ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
м. Вінниця
04 червня 2013 р. Справа № 802/2208/13-а
Вінницький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Бошкової Юлії Миколаївни, розглянувши в порядку письмового провадження матеріали справи
за позовом: управління Пенсійного фонду України в м. Вінниці
до: приватного підприємства "Ал - Мак"
про: стягнення заборгованості
ВСТАНОВИВ :
До Вінницького окружного адміністративного суду звернулось управління Пенсійного фонду України в м. Вінниці (далі - позивач, УПФ) з адміністративним позовом до приватного підприємства "Ал - Мак" (далі - відповідач, ПП "Ал - Мак") про стягнення заборгованості.
Позовні вимоги мотивовані тим, що відповідач у строк, визначений Законом України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування", не сплатив суму єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування в сумі 8 348,55 грн.
Представник позивача в судове засідання не з'явився, надавши заяву про розгляд справи без участі представника (вх. №13806 від 04.06.2013 року).
Представник відповідача в судове засідання, призначене на 22.05.2013 року не з'явився, про причини неявки суду не повідомив, хоча про час та дату розгляду справи повідомлений належним чином, що підтверджується матеріалами справи (а.с.21).
Представник відповідач в судове засідання, призначене на 04.06.2013 року не з'явився, на адресу суду повернувся конверт з відміткою поштового відділення "за закінченням зберігання" (а.с.24).
Статтею 35 Кодексу адміністративного судочинства визначено, що у разі повернення поштового відправлення із повісткою, яка не вручена адресату з незалежних від суду причин, вважається, що така повістка вручена належним чином.
Частиною 6 статті 128 КАС України передбачено, що якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.
Враховуючи відсутність перешкод у розгляді справи та потреби у виклику свідків чи експерта, суд вважає за можливе розглянути справу в порядку письмового провадження. При цьому, відповідно до положень статті 41 КАС України технічна фіксація судового процесу не здійснюється.
Розглянувши матеріали справи, всебічно, повно та об'єктивно дослідивши докази у їх сукупності, суд встановив наступне.
ПП "Ал - Мак" перебуває на обліку в управлінні Пенсійного фонду України в м. Вінниці, є платником єдиного внеску відповідно до Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування".
Згідно статті 4 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" (далі -Закон) платниками єдиного внеску є роботодавці - підприємства, установи та організації, інші юридичні особи, утворені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, чи за цивільно-правовими договорами (крім цивільно-правового договору, укладеного з фізичною особою - підприємцем, якщо виконувані роботи (надавані послуги) відповідають видам діяльності, зазначеним у витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців), у тому числі філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи зазначених підприємств, установ і організацій, інших юридичних осіб, які мають окремий баланс і самостійно ведуть розрахунки із застрахованими особами.
Відповідно до пунктів 1, 4 частини 2 статті 6 Закону платник єдиного внеску зобов'язаний своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок; подавати звітність до територіального органу Пенсійного фонду у строки, в порядку та за формою, встановленими Пенсійним фондом за погодженням з відповідними фондами загальнообов'язкового державного соціального страхування та центральним органом виконавчої влади у галузі статистики.
Згідно пункту 3.1 розділу 111 "Форми та строки подання звіту" Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" затвердженого Постановою правління ПФУ від 08.10.2010 року №22-2 та зареєстрованої Міністерством юстиції України від 01.11.2010 року за №1014/183-18309, платники єдиного внеску зобов'язанні формувати та подавати до органів ПФУ звіт не пізніше 20 числа місяця, що настає за базовим звітним періодом. Базовим звітним періодом є календарний місяць.
Частиною 8 статті 9 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" передбачено, що платники єдиного внеску зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за відповідний базовий звітний період, не пізніше 20 числа місяця, що настає за базовим звітним періодом.
Всупереч вимог даного Закону, відповідач не сплатив суму заборгованості по сплаті єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за період з 01.08.2012 року по 22.04.2013 року.
Управління Пенсійного фонду України в м. Вінниці винесено вимогу про сплату єдиного внеску № Ю - 79 від 07.03.2013 року на суму 40 892,66 грн. (а.с.6). Дану вимогу направлено відповідачу за адресою, вказаною у Єдиному державному реєстрі підприємств, організацій, установ, однак вказана заборгованість відповідачем не погашена.
Таким чином, загальна сума заборгованості перед управлінням Пенсійного фонду України в м. Вінниці станом на 22.04.2013 року 42 785,66 грн. в тому числі зростання заборгованості за період з липня 2012 року по березень 2013 року складає 8 348,55 грн., що підтверджується самостійно поданими звітами по єдиному внеску за період з лютого по березень 2013 року (а.с.9-14), карткою особового рахунка платника (а.с.7-8) та вимогою № Ю - 79 від 07.03.2013 року (а.с.6).
Дослідивши наявні у справі докази, суд дійшов висновку, що факт наявності заборгованості відповідача по сплаті єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування у сумі 8 348,55 грн. підтверджується матеріалами адміністративної справи.
Враховуючи вищевикладене, те що відповідачем заборгованість не погашена, суд приходить до висновку про наявність достатніх підстав для задоволення адміністративного позову.
Відповідно до статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до частини 1 статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Оскільки спір вирішено на користь суб'єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) стягненню з відповідача не підлягають.
Керуючись ст.ст. 70, 71, 79, 86, 94, 128, 158, 162, 163, 167, 255, 257 КАС України, суд -
ПОСТАНОВИВ :
Адміністративний позов задовольнити повністю.
Стягнути з приватного підприємства "Ал - Мак" (вул. Квятека, буд. 6, кв. 19 м. Вінниця, ЄДРПОУ 35599975) заборгованість зі сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування у сумі - 8 348 грн. (вісім тисяч триста сорок вісім гривень) 55 коп. на користь управління Пенсійного фонду України в місті Вінниці (ЄДРПОУ 37979905) на р/р 37190101000238 ГУ ДКС у Вінницькій області МФО 802015
Постанова суду першої інстанції набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 254 КАС України.
Відповідно до ст. 186 КАС України, апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Суддя Бошкова Юлія Миколаївна
Суд | Вінницький окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 04.06.2013 |
Оприлюднено | 07.06.2013 |
Номер документу | 31682092 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Вінницький окружний адміністративний суд
Бошкова Юлія Миколаївна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні