ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
м. Черкаси
13 червня 2013 року Справа № 823/1635/13-а
Черкаський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого-судді: Паламар П.Г.,
розглянувши в порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом Смілянської об'єднаної державної податкової інспекції Черкаської області Державної податкової служби до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення заборгованості,
встановив:
13 травня 2013 року Смілянська об'єднана державна податкова інспекція Черкаської області Державної податкової служби звернулась до суду з адміністративним позовом, в якому просить стягнути з фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 податковий борг з орендної плати за землі державної та комунальної власності в сумі 3810 грн. 18 коп.
Свої вимоги позивач обґрунтовує тим, що станом на час розгляду справи відповідач має податковий борг з орендної плати за землі державної і комунальної власності в сумі 3810 грн. 18 коп. Вказана сума податкової заборгованості виникла в результаті несплати відповідачем задекларованих сум податкових зобов'язань за жовтень-грудень 2012 року в розмірі 3810 грн. 18 коп.
Справа розглянута в порядку скороченого провадження відповідно до ст. 183 2 Кодексу адміністративного судочинства України.
Відповідач був належним чином повідомлений про розгляд справи у порядку скороченого провадження, проте заперечення проти позову не подав.
Розглянувши подані документи і матеріали, оцінивши повідомлені позивачем обставини, суд дійшов до такого висновку.
Фізична особи - підприємець ОСОБА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, зареєстрований Шполянською районною державною адміністрацією Черкаської області 20.08.2008р., згідно довідки взятий на облік в органах державної податкової служби 21.08.2008р., на час розгляду справи перебуває на обліку в Смілянській об'єднаній державній податковій інспекції (Шполянське відділення) Черкаської області Державної податкової служби.
Відповідно до пункту 269.1 статті 269 Податкового кодексу України платниками податку є: власники земельних ділянок, земельних часток (паїв) землекористувачі.
Статтею 38 Податкового кодексу України від 02.12.2010 року № 2755-VI (далі - ПКУ) виконанням податкового обов'язку визнається сплата в повному обсязі платником відповідних сум податкових зобов'язань у встановлений податковим законодавством строк. Сплата податку та збору здійснюється платником податку безпосередньо, а у випадках, передбачених податковим законодавством, - податковим агентом, або представником платника податку. Спосіб, порядок та строки виконання податкового обов'язку встановлюються цим Кодексом та законами з питань митної справи.
Згідно п. 286.2 ст. 286 ПК України, платники плати за землю (крім фізичних осіб) самостійно обчислюють суму податку щороку станом на 01 січня до 01 лютого поточного року подають відповідному органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію за поточний рік за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 цього Кодексу, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обов'язку подання щомісячних декларацій.
Нарахування особам сум земельного податку, а також орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності проводиться органами державної податкової служби, які видають платникові до 15 липня поточного року платіжне повідомлення про внесення платежу.
Відповідно до п. 287.3 ст. 287 ПК України податкове зобов'язання щодо плати за землю, визначене у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за податковий період, який дорівнює календарному місяцю, щомісячно протягом 30 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) місяця.
Відповідно до ст. 206 Земельного кодексу України та ст. 19 Закону України "Про оренду землі" використання земель в Україні є платним. Плата за землю справляється у вигляді земельного податку або орендної плати.
Згідно п. 57.1 ст. 57 ПК України, платник податку зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, визначену у поданій ним податковій декларації протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків встановлених цим Кодексом.
20.02.2012 року відповідачем подано податкову декларацію орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності за вхідним № 739, де відповідач самостійно визначив податкове зобов'язання по орендній платі за землю державної і комунальної власності в сумі 19586 грн. 88 коп. з помісячною сплатою 1632 грн. 24 коп.
Відповідно до п. 56.11 ст. 56 ПК України податкове зобов'язання, яке самостійно визначене платником податків, оскарженню не підлягає.
Станом на час судового розгляду справи, на особовому рахунку відповідача обліковується податковий борг з орендної плати за землі державної і комунальної власності на загальну суму 3810 грн. 18 коп. Дана заборгованість підтверджується зворотнім боком облікової карти відповідача, як платника податків, станом на 08.05.2012 року.
Відповідно до п. 59.1 ст. 59 ПК України у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.
Позивачем направлена вимога форми "Ф" від 26.02.2013 року № 16-23 про сплату податкового боргу за узгодженими грошовими зобов'язаннями в сумі 3810 грн. 18 коп. Дана вимога була вручена особисто боржнику під підпис 12.03.2013 року.
Пунктом 95.2 ст. 95 ПКУ визначено, що стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання такому платнику податкової вимоги.
Відповідно до п. п. 89.1.1 п. 89.1 ст. 89 ПКУ право податкової застави виникає у разі несплати у строки, встановлені у строки передбачені цим Кодексом, суми грошового зобов'язання, самостійно визначеної платником податків у податковій декларації, - з дня, що настає за останнім днем зазначеного строку.
25 січня 2013 року винесено рішення за № 4/19-021 про опис майна в податкову заставу та складено акт опису майна № 5/19-022.
08.07.2011 року до Державного реєстру обтяжень рухомого майна внесено реєстраційний запис про накладення податкової застави на майно відповідача.
Згідно п. п. 14.1.175 п. 14.1 ст. 14 ПК України податковий борг - сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних (фінансових санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.
Відповідно до п. п. 20.1.18. п. 20.1. ст. 20 ПК України органи державної податкової служби мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини.
Враховуючи, що обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними конкретними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування, суд прийшов до висновку, що в позовній заяві наведені обставини, які підтверджуються достатніми доказами, які свідчать про обґрунтованість позовних вимог. Докази, подані позивачем підтверджують обставини, на які позивач посилається та їх обґрунтування.
Відповідно до ст. 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Відповідно до вимог ч. 1 ст. 11 Кодексу адміністративного судочинства України, розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості, а ч. 1 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.
Таким чином, виходячи з меж заявлених позовних вимог, чинного законодавства України та матеріалів справи, суд дійшов висновку, що викладені в позовній заяві доводи позивача, є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
Відповідно до ч. 4 ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
На підставі викладеного, керуючись статтями 94, 161, 163, 183 2 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов задовольнити повністю.
Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, ідентифікаційний код НОМЕР_1) на користь бюджету через Смілянську об'єднану державну податкову інспекцію Черкаської області Державної податкової служби (20700, Черкаська область, м. Сміла, вул. Леніна, 76, ідентифікаційний код 38029974) податковий борг з орендної плати за землі державної і комунальної власності в сумі 3810 (три тисячі вісімсот десять) грн. 18 коп.
Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду в порядку ст. 186 КАС України.
Суддя П.Г. Паламар
Суд | Черкаський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 13.06.2013 |
Оприлюднено | 14.06.2013 |
Номер документу | 31802737 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Черкаський окружний адміністративний суд
П.Г. Паламар
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні