Рішення
від 03.10.2012 по справі 1915/12655/2012
ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

03 жовтня 2012 року Справа №1915/12655/2012 Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області в складі:

головуючого -судді Вийванко О.М.

при секретарі с/з Жара М.Т.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Тернополі цивільну справу за позовом дочірнього підприємства «Регіон»приватного підприємства «Східний масив»до ОСОБА_2, ОСОБА_3 про стягнення заборгованості по оплаті за утримання будинку та прибуткової території, -

В С Т А Н О В И В :

Позивач ДП «Регіон»ПП «Східний масив»звернулося в суд із позовом до відповідачів ОСОБА_2, ОСОБА_3 про стягнення заборгованості по оплаті за утримання будинку та прибуткової території, посилаючись на те, що відповідачі за надані позивачем послуги зобов'язані вносити на його рахунок оплату за затвердженими у встановленому порядку тарифами. Однак, відповідачі добровільно не проводять оплату за наданні послуги протягом тривалого проміжку часу, внаслідок чого виникла заборгованість у розмірі 485,99 грн., яку позивач просить солідарно стягнути з відповідачів та судові витрати.

У судовому засіданні представник позивача позов підтримав, посилаючись на мотиви, викладені у позовній заяві та просив його задовольнити у повному обсязі.

Відповідачі у судове засідання не з'явилися із невідомої суду причини, хоча про дату, час та місце розгляду справи були повідомлені належним чином, причин неявки у судове засідання відповідачі суду не повідомили та не подали клопотання про розгляд справи у їх відсутності.

Відповідно до ч.2 ст.77 ЦПК України, сторони та інші особи, які беруть участь у справі, зобов'язанні повідомляти суд про причини неявки у судове засідання. У разі неповідомлення суд про причини неявки вважається, що сторони та інші особи, які беруть участь у справі, не з'явилися в судове засідання без поважних причин.

Приймаючи до уваги вимоги ч.4 ст.169 ЦПК України, суд вважає, що відповідачі повідомлені належним чином і не з'явилися у судове засідання без поважних причин, а тому, суд може вирішувати справу на підставі наявних у ній даних та доказів. Зі згоди позивача, який не заперечує проти заочного розгляду справи, суд ухвалює заочне рішення, що відповідає ст.224 ЦПК України.

Заслухавши пояснення представника позивача, перевіривши та оцінивши наявні у справі докази у їх сукупності, суд приходить до висновку, що позов підлягає до задоволення, виходячи з наступного.

Рішенням виконавчого комітету Тернопільської міської ради № 43 «Про визнання виконавців послуг»від 26.01.2010 р., визнано приватне підприємство «Східний масив»та дочірнє підприємство «Регіон»виконавцями послуг з управління об'єктами житлового фонду і утримання житлових будинків та прибудинкових територій з правом укладати договори в межах повноважень, визначених чинним законодавством.

Згідно договору про надання послуг з управління будинком, спорудою, житловим комплексом або комплексом будинків і споруд від 28.05.2010 р. укладеного між ПП «Східний масив»та ДП «Регіон»та акту від 15.11.2010 р., -житловий будинок АДРЕСА_1, переданий для управління та утримання вказаного вище будинку і прибудинкової території дочірньому підприємству «Регіон».

Дочірнє підприємство «Регіон»приватного підприємства «Східний масив»здійснює забезпечення утримання будинків і споруд та прибуткової території. Відповідачі є споживачами житлово-комунальних послуг, у зв'язку з цим останнім відкрито особовий рахунок № НОМЕР_1 для проведення нарахування та оплати послуг.

Відповідно до ст.20 Закону України «Про житлово-комунальні послуги», п.7 «Правил користування приміщеннями житлових будинків і прибудинковими територіями», затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 08.10.1992 р. № 572, обов'язок власника або наймача квартири, житлового приміщення у гуртожитку оплачувати надані житлово-комунальні послуги у строки, встановлені договором або законом.

Згідно виписки з особового рахунку про заборгованість за утримання будинків і споруд та прибуткової території, виданої ДП «Регіон»ПП «Східний масив», відповідачі не проводили оплату за надані послуги, внаслідок чого виникла заборгованість у розмірі 485,99 грн.

Згідно довідки від 03.07.2012 р. № 1-552, виданої ДП «Регіон»ПП «Східний масив»про те, що відповідачі дійсно зареєстровані та проживають в АДРЕСА_1.

У відповідності до ч.1 ст.509 ЦК України, зобов'язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов'язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов'язку.

Згідно ст.526 ЦК України, зобов'язання має виконуватися належним чином, відповідно до умов договору, вимог актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог -відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.

Частиною 1 статті 543 ЦК України, передбачено, що у разі солідарного обов'язку боржників (солідарних боржників) кредитор має право вимагати виконання обов'язку частково або в повному обсязі як від усіх боржників разом, так і від будь-кого з них окремо.

У відповідності до вимог ст.60 ЦПК України, кожна сторона зобов'язана довести ті обставини, на які вона посилається, як на підставу своїх вимог і заперечень. Докази подаються сторонами та іншими особами, які беруть участь у справі. Доказуванню підлягають обставини, які мають значення для ухвалення рішення у справі і щодо яких у сторін та інших осіб, які беруть участь у справі виникає спір. Доказування не може ґрунтуватися на припущеннях.

Відповідно до ч.1 ст.88 ЦПК України, стороні, на користь якої ухвалено рішення, суд присуджує з другої сторони понесені нею і документально підтверджені судові витрати.

Позивачем були понесені судові витрати зі сплати судового збору у розмірі 214,60 грн.

За таких обставин, суд вважає, що в даному випадку мають місце порушення відповідачами майнових прав позивача, які підлягають захисту шляхом примусового стягнення солідарно з відповідачів на користь позивача заборгованості за утримання будинків і споруд та прибуткової території у розмірі 485,99 грн., а також, судового збору у доход держави.

На підставі наведеного, керуючись п.7 «Правил користування приміщеннями житлових будинків і прибудинковими територіями», затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 08.10.1992 р. № 572, ст.20 Закону України «Про житлово-комунальні послуги», ст.ст. 509, 526 ЦК України, ст.ст. 10, 11, 60, 88, 212- 215, 218, 223, 224, 226, 228, 233, 294, 296, суд, -

В И Р І Ш И В :

Позов дочірнього підприємства «Регіон»приватного підприємства «Східний масив»до ОСОБА_2, ОСОБА_3 про стягнення заборгованості по оплаті за утримання будинку та прибуткової території -задовольнити.

Стягнути солідарно з ОСОБА_2, ОСОБА_3 на користь дочірнього підприємства «Регіон»приватного підприємства «Східний масив»(46013, м. Тернопіль проспект С.Бандери, 94, р/р 26009000261795 в ПАТ «Укрсоцбанк», МФО 300023, код 36903767) заборгованість за спожиті комунальні послуги у розмірі 485,99 грн. (чотириста вісімдесят п'ять гривень 99 копійок).

Стягнути солідарно з ОСОБА_2, ОСОБА_3 на користь дочірнього підприємства «Регіон»приватного підприємства «Східний масив»(46013, м. Тернопіль проспект С.Бандери, 94, р/р 26009000261795 в ПАТ «Укрсоцбанк», МФО 300023, код 36903767) сплачений судовий збір у розмірі 214,60 грн. (двісті чотирнадцять гривень 60 копійок).

Заочне рішення може бути переглянуто Тернопільським міськрайонним судом Тернопільської області за письмовою заявою відповідача, поданою протягом десяти днів з дня отримання його копії. У разі залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення заочне рішення може бути оскаржене відповідачем в апеляційному порядку. Апеляційна скарга може бути подана протягом десяти днів з дати постановлення ухвали про залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення до апеляційного суду Тернопільської області через Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області.

Заочне рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційної скарги не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення, а особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії рішення суду до апеляційного суду Тернопільської області через Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області.

Головуючий суддяО. М. Вийванко

СудТернопільський міськрайонний суд Тернопільської області
Дата ухвалення рішення03.10.2012
Оприлюднено26.06.2013
Номер документу31789867
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —1915/12655/2012

Ухвала від 06.08.2012

Цивільне

Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області

Вийванко О. М.

Рішення від 03.10.2012

Цивільне

Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області

Вийванко О. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні