ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
У Х В А Л А
про повернення позовної заяви
06 червня 2013 р. Справа № 902/844/13
Провадження № 13/902/8(02-2а)/13
Суддя господарського суду Тісецький С.С. , розглянувши матеріали
до : фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (ідент. код НОМЕР_1, 21027, АДРЕСА_1)
про стягнення 5280,29 грн. заборгованості по різниці по орендній платі
ВСТАНОВИВ :
Вінницький обласний спеціалізований клінічний диспансер радіаційного захисту населення 06.06.2013 року звернувся в господарський суд Вінницької області з позовом до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення 5280,29 грн. заборгованості по різниці по орендній платі.
Розглянувши вказану позовну заяву, суд дійшов висновку, що вона підлягає поверненню виходячи з наступного.
В силу п. 3 ч.1 ст. 57 ГПК України, до позовної заяви додаються документи, які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі
Згідно п. 4 ч.1 ст.63 ГПК України, суддя повертає позовну заяву і додані до неї документи без розгляду, якщо не подано доказів сплати судового збору у встановлених порядку та розмірі.
У відповідності до ч.1 ст.3 Закону України вiд 08.07.2011 № 3674-VI "Про судовий збір", судовий збір справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.
В позовній заяві позивачем ставиться вимога майнового характеру про стягнення 5280,29 грн. заборгованості та у позові просить розстрочити сплату судового збору до прийняття судового рішення.
Положеннями ст. 8 Закону України "Про судовий збір" визначено, що враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі. Суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті.
Відповідно до п. 12 Інформаційного листа Вищого господарського суду України № 01-061175/2011 від 25.08.2011 року єдиною підставою для вчинення судом відстрочення або розстрочення сплати судового збору є врахування ним майнового стану сторони. Обґрунтування пов'язаних з цим обставин, які свідчать про неможливість або утруднення в здійсненні оплати судового збору у встановлених законом розмірах і в строки, покладається на заінтересовану сторону.
Пункт 5 Інформаційного листа Вищого господарського суду України "Про деякі питання практики застосування Закону України "Про судовий збір" № 01-06/869/2012 від 05.07.2012 року визначає, що статтею 8 Закону передбачена можливість відстрочення або розстрочення сплати судового збору, зменшення його розміру або звільнення від сплати цього збору з урахуванням майнового стану сторони.
Особа, яка заявляє відповідне клопотання (що може бути викладене в заяві чи скарзі, які подаються до господарського суду, або в окремому документі), повинна навести доводи і подати докази на підтвердження того, що її майновий стан перешкоджав сплаті нею судового збору у встановленому порядку і розмірі.
Пункт 3.1 постанови Пленуму Вищого господарського суду України № 7 від 21.02.2013 року "Про деякі питання практики застосування розділу VI Господарського процесуального кодексу України" визначає, Єдиною підставою для вчинення господарським судом дій, зазначених у статті 8 Закону, є врахування ним майнового стану сторін.
Клопотання про відстрочення (розстрочення) сплати судового збору, зменшення його розміру або звільнення від його сплати може бути викладене в заяві чи скарзі, які подаються до господарського суду, або окремим документом. Особа, яка заявляє відповідне клопотання, повинна навести доводи і подати докази на підтвердження того, що її майновий стан перешкоджав (перешкоджає) сплаті нею судового збору у встановленому порядку і розмірі.
При цьому оскільки статтею 129 Конституції України як одну із засад судочинства визначено рівність усіх учасників судового процесу перед законом і судом, отже в тому числі й органів державної влади, то самі лише обставини, пов'язані з фінансуванням установи чи організації з державного бюджету України та відсутністю у ньому коштів, призначених для сплати судового збору, не можуть вважатися підставою для звільнення від такої сплати.
Господарський суд вправі вчинити дії, про які йдеться у статті 8 Закону, і зі своєї ініціативи з наведенням в ухвалі відповідних мотивів.
Разом з тим, позивачем не надано доказів щодо наявності (відсутності) коштів та утрудненого фінансового стану, що перешкоджає сплаті судового збору.
Враховуючи викладене, суд приходить до висновку про наявність підстав для повернення позовної заяви без розгляду.
При цьому слід зауважити, що повернення позовної заяви не перешкоджає повторному зверненню з нею до господарського суду в загальному порядку після усунення обставин, що зумовили її повернення.
Керуючись п. 4 ч.1 ст.63, ст.ст. 86, 87, 115 Господарського процесуального кодексу України, суд -
УХВАЛИВ :
1. Позовну заяву №564 від 06.06.13 на 2-х аркушах разом з матеріалами на 13-ти аркушах повернути позивачу.
2. Копію ухвали направити сторонам рекомендованим листом.
Суддя Тісецький С.С.
віддрук. прим.:
1 - до справи
2 - позивачу (21018, м. Вінниця, вул. В. Стуса, 11, )
3 - відповідачу (21027, АДРЕСА_1)
Суд | Господарський суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 06.06.2013 |
Оприлюднено | 07.06.2013 |
Номер документу | 31674963 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Вінницької області
Тісецький С.С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні