cpg1251
УКРАЇНА
Господарський суд
Чернігівської області
14000, м. Чернігів, пр-т Миру, 20, тел. 698-166
Іменем України
Р І Ш Е Н Н Я
« 11 » червня 2013 року Справа №927/595/13
За ПОЗОВОМ: Публічного акціонерного товариства "Ритм"
14021, м. Чернігів, вул. Старобілоуська, 71
До ВІДПОВІДАЧА: Товариства з обмеженою відповідальністю "Чернігів - м'ясо"
14021, м. Чернігів, вул. Любецька, 80
Про стягнення 29836,26 грн.
Суддя І.В. Кушнір
ПРЕДСТАВНИКИ СТОРІН:
Від Позивача: Лівак Н.В. - представник, довіреність №б/н від 02.01.2013 р.
Від Відповідача: не з'явився.
СУТЬ СПОРУ:
Публічним акціонерним товариством "Ритм" заявлено позов до Товариства з обмеженою відповідальністю "Чернігів-м'ясо" про стягнення 29836,26 грн.
Представник Позивача підтримав позовні вимоги.
Відповідач письмового відзиву на позов не надав, явки представника в судові засідання 30.05.2013р. та 11.06.2013р. не забезпечив.
Ухвала про порушення провадження у справі від 16.05.2013р., двічі направлена Відповідачу за адресою: 14021, м. Чернігів, вул. Любецька, 80, повернулася до суду без вручення адресату з поштовою відміткою "за закінченням терміну зберігання".
Відповідно до ст. 64 Господарського процесуального кодексу України ухвала про порушення провадження у справі надсилається особам за повідомленою ними господарському суду поштовою адресою. У разі ненадання сторонами інформації щодо їх поштової адреси, ухвала про відкриття провадження у справі надсилається за адресою місцезнаходження (місця проживання) сторін, що зазначена в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців. У разі відсутності сторін за такою адресою, вважається, що ухвала про порушення провадження у справі вручена їм належним чином.
Згідно п. 3.9.1 постанови Пленуму Вищого господарського суду України №18 від 26.12.2011р. в разі якщо ухвалу про порушення провадження по справі було надіслано за належною адресою (тобто повідомленою суду стороною, а в разі ненадання суду відповідної інформації - адресою зазначеною в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців), і не повернуто підприємством зв'язку або повернуто з посиланням на відсутність (вибуття) адресата, відмову від одержання, закінчення строку зберігання поштового відправлення тощо, то вважається що адресат повідомлений про час і місце розгляду справи судом.
Відповідно до довідки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців станом на 05.06.2013р. місцезнаходження юридичної особи Товариства з обмеженою відповідальністю "Чернігів-м'ясо" - 14021, м. Чернігів, вул. Любецька, 80.
З викладеного вбачається, що ухвала про порушення провадження у справі від 16.05.2013р. була направлена Відповідачу по справі за вказаною у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців адресою.
Ухвала про відкладення розгляду справи від 30.05.2013р. була отримана Відповідачем 31.05.2013р., що підтверджується рекомендованим повідомленням про вручення поштового відправлення, наявним в матеріалах справи.
Враховуючи, що Відповідач не скористався своїм правом брати участь у судових засіданнях, заяв та клопотань Відповідачем суду не надано, суд приходить висновку про розгляд справи за наявними матеріалами та без участі представника Відповідача.
Справа розглядається за наявними в ній матеріалами на підставі ст.75 Господарського процесуального кодексу України.
Дослідивши матеріали справи та надані докази, заслухавши пояснення представника Позивача, суд,
В С Т А Н О В И В:
11.12.2012р. між Позивачем та Відповідачем укладений договір поставки №11-12/12 (далі Договір).
Згідно п.1.1. Договору відповідно до умов цього Договору Постачальник (Відповідач) зобов'язується передати у власність Покупця товар в асортименті та кількості, а Покупець (Позивач) зобов'язується прийняти цей товар та сплатити за нього обумовлену вартість, згідно накладної на поставку товару. Загальна кількість, асортимент, ціна за одиницю товару визначаються у накладних на передачу товару.
Відповідно до п.2.1. Договору Постачальник відвантажує товар згідно заявки Покупця та за цінами визначеними у видатковій накладній, яка має силу специфікації і є невід'ємною частиною даного договору Постачальника. Загальна сума договору складається із сум всіх накладних на передачу товару.
За умовами п.п.4.1.-4.3. Договору оплата за поставлений товар проводиться Покупцем шляхом перерахування грошових коштів на розрахунковий рахунок Постачальника за попередньою оплатою або факту поставки товару. Форма розрахунків: готівкова або безготівкова. При оплаті вартості товару шляхом готівкового розрахунку, Постачальник зобов'язаний видати, а Покупець отримати документ, що підтверджує факт оплати товару (прибутковий касовий ордер), який оформляється уповноваженим представником Постачальника за наявності у нього доручення на отримання грошових коштів. При оплаті вартості товару шляхом безготівкового розрахунку, датою оплати вважається дата зарахування грошових коштів на розрахунковий рахунок Постачальника. Відповідно до п.7.1. Договору, він набирає чинності з моменту його підписання Сторонами та діє до 31 грудня 2013 року, а в частині проведення розрахунків - до повного погашення заборгованості.
Відповідачем були виписані Позивачу рахунок на оплату №47 від 21.03.2013р. на суму 69850,00 грн. та рахунок на оплату б/н від 21.03.2013р. на суму 30149,80 грн.
Позивачем 22.03.2013р. в рахунок попередньої оплати було перераховано Відповідачу 100000грн., що підтверджується випискою по рахунку від 25.03.2013р., наявною в матеріалах справи.
Відповідачем згідно видаткових накладних №55 від 22.03.2013р. та №56 від 22.03.2013р. був поставлений товар на суму 23183,20 грн. та 46980,54 грн. відповідно.
З викладеного вбачається, що Відповідачем був поставлений Позивачу товар на загальну суму 70163,74 грн.
Згідно акту звірки взаємних розрахунків станом за період з 22.03.2013р. по 04.04.2013р., підписаному між сторонами, станом на 04.04.2013р. заборгованість Відповідача на користь Позивача становить 29836,26 грн.
Позивачем була надіслана Відповідачу претензія №330 від 09.04.2013р. на суму 29836,26 грн., у якій Позивач вимагає здійснити поставку товару на суму 29836,26 грн. або повернути кошти у відповідному розмірі. Дана претензія була отримана Відповідачем 17.04.2013р., що підтверджується копією повідомлення про вручення поштового відправлення, наявною в матеріалах справи.
Відповідач відповіді на вищевказану претензію не надав, поставки товару або повернення коштів не здійснив.
Позивач просить стягнути з Відповідача 29836,26 грн.
Згідно до ч.1 ст.265 Господарського кодексу України:
„За договором поставки одна сторона - постачальник зобов'язується передати (поставити) у зумовлені строки (строк) другій стороні - покупцеві товар (товари), а покупець зобов'язується прийняти вказаний товар (товари) і сплатити за нього певну грошову суму."
Відповідно до ст.712 Цивільного кодексу України за договором поставки продавець (постачальник), який здійснює підприємницьку діяльність, зобов'язується передати у встановлений строк (строки) товар у власність покупця для використання його у підприємницькій діяльності або в інших цілях, не пов'язаних з особистим, сімейним, домашнім або іншим подібним використанням, а покупець зобов'язується прийняти товар і сплатити за нього певну грошову суму. До договору поставки застосовуються загальні положення про купівлю-продаж, якщо інше не встановлено договором, законом або не випливає з характеру відносин сторін.
Статтею 655 Цивільного кодексу України визначено, що за договором купівлі-продажу одна сторона передає або зобов'язується передати майно (товар) у власність другій стороні (покупцеві), а покупець приймає або зобов'язується прийняти майно (товар) і сплатити за нього певну грошову суму.
Згідно ч.1 ст.662 Цивільного кодексу України продавець зобов'язаний передати покупцеві товар, визначений договором купівлі-продажу.
Відповідно до ст.663 Цивільного кодексу України:
„Продавець зобов'язаний передати товар покупцеві у строк, встановлений договором купівлі-продажу, а якщо зміст договору не дає змоги визначити цей строк, - відповідно до положень статті 530 цього Кодексу."
Згідно ч.1 ст.631 Цивільного кодексу України:
«Строком договору є час, протягом якого сторони можуть здійснити свої права і виконати свої обов'язки відповідно до договору.»
Відповідно до ст.526 Цивільного кодексу України зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.
Згідно ст.525 Цивільного кодексу України одностороння відмова від зобов'язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом.
Відповідно до ч.1 ст.530 Цивільного кодексу України
"Якщо у зобов'язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін)."
Відповідно до ч.ч.1,7 ст.193 Господарського кодексу України (далі ГКУ):
"Суб'єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов'язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов'язання -відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться.
До виконання господарських договорів застосовуються відповідні положення Цивільного кодексу України з урахуванням особливостей, передбачених цим Кодексом.
Не допускаються одностороння відмова від виконання зобов'язань, крім випадків, передбачених законом, а також відмова від виконання або відстрочка виконання з мотиву, що зобов'язання другої сторони за іншим договором не було виконано належним чином."
Згідно ст.610 Цивільного кодексу України, порушенням зобов'язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов'язання (неналежне виконання).
Згідно ст.612 Цивільного кодексу України:
„1. Боржник вважається таким, що прострочив, якщо він не приступив до виконання зобов'язання або не виконав його у строк, встановлений договором або законом.
2. Боржник, який прострочив виконання зобов'язання, відповідає перед кредитором за завдані простроченням збитки і за неможливість виконання, що випадково настала після прострочення.
3. Якщо внаслідок прострочення боржника виконання зобов'язання втратило інтерес для кредитора, він може відмовитися від прийняття виконання і вимагати відшкодування збитків."
Згідно ст.599 Цивільного кодексу України зобов'язання припиняється виконанням, проведеним належним чином.
Відповідно до ч.ч.1,2 ст.693 Цивільного кодексу України, на яку посилається Позивач у позові:
„1. Якщо договором встановлений обов'язок покупця частково або повністю оплатити товар до його передання продавцем (попередня оплата), покупець повинен здійснити оплату в строк, встановлений договором купівлі-продажу, а якщо такий строк не встановлений договором, - у строк, визначений відповідно до статті 530 цього Кодексу.
У разі невиконання покупцем обов'язку щодо попередньої оплати товару застосовуються положення статті 538 цього Кодексу.
2. Якщо продавець, який одержав суму попередньої оплати товару, не передав товар у встановлений строк, покупець має право вимагати передання оплаченого товару або повернення суми попередньої оплати. "
Відповідно до ст.33 Господарського процесуального кодексу України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які посилається як на підставу своїх вимог та заперечень.
Враховуючи, що Відповідачем не надані докази як поставки Позивачу товару, так і повернення Позивачу попередньої оплати у сумі 29836,26 грн. за товар, який не був поставлений, суд приходить до висновку, що позов в частині стягнення 29836,26 грн. є обґрунтованим та підлягає задоволенню.
Враховуючи, що спір виник внаслідок неправильних дій Відповідача, суд доходить висновку, що відповідно до ч.2 ст.49 Господарського процесуального кодексу судовий збір має бути покладений в повному обсязі на Відповідача.
Керуючись ст.ст.22, 33, 49, 75, 82-85, 116 Господарського процесуального кодексу України, суд
В И Р І Ш И В:
1. Позов задовольнити повністю.
2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Чернігів-м'ясо" (14021, м.Чернігів, вул. Любецька, 80, ідентифікаційний код 38423299) на користь Публічного акціонерного товариства "Ритм" (14021, м. Чернігів, вул. Старобілоуська, 71, ідентифікаційний код 05507152) 29836 грн. 26 коп. попередньої оплати та 1720 грн. 50 коп. на відшкодування судового збору.
Наказ видати після набрання рішенням законної сили.
Суддя І.В. Кушнір
Суд | Господарський суд Чернігівської області |
Дата ухвалення рішення | 11.06.2013 |
Оприлюднено | 11.06.2013 |
Номер документу | 31750375 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Чернігівської області
Кушнір І.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні