Постанова
від 10.06.2013 по справі 813/4017/13-а
ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2; e-mail: inbox@adm.lv.court.gov.ua; тел.: (032)-261-58-10 П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

10 червня 2013 року № 813/4017/13-а

Львівський окружний адміністративний суд у складі головуючої судді Братичак У.В., розглянувши в порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом Львівського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, в особі виконавчої дирекції Львівського обласного відділення Фонду до Львівської філії будинкоуправління № 4 квартирно-експлуатаційного відділу м. Львова про стягнення боргу,-

в с т а н о в и в:

На розгляд Львівського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява Львівського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, в особі виконавчої дирекції Львівського обласного відділення Фонду (далі - Фонд) до Львівської філії будинкоуправління № 4 квартирно-експлуатаційного відділу м. Львова (далі - відповідач) про стягнення заборгованості по сплаті страхових внесків у розмірі 2944,01 грн.

В обґрунтування позовних вимог посилається на те, що відповідач є платником страхових внесків відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням» (далі - Закон України № 2240), проте не сплатив у встановлені законом строки страхові внески у розмірі 2944,01 грн.

Ухвалою від 27.05.2013 року суд відкрив скорочене провадження у справі, надав відповідачу строк для подання заперечення проти позову або заяви про визнання позову та роз'яснив наслідки такого неподання.

Суд встановив, що позовні вимоги не стосуються прав, свобод, інтересів та обов'язків третіх осіб. Відповідач заперечення проти позову чи заяву про визнання позову до суду не подав, хоча належним чином був повідомлений судом про наслідки такого неподання.

Таким чином, суд прийшов до висновку про наявність достатніх підстав для розгляду справи в порядку скороченого провадження.

Розглянувши матеріали справи, дослідивши надані докази, суд вважає, що позов підлягає задоволенню, виходячи з такого.

Згідно довідки з Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України № 297180, відповідач - Львівська філія будинкоуправління №4 квартирно-експлуатаційного відділу м. Львова зареєстрована без права юридичної особи 01.12.2010р., код ЄДРПОУ - 37443911.

Відповідач зареєстрований як страхувальник у Фонді соціального страхування з тимчасової витрати працездатності, в особі виконавчої дирекції Львівського обласного відділення Фонду. Страхувальнику присвоєно реєстраційний № 460220012383, що підтверджується карткою страхувальника (а.с.6).

Судом встановлено, що директором Фонду Ногою Р.М., керуючись ст. 30 Закону №2240 та на підставі акту «Про результати перевірки по коштах Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності» від 20.02.2013р., винесено рішення від 05.03.2013р. № 68 «Про повернення коштів Фонду та застосування фінансових санкцій за порушення законодавства про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності», відповідно до якого відповідачем неправомірно витрачено страхові кошти в сумі 1755,52 грн., а також вирішено застосувати фінансові санкції в сумі 877,76 грн., всього на загальну суму 2633,28 грн.

09.04.2013 року Фондом прийнято рішення № 105 «Про застосування фінансових санкцій за несвоєчасне повернення або повернення не в повному обсязі коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, яким застосовано до відповідача фінансові санкції, а саме штраф в сумі 263,33 грн. та пеню в сумі 47,40 грн.

Рішення від 05.03.2013р. № 68 та від 09.04.2013р. № 105 відповідач не оскаржував.

Таким чином, загальна сума боргу відповідача є узгодженою та становить 2633,28 грн. + 263,33 грн. + 47,40 грн. = 2944,01 грн.

Згідно ст. 1 Закону України № 2240, загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, передбачає матеріальне забезпечення громадян у зв'язку з втратою заробітної плати (доходу) внаслідок тимчасової втрати працездатності (включаючи догляд за хворою дитиною, дитиною-інвалідом, хворим членом сім'ї), вагітності та пологів, часткову компенсацію витрат, пов'язаних із смертю застрахованої особи або членів її сім'ї, а також надання соціальних послуг за рахунок бюджету Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, що формується шляхом сплати страхових внесків власником або уповноваженим ним органом, громадянами, а також за рахунок інших джерел, передбачених цим же Законом.

Відповідно до ст. 9 Закону України № 2240 Фонд соціального страхування з тимчасової втрати працездатності є органом, який здійснює керівництво та управління загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням з тимчасової втрати працездатності та витратами, зумовленими похованням, проводить акумуляцію страхових внесків та інших коштів, призначених для фінансування матеріального забезпечення та соціальних послуг,види яких передбачені ст.34 цього Закону, та забезпечує їх надання,

Відповідно до ст. 27 Закону України № 2240 страхувальник зобов'язаний надавати та оплачувати застрахованим особам у разі настання страхового випадку відповідний вид матеріального забезпечення та соціальних послуг, вести облік коштів загальнообов»язкового державного соціального страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, допускати посадових осіб органів Фонду, органу державного нагляду, інших контролюючих органів до перевірок правильності використання страхових коштів.

Згідно ст. 28 Закону України № 2240 страховик має право проводити перевірку правильності використання страхових коштів на підприємствах, в установах і організаціях незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, у фізичних осіб, які використовують працю найманих працівників, накладати фінансової санкції та адміністративні штрафи, передбачені цим Законом та іншими актами законодавства, порушувати відповідно до законодавства питання про притягнення посадових осіб до відповідальності за порушення законодавства у сфері загальнообов»язкового державного соціального страхування у зв»язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням.

Частиною 1 ст. 30 Закону України № 2240 страхувальник-роботодавець несе відповідальність за несвоєчасність сплати та неповну сплату страхових внесків, у тому числі страхових внесків, що сплачують застраховані особи через рахунки роботодавців, а також за порушення порядку використання страхових коштів.

Таким чином, враховуючи те, що відповідач у встановлені законом строки не сплатив борг у сумі 2944 грн. 01 коп., наявність у нього вказаного боргу підтверджується матеріалами справи, а будь-яких доказів сплати боргу станом на день розгляду справи суду не надано, суд дійшов висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають задоволенню.

Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених ст. 72 цього Кодексу.

Судові витрати відповідно до ст. 94 КАС України стягненню зі сторін не підлягають.

Керуючись ст.ст.7-14, 69-71, 86, 87, 94, 128, 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-

П О С Т А Н О В И В :

1.Позов задовольнити повністю.

2.Стягнути з Львівської філії будинкоуправління №4 квартирно-експлуатаційного відділу м. Львова на користь Львівського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності заборгованість по сплаті страхових внесків в сумі 2944 грн. 01 коп. (дві тисячі дев'ятсот сорок чотири гривні одна копійка).

3.Постанову звернути до негайного виконання.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Львівського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги в 10-денний строк з дня її проголошення. В разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Відповідно до ч. 8 ст. 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України, строк для подання апеляційної скарги стороною або іншою особою, яка брала участь у справі, обчислюється з моменту отримання копії постанови.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Постанова набирає законної сили в строк та в порядку, передбаченому ст. 254 КАС України.

Повний текст постанови складений та підписаний 10.06.2013 року.

Суддя Братичак У.В.

СудЛьвівський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення10.06.2013
Оприлюднено11.06.2013
Номер документу31723754
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —813/4017/13-а

Ухвала від 11.09.2018

Адміністративне

Львівський окружний адміністративний суд

Крутько Олена Василівна

Постанова від 10.06.2013

Адміністративне

Львівський окружний адміністративний суд

Братичак Уляна Володимирівна

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні