ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
03 червня 2013 рокум. Ужгород№ 807/1538/13-а
Закарпатський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Гаврилко С.Є.
при секретарі судового засідання Петричкович К.І.
за участю сторін:
представника позивача: не з'явився;
представника відповідача: не з'явився;
розглянувши у відкритому судовому засіданні у приміщенні Закарпатського окружного адміністративного суду адміністративну справу за позовною заявою Управління Пенсійного фонду України у Воловецькому районі Закарпатської області до Воловецького туристично-оздоровчого комплексу "Плай" про стягнення заборгованості у розмірі 38209,50 грн., -
В С Т А Н О В И В:
Відповідно до статті 160 частини 3 КАС України 03 червня 2013 року було проголошено вступну та резолютивну частини постанови. Повний текст постанови виготовлено та підписано 06 червня 2013 року.
Управління Пенсійного фонду України у Воловецькому районі Закарпатської області звернулося до Закарпатського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Воловецького туристично-оздоровчого комплексу "Плай", якою просить, стягнути з Воловецького туристично-оздоровчого комплексу "Плай" на користь управління Пенсійного фонду України у Воловецькому районі Закарпатської області заборгованість у розмірі 38209,50 грн..
Свої вимоги позивач мотивує наступним. Воловецький туристично-оздоровчий комплекс "Плай" (надалі відповідач) з 01 січня 2011 року перебуває на обліку в Управлінні Пенсійного фонду України у Воловецькому районі Закарпатської області як платник страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування відповідно до статті 1 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" від 09 липня 2003 року за № 1058-IV (надалі Закон України № 1058-IV). 28 вересня 2009 року між позивачем та відповідачем був укладений договір про розстрочення заборгованості у розмірі 63180,96 грн.. Відповідач не в повному обсязі сплатив розстрочену заборгованість. Загальний розмір несплаченої заборгованості становить 38209,50 грн..
03 червня 2013 року на адресу Закарпатського окружного адміністративного суду надійшла заява від представника позивача, відповідно до якої останній просить розглянути дану адміністративну справу без його участі, за наявними матеріалами (а.с. 28).
В судові засідання, що проходили 27 травня 2013 року, 03 червня 2013 року, відповідач не з'явився та не забезпечив явку свого представника, хоча судом вживалися заходи щодо виклику відповідача, що передбачені Главою 3 Розділу II КАС України. Заперечення проти позову відповідачем суду не надано.
Відповідно до статті 47 КАС України особами, які беруть участь у справі, є сторони, треті особи, представники сторін та третіх осіб.
Відповідно до статті 41 частини 1 КАС України, у зв'язку з неявкою у судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалося.
З'ясувавши всі обставини у справі та перевіривши їх належними та допустимими доказами суд дійшов висновку, що адміністративний позов підлягає до задоволення з огляду на наступне.
Судом встановлено, що відповідач є юридичною особою, про що свідчить довідка № 917450 "Про включення до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців" (а.с. а.с. 6-10).
Пунктом 14-1 Прикінцевих Положень Закону 1058-IV установлено, що суми накладених (нарахованих) штрафів та пені у період з 1 січня 2007 року до 1 січня 2009 року і суми штрафів та пені, які підлягають накладенню (нарахуванню) на суми заборгованості із сплати страхових внесків та фінансових санкцій, що виникли до 1 січня 2009 року, можуть бути за бажанням страхувальника розстрочені на 60 календарних місяців у порядку, встановленому правлінням Пенсійного фонду України, з відстроченням першого платежу на 90 календарних днів. При цьому не підлягають розстроченню суми накладених (нарахованих) у зазначений період штрафів та пені, що сплачені страхувальником, який станом на 1 січня 2009 року не має заборгованості перед Пенсійним фондом України із сплати страхових внесків, штрафів та пені. Договір про розстрочення підлягає достроковому розірванню, якщо страхувальник не сплачує в повному обсязі поточні платежі із страхових внесків або не сплачує чергову частку розстроченої заборгованості із штрафів та пені протягом трьох базових звітних періодів.
28 вересня 2009 року між позивачем та відповідачем укладено договір про розстрочення сплати накладених штрафів та пені на суму 63180,96 грн.. Страхувальник зобов'язаний погашати заборгованість не пізніше 20 числа кожного місяця рівними частинами, починаючи з місяця, за яким закінчується відстрочка першого платежу, та закінчуючи травнем 2014 року (а.с.а.с. 11, 12).
Відповідно до пункту 2.2.1. вказаного договору позивач був наділений правом дострокового розірвання договору та пред'явлення до сплати нарахованих сум у випадку, якщо відповідач не сплачує в повному обсязі поточні платежі, а також у випадку, якщо відповідач не сплачує чергову частку розстроченої заборгованості протягом трьох базових звітних періодів (а.с. 11 (на звороті)).
Відповідно до особового рахунку сплати розстрочених сум зі збору на обов'язкове державне пенсійне страхування останній платіж відбувся 02 вересня 2011 року. Всього відповідачем було сплачено згідно договору про розстрочення 24971,46 грн. (а.с. 13).
24 квітня 2013 року позивачем було прийнято рішення № 1792/02 про скасування рішення про розстрочення. Відповідно до цього рішення договір про розстрочення від 28 вересня 2009 року було розірвано. Вказане рішення було отримане представником відповідача 24 квітня 2013 року, про що свідчить відповідний підпис (а.с. 14).
Відповідно до статті 14 пункту 1 Закону України № 1058-IV роботодавці - юридичні та фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності, які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, або за договорами цивільно-правового характеру - являються страхувальниками, тому, відповідно до статті 15 Закону № 1058-IV вони є платниками страхових внесків до солідарної системи Пенсійного фонду України та зобов'язані сплачувати внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.
Відповідно до пункту 8 Прикінцевих положень Закону України № 1058-IV страхові внески, що перераховуються до солідарної системи, сплачуються страхувальниками та застрахованими особами на умовах і в порядку визначених цим Законом та в розмірах передбачених Законом України "Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування" № 400/97.
Відповідно до статті 20 частини 12 Закону України № 1058-IV страхові внески підлягають сплаті незалежно від фінансового стану платника страхових внесків.
Відповідно до статті 9 пункту 9.3 підпункту 9.3.2. Постанови Пенсійного фонду України від 19 грудня 2003 року № 21-1 "Про затвердження Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України" розрахунок фінансової санкції здійснюється на підставі даних картки особового рахунку платника.
З огляду на вищенаведене, зважаючи на вказані норми Законів України, враховуючи обставини встановлені судом, суд приходить до висновку, що позовні вимоги підлягають до задоволення.
Керуючись статтями 11, 70, 71, 86, 160-163 КАС України, суд -
П О С Т А Н О В И В:
Позовну заяву Управління Пенсійного фонду України у Воловецькому районі Закарпатської області до Воловецького туристично-оздоровчого комплексу "Плай" задовольнити.
Стягнути з Воловецького туристично-оздоровчого комплексу "Плай" на користь Управління Пенсійного фонду України у Воловецькому районі Закарпатської області заборгованість зі сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування у розмірі 38209,50 (тридцяти восьми тисяч двохсот дев'яти грн. 50 коп.) грн..
Постанова суду може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду протягом десяти днів з дня її проголошення, а у разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Апеляційна скарга подається через Закарпатський окружний адміністративний суд з одночасним надсиланням її копії до суду апеляційної інстанції. У випадках, встановлених статтею 167 частиною 4 цього Кодексу десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Суддя С.Є. Гаврилко
Суд | Закарпатський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 03.06.2013 |
Оприлюднено | 07.06.2013 |
Номер документу | 31664460 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Закарпатський окружний адміністративний суд
Гаврилко С.Є.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні