Ухвала
від 04.06.2013 по справі 812/5174/13-а
ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

11.5

УХВАЛА

Про залишення позовної заяви без руху

04 червня 2013 рокуСправа № 812/5174/13-а

Суддя Луганського окружного адміністративного суду Каюда А.М., перевіривши матеріали адміністративного позову Товариства з обмеженою відповідальністю "Завод Прогрес 2000" до Відділу державної виконавчої служби Алчевського міського управління юстиції про зобов'язання вчинити певні дії,-

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся до суду з позовом до Відділу державної виконавчої служби Алчевського міського управління юстиції, в якому просить зобов'язати відповідача зняти всі арешти чи інші обтяження, які були накладені ним на рахунок ТОВ "Завод Прогрес 2000" №26048341731000 в АТ "Укрсиббанк" МФО 351005.

На обґрунтування заявленого позову позивач зазначив, що в ході виконання зведеного виконавчого провадження №35777668 про стягнення з позивача заборгованості перед Пенсійним фондом та з виплати заробітної плати відповідачем було накладено арешт на рахунки підприємства, у тому числі і на рахунок №26048341731000 в АТ "Укрсиббанк", який використовується для відрахувань єдиного внеску.

Відповідно до пунктів 3, 5 статті 107 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, в тому числі, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 КАС України, чи подано адміністративний позов у строк, установлений законом.

Відповідно до частини 2 статті 106 КАС України на підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, позивач надає докази, а в разі неможливості - зазначає докази, які не може самостійно надати, із зазначенням причин неможливості подання таких доказів.

До позову позивачем додано лише незасвідчену копію додаткової угоди на відкриття та обслуговування банківського рахунку, будь-яких інших доказів на підтвердження викладених у позові обставин позивачем суду не надано.

Статтею 181 Кодексу адміністративного судочинства передбачено особливості провадження у справах з приводу рішень, дій або бездіяльності державної виконавчої служби, відповідно до яких позовну заяву може бути подано до суду:

- у десятиденний строк з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення її прав, свобод чи інтересів;

- у триденний строк з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення її прав, свобод чи інтересів, у разі оскарження постанови про відкладення провадження виконавчих дій.

Зі змісту позовної заяви не вбачається якими саме діями чи рішеннями відповідача було порушено права позивача, коли ці дії були вчинені (рішення прийняті), коли саме позивач дізнався про порушення своїх прав.

До того ж вимога позивача зобов'язати зняти всі арешти з банківського рахунку не надає можливості встановити конкретний предмет спору в даній адміністративній справі, оскільки арешт на кошти на банківських рахунках накладається постановами державного виконавця, які містять конкретні ідентифікуючи ознаки (дата, номер виконавчого провадження, номер рахунку на який накладається арешт тощо).

За таких обставин, зважаючи на відсутність будь-яких посилань на конкретні обставини у позові та відсутність документальних підтверджень викладених обставин, суд не може встановити які саме дії (рішення) є предметом спору в даній справі, коли вони відбулися, коли позивачу стало про них відомо, чи дотриманий позивачем строк на звернення до суду.

Отже подана позовна заява не відповідає вимогам статті 106 КАС України.

Відповідно до статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.

Враховуючи викладене вище, суд дійшов висновку про залишення позовної заяви без руху та надання позивачу часу на усунення недоліків позовної заяви з метою надання суду можливості визначити предмет спору по даній справі та дотримання позивачем строків звернення до суду.

Відповідно до ч. 3 ст. 108 КАС України позовна заява повертається позивачеві, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви, яку залишено без руху.

Керуючись ст. ст. 106, 108 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя,-

УХВАЛИВ:

Позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "Завод Прогрес 2000" до Відділу державної виконавчої служби Алчевського міського управління юстиції про зобов'язання вчинити певні дії залишити без руху.

Надати позивачу час протягом 10 днів з моменту отримання даної ухвали суду для усунення недоліків позовної заяви шляхом надання уточненого адміністративного позову із зазначенням позовних вимог, які дають змогу визначити конкретний предмет спору (будь-то дія, бездіяльність чи рішення відповідача), та обґрунтуванням позовних вимог із зазначенням дати вчинення оскаржуваних дій, рішень та часу коли позивачу стало відомо про порушення його прав, а також доданням до позовної заяви доказів на підтвердження викладених вимог.

Суд звертає увагу позивача, що письмові докази повинні надаватися суду в оригіналах чи належним чином засвідчених копіях.

У разі невиконання ухвали суду в зазначений строк позовну заяву повернути позивачеві зі всіма доданим до неї документами.

Залишення позовної заяви без руху не позбавляє права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.

Ухвала про залишення позовної заяви без руху може бути оскаржена особою, яка подала позовну заяву.

Ухвала може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду. Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку скаргу не було подано. В інших випадках в строк, встановлений ст. 254 КАС України.

СуддяА.М. Каюда

СудЛуганський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення04.06.2013
Оприлюднено07.06.2013
Номер документу31652760
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —812/5174/13-а

Ухвала від 04.07.2013

Адміністративне

Луганський окружний адміністративний суд

А.М. Каюда

Ухвала від 18.06.2013

Адміністративне

Луганський окружний адміністративний суд

А.М. Каюда

Ухвала від 04.06.2013

Адміністративне

Луганський окружний адміністративний суд

А.М. Каюда

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні