Харківський окружний адміністративний суд 61004, м. Харків, вул. Мар'їнська, 18-Б-3, inbox@adm.hr.court.gov.ua П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Харків
10 червня 2013 р. Справа № 820/3055/13-а
Харківський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Сагайдак В.В., розглянувши у порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом Індустріальної міжрайонної державної податкової інспекція м. Харкова Харківської області Державної податкової служби до Приватного підприємства "Дім кави" про стягнення податкового боргу,-
В С Т А Н О В И В:
Позивач звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з позовом, в якому просить суд у зв'язку з несплатою в установлений строк грошового зобов'язання з податку на додану вартість, податку на прибуток, авансових платежів з податку на прибуток, стягнути з ПП "Дім кави" на користь Державного бюджету України суму податкового боргу 326961,47 грн.
Згідно зі ст. 183-2 КАС України даний позов підлягає розгляду та вирішенню в порядку скороченого провадження.
Копія ухвали про відкриття скороченого провадження була надіслана відповідачу рекомендованим листом з повідомленням про вручення за адресою, вказаною в матеріалах справи. Конверт із судовими документами повернувся до суду з поміткою "за закінченням терміну зберігання ".
Відповідно до ч. 11 ст. 35 Кодексу адміністративного судочинства України, у разі повернення поштового відправлення із повісткою, яка не вручена адресату з незалежних від суду причин, вважається, що така повістка вручена належним чином.
Враховуючи зазначене, відповідач належним чином повідомлений про наслідки неподання до суду заперечень проти позову або заяви про визнання позову.
Суд, дослідивши матеріали справи, оцінивши докази у їх сукупності, прийшов до висновку про задоволення позову, виходячи з наступного.
Судом встановлено, що ПП "Дім кави" зареєстроване Виконавчим комітетом Харківської міської ради 28.10.2005 р. та перебуває на податковому обліку в Індустріальній МДПІ м. Харкова Харківської області ДПС.
Відповідно до п. 49.1, п. 49.2 ст. 49 ПК України, податкова декларація подається за звітний період в установлені цим Кодексом строки органу державної податкової служби, в якому перебуває на обліку платник податків. Платник податків зобов'язаний за кожний встановлений цим Кодексом звітний період подавати податкові декларації щодо кожного окремого податку, платником якого він є, відповідно до цього Кодексу незалежно від того, чи провадив такий платник податку господарську діяльність у звітному періоді.
Відповідно до п. 57.3 ст. 57 ПК України, у разі визначення грошового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах 54.3.1 - 54.3.6 пункту 54.3 статті 54 цього Кодексу, платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму грошового зобов'язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу.
Відповідно до п. 57.1 ст. 57 ПК України, платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Згідно п. 56.11 ст. 56 ПК України, не підлягає оскарженню грошове зобов'язання, самостійно визначене платником податків.
На підставі акта камеральної перевірки даних, задекларованих у податковій звітності з податку на додану вартість від 22.11.2012 р. № 3201/15-319/24278444, Індустріальною МДПІ було винесене податкове повідомлення-рішення від 21.01.2012 р. № 0000221530, яким відповідачу визначено суму грошового зобов'язання з ПДВ у розмірі 288000,00 грн., з яких: за основним платежем - 230400,00 грн., за штрафними (фінансовими) санкціями - 57600,00 грн. Податкове повідомлення-рішення є узгодженим (а.с. 16).
ПП "Дім кави" було подано до ДПІ податкову декларацію з податку на прибуток підприємства № 9062090868 від 11.10.2012 р., якою нараховано податку на прибуток у сумі 15336,00 грн. (а.с. 10-12). З урахуванням часткової сплати у сумі 7136,53 грн., у відповідача виникла заборгованість по податку на прибуток у розмірі 8229,47 грн. Також відповідач має заборгованість по авансовим платежам з податку на прибуток у розмірі 30732,00 грн., згідно зазначеної декларації та облікової картки платника (а.с. 7, 8).
Відповідно до ст. 59.1 ст. 59 ПК України, у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.
Згідно п. 59.5 ст. 59 ПК України, у разі якщо у платника податків, якому надіслано (вручено) податкову вимогу, сума податкового боргу збільшується (зменшується), погашенню підлягає вся сума податкового боргу такого платника податку, що існує на день погашення. У разі якщо після направлення (вручення) податкової вимоги сума податкового боргу змінилася, але податковий борг не був погашений в повному обсязі, податкова вимога додатково не надсилається (не вручається).
Індустріальною МДПІ було сформовано та направлено відповідачу податкову вимогу від 20.11.2012 р. № 545 (а.с. 24). Вимога не оскаржена та не виконана.
Згідно п. 11 ст. 10 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" від 04.12.1990 р. №509, податкові органи подають до судів позови до підприємств, організацій, установ та громадян про стягнення заборгованості перед бюджетом та державними цільовими фондами за рахунок їх майна.
Відповідно до п. 95.1 ст. 95 ПК України, орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.
Згідно п. 95.3 ст. 95 ПК України, стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини.
Згідно п.п. 20.1.28 п. 20.1 ст. 20 ПК України, органи державної податкової служби мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов'язань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом.
Таким чином, у ПП "Дім кави" утворився податковий борг перед Державним бюджетом України по податку на додану вартість, податку на прибуток та авансовим платежам з податку на прибуток в загальній сумі 326961,47 грн., який не сплачений, та на думку суду, підлягає стягненню як законний та обґрунтований.
Керуючись ст.ст.7-11, 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов Індустріальної міжрайонної державної податкової інспекції м. Харкова Харківської області Державної податкової служби до Приватного підприємства "Дім кави" про стягнення податкового боргу - задовольнити у повному обсязі.
Стягнути з Приватного підприємства "Дім кави" (61091, м. Харків, вул. Танкопія, буд. 9/3, кв. 127, код ЄДРПОУ 24278444) на користь Державного бюджету України на р/р 34120999700009 УДКСУ у Орджонікідзевському районі м. Харкова банк ГУДКСУ у Харківській області, код отримувача 37999701, МФО 851011, суму податкового боргу 326961,47 грн. (триста двадцять шість тисяч дев'ятсот шістдесят одну гривню сорок сім копійок), у зв'язку з несплатою в установлений строк грошового зобов'язання з податку на додану вартість, податку на прибуток, авансових платежів з податку на прибуток.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через Харківський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги в десятиденний строк з дня отримання копії постанови. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Постанова набирає законної сили після закінчення строків для подачі апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанова, прийнята у скороченому провадженні, крім випадків її оскарження в апеляційному порядку, є остаточною.
Суддя В.В.Сагайдак
Суд | Харківський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 10.06.2013 |
Оприлюднено | 11.06.2013 |
Номер документу | 31723799 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Харківський окружний адміністративний суд
Сагайдак В.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні