Центральний районний суд м. Миколаєва
Справа № 1423/10987/2011
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
04.06.2013 суддя Центрального районного суду міста Миколаєва Алєйніков В.О., розглянувши в порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом
позивача ОСОБА_1
до
відповідача Управління Пенсійного Фонду України у Центральному районі міста Миколаєва,
суть позову про оспорювання дій щодо перерахунку пенсії на підставі частини 4 статті 42 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування", -
В С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1 звернувся до суду із позовом про оскарження неналежного виконання відпоівдачем частини 4 статті 42 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування".
Як зазначив позивач у позові через 24 місяці після виходу на пенсію він звернувся до відпоівдача за проведенням відповідного перерахунку, який й був зроблений.
Але при здійсненні перерахунку відповідач замість коефіцієнту середньої заробітної плати за рік, що передував року звернення - за 20 09 рік - врахував заробітну плату за 2007 рік.
Спираючись про те, що таке не відпвоідає вимогам діючого законодавства та порушує його права, позивач наполягав на задоволенні позову.
Після дослідження матеріалів справи суд доходе такого.
1...... Матеріалами справи встановлено, та сторони не заперечують того, що позивач отримує пенсію в порядку Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування".
15 вересня 2011 року він звернувся до відпвоідача із заявою про перерахунок раніше призначеної пенсії в зв`язку із тим, що після виходу на пенсію він пропаював 24 місяці.
Вказаний у заяві перерахунок позивачеві був зроблений.
При цьому відповідачем були змінені сума коефіцієнтів заробітної плати (доходу) за кожний місяць та кількість місяців страхового стажу, за які розраховано коефіцієнти заробітної плати (доходу) позивача та врахована середня заробітна плата за 2007 рік.
2......Позивач оскаржує правомірність врахування середньої заробітної плати за 2007 рік, посилаючись про те, що при перерахунку має бути врахована заробітна плата за рік, що передує року звернення за призначенням перерахунку, тобто - за 2009 рік .
Але з обгрунтованістю цих посилань погодитись неможливо за такого.
Частиною другою статті 40 Закону № 1058-IV встановлено формулу заробітної плати (доходу) для обчислення пенсії.
Зазначена формула на час виникнення спірних парвовідносин є такою:
Зп = Зс х (Ск : К), де:
Зп -заробітна плата (дохід) застрахованої особи для обчислення пенсії, у гривнях;
Зс -середня заробітна плата працівників, зайнятих у галузях економіки України, за календарний рік, що передує року звернення за призначенням пенсії;
Ск -сума коефіцієнтів заробітної плати (доходу) за кожний місяць (Кз1 + Кз2 + Кз3 + ... + Кзn);
К -кількість місяців страхового стажу, за які розраховано коефіцієнти заробітної плати (доходу) застрахованої особи (абзаци другий -шостий частини другої статті 40 Закону № 1058-IV).
Частиною четвертою статті 42 зазначеного Закону уизначено, що у разі, якщо застрахована особа після призначення пенсії продовжувала працювати, провадиться перерахунок пенсії з урахуванням страхового стажу після призначення пенсії.
Кожний наступний перерахунок пенсії провадиться не раніш як через два роки після попереднього перерахунку з урахуванням страхового стажу після призначення пенсії.
Перерахунок пенсії здійснюється із заробітної плати (доходу), з якої була обчислена пенсія, або за періоди страхового стажу, зазначені в частині першій статті 40 цього Закону.
Аналіз частини четвертої статті 42 Закону № 1058-IV свідчить, що при перерахунку пенсії застосовується заробітна плата (дохід) пенсіонера, яку він отримував до призначення пенсії, або яку він отримував за період роботи, який є періодом страхового стажу.
З огляду на викладене під час перерахунку пенсії у формулі Зп = Зс х (Ск : К) змінюються лише показники Ск та К. Зокрема, у величину Ск додаються коефіцієнти заробітної плати (доходу) за кожен місяць страхового стажу, який став підставою для перерахунку пенсії. Що ж стосується показника К, то він збільшується кількістю додаткових місяців страхового стажу. Решта показників залишається без змін .
Отже, аналіз частини четвертої статті 42 Закону № 1058-IV показує, що під час перерахунку пенсії величина середньої заробітної плати (доходу) враховується та, яка використовувалася під час призначення пенсії, тобто це -середня заробітна плата працівників, зайнятих у галузях економіки України, за календарний рік, що передує року звернення за призначенням пенсії (абзац четвертий частини другої статті 40 Закону № 1058-IV).
3......Про інші порушення вимог діючого законодавства при здійсненні перерахунку позивач не посилається, під час розгляду справи таких порушень встановлено не було.
Отже, законні підстави для задоволення позову є відсутніми.
Керуючись ст. 9, 11, 158-163 КАС України, суд, -
П О С Т А Н О В И В :
У задоволенні позову ОСОБА_1 до Управління Пенсійного Фонду України у Центральному районі міста Миколаєва про оскарження дій щодо перерахунку пенсії згідно з частиною 4 статті 42 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» - відмовити .
Постанова може бути оскарженою до Одеського апеляційного адміністративного суду через Центральний районний суд міста Миколаєва протягом 10 днів.
СУДДЯ =АЛЄЙНІКОВ В.О.=
Суд | Центральний районний суд м. Миколаєва |
Дата ухвалення рішення | 04.06.2013 |
Оприлюднено | 07.10.2013 |
Номер документу | 31739882 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Центральний районний суд м. Миколаєва
Алєйніков В. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні