Олевський районний суд Житомирської області
Справа № 287/143/13-ц
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
23 травня 2013 року м. Олевськ
Олевський районний суд Житомирської області в складі :
головуючого-судді Стратович О.В.
за участю :
секретаря судового засідання Остапчук О.М
представника відповідача Вардецького В.М.
розглянувши у відкритому судовому засіданні , в залі суду , у м.Олевську , цивільну справу за позовом ОСОБА_2 , мешканця АДРЕСА_1 , до Фермерського господарства « Олевське » , с. Сущани Олевського району вул. Набережна , 4-а , про стягнення заборгованості по заробітній платі , стягнення середнього заробітку за час затримки розрахунку , відшкодування моральної ( немайнової ) шкоди ,
В С Т А Н О В И В :
Позивач звернулася до суду з позовом до Фермерського господарства « Олевське » , с. Сущани Олевського району вул. Набережна , 4-а , про стягнення заборгованості по заробітній платі , стягнення середнього заробітку за час затримки розрахунку , відшкодування моральної ( немайнової ) шкоди ,
В позовній заяві позивач зазначив , що перебував в трудових відносинах з відповідачем з 02.06.2012 року по 01.08.2012 року , працюючи на посаді бухгалтера-касира . Під час звільнення з роботи відповідач з позивачем не розрахувався , а тому позивач просить суд стягнути на його користь заборгованість по заробітній платі в сумі 970,00 гривень , 1 000.00 гривень моральної шкоди та середній заробіток за час затримки розрахунку за період з 01.08.2012 року по 01.03.2013 року в розмірі 3 395 гривень .
Позивач в судове засідання не з'явилася та звернулася до суду з письмовою заявою про розгляд справи у його відсутність , позовні вимоги підтримав ..
Представник відповідача в судовому засіданні позов визнав частково . При цьому пояснив , що заборгованість по заробітній платі виникла внаслідок тяжкого економічного стану підприємства . Позов визнає в частині сплати на користь позивача заборгованості по заробітній платі в сумі 960,00 гривень , які на час розгляду справи сплатив позивачу. В частині відшкодування середнього заробітку за час затримки розрахунку та стягнення моральної ( немайнової ) шкоди заперечує , оскільки позивач не надав суду доказів наявності такої шкоди та заборгованості .
Відповідно до ст. 116 КЗпП України при звільненні працівника виплата всіх сум , що належать йому від підприємства , установи , організації , провадиться в день звільнення , якщо працівник в день звільнення не працював , то зазначені суми мають бути сплачені не пізніше наступного дня після пред'явлення звільненим працівником вимог про розрахунок ; про нарахування суми належні працівникові при звільненні , власник або уповноважений ним орган повинен письмово повідомити працівника перед виплатою зазначених сум ; в разі спору про розмір сум , належних працівникові при звільненні , власник або уповноважений ним орган в усякому разі повинен в зазначений у цій статті строк виплатити не оспорювану ним суму .
Відповідно до ч. 2 ст.117 КЗпП України при наявності спору про розміри належних звільненому працівникові сум власник або уповноважений ним орган повинен сплатити зазначене в цій статті відшкодування в тому разі , коли спір вирішено на користь працівника . Якщо спір вирішено на користь працівника частково , то розмір відшкодування за час затримки визначає орган , який виносить рішення по суті спору .
Безпосередньо районним судом розглядаються трудові спори за заявою працівників підприємств , установ , організацій де комісії по трудовим спорам не обираються зазначено в п.1 ч.1 ст.232 КЗпП України.
Відповідно до ч.2 ст.233 КЗпП України у разі порушення законодавства про оплату праці працівник має право звернутися до суду з позовом про стягнення належної йому заробітної плати без обмеження будь-яким строком .
Відшкодування власником або уповноваженим ним органом моральної шкоди працівнику провадиться у разі , якщо порушення його законних прав призвели до моральних страждань , втрати нормальних життєвих зв'язків і вимагають від нього додаткових зусиль для організації свого життя зазначено в ст. 237-1 КЗпП України .
Дослідивши письмові докази , суд приходить до висновку , що позов є обґрунтованим але підлягає частковому задоволенню з таких підстав :
Так , позивач перебував в трудових відносинах з відповідачем з 02.06.2012 року по 01.08.2012 року , працюючи на посаді бухгалтера-касира , що стверджується записами в трудовій книжці позивача та відповідними наказами керівника підприємства ( а.с. 3 , 21 ) , а також довідкою про заборгованість по заробітній платі ( а.с. 20 ) , відповідно до якої заборгованість по заробітній платі складає 960,00 гривень та поясненнями представника відповідача .
Під час звільнення з роботи відповідач з позивачем не розрахувався , а тому позивач , в позовній заяві , просить суд стягнути на його користь заборгованість по заробітній платі в сумі 970,00 гривень , 1 000.00 гривень моральної шкоди та середній заробіток за час затримки розрахунку за період з 01.08.2012 року по 01.03.2013 року в розмірі 3 395,00 гривень .
Під час розгляду справи в суді представник відповідача надав до суду належним чином завірену копію платіжної відомості за травень місяць 2013 року , відповідно до якої убачається , що відповідач розрахувався з позивачем в частині відшкодування заборгованості по заробітній платі , а тому в цій частині позову слід відмовити .
Задовольняючи позовні вимоги суд дійшов до висновку , що позов підлягає задоволенню частково в частині стягнення моральної ( немайнової ) шкоди .
Задовольняючи частково позов в частині стягнення моральної (немайнової ) шкоди суд вважає за необхідне стягнути з відповідача на користь позивача 100,00 гривень заподіяної моральної ( немайнової ) шкоди , оскільки позивач не надала суду доказів , що останнім заподіяна моральна ( немайнова ) шкода в розмірі саме 1000 .00 гривень .
В частині стягнення на користь позивача середнього заробітку за час затримки розрахунку суд вважає за необхідне відмовити , оскільки позивач не надав суду розрахунок такої заборгованості .
Оскільки позивач звільнений від сплати судового збору , то на підставі ч.3 ст.81 , ч.3 ст. 88 ЦПК України зазначені платежі підлягають стягненню з відповідача .
Керуючись вимогами: ст.116 , ч.2 ст.117 , п.3 ч.1 ст.232 , ч.2 ст.233 , ст.237-1 КЗпП України ; п.1 ч.1 ст.5 Закону України « Про судовий збір » ; ст.ст. 10,11,60,81,88,212-215 ЦПК України , суд
В И Р І Ш И В :
Позов ОСОБА_2 , мешканця АДРЕСА_1 , до Фермерського господарства « Олевське » , с. Сущани Олевського району вул. Набережна , 4-а , про стягнення заборгованості по заробітній платі , стягнення середнього заробітку за час затримки розрахунку , відшкодування моральної ( немайнової ) шкоди - з а д о в о л ь н и т и ч а с т к о в о .
Відповідно до п.1 ч.1 ст.5 Закону України « Про судовий збір » звільнити позивача ОСОБА_2 від сплати судового збору .
Стягнути з Фермерського господарства « Олевське » , с. Сущани Олевського району вул. Набережна , 4-а ( ідентифікаційний код 37937341 )на користь ОСОБА_2 : 100,00 гривень заподіяної моральної ( немайнової ) шкоди , в решті позов залишити без задоволення .
Стягнути з Фермерського господарства « Олевське » , с. Сущани Олевського району вул. Набережна , 4-а ( ідентифікаційний код 37937341 ) 229,40 гривень судового збору .
Рішення може бути оскарженим до Апеляційного суду Житомирської області , через Олевський районний суд Житомирської області , протягом 10 днів з дня його проголошення.
Особи , які брали участь у справі, але не були присутніми у судовому засіданні під час проголошення судового рішення , можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Суддя: О. В. Стратович
Суд | Олевський районний суд Житомирської області |
Дата ухвалення рішення | 23.05.2013 |
Оприлюднено | 18.06.2013 |
Номер документу | 31792173 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Олевський районний суд Житомирської області
Стратович О. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні