5 ст. 94 Податкового кодексу України передбачено, що арешт майна може бути повним або умовним.
Умовним арештом майна визнається обмеження платника податків щодо реалізації прав власності на таке майно, який полягає в обов'язковому попередньому отриманні дозволу керівника відповідного органу державної податкової служби на здійснення платником податків будь-якої операції з таким майном. Зазначений дозвіл може бути виданий керівником органу державної податкової служби, якщо за висновком податкового керуючого здійснення платником податків окремої операції не призведе до збільшення його податкового боргу або до зменшення ймовірності його погашення.
Керуючись пп.. 94.6.1 п. 94.6 ст. 94 Податкового кодексу України, керівник органу державної податкової служби (його заступник) за наявності однієї з обставин, визначених у пункті 94.2 цієї статті, приймає рішення про застосування арешту майна платника податків яке надсилається: платнику податків з вимогою тимчасово зупинити відчуження його майна.
Відповідно до норм п. 94.10 ст. 94 Податкового кодексу України, арешт на майно може бути накладено рішенням керівника органу державної податкової служби (його заступника), обґрунтованість якого протягом 96 годин має бути перевірена судом.
Як вбачається із матеріалів справи, у Товариства з обмеженою відповідальністю "Вентиляторний завод" існує податкова заборгованість у сумі 239 550, 86 грн.
Встановлено, що 25 лютого 2011 року на підставі рішення начальника ДПІ у м. Житомирі Житомирської області від 07.02.2011 року № 45 податковим керуючим Бондарчук І.П. було проведено опис майна, яке належить ТОВ "Вентиляторний завод", а саме: верстат радіальносвердлювальний модель 2М55, інвентарний номер 141311, зеленого кольору, в робочому стані; верстат вертикальносвердлувльний модель 2Н135, зеленого кольору, в робочому стані; напівавтомат зварювальний ПДГ-351, колір червоно-чорний, в робочому стані; кран мостовий електричний, управління з полу, грузопідйомність 3,2 т, інвентарний № 296024, в робочому стані; кран мостовий, електричний, управління з полу, грузопідйомність 3,2 т, інвентарний № 355228, в робочому стані; машина контактної сварки МТ 2202-1, інвентарний № 526339, колір світло-зелений, в робочому стані; випрямлювач ВС-600, інвентарний № 47, чорного кольору, в робочому стані (без кабелю).
23.04.2013 року головним державним податковим інспектором відділу погашення податкового боргу ДПІ у м. Житомирі Житомирської області ДПС Войтком О.В. було складено Акт про проведення перевірки стану збереження майна платника податків, яке перебуває у податковій заставі № 15388/19. Під час проведення перевірки податковим керуючим було встановлено відсутність майна в приміщенні ТОВ "Вентиляторний завод" на загальну суму 12 952, 73 грн. (верстат радіальносвердлювальний модель 2М55, інвентарний номер 141311, зеленого кольору, в робочому стані; верстат вертикальносвердлувльний модель 2Н135, зеленого кольору, в робочому стані; напівавтомат зварювальний ПДГ-351, колір червоно-чорний, в робочому стані; машина контактної сварки МТ 2202-1, інвентарний № 526339, колір світло-зелений, в робочому стані).
За таких обставин, 27.02.2013 року начальник ДПІ у м. Житомирі Житомирської області Державної податкової служби Гірук В.В. розглянувши звернення та додані до нього матеріали підрозділу органу державної податкової служби Головного відділу податкової міліції державної податкової інспекції у м. Житомирі про застосування умовного адміністративного арешту майна платника податків Товариства з обмеженою відповідальністю "Вентиляторний завод", вирішив застосувати умовний адміністративний арешт майна з вимогою тимчасової заборони відчуження майна, яке належить відповідачу. Зазначене рішення було надіслано відповідачу.
Оскільки матеріалами справи підтверджуються обставини відчуження ТОВ "Вентиляторний завод" майна, яке перебуває у податковій заставі, суд приходить до висновку про обґрунтованість рішення начальника Державної податкової інспекції у м. Житомирі Житомирської області ДПС від 27.05.2013 року про застосування умовного адміністративного арешту майна платника податків.
На підставі викладеного та керуючись Законом України "Про державну податкову службу в Україні", Податковим кодексом України, ст. 128, 158-163, 183-3, 186, 254 КАС України, суд,
постановив:
Подання Державної податкової інспекції у м. Житомирі Житомирської області Державної податкової служби задовольнити.
Визнати правомірним та обґрунтованим рішення Державної податкової інспекції у м. Житомирі Житомирської області Державної податкової служби від 27.05.2013 року про застосування умовного адміністративного арешту майна платника податків Товариства з обмеженою відповідальністю "Вентиляторний завод" (ЄДРПОУ 31538604).
Постанова суду може бути оскаржена до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Житомирський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом 10 днів з дня отримання копії постанови.
Суддя В.А. Липа
Повний текст постанови виготовлено: 29 травня 2013 р.
Суд | Житомирський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 29.05.2013 |
Оприлюднено | 05.06.2013 |
Номер документу | 31623784 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Житомирський окружний адміністративний суд
Липа Володимир Анатолійович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні